Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

safiah
autor
1. okt 2008

a tuuuuu som hehe uz nepoterbujem pomoc tak idem este raz krasny den

sugika
1. okt 2008

Neviem ci som v case, ale Eid moubarak tetusky 🙂

safiah
autor
1. okt 2008

dakujeme sugi 😉 ako sa inak mas?

sugika
1. okt 2008

Stale choraaaaaaaaaa. Fakt ma BB zabije. 🙂 ale celkovo sa mam fajn. Vy ako?ako prebiehali(ju) oslavy?

suzi4
1. okt 2008

slm babule,

Nawal a Karilin, prajem príjemný dnešný Íd al-Fitr, innsaAllah ste ho strávili v slávnostnej atmosfére...

Safi, moc ďakujem!

Sisuš, ako?

Sugi, pekne sa lieč, a vyžeň bacile 🙂

maryam
1. okt 2008

Selam alejkum,

kedze moj muz je "nearab" a v Bosne sa sviatok nevola Eid ale rovnako ako v Turecku "Bajram"
tak aj ja zelam vam vsetkym aj vasim rodinkam "Bajram Sherif Mubarak olsun"
vcera som sa nejak nedostala poriadne na net, tak az dnes, tiez sme mali vcera navstevu, rano bol muz v mesite a potom sme tiez slavili, bolo veeelmi dobre, dnes som uz sice zasa sama, ale to hadam prezijeme 😉

suzi4
1. okt 2008

Milá Maryam!

Bariki Bajram, Mubarak Olsun!

Kde žijete v Bosne? My máme priateľov z Bosny, fajn ľudia... Nech vám Alláh žehná!

suzi4
1. okt 2008

Ivka,

díky za pekné prianie, použili sme ho na pohľadnice a priania...🙂

nawal
1. okt 2008

salam, my se sa teraz vratili z Belfastu. Boli sme tam od rana, Iman teda aj my sme mali pekny den.

maryam
1. okt 2008

Suzi, nezijeme v Bosne 🙂 momentalne sme vo Svajciarsku, sice v Bosne staviame dom a snad sa tam aj skoro prestahujeme insAllah.
Hej, Bosniaci su fajn ludia, po prvej "navsteve" Bosny, som sa tam citila ako doma (ak nie aj lepsie 😀 )

nawal
1. okt 2008

jaj tomu neuverite. Normalne jak sme boli na Eid modlidbu rano, tak jasnacka ze som sa nahnevala na rada, lebo moc tam vykecaval a obe deti v tej chvile boli zle, tak som mu tak jemne nadala, ze ja sa sama staram o deti. A isla okolo jedna "svetla" zahalena zenska a ona na mna , Jej ty si Polka, ja ze nie slovenka. Normalne si predstavte ze som prvy krat tuna stratla cesku muslimku. Ale skoda je, ze byva v Dubline, takze daleko ☹
No ta si mohla mysliet, ze nadavam muzovi 😀 , a ja vtom ze mi nikto nerozumie 😀 😀 😀

safiah
autor
2. okt 2008

assalamu aleikum prisla som to tu skontrolovat a nasla som nas na druhej strane tak sup hore , prave som dosla domov bola som si kupit kontaktne sosovice a premerat zrak aj okuliare mam nove juj tesim prvy krat v zivote aj take co mi sedia mashallah.

nawal
2. okt 2008

zdravim zenusky

nawal
2. okt 2008

My sme dnes boli len tu v meste. Isli sme na kaviku a napapat sa. Ked skonci Eid tak idem hned potiahnut tych 6 dni, dokial je telo navyknute 😀 😵 😉

safiah
autor
2. okt 2008

assalamu aleikum no aj my sa chystame cim skor inshaallah tiez citim ze som zvyknuta na post cez den moc nepapam ani nemam chut

moni1412
3. okt 2008

ahojte zienky. tak ja nie som moslimka... ale prave vcera som docitala jednu knihu - Bez dcery neodidem. perfektna kniha, krasne vsetko popisane.... dozvedela som sa z nej vela o islame a zvykoch v krajinach kde vyznavaju islam. velmi ma to zaujalo. je to pre mna dost exoticke, nieco taketo.....

safiah kde presne vy zijete?

ivka19
3. okt 2008

ahoj babulky,tak ako sa mate 🙂 a uz je aj po sviatkoch,presli velmi rychlo,ako ste ich prezili 😉 my po navstevach a naopak 🙂 prajem krasny dnik 😵 inak mam stale pocit ,ze je pondelok 😅

maryam
3. okt 2008

moni, z tejto knihy mozes mat akurat tak predsudky, ja som ju citala uz veeelmi davno, aj film som videla, to som nemala o islame ani paru...
Ak sa chces nieco dozvediet o islame, urcite necitat "bestsellery", ktore pisu o nejakych "tradiciach a zvykoch" moslimov.
Ak sa chces vazne dozvediet nieco o islame, odporucam knihy od Muhammad al-Ghazali, alebo Sir Thomas W. Arnold, (znamy anglicky orientalista, ktory toho dost popisal o islame a historii islamu) atd.

Treba vediet oddelit tradiciu a zvyky moslimov v jednotlivych krajinach od islamu.
Uz neviem, kto to povedal, ze "je dobre, ze som spoznal islam predtym ako som spoznal moslimov, lebo by som sa moslimom nikdy nestal"
ale zial je to vo vela pripadoch prave tak, ze vela moslimov dava prednost tradicii.

moni1412
3. okt 2008

maryam ved prave preto som prisla k vam, aby som sa cosi dozvedela.... a viem ze aj tak sa z jedneho zdroja neda dozvediet objektivne fakty. 🙂 skusim zohnat tie knihy, dakujem. ty si vierovyznanim moslimka?

sugika
3. okt 2008

ahojte tetusky. tak sa hlasim ze este zijem, keby som tu nahodou chybala 😀 nie som stale zdrava, ale co uz. aspon uz nemam bolest hrdla. inak tu prsi, vlastne od BB prsalo. fajne pocasie. idem robit ciganske kotlety tak potom sa zastavim. ale sa mi nechce nejak varit, joj, nebudem co somnou bude ked budem mat raz rodinku s detickami. 😒 a to chcem 3.
Ivka som videla fotky, kocka si 😉

nawal
3. okt 2008

Ajojte, my dnes mame 3. den Eid. 😀 😀 😀 Manzel je v praci a ja doma s detmi, chvilku prsi a chvilku nie, tak sa neda ist ani von.
Dnes ma chytila daka depka, chcela by som ist za mamou ☹ ☹ Ked si este predstavim ze az do maja tu budem sama, tak je mi veeelmo smutno ☹

nawal
3. okt 2008

pridala som nove foto do albumceka z Eidu 😉

jamila
3. okt 2008

ahojte dievčence....ja už mám dnes konečne voľno a tak idem do práce až po víkende.

Nawal...tiež som mala včera taký splín....chcela som mať krídla a odletieť za drahým len tak na malú chvíľu. Akosi mi bolo smutno a ani neviem z čoho. V noci mi však drahý telefonoval a tak sa mi hneď zdvihla nálada o 100%....Ja tu budem sama ešte do decembra a potom už konečne budeme aspoň na dva týždne spolu...
A ver, že do mája to tiež uletí ako voda...a ty budeš so svojou rodinou....inshallah.

Dnes tu tiež chvíľami prší a chvíľami nie....asi sa dám upratovať... 😀

jamila
3. okt 2008

Ako len vedia tie deti vyčarovať úsmev na tvári....a to som poprezerala len fotoalbumy 🙂

csilla76
3. okt 2008

Salam vsetkym 🙂 zienkam 🙂 ako sa mate?
nawal krasne fotky,deti su zlatucke maju krasne modre ocka 🙂 sugikám prajem skore uzdravenie a nejake fajnoty mozes poslat 😉 safi ,sisulik ako sa mate?aky bol Eid? 🙂
ja som dnes skor doma z prace ..ale aspon trosku co to porobim okolo domacnosti bo v posl.dobe som neak nemala cas koli praci 😉

safiah
autor
3. okt 2008

assalamu aleikum csilla dlho si tu nebola tak tuho som na teba myslela
my bojujeme s jedlom marwa mi vobec nechce jest normalne jedlo ani popucene stale chce kase som zufala vsetko vypluva.a potom ma depku ked jej idem dat nieco ine co je kasovite ani usta neotvori.ach jaj
inshaallah prejde som chcela kym pojdeme do jemenu nechce sa mi tam mixer kupovat.
maryam napisala si to pekne mashallah
moni ja zijem s rodinou na slovensku 😉

safiah
autor
3. okt 2008

sugi skoro sa uzdrav marwa mi tiez sopli ahmed zacina Alhamdulillah ze nic vazne

safiah
autor
3. okt 2008

nawal mashallah krasne fotky jej tiez ma ocarili tie krasne mashallah ockaaaaaaaa 😲

safiah
autor
3. okt 2008

je a napiekla som kolacik vsetky vas pozyvam o desat minut u mna 😝

safiah
autor
3. okt 2008

hej ivka a aky je dnes vlastne den?