Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

demo
26. dec 2013

tusim chcel niekto vzkriesit debatu 🙂

seemani
26. dec 2013

@czechzuzanaba hej ja som to tak myslela, že je možné, že mu nedovolia si ju vziať, napriek tomu že jeho viera to dovoluje.. ale ako vidím, tak sa nesmie, jak ste už písali...

lenucha_ucha
26. dec 2013

@seemani lebo ja tam nechodím tak často, a ona je tam ako na klavíri... a keďže ona mu to navrhla ako prvá, a keďže o mne nevie tak asi pre to. A myslím si, že to bude asi aj trošku z toho finančného hľadiska. A bol ochotný urobiť svadbu aj na Slovensku s celou rodinou 🙂

@czechzuzanaba Možno je to bezcharakterné, že to jej nepovedal ale pre mňa je dôležité, že je úprimný ku mne. Keby si ho poznala, tak by si vedela, že nie je zlý človek 😅 Ja neviem, ale asi kým to niekto nezažije, tak to nepochopí :D

@kuwait popravde, ja som naliehala aby mi povedal o všetkom, pretože to chcem vedieť, ale keď vidí, že z toho ostanem smutná, tak mi už viac nechce povedať, lebo vidí, že trpím, len ja som zasa taká, že sa rýchlo otrasiem a idem ďalej, a vždy som radšej v tej "výhodnejšej" pozícií, že viem čo sa dialo.

Ja som sa naučila tolerovať ostatných ľudí so všetkými chybami, aké majú, lebo nikto nie je dokonalý. Ja som sa zatiaľ na moslimskú vieru nedala a myslím si, že sa ani nedám (nechcem nikoho tým uraziť), ale zasa tolerujem ju, a preto tolerujem aj túto "polygamiu"... No za to ona sa rozhodla, že bude konvertovať, už chodí aj zahalená po ulici a tak... Mne povedal, jednoducho ak to tak necítim, tak to robiť nemusím a nebudem musieť, že on to odo mňa vyžadovať nebude...

Je tu ale ešte jedna vec, moja rodina o ňom vie, poznajú sa a majú ho naozaj radi a pritom vedia aj o tej druhej. On o tom vie, ako ho moja rodina berie a vie, že s ním nemajú najmenší problém, a že by ho chceli do rodiny pre mňa, lebo vidia, že som s ním šťastná. No a za to jej rodina - teda otec, ju chce za to vydediť, už ju za to aj zmlátil, lebo jej ho chcel z hlavy vytĺcť...

Ja neviem teraz som z toho celá mimo a je mi vážne zle ☹ ☹ ☹ 😢

zuzkaanicka
26. dec 2013

@czechzuzanaba ja myslim, ze sa to neda, zenich musi dolozit nejake papiere (obzvlast, ked je zahranicny) a to aj take, ze nie je inde zenaty ... myslim, ze sa to volalo doklady o sposobilosti alebo tak nejako, uz si to nepamatam 😉

kuwait
26. dec 2013

@lenucha_ucha nedokazala by som byt v tvojej pozicii,ja som tiez na islam nekonvertovala mojmu som povedala ak chce moslimku je ich na svete miliony naco robit z niekoho nieco co nieje,ja som mu dala na vybratie bud bude po mojom alebo nebude nic.Kedze ten moj vie dobre ze arabky su potvory tak si radsej vzal nemoslimku a pristal v niektorych veciach na moj plan hry.Ja by som takeho chlapa ako ten tvoj nechcela,niet takej lasky ktora by ma oblbla natolko aby som musela pocuvat intimnosti mojho partnera s inou zenou podla mna toto je masochismus a viem ze moslimi ktorym na manzelke zalezi svoje avantury s inymi zenam skryvaju ak tu zenu nema az tak rad tak s tym nema problem

czechzuzanaba
26. dec 2013

@lenucha_ucha no tezko rict, fakt tezko poradit...mozna ti tu maminky, co neco podobne prozily, lip poradi..ale kdyz neberu vubec v potaz ten islam (jestli se to vubec da k tomu neprihlizet), tak abys nakonec nedopadla tak, ze si vezme tu druhou a tvoje tolerance nebude zamenena v jeho ocich k tomu, ze si sama sebe nevazis....
Dal jsi nenapsala, jak si to on predstavuje - kdyby si teda vzal tu druhou za manzelku driv, tak potom ji o tobe rekne az po svatbe? No ta bude cucet...no co uz nadela, kdyz s nim bude vdana, ze? No a tva svatba na Slovensku tim padem nebude mozna.
No obracene - kdyz si vezme tebe na Slovensku driv nez ji (coz on ale nehodla ani udelat, ale ciste hypoteticky) tak potom ta druha asi bude dost nasrata a mozna ho aj necha...Navic tu si zase nebude moct vzit ( i kdyby ona na to nakonec pristoupila) tam, kde ona zije asi, ne? Tak nema to ani on lehke..Vlastne on potrebuje, aby se vlk nazral a koza zustala cela, no jak to navliknout, co...
Navic cestovat nebude asi vecne, tak jednou planujete deti, ptala ses ho jak to bude potom? Porad nechapu jak si to vlastne predstavuje prakticky...Nebo bude k tobe furt jen dojizdet na navstevy? Nebo planujes se odstehovat do jeho zeme?

zuzkaanicka
26. dec 2013

@kuwait uplny suhlas 😉 ... toto chce velku davku neviem ci masochizmu, alebo nieco ineho co ani pomenovat neviem, ale toto si fakt neviem predstavit 😉

lenucha_ucha
26. dec 2013

@kuwait ďakujem za tvoj názor, a popravde obdivuje, že dokážeš byť taká silná a dominantná 🙂 kiežby to tak šlo aj mne. Ja fakt neviem čo mám robiť. Ja mám aj jej číslo aj mail, ale zasa nechcem ju kontaktovať, aby to on nebral ako podraz odo mňa, čím si myslím, že by som ho stratila na dobro... Ale podľa toho čo mi tu ty píšeš, ma on očividne nemá rád ani z ďaleka tak ako ja jeho...

kuwait
26. dec 2013

@lenucha_ucha nechaj to tak,urcite raz najdes slusneho cloveka ktory ta nebude psychicky tyrat rozpravanim o tej druhej.

czechzuzanaba
26. dec 2013

@lenucha_ucha a co kdyby jsi mu rekla, ze aj ty mas nekoho druheho? 😀

kuwait
26. dec 2013

@czechzuzanaba presne 😀 ako zareaguje

zuzkaanicka
26. dec 2013

@czechzuzanaba toto je fakt vyborny napad, by sa asi chlapcovi skrivil usmev a mozno aj kadeco ine 😅

lenucha_ucha
26. dec 2013

@czechzuzanaba no v podstate si to vystilha, najmú ten sobáš, on by jej o mne povedal až potom myslím, ak vôbec ☹ ...
V budúcnosti má v pláne prísť sem, nájsť si prácu a už sa konečne usadiť, či už ku nej alebo ku mne. Ono v podstate my dve žijeme možno 70 km od seba vieš, čiže tam nie je problém so vzdialenosťou. Ono aj toto je jedným z dôvodov prečo sa chce oženiť, aby mohol prísť, pretože som sa mu snažila vybaviť turistické víza ale bezvýsledne... A keďže bude manželom, s cestovaním sem by už nebol problém.
A s tým vážením si samu seba máš úplnú pravdu, mám taký pocit, že si budem musieť dupnúť a uvidím čo to urobí. Ale myslím, že záver vieme už dopredu všetky ☹ 😖

lenucha_ucha
26. dec 2013

@czechzuzanaba @kuwait @zuzkaanicka, ja viem čo by sa stalo - zabil by ma asi tak...

czechzuzanaba
26. dec 2013

@lenucha_ucha no tak po tom co jsi napsala, mam z toho pocit (promin, budu uprimna) , ze mu je vlastne jedno, ktera z vas si ho vezme, hlavne at to aspon u jedne vyjde a dostane se kam chce. Protoze jestli jste obe Slovenky, tak jak muze tvrdit, ze chce dve manzelky? Vzdyt vam lze obema...

czechzuzanaba
26. dec 2013

@lenucha_ucha ale nerikej, ze by te zabil...vzdyt je prece hodny jsi rikala..

seemani
26. dec 2013

@lenucha_ucha nechcem malovať čerta na stenu, ale jednu takú som poznala (kamarátova sestra), žila s moslimom a ani len netušila že má niekde inde normálne rodinu. Keď sa to dozvedela , najprv sa sním rozišla, ale láska ju dohnala späť a ostala sním Tiež bol veľmi milý, fakt galantý mladý muž- poznala som ho osobne. Človek by v živote na neho krivé slovo nepovedal. Tak sa teda aj vzali (poznali sa dlho).. Po svatbe otočka o 180stupňov, dievča si bez neho ani prdnúť nemohlo. Viera neviera, nútil ju, aby sa správala podľa ich viery. Bola z toho dosť zničená, ani neviem presne ako to dopadlo, moc sa nevídame, ale viem, že od neho odišla, horko ťažko, či sa rozviedli, to neviem. Vďaka boh, že nemali deti.. Musela som ti to napísať, jak si napísala tú vetu, že keby si ho poznala, zistila by si, že nie je zlý človek.. Nedalo mi nato nereagovať, podobnú vetu som už počula..
Bacha nato, ak sním plánuješ deti, aby si neostala bez nich. A ak ťa chce za ženu do jeho krajiny by som určite nešla žiť.. Keď aj inam, ale nie k jeho rodine..
Teda aby sme sa správne chápali, nechem na nič narážať, ani nikoho uraziť, ale bolo viac prípadov, keď sa pravá tvár ukázala až po svatbe, len som tým chcela povedať, že ak tam figuruje aj druhá žena, maj sa radšej na pozore

zuzkaanicka
26. dec 2013

@lenucha_ucha tazko je radit co mas urobit Ty, ja by som hladala inde ... ale je to Tvoj zivot, Ty sa musis rozhodnut ... drzim palce, aby si svoje rozhodnutie nemusela lutovat 😉

lenucha_ucha
26. dec 2013

@czechzuzanaba nie sme obe Slovenky ale on je Češka (teraz je to pre teba ešte asi v horšim svetle ☹ ) len mne nejde do hlavy, či by bol ozaj taký zlý, že by sa dokázal toľko pretvarovať? pred mnou? pred mojou rodinou? on nám vždy spravil nádhernú dovolenku (myslím ako rodine keď som prišla aj s ňou) on by nám dal aj posledný krajec chleba, len aby videl, že sme šťastní ozaj! toto mi nejde do hlavy ☹ 😢 😢 😢

vevesh
26. dec 2013

@lenucha_ucha dve veci:
1. prva manzelka ma v rodine hlavne slovo, takze bude sakra dolezite, ktora zena si ho "ulovi" ako prva, ostatne zeny sa musia podriadit prvej manzelke. vo vseobecnosti druha manzelka sa zvacsa "kupuje"(pochadza z chudobnej rodiny), kedze vacsina spolocnosti take mnoho-zenske manzelstva sice toleruje, ale nepodporuju to.....ak si vezme ju ako prvu, pokial si ona v predmanzelskej zmluve nevydupe nejake podmienky, nebude problem zosobasit sa s tebou ako druhou....ak budes ty prva...tak si veru nemyslim, ze mu jej rodicia ju daju za zenu, aby bola "pod velenim" europanky...
2. ak sa budete sobasit v eu, jemu staci priniest cestne prehlasenie, ze nie je zenaty s inou (takze kludne uz moze byt zenaty s inou a v eu uzatvorit dalsi sobas....)- vec sa bude riesit asi tak, ze sobas s tebou bude oficialne uznany na celom svete, ale s inymi zenami len na moslimskych uzemiach (a tam bude rozhodovat datum sobasu podla toho bude prva zena, druha atd. )
a teraz babo rad... 😎

seemani
26. dec 2013

@lenucha_ucha no tak vidíš, chce jej to povedať až po svatbe.. skutočne to nie je zlý človek,..
falošný až to v ri*i pichá...ktovie koľko ich vlastne má a tebe povedal o tej jednej aby si mala pocit, aký úprimný vzťah máš a že ty si na koni, lebo o všetkom vieš...Dievča, utekaj od neho preč, máš len jeden život, prečo si ho chceš zbabrať.. AKo kuwait napísala- neexistuje láska, ktorá by ma prinútila toto tolerovať...

lenucha_ucha
26. dec 2013

@seemani Ďakujem za upozornenie ! Takýchto príbehov som počula viacej už, a pre to (možno vám teraz tak neprídem 😅 ) ale po tejto stránke som trošku uvedomelá 😉 , nešla by som žiť tam, to nie! aj napriek tomu, že on už rodičov nemá 😒 , ocino mu zomrel už dávno a mamina mesiac pred tým, ako sme sa spoznali...

vevesh
26. dec 2013

@lenucha_ucha a teraz som si precitala ze ste obe europanky...tak podla mna hra velmi necistu hru...ju chce pre prachy a teba z lasky...a no je to z nabozenskeho hladiska povolene, ak obe akceptuju...no jo..... 😎

lenucha_ucha
26. dec 2013

@vevesh fúha inak prekombinované možnosti 😀 ale dobre vedieť toto 🙂

Ďakujem... Ale asi to nejdem riešiť teda, uvidím, čo mi život prinesie, čo sa z toho nakoniec vykľuje, ako sa rozhodne...
Ale ak by boli nejaké novinky, prídem sa s vami znova poradiť, ak vás to nebude obťažovať 😅

kuwait
26. dec 2013

@vevesh tak moj muz musel mat doklad z justicneho palaca ze je slobodny ostemplovane ministerstvom zahranicnych veci Kuwaitu,Kwt amsadadou v Viedni a MZV Slovenska v Bratislave az z tymto mohol ist na matriku zjednavat sobas.Teda potrebny bol uradny vypis.Zmluvy sa robia v moslimskych krajinach,tam si zena moze dat napisat co chce ale kedze to pisu po arabsky vobec nemusi tam byt napisane co ona chce.Oni mozu mat 4 zeny ale maloktory otvorene ma viac ako jednu tak aby tie zeny o sebe vedeli,to uz musi byt ozaj chlap ktory si potrebuje nieco dokazovat,vacsinou ma jednu a pomimo tajne nejake ine zeny ktore o sebe nevedia aby mal pokoj

vevesh
26. dec 2013

@lenucha_ucha vsetko z realneho zivota...ale drzim ti palce, aby si to dobre obstala, to je jedno akym smerom sa to vyvinie.. 😉

lenucha_ucha
26. dec 2013

@vevesh no si ma potešila teda (myslím ironicky)

Baby tam je toľko toho všetkého v pozadí, že ja už sa sama strácam.
On de facto už bol ženatý, za Češko-rusku. Má s ňou aj dieťa, ale rozviedli sa, on sa zosobášil vtedy v 19 rokoch. Ona ho opustila a našla si Švajčiara a malý išiel s ňou, proste po 5 rokocho manželstva zistili, že im to neklape a tak každý išiel svojou cestou...
On potom odišiel žiť do Talianska, kde aj študoval no keď mu ochorel otec, vrátil sa späť domov, aby sa postaral o rodinu... Potom mu zomrela aj mamina... Ja už neviem ozaj čo si mám myslieť, že či ma naozaj ľúbi a s ňou je len pre to, aby mal peniaze?

vevesh
26. dec 2013

@kuwait nam stacilo iba cestne prehlasenie 😀 a tie zmluvy musia byt v "tvojom jazyku" cize ked si arabka po arabsky, turkyna po turecky..ak si nemka, niekto "nezavisly" ti to musi prelozit do tvojho jazyka...na to mas narok okrem inych veci, ktore su tiez v tej zmuve uvedene!!a podpisat si to imamom pri zasnubeni...ak si sa vydavala bez toho, je to tvoja vola...ale potom muzovi nemozes nic povedat, ked si napr. privedie druhu zenu(rozvod na tomto zdvovodneni zvacsa neobstoji) a pod...to ta skor rozvedu, ked zaargumentujes ze muz je trulko alebo si neplni dostatocne svoje povinnosti 😀 😀 😎

zuzkaanicka
26. dec 2013

@lenucha_ucha vies, ja zvycajne s @kuwait nesuhlasim, ale na Tvojom mieste by som teraz dala na jej rady, zije tam uz dlho, pozna mentalitu, ma teda bohate skusenosti ... samozrejme, nemusis ani ju posluchnut, ale myslim, ze Ti naozaj dobre radi 😉

lenucha_ucha
26. dec 2013

@kuwait a nie je náhodou horšie žiť v nevedomí, že má iné ako o tom vedieť? ja osobne som toho názoru, že lepšie je vedieť (vážne nechcem nikoho uraziť)
Len ja to vidím všade okolo mňa, toľko párikov tu na SLovensku, ako sa milujú a sú spolu roky, a aj sa zoberú a pri tom aj jeden aj druhý sa navzájom poza chrbát podvádzajú a vážne nechutne! aj s najlepšími priateľmi...