Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

nawal
26. sep 2008

Salam, zenusky dnes je tu tisko. Manzel dnes ide po praci do mesity, asi tam bude spat 😉 . Dnes rano som sa nezobudila na "ranajky" tak uz od rana som hladna 😀

suzi4
26. sep 2008

slm, príjemný večer!

Sugi, prajem skoré uzdravenie...Kde a čo študuješ?

Prevažná väčšina moslimov sa hlási k sunnitom, teda k tým, ktorú nasledujú Prorokovú tradíciu... Šiíti vznikla ako odnož, a má to politické korene... Neuznávajú prvých kalifov... Majú svojoch "neviditeľných imámov" a iné... ale aj medzi vyznávačmi šiía sú rozdiely, zatiaľ čo niektorí sú veriaci z pohľadu islámu a dostanú sa do raja, iní sú takmer ako odpadlíci od viery... ale to je na dlho... Myslím, že môžem za všetky slovesnké konvertitky i konverttov vyhlásiť, že sme sunna...

Nawal, pusa deckám...aj ja som sama...robíme si vzájomne duá, ok?

sugika
26. sep 2008

Salam Nawal a Suzi. 🙂 Dik Suzi, uz som si dala dopping, a caj takze zatial som ok. No a som si myslela ze ste sunna, len som nebola ista. a som nevedela ci teda nemoslim si to zvoli, alebo nie.

nawal
26. sep 2008

Jaj ja uz napapkana, Lili spinka a Iman lezi vedla mna.
Suzi urobime 😀 😀 😀

ivka19
26. sep 2008

ahoj babulky moje,dlho som vas nevidela ☹ pc sme mali v oprave a aj nasi uz odisli ☹ ale mali sme spolu krasnych par dni 😵
dufam,ze sa mate dobre a deticky su zdrave. 🙂

nawal
27. sep 2008

Dobre ranko, tak Rado dosiel domov okolo 6 h. rano a o 11h. musi vstavat a ist do prace 😒
Suzi urobila som dua aj za teba, ale nevedela som co take tak som spravila aby ste mali dalsie baby 😀 . dufam, ze ma nezabijes 😀 😀 😀 (teda ak neplanujete) 😉

sugika
27. sep 2008

Dobre ranko, vidim ze sa navzajom povzbudzujete na babatko.Mozno budete tehotne vsetci naraz a bude paradne 😀 Inak stale som chora, akurat varim na zajtra, bo nikto nie je doma, tak aby som mala co jest na intraku. Mam poslat aj vam? 😉 este mam aj puding. babka spravila super kompot, hrusky s nejakym ovocim, neviem ako sa vola. tak som z toho uplne hotova. sladkokysly kompot 😵 a to som dala pod puding, no paradne.
A ozaj, ked som uz tu, tak prosim mamky uploadovoat nejake nove fotky deticiek, nech mame krasny den z tych vysmiatych stastnych deticiek. 😝

jamila
27. sep 2008

Ahojte dievčence...Salam alikoum... 😉
ja si dnes užívam voľného dňa a tak tiež varím, ale len na rýchlo kurča a ryžu....zajtra mám školu
tak nebude čas na varenie...
Sugika čo študuješ ?...aj ja patrím pod Banskú Bystricu, ale detašované máme v Trenčíne...študujem pedagogiku pod univerzitou Mateja Bella...
Dnes ešte pôjdem ku kamarátke na Moravu....už sa veľmi teším, že uvidím svoje krsňatá... 😅
No a večer konečne cez net uvidím aj svoju drahú polovičku, už sme sa celý týždeň nevideli a tak mi začína byť aj smutno... ☹

sugika
27. sep 2008

hehe, no ja tiez Jamila 😀 len my sme hore v tej budove na kopci. A vy zas dole. ked hovoris ze pedagogika. cize asi na pedagogicku chodis, nie?Ja mam tlmocnictvo-prekladatelstvo. Budem mat papier z oboch odborov. teda mala by som mat. 😉

jamila
27. sep 2008

Nevyznám sa v BB, ale budova je blízko nemocnice....tam teraz budeme mať aj skúšky...nakoľko teraz to zmenili a najde robiť skúšky mimo pôdy univerzity.....vidím to tak, že si tento ročník užijem BB viac než by som si priala.... 😀

suzi4
27. sep 2008

Slm...ahojte!

Nawal, ďakuejme moc! Aj ja som robila duá...pre vás... To bábo bude fajn, innsaAllah to bude baba...

Som tu len na skok....zajtra si píšeme...

karolinkafe
27. sep 2008

Salam aleikom vsetkym 🙂
Tak u nas sa uz takmer skoncila sezona, turisti sa vratili domov a uz je tu "zima" 😀 😀 Hlavne na cestach a v obchodoch je to viditelne ako sa to ukludnilo. Prave dnes sme mali tu v rezidencii same odchody a ani jeden prichod 😅 ale tak co, ved aj my si musime oddychnut 😠 😀 Drahy je este stale marod a navyse pocasie nic moc, tak sedime doma pred telkou 😅 😀
Sugi si tu spominala kokosovy puding myslim, ja zboznujem kokosovu zmrzku 😝 😵 😵

nawal
27. sep 2008

Karolin, dakujem za tabulku. 😎

csilla76
27. sep 2008

Salam dievcata 🙂 karolin dikes za tabulku 🙂 my sme teraz dorazili s oslavy,muzikov sef vydaval dceru tak zamestnanci boli pozvani na svad.hostinu aj s manzelkami a mali sme prestrete v kult.dome aj ziva hudba bola 🙂
prijemne sme sa bavili,tancovali,no proste podarilo sa vypnut konecne... 🙂
zelám vam dobru nocku kedze tu nikto nie je takyto cas a pohodovu nedelu 🙂 posielam cmuk pápá 😲

nawal
28. sep 2008

salam zenusky, dnes som uplne bez napadov, vobec neviem co mam navarit 😖 Dajte tipa 😀

sugika
28. sep 2008

Ahojte 😀 som nejak divne happpy. No ale hadam predje, ved nie som v brazilii. inak este stale chora, to som teraz dostala. 4roky bez chripky takze nech sa paci, slecne Sugi udelujeme tyzden s chripkou a extra pobyt na intraku, s wellnes studiom.
No co sa tyka zmrzky Karo, ja furt len banan, jablko, lieskovy oriesok, a cookies jedavam. Ale milujem kokosove tycinky. i ked to uz nie je zmrzlina.
Nawal, nechces robit opat kura s hranolcekmi?ved je to jednoduche ale mnamky 😝

nawal
28. sep 2008

Sugi a beries vitaminy? 😝
Nakonie som vytiahla prsia z mrazaku a nakrajala zeleninu a Rado spravil cinu a slep.polievku a ja ryzu 😀 😀 😀

leishmania
28. sep 2008

caute 🙂 sugi daj si calibrum, ja som sa s tym tiez vylizala z choroby fak tdobre vutaminy, plus si urob citronovu stavu s medom a uvidis, budes jak rybicka

btw karolin ja tiezmilujem kokosovu zmrzlinu

safiah
autor
28. sep 2008

assalamu aleikum babuse posledne dni ani nemam cas tu cuckat ako sa mate
sugi skoro sa uzdrav posluchaj leishinku inshaallah uzdravis.
aj ja lubim zmrzlinku hlavne so sisulikom sicko na sladlo zeeeeeee mnam moje naj su cokoladova, bananova, vanilkova.ale dala by som si aj kokosovu 😝
no teraz sa idem napit vodicky a chrrrr pinkat dnes sme boli na navsteve mashallah bolo krasne deticky sa vysantili. 😀 😝

karolinkafe
29. sep 2008

As salamu aleikum 🙂
Ja sa tu asi par dni neukazem (no mozno tak z kanclu ako teraz 😅 ) pretoze sme sa vcera stahovali a v domceku este nemame net. Mali by nam ho nainstalovat tak do stredy, no uvidime 😉
Csilla to je super, ze vas tak vsetkych pozval 🙂 musela byt dobra zabava, tolko ludi 😵
Nawal dobry clanok a je tam spominany Mr. Hasna 😀 😉 A k tym napadom na recepty, sprav napr lazane 😉 teda ja ked ich varim mojmu drahemu, tak sa az za usami oblizuje 😀
No dnes je mozno posledny ramadanovy den nie? Uvidime vecer,co nam povedia. 😉

maryam
29. sep 2008

Selam alejkum vsetkym,
ako vidim, mavate sa priebezne vsetky dobre, az na choru sugiku, tiez sa pridavam k chorym, muz ochorel pred tyzdnom a ja hned den po nom. Najhorsie, ze ani poslednych 6 dni nepostim, kazdy den od rana do vecera sa ma teplota drzi, zapchaty nos, kaslem, je mi blbo. No co uz, budem "nadpostievat", ale mi je to luto, ze som ochorela, Benjamin sa zatial chvala Allahu dobre drzi, nie je chory, tak dufam, ze ani neochorie.
Zajtra by mal byt koniec Ramadanu, co planujete? Budete po navstevach, alebo ocakavate vy niekoho?

ivka19
29. sep 2008

ahoj babulky

maryam,tak sa rychlo uzdravte 🙂 no uvidime,ci je koniec,alebo az zajtra 😒 my chodime po navstevach cez den a vecer mame hosti spat 😀

ivka19
29. sep 2008

babulky,sice trochu oneskorene,ale predsa,semienka koriandru som nenasla,ale ak by ste chceli suseny,tak ten vam mozem poslat,dajte vediet 😉

nawal
29. sep 2008

Baby tie co nedostavaju z islamwebu maily tak tu je jedno video http://stv.livetv.sk/tvarchive/video/video.html...
Inak Suzi obdivujem tvojho muza, ja som taky maly nervak, ja by som nemohla takto kludne tam sediet 😀 😀

jamila
29. sep 2008

Ahojte dievčatá....chorým želám rýchle uzdravenie...

ja si užívam nočné zmeny a tak mám zabitý týždeň....idem ešte narýchlo robiť slivkové gule veľmi si na ne chutím....tak sa majte pekne a dávajte na seba pozor.... 😉 😉

nawal
29. sep 2008

Tak potvrdene, Saudska, Emiraty a Kuvajt uz potvrdili, ze zajtra je ID. A kedze UK nasleduje saudsku, takze aj my mame ID.
Vsetkym prajem Kul 3am wa intom bicheir. Id Mubarak 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

sisulik
29. sep 2008

Wa entum bikheir... 😀

nawal..ty si rychlovka...ano ano ano...zajtra aj my eidujeme..az som v soku...aj sa tesim aj mi je smutno..lebo mohla som toho viac urobit cez ramadan...ale tieto tri dni budu poriadne busy... 😅

sisulik
29. sep 2008

ale za to...koran ktory ma 30 casti..z neho som stihla precitat 29 casti elhemdulilah..a kedze nie je tento rok 30. ramadan, tak 30. cast si docitam pocas eidu...a konecne sa mi tento rok podarilo okrem precitania koranu aj odmodlit poslednych desat noci...elhemdulilah...inshalah mne a aj vam allah prijme nase prosby a post...

suzi4
29. sep 2008

Slm všetkým!

Prajem príjemné prežitie sviatku Íd al-Fitr v kruhu rodiny a svojich milovaných... Nech Boh odmení náš pôst, modlitby a požehná všetkým moslimom na svete!