Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

kuwait
15. jan 2011

Niektori sa ohanaju ze zabitie pre cest nieje z Islamu ale trestanie neposlusnych zien alebo zien ktore sa nebodaj zalubili bicovanim alebo ukamenovanim v Islame je lenze ludia nejdu udavat zenu na sud aby bola verejne potrestana a tym rodina este viac potupena,zvolia si vlastnu popravciu catu,odsudia zenu a niekto z pribuznych ju popravy.Toto by nemoslimovia nikdy neurobili.V Kuwaite je rocne niekolko desiatok dievcat a zien zabitych pre cest a vylucne z tych silne nabozensky zalozenych rodin.A viete ako to robia?Zamaskuju to ako sebevrazdu aby za jej vrazdu nikdo nesiel do vazenia.Takisto si vsimam ako su v rodine vychovavane dcery a ako synovia,syn je pan moze rozkazovat sestram aj matke.Predstavte si ze by nejaky 1`3 rocny sopliak rozhodoval o vas co smiete a co nie?Tu je to bezne alebo celkom bezne je ze muzi zeny zahriakuju slovami drz hubu si LEN ZENA!Ano zena ma mensiu cenu nez muz!Jasne je to v korane napisane! Boh dal prednost muzom pred zenami!Preto vobec nechapem na co sa tu vy hrate.Pridte si vyskusat zit do moslimskej krajiny 5 rokov vam bude stacit a uz nebudete mat chut na nic.......

bubba
15. jan 2011

@kuwait 😖 chudiatko musíš trpieť, kľudne sa nám môžeš zdôveriť ak máš nejaký psychický problém insallah ti dajako pomožeme 😉

seldabi
15. jan 2011

@kuwait to čo píšeš je strašné. Lebo nikto nemá právo niekoho biť, utlačovať a ničiť. Ale bohužiaľ stáva sa to. Nakoľko môj manžel nie je arab a ja nepoznám ich mentalitu, tak ťažko mi je k tomu hovoriť. Arabov si pamätam len z jedného jednania, keď ešte ako mladá som robila sekretárku a oni prišli na obchodné jednanie s našim riaditeľom. My sme im pripravili pohostenie, ale nakoľko oni nemali záujem o žiadne pohostenie, ale chceli, aby im spoločnosť robili pekné ženy/ pekné ženy boli, ale spoločnosť im robiť nechceli, tak okamžite po jednaní odišli do BA. 😝 Ale či to boli muslimovia, alebo kresťania to neviem, ale si pamätam, že boli iní a boli to fešáci 😉 .
Tvoj príspevok by si mala prečítať každá, ktorá sa ide vydávať za niekoho, koho nepozná a nepozná ani jeho rodinu.Lebo ako sa muž chová k svojej matke, tak sa bude chovať aj k svojej manželke.A ja si myslím, že ani nezaleží na tom, kde žiješ, ale s kým žiješ. Moja babka vedela hovoriť, že keď kupovali malé prasiatko, tak zisťovali z akého chovu pochádza a nekúpili bars aké a že dievča sa ide vydávať a pritom ani nevie do akej rodiny ide. Lebo to o čom ty píšeš je aj tu v správach skoro na dennom poriadku: druh dobodal družku, muž zabil ženu, syn zabil matku vnuk zabil starých rodičov. Je to strašné, ale je to tu. A týraných žien je aj tu veľa, a keď im aj chceš pomôcť, zrazu zistiš , že sa to nedá...Môj manžel mňa za tie roky nikdy neponižil, neurazil a nie to ,aby ma udrel. To si ani neviem predstaviť, aby ma muž udrel.Islam je pre mňa pravá viera a neprijala som ju z donútenia,alebo z nejakej roztopáše, ale až po niekoľkých rokoch manželstva 🙂 a každodenného chodenia do kostola 🙂. Ale šťastie, že keď som sa vydávala, nemala som počítač/ to bolo tak dávno, že vtedy ešte ani počítače neboli 😀 /, lebo keby som si prečítala všetky tie negatívne príspevky, možno by som ešte do teraz/ako moja babka hovorila/ behala s vrkočom po ceste. Ja a k Bohu modlím a ďakujem Bohu za všetké dobrodenia, ďakujem za uzdravenie ďakujem za každú minútu svojho života, ďakujem za svojho manžela ... A prijímam rovnako zlo aj dobro. Ale to už je asi o inom.
Prilož nejaké fotky z Kuwajtu. Ja rada pozerám o iných krajinách. A v ďalšom príspevku pošlí aj trochu slnka, lebo tu mame zamračené, rozmáha sa nám tu chrípka, v našej rodine sú všetci chorí, okrem mňa. A už aj na mňa čosi lezie, ale neviem či je to lenivosť, alebo Boh chráň chrípka. Máj sa pekne a prajem Ti všetko dobré 🙂 🙂

eva8
15. jan 2011

islam je ideologia... v nom je POVOLENE sa spravat k zene "inak".

eva8
15. jan 2011

ale musim dopisat, ze som rada, ked v manzelstve panuje laska a respekt ... ci uz v "zmiesanych" alebo nie...

amilat
15. jan 2011

@emna no moj tiez cely cas ked je doma tak len to sleduje, ci cez internet, alebo v telke,ale prezident uz zdrhol aj so svojimo miliardami a teraz zacne nepokoje typu, vykradneme co sa da ☹ , no som zvedava ako sa to skonci. Inak tiez rada chodim do Tunisu ale teraz nemusim aj ke som chcela ist s Adamkom ,kedze ma prazdniny v marci no tak este uvidim ako sa vyvinie situacia
@kuwait nemala by si miesat vieru a tradiciu, lebo to su dve rozdielne veci, napriklad v Tunise som sa nestretla s tym aby niekto zeny bil alebo ich nutil do niecoho co nechcu aspon v manzelovej rodine a okoli to tak je a riadia sa podla Islamu, modlia sa,postia...fakt je, ze v niektorych krajinach tyraju zeny a skryvaju to za vieru, ktora to vobec nekaze. Mna by moj muz nenutil nikdy do nicoho co nechcem
@suzi4 tak to je teda supre, ze hned budu dve 😀 ja by som to asi nezvladla, mna uz moji zamestnavaju az az, dvojita praca, dvojita radost mashaallah

kuwait
15. jan 2011

Lenze to ich chovanie to niesu tradicie ale ucenie z koranu!Presne v tom podstatnom sa toho muzi drzia,ponizuju zeny pretoze zena je menej nez muz, muz ma zenam vladnut svojou pravicou CIZE RUKOU!Nepekne je to pozorovat ych fundamentalnych,zeny za nimi cupkaju a oni sa k nim chovaju ako k handram,tak velmi je vidno tu ten rozdiel kto je silno veriaci a kto nieje,ti liberalni sa drzia zo zenou aj za ruku aj kocik tlacia aj okolo decka sa maju,fendamentalni ani za nic,to je predsa zenska starost.No a tIEZ SOM SI VSIMLA AKO SA CHOVAJU V eUROPE!Uplne inak ako tu lebo vedia ze to co si dovolia k zene tu by sa im nemuselo inde prepacit.Je to az smiesne pozorovat tych istych ludi ako prezlecu kabat v momente ked sa ocitnu mimo moslimskej krajiny,su strasne neuprimni,sama loz,pretvarka,presne to robia co sa im v danej chvili hodi.Ja ked som jednej svojej kamoske rodenej moslimke hovorila co pisete v tejto diskusii tak mi ani neverila,ze to nieje mozne aby sa z emancipovanych europaniek dobrovolne moslimky stali,mysli si ze diskusia je vymyslena,nieco ako propaganda lebo ju zarazilo to ze tu niektore prekrucaju vvyklad z koranu aby posobil inak,mierne.Vraj preco by niekto klamal???Iba ak za istym zamerom.Tieto zeny tu ako sa len da potajme unikaju z islamskej reality a snazia si zivot zit ako my,v medziach moznosti a mnohe za to platia zivotom,pred par dnami tu rodinny prislusnik dosekal 32 rocnu rozvedenu zenu sekacikom na maso pretoze mala milenca! 32 rocna,rozvedena!!!Bola popravena za to ze si dovolila milovat! Lutujem tieto zeny a dufam ze sa raz tymto chlapom osvieti rozum a zacnu chapat ze zeny tvoria 50% populacie a nie nejaky okrajovy odpad! Bez zien by tato spolocnost vobec neexistovala!

kuwait
15. jan 2011

Seldabi ,toho slniecka tu teraz vela nemame,dnes prsalo cely den a dazd sa miesal s pieskom vo vzduchu,je tu zima,sice nie taka ako na Slovensku ,mame okolo 16 stupnov cez den ale pekne pocasie je len sem tam

emna
15. jan 2011

kuwait je mi zle ako to citam lebo viem ca sa to deje zial nezabranime tomu ☹ mam precitanych zopar autobiografii a zivote napr.v jordansku,saudskej arabii no nastastie osobnu skusenosti nemam,je pravda zena si musi zvazit ak ma zmiesany vztah do coho ide a to nielen s moslimom ale kompletne iny kraj iny mrav..ja zo svojej osobnej skusenosti co vidim u manzelovej rodiny zeny pracuju vychovavaju deti a ziju si normalny zivot nevidela som tam nijaku utlacanost alebo ponizovanie..je smutne ze na svete sa deju taketo veci a kazdy to zvaluje na islam ja popravde islam prestudovany nemam tak ti neviem nato odpovedat ale velku rolu zohrava aj to z akej krajiny je manzel a ako bol vychovavany,treba spoznat rodinu a ako seldabi pisala ako sa muz sprava k matke bude sa aj tebe,ja musim ozaj povedat ze moj muz svoju matku respektuje a velmi si vazi a vidim ze ziju usporiadny zivot a som vzdy u nich vitana a popravde mam tam druhy domov 🙂
kuwait a ty ako dlho zijes v moslimskej krajine?predpokladam ze si asi vydata za moslima ked tam zijes,prajem ti vela sil
amilat no aj my sme dnes boli stale na telke a pozerali no je to hrozne ako zdrhol,neviem si predstavit co teraz bude a ako bude riadh chce ist v aprili do tunisu no dufam ze sa to upokoji len uz protestuju aj v egypte i v jordansku a alzirsku ☹je mi luto tich chudobnich ludi co nic nemaju a na druhej strany su ludia co maju az vela v arabskych krajinach je ten rozdiel medzi chudobou a bohatstvom velmi velky ☹ ☹

monkri
15. jan 2011

@seldabi mám sa rovnako 🙂
@suz4 tak že dvojičky gratulujem a letím 10 februara 🙂

seldabi
16. jan 2011

@monkri tak to máš už za pár. My k manželovej rodine chodime len raz do roka max. na 28 dní. Viac si pri práci nemôžeme dovoliť. Ale ja sa už začínam chystať polroka dopredu. Oni sú veľká rodina a keď chcem každému niečo doniesť, tak musí byť toho veľa a lacné 😀 . Takže , kde niečo vidím lacné a zaujímavem už to kúpim a ukladám do skrine ako škrečok. Hlavne sa to týka deti. Pre deti to nemusia byť nejaké drahé kračky, niekedy som sama prekvapená aké maličkosti ich potešia, A najmä lízatka, s tými zastavím všetky slzy. Minulý rok som doniesla lízatka, čo robili otlačky na jazyku. Všetke deti do radu chodili s vyplazenými jazykmi 😀 😀 😀 . Najprv som lízatka dávala len malým deťom, ale potom som videla, že radosť majú aj ich mamičky. Tak lízali aj ony. Nikdy to nedám naraz. Ale vždy keď prídu mám niečo pre nich schované. Neviem ich reč, ale s deťmi nemám problém sa dorozumieť. Do lopty sa kope a na skriváčky sa hrá všade rovnáko. 🙂 A už keď som nevedela ako ich zamestnať, tak som začala robiť z papiera loďky, žabky, lietadielka, ale ako sa robí papierový pohár nie a nie na to prísť. Doteraz som na to neprišla. Takže keď niektorá viete, tak sem s tým. 😉

amilat
16. jan 2011

@seldabi to aj moja mamka ked bola v Tunise, tak tam detom skladala lodky a parniky z papiera amalo to super uspech🙂
@monkri aj ja sa pripajam a prajem stastnu cestu a stastny zivot, inschaallah
@emna no mas pravdu!Alebo tam maju vela alebo nemaju nic☹ . Ja som chcela len tak na skok s mojim skolakom ked bude mat prezdniny do Tunisu, ale neverim ze bude uz v marci vsetko ukludnene. Skoda lebo uz sa mu velmi cnie, a aj svagrina mi minule volala kedy konecne pridem, tak ale velmi sa popravde nechystam ☹

monkri
16. jan 2011

@seldabi no ja sa už teraz chystám ale stále neviem čo brať a čo nie 20 kg je málo aby sa človek rozhodol čo za ten rok bude potrebovať čo nie ,no manžel to vyriešil nenos nič len prídi a že všetko čo budem potrebovať kúpíme ale čo s vecami čo mám tu na sk ved je toho moc 🙂 a čokolády a cukríky beriem aj ja ved deti už ledva čakajú 🙂 ale niečo si schovám aj pre seba 🙂
@amilat dakujem 🙂

seldabi
17. jan 2011

@amilat a mama nevie náhodou, ako je postup pri skladaní pohára? 🙂 . A ako ide malému škola. Odlišuje sa ich školstvo od našeho? Musíš sa mu veľa venovať?
@monkri tentokrát musím dať za pravdu manželovi. Lebo aj mne sa stalo to isté, že stadiaľ som si nabrala veci, ktoré som tam vôbec nenosila, nakoľko sa mi páčili viac tie, ktoré som tam videla. Tak som si kúpila tam. A tie moje len viseli na vešiaku a viseli 😀 😀 . Ale napriek všetkému, tých 20 kg je ozaj veeeľmi málo. Ešte k tomu ja som mala taký kufor, ktorý prázdny vážil viac ako 3 kg. 😉

monkri
17. jan 2011

@seldabi no to si mala ale ťažký kufor môj váži prázdni 1,5 kg a zdá sa my to dosť 🙂 no pár zimných si beriem a na jar si kúpím aj na leto už tam 🙂 aj mne sa páčia šaty čo tam nosia 🙂a topánky si neberiem nič len 1 papuče všetko radšej kúpilm tam podla toho čo budem potrebovať 🙂ale manžel už nakázal tolko vecí aby som mu doniesla že kufor bude pomaličky naprataný vecami pre neho 😀 😀 😀

seldabi
17. jan 2011

@monkri 🙂 máš ešte l0 kg k dobru, ktoré si môžeš zobrať so sebou do lietadla 😀 . Ja som si raz neodvážila kufor a potom som musela na letisku prekladať. Ledva som to vtrepala do príručnej tašky 😀 😀

monkri
19. jan 2011

no to ano 🙂 ja fakt neviem čo brať ale už sa teším 10 februara o 14:05 som tam a konečne spolu 🙂

emna
19. jan 2011

Ahojte 🙂 ked sa tu bavite o kufroch tak moj si moze zobrat vzdy 30 kg co aj do posledneho kila vyuzije 😀 plus prirucna..teraz ako sme isli z tunisu tak si viete predstavit tie kila ked sme dvaja v jednom kufri len samy cous-cous,brik,apla,a tie sladucke pomarance mnaaaam,milujem to ovocie tam ma vzdy lepsiu chut neviem cim to bude 😵 😵 len dufam ze bude mozne aj tento rok vycestovat do tunisu,ak mam pravdu povedat mam obavy ako bude ☹

amilat
20. jan 2011

@emna no ja to poznam s tym jedenim v Tunise, stale tam priberiem, lebo vsetko tam chuti, my chodime väcsinou autom, tak naberieme co sa da a potom tu profitujeme z toho tyzdne ak nie mesiace a priberam dalej 😀
@seldabi no v dnesnych casoch sa detom treba venovat tak ci tak. Skolsky system je na SVK lepsi ako v DE, aspon si myslim, nakolko tu je uz od prveho rocnika taky tlak na deti, ze musia byt uspesne, ze vela deti tu trpi depresiamy v detskom veku ☹ A ci stracam nervy pri ulohach? ANO!!! 😉 ale uz sa zlepsujeme,lebo vieme,ze nemame na vyber. 😀 V pondelok pride dedko, tak sa uz deti tesia.

emna
20. jan 2011

amilat tak to stym priberanim poznam 😀 jaho mamka so sestrou len vyvaraju vsetko mozne len aby som nahodou neumrela od hladu 🙂 ale su velmi zlate a tie 2-3 kila navyse zas vzdy zhotim ked pridem sem do italy..my sme autom este nesli nakolko este nemame deturence ale uz sme rozmyslali ze by sme tak skusili ist predsa auto sa ti v tunise zide a takto sme si vzdy len poziciavali od svagra,takze urcite sa aj my vyberieme autom niekedy..a deticky posluchaju?inak ten skolsky system tu v it je hrozny deti chodia 6 dni v tyzdni do skoly a maju to na dve smeny rano a poobede a znamkuje sa od 1-10 pricom 10 je najlepsie no hotovi taliani 😀 😀 myslim ze v nem.je trosku jednoduchsie nie?ja si nem.system uz moc nepametam viem ze sme sa ho nemcine ucili ale to uz je par rokov dozadu..inak ja som zila 4 roky v regensburgu jaj velmi rada spominam na tie casy a s drahym planujeme sa vratit do nem.ale do berlina tam zije aj jeho brat tak uvidime co prinesie budducnost 🙂
a ostatne zienky co nove?ako sa mate?zdravim vsetky 🙂

amilat
20. jan 2011

@emna no a hlavne ze moja svokra tak dobre vie varit ze sa mi neda v Tunise chudnut, no co uz 😀 Deti posluchaju kedy ako, jeden ma 4 a druhy6rokov, to je take obdobie ked pri detickach vlasky siveju 😀 ,no ale ved oni z toho uz hadam vyrastu, dnes som bola nachladena , spala som do dvanastej a teraz nemam spanku. A este k tej skole, tu je zakladna skola len 1.-4.rocnik potom ide dieta na Haupt-, Realschule alebo na Gymnazium, podla znamok,inac nas Adamko chce byt alebo asrunaut, alebo ochranar velryb 😀 Emna a z ktoreho mesta je tvoj muz?

emna
20. jan 2011

ze ochranar velryb 😀 ake zlate no ma fantaziu chlapec 🙂 moj je z kairouanu 🙂 my ked ideme do tunisu tak sme tyzden u nich a tyzden na hoteli v sousse aby sme mali taky klud aj pre nas 🙂 ja milujem sousse je to pre mna take moje mestecko 🙂 a tvoj manzel?mas tam v nemecku kamaratky vydate za moslimov?ja nie co mi aj chyba trosku sa o takych nasich veciach porozpravat 🙂
ja som taky nocny typ idem vzdy neskoro spat ale mam vyhodu co rano skoro vstavat nemusim az na 12 treba ist do prace 🙂

seldabi
21. jan 2011

@amilat ja som s dcérami nemala problém, ale so synom... Ešte som len otvárala šlabikár a on už začal plakať a plakal pri čítaní a plakal pri písaní.. Niekedy som plakala aj ja s ním.
@emna aj mne tu chýba taká kamarátka. Ja zas celý deň kmitam hore dole a večer pri televízore zaspím , potom sa po hodine zobudím a už nie a nie zaspať. Ale keď treba ráno vstávať, tak to by som zas spala. Nejako to mám poprehadzované 😀 😀
@monkri halo, kde si?
Prajem všetkým pekný večer

amilat
21. jan 2011

@seldabi no po prazdninach ide tazsie ale ked sa zasa zabeha tak uz nam to tento tyzden islo lepsie, ako mu raz povedal ujo- moj brat Adamko places, ako keby si mal na vyber 😀 a tak to je

@emna mam tu kamaratky ale nie vsetky su vydate za moslimou a zase manzelky muzovych kamaratou to si nemame co velmi povedat, oni tie zeny z Tunisu ( neviem ci aj ine arabske krajiny ) su ine ako my , su mile , to nehovorim , ale jedna vlna to nie je. Jedna kamoska je Polka a jedna Grekyna, take dobre kamosky a potom mix, ale napr. v Tunise so svagrinou si rozumieme super , je mi ako sestra

emna
21. jan 2011

no aj ja si so svagrinami rozumiem super moc toho tunisky nenarozpravam ale aj tak si rozumieme 🙂 velmi rada mam ich rodinu a citim sa tam vzdy ako doma 🙂 aj by som sa chcela naucit ich rec len ked je to take tazke!!!ty vies tunisky?ja sa s drahym len nemecky bavim tiez slovensky nerozumie vela povedal ze ked budeme mat deti bude sa s nimi ucit no som zvedava 🙂 my sme v oblasti kde je uradny´jazyk nemcina a taliancina takze na tunistinu nejak nezostava cas ale si myslim keby sme tam zili tak by sa na mna nieco nalepilo 🙂

monkri
21. jan 2011

@seldabi som tu včera som tu vôbec nebola už od poobedia od 5 som spala až do druhého rána bola som moc ko nevládala som byť hore asi zomna padlá tá únava že už len 3 týždne, a idem už som sa stím zmierila že idem tam žiť a aj sa teším že budem s manželom, jeho mama sa už nevie dočkať že nech už prídem lebo že je sama v kuchini takto budeme dve 🙂 je to super žena velmi dobrá a milá 🙂 ale čo nemám rada že ked ideme na navštevu všade ta krmia musíš jesť a potom sa nevieš ani pohnuť 🙂

seldabi
22. jan 2011

@emna u mňa je to tak isto, aj napriek tomu, že sa veľa nenarozprávame, tak si rozumieme veľmi dobre. Mám to tam rada a rada tam chodím. Nakoľko my tu bývame v bloku a tam v dome obohnanom vysokým plotom natretým na bielo,s veľkou záhradou , kde raňajkujeme, obedujeme a schádzame sa spolu so susedkami. A čo sa mi tam páči najviac? Že vonku na terase majú sporák a v lete varíme vonku, takže aj varím, aj na deti vidím, som vonku, proste je mi fajn.
Ja som dosť taký ránostaj, takže ja keď vstanem, hneď idem vonku, pozdravím ruže, polejem ich, polejem betonový chodník, pripravím vodu na čaj a keď vstane manžel tak si ho spolu vypijeme. Ostatné osadenstvo vstáva pozde - pozde 😀 . Nakoľko u nich obed je až o 17, hod.
@monkri presne ako píšeš ty, každý nás pozýva na ten pozdný obed a vidím ako sa snažia , a ako sa tešia, keď nám to chutí a pritom ako to nezjesť všetko keď mi to fakt chutí. U mňa je to najhoršie, že ja neviem pekne pomaly jesť. 😀
Oni si všetci sadnú / pri stole nás je vždy min. 10/, pomaličky lámu chlebík, rozprávajú sa a môj muž ešte len prvé sústo prehltne a ja už mám tanier prázdny 😀 😀 .

monkri
22. jan 2011

@seldabi u nás je to naopak ja ešte len začínam manžel končí 🙂 ale celá rodina tak rýchlo je potom mi vravia či my nechutí ja že ano je to dobré ale ja neviem tak rýchlo jesť pritom doma na sk my mama hovorí nehltaj tak rýchlo tak že tu jem rýchlo tam pomaličky 😀 ja zjem jeden chod a mám dosť a potom len kukám kde to všetko do manžela vlezie on je kým je na stole 😀 a pritom je chudí on je ja priberám 😀 😀 😀 mne sa tam najviac páči ten klud nikam sa neponáhľajú je čas 🙂

seldabi
22. jan 2011

@monkri to ja som mohla niekedy zjesť neviem čo a nebolo to na mne vidieť. Nikdy som nemohla pochopiť keď niekto povedal, že aj z vody priberá. Už som to pochopila 😀 😀 😀

monkri
22. jan 2011

@seldabi no ja som ten typ že aj s vody priberám ale nevadí ,manželovi sa aj tak páčim tak že sa stým už netrápím 🙂