Islamské mamičky II ozvite sa

safiah
14. sep 2008

assalamu aleikum

tak ak ma niekto nepredbehol tak sem sa 😝

snezienocka
7. mar 2009

dakujem za pekne privitanie. 🙂
karolinkaffe uz mate meno pre babatko?

karolinkafe
7. mar 2009

Zatial sme sa este nerozhodli 😉 Ale aj ked nejake vyberieme asi si ho nechame pre seba az kym sa malicka narodi 😵 😵

karolinkafe
8. mar 2009

Krasny den zien vsetkym islamskym mamickam aj nemamickam 😵 😵 😵

suzi4
8. mar 2009

Ahojte žienky,

pripájam sa k prianiu...

Snezienočka, vitaj a ´dakujeme za založenie tohto fóra. Našli sme si fajn kamošky vďaka MK..🙂 A Ty si kde?

My sme dnes boli v Dome mora, som príjemne unavená a zajta nás čaká škola...

Pekný večer všetkým!

snezienocka
8. mar 2009

aj ja vam prajem vsetko dobre. 🙂

oslavuje sa este den zien na slovensku? uz ani neviem.

suzi ja som v londyne.

slnieckokati
8. mar 2009

ahojte dievcata,

par dni sa tu neukazem a tu sa hned toho udeje... 🙂

snezienocka, MDZ sa oslavuje ma slovensku. Ja si od malicka pamatam, ze nam ocino doniesok kvetinku, mamine, mne aj sestre. V piatok sme napriklad dostali v praci od kolegov snezienky... 🙂 🙂 🙂

Suzi, kam chodi Hani do skoly? s priatelom mame najvacsie starosti, kde budu nase deti chodit do skoly, alebo skolky ked budeme zit v BA. Je to hlavne preto, ze deti v skole obeduju a nemyslim si, ze je na slovensku uz taka pokrokova skola, kde varia aj take jedla, ktore by mohli moslimovia papat.

prajem vsetkym dobru nocku.

leishmania
8. mar 2009

slnieckokati v Ba je zidovska skolka kde varia koser, teda by to bolo aj pre vas halal, ale pochybujem ze by tam dal tvoj priatel dieta 😀 ono je to aj pre nezidovske deti, tie si mozu vybrat aj nekoser jedlo 😉

leishmania
8. mar 2009

ale inak s ucitelkami v skolke sa iste dohodnut da, a najdes nejaku ustretovu skolku...

slnieckokati
8. mar 2009

leish, ty si zlata. hned mu to poviem. O proti zidom nic nema, iba vtedy, ked pozera spravy ☹ ☹ ☹ to tu ale nechcem rozoberat, nema to na MK co hladat... dolezite je, ze tam varia koser a nemusi si robit starosti, ci dieta nedostane na obed schnitzlu

ako sa ma manzel. v piatok som stretla kamaratky, ktore pracuju pre D..l a povedali mi, ze v konkurecnej firme je rozsirena zltacka. 😲 😲 😲

papa

leishmania
8. mar 2009

hej, bola tam hep A, moj muz je ale ockovany lebo bol na vojne a tam dostal vakcinu, ale nikoho z ich podlazia to nechytilo, ani nikoho nepozna, takze sa asi vyskytol daky pripad a to tam potom dezinfikovali....

inak suzi ti poradi, jej maly chodil do skolky a iste mu nedavali schnizle 😀

snezienocka
8. mar 2009

vsak aj ja si pamamtam mdz, ale myslela som si ze po komunizme to zrusili a bolo len den matiek v maji. 🙂

slniecko, raz som pozerala taky program, myslim ze v nom bola aj sisulik a tam hovorili ze sa da dohodnut na strave v skolkach.

verte mi alebo nie ale my mame podobny problem, hoci sme v srdci londyna. ani nie tak s jedlom ako s tym nabozenstvom. okolo nas su same sukromne skoly a tie co su statne tak su vacsinou katolicke, a podmienka je ze dieta musi byt pokrstene a navstevovat pravidelne kostol. a dat ho dalej uz nema taku sancu sa tam dostat lebo beru deti podla vzdialenosti od skoly. takze nemame moc na vyber lebo je tu len jedna mixed school a nie som si moc ista ci ho tam chcem dat. v kazdom pripade uvazujeme islamic school ale je dost daleko. no uvidime. je to vsetko v bozich rukach. 😵

suzi4
9. mar 2009

Dobré ránko!

Tu zase pršalo v noci, ale už sedím pri otvorenom okne a cítiť jar... Už sa jej nevieme dočkať...

Nawal, kde je to telpo a slničko zo SY??? Ako sa máte? InnsaAllah všetko je fajn...často si na vás spomeniem... Porob veľa fotiek, aby sme to mohli s vami prežívať aspoň sprostredkovane, ok? Vaša oblasť je prekrásna... Cmuki dievčatám i Tebe!

Snežienočka, odkiaľ pochádzaš zo Slovenska? A máš tam kamošky Slovenky? V UK ich je veľa... Ďakujem za fotku, masaAllah malý je chutný!

Slničkokati, vaše obavy sú prirodzené, ale myslím si, že platí, keĎ sa chce, tak sa dá... Napr. pre mňa bola priorita, aby rešpektovali, že dieťa je iba halal, a tým pádom mu nedávali mäso... To bola moja prvá otázka na riaditeľku MŠ, ktorá bola veľmi ústretová, rovnako ako kuchárky a učiteľky, kt. rešpektovali, že Vianoce neslávime, a Haniho neobsadzovali do scénok s vianočnou tematikou a podobne... Ja som bola spokojná, a som rada, že už sa to zmýšľanie na Slov. formuje, a ľudia sú čoraz otvorenejší... prispievajú k multikulturalite a pod... Hani im zvykol rozprávať zážitky zo Sýrie, zobral niečo typické a podobne. Minulý týždeň im "robil prednášku" o Gaze a Palestíne, za čo som bola na neho moc pyšná... Na budúci rok by som rada navrhla celej triede, aby mesačne poporovali dieťa z chudobných oblastí, môžu si s ním písať v aj, čo má nielen dobrý vplyv na cibrenie jazyka, ale takisto podporuje emaptiu, solidaritu s inými a rozširuje obzory detí i rodičov... Ja vnímam situ, čím ďalej, tým lepšie... V porovnaní spred 10r. je to obrovská zmena,a myslím k lepšiemu...

PEKNý DEň!

bubba
9. mar 2009

ahojte vsetci.. 🙂
suzi tak to by som si vazne rada vypocula takeho maleho chlapceka ako robi prednasku o gaze a palestine to si neviem ani predstavit 😀 musel byt cool 😎

snezienocka
9. mar 2009

dobre ranko, ....alebo uz dobry den???? 😀 😀 😀

my sme vsetci traja akosi prechladli. ☹ dufam ze to ostane len pri tom prechladeni a este viac nepochorieme.

suzi; hani musel byt naozaj zlaty, to musis byt na neho moc hrda.

ja pochadzam z oravy. a co sa tyka kamosiek sloveniek muslimiek, mam ich dost ale stretavame sa len tak raz dva krat do roka. mavame take stretka ceskoslovenske islamske. ale mam jednu super kamosku aishu ktora pochadza asi tak tri minuty autom od nas. na orave. ale na slovensku sme sa nepoznali .az tu sme sa spoznali. 😀 😀 😀 . a stretavame sa skoro kazdy den. 😀 nasi chlapci su v rovnakom veku, teda mesiac od seba. ale ona bude mat druhe o 3tyzdne.

suzi4
9. mar 2009

No, pomaly som aj ja závisláčka na MK...🙂

Bubba, jasne to bolo nadnesené... Ale on keď začne rozprávať...koniec! Aspoň že v spánku je ticho... Nedávno sme boli na jednej dobročinnej akcií, bolo tam premietanie, kultúrny program, decká s vlajkami a tradičných šatách... Bolo to emotívne, a odvtedy stále o tom hovorí, šetrí im korunky... No a v rámci prvouky mali "chudobu" a tak na to prišla reč...

Snežienka, to je fajn... Mať spriaznenú dušu... A ešte máte deti v rovnakom veku... Paráda!

Prajem skoré zotavenie, nech bacile utekajú kade ľahšie..🙂

simona12313
11. mar 2009

ahojte vsetci..nasla by sa tu nejaka dobra dusa ktora ma skusenosti alebo je vydata alebo ma priatela moslim anjlepsie z egypta dakujem vam...moj mail je simca12313@azet.sk

simona12313
11. mar 2009

ahojte nemam tu sice este nijaku foto..akurat som sa registrovala.ale rada bz som sa s niekym skontaktovala kto ma nejake skusneosti a mohol by mi poradit dakujem vam mail je simca12313@azet.sk

slnieckokati
11. mar 2009

ahojte dievcata,

mne zdolala chripka a od pondelka lezim v posteli. dnes som dokazala vstat a hned pozeram ako sa mavate.

suzi, na haniho si bola pravom pysna a ked ti mam pravdu povedat, tak aj ja som a to ho ani nepoznam dufam, ze aj moje deti budu taketo. dakujem ti pekne za info o skole. potesila si ma a priatela ukludnila. stale sa na vas pyta, ako sa vam tu aj s manzelom zije a tak...prepac, ale zabudla som. z akej krajiny pochazda tvoj manzel? mam pocit, ze ste sa zoznamili na slovensku a uz si to tu raz pisala. ale moja hlava derava... 😕 😕 😕

snezienocka, nie je tvoj manzel z maroka? malemu ste dali krasne meno, Ilyas. Viam si predstavit, ze sa tak vola aj moje dietatko. 😉 myslela som, ze v UK by problem so skolou byt nemal, londyn je take kozmopolitne mesto...co uz my tu v BA...

inak kde je nasa draha jamilka? nepocula som o nej od vtedy, ako pieka kolaciky. jamil, kde siiii???? halooo.

simona, ty mas priatela v egypte a chcete sa vziat?

papa

snezienocka
12. mar 2009

dobre ranko prajem 🙂

u nas sa ta choroba poriadne vyvinula. ale mam stale problem maleho prinutit aby si nevyzliekal ponozky a nohavice. neviem co to do neho voslo. len sa otocim a uz ich nema. aspon som ho presvedcila ze trenky si nesmie vyzliekat. ale ked ide cikat tak aj tie si vyzlecie a naspat uz nenatiahne. dnes rano som mu vysvetlovala ze trenky si musi nechat aby mu nik nevidel pipika lebo ten je velmi special.a nikto ho nesmie vidiet. a on mi na to ze; ale klara(jeho 4 rocna sesternica na sr) mi ho chytala. ......no co mu na to povedat?

slnieckokati; ano moj manzel je z maroka. ako si na to prisla? a meno ilyas, popravde sa mi velmi nepacilo na zaciatku lebo som poznala jedneho greka z prace co sa tak volal a bol hrozny. uplne to meno pokazil. ale manzel ma presvedcil. a rodicia na slovensku schvalili. pre nich je elias. to meno mu uplne pristane. okrem toho ze je to prorokovo meno znamena mocny duch aj telo. aj to o nom plati.

simona12313; myslim ze skoro vsetky dievcata v tejto teme maju skusenosti islamom.

sugika
12. mar 2009

Ahojte babenky, zdravim vas 🙂 ste ma potesili s Marokom 😉 Lebo okrem Karo som nikoho s marockym muzikom nepoznala ale vidim ze suuuu🙂Nema niekto muza z Rabatu ci z okolia? 🙂 teda naaahodou, ak uz.

snezienocka
12. mar 2009

sugika moj mm je z casablanca co je len hodinku od rabat. a mam este tri slovenske kamosky co maju manzelov z maroka. jedna je moslmka a tie dve nie. ale ani jeden z ich manzelov nieje z rabat. dvja z casa a jeden z fes.

sugika
12. mar 2009

To nevadi, len hlavne aby to bolo maroko 😀 Akoze viem ze Casa je nedaleko od Rabatu, tak to je v pohode. Aj som sa smiala minule, ze do Casa je lacnejsia letenka ako do Rabatu, ale co uz.. 😒 A nezije nahodou nejaka kamoska v Maroku?Hadam ta kamoska je muslimka co ma muzika z Fes, vsak? 😀 Inak ako?som ta kedysi videla tu na fore, ale ked som sa uz zapojila si bola myslim prec. 😉 Ozaj daju sa vybavit visa v Casa?sme pozerali ze tam mame konuzulat ci co, ale tak neviem nakolko je to super aktivne 😒

snezienocka
12. mar 2009

sugika urcite si ma tu videla predtym ja som zalozila islamske mamicky 1. kamoska mi v maroku ziadna nezije. vsetky su tu v londyne aj ked jedna rodinka sa tam coskoro pobera natrvalo. ale neviem kedy. s tymi vizami som to nepochopila. chces visa pre niekoho pre sr? myslim ze v roku 2007 otvorili v casablance slovesky konzulat ale vobec neviem ako to funguje.
neviem tvoju story ale mas manzela alebo priatela z maroka?bola si tam uz?

a s ta kamoska co je muslimka tak ma manzela z casablanca

sugika
12. mar 2009

ved hovorim, ze som ta videla ale vtedy som este sem nepisala 🙂 a potom si uz bola prec. v lete sa tam nikto nechysta?No s vizami len tak ze neviem kam treba ist kedze tam nemame velvyslanectvo ak mas nejake veci na vybavovanie. Viem ze v case je konzulat, ale neviem ake ma kompetencie. Priatel je marocan, ostala som pri maroku 😀 akurat v lete sa tam chystam, ak sa mi podari. dufam teda. len sa bojim trosku leta a tak, ako tam dorazim, ale nejak uz zvladnem hadam.

snezienocka
12. mar 2009

aj my sa chystame v lete znova. ale az tak na konci ramadanu aby sme tam boli na eid. my chodievame tak raz do roka ale minuly som bola 4 krat. neviem ti velmi poradit s tym slovenskym velvyslanectvom. my sme zatial nemali ziadne vybavovacky a aj keby tak by to bolo britske velvyslanectvo. 🙂
noboj leto zvladnes v pohode. ides k nemu alebo do hotela?
ja tam strasne rada chodim. je tam sice v lete velmi horuco ale co sa tyka tych primorskych miest tak je to ok lebo fuka chladnejsi vanok od oceanu. manzelova rodina je super a vzdy chodime na dlhsie aby sme mohli aj trosku pocestovat. a marakech si tiez nikdy neodpustim .

idem ja s malym do parku. 🙂

sugika
12. mar 2009

no teoreticky by som tam mala byt do konca ramadanu, takze na eid tam este budem. K nim idem. Akoze neviem nakolko je v Rabate horuco v lete, ale viem si predstavit ze iste bude pre mna veeeeeeeeeeeeelmi horuco. hehe. No do marakesa sa chystame aj my, ale som mu hovorila ze ked ma zoberie popozerat tych ujkov s hadmi tak ho tam necham 😀 leboze to musim vidiet...

slnieckokati
12. mar 2009

ahojte,

moj priatel je tiez z maroka, z casablanky. 😀 😀 😀 a idem do Casy zaciatkom aprila a uz sa veeeelmi tesim. dnes tam bolo 23 st., takze parada, nie ako tu, ja ledva dycham, taka som chora. v lete samozrejme idem tiez, ale pravdepodobne pred ramadanom, lebo vtedy mame volno v praci. vyberat si nemozem. Sugi, naco potrebujes velvyslanectvo? slovenske alebo marocke? ten konzulat v Case, no neviem...viem o nom aj ja, ale ziadna vyhra to podla mna nebude. pojdem sa tam v aprili pozriet ak chces a na marocke velvyslanectvo do viedne pojdem este tento mesiac. na vstup do maroka avsak vizum nepotrebujes.

Snezienocka, ja viem o tebe este z islamskych mamiciek 1 a este o jednej slovenke vydatej za marocana, nie som si ista, ci sa volala maryam a ma synceka yassinka. no ja som prvy krat s menom ilyas prisla tu do styku, vlastne od teba a hned sa mi zapacilo. prave telefonujem s priatelom na skype a hovorim mu o vas. 🙂 🙂 🙂

suzi, priatel je z Haniho totalne uneseny. nechce mi verit, ze si slovenka, ked mu o tebe hovorim... 🙂

majte sa zatial pekne. papa

karolinkafe
12. mar 2009

Baby tak tu vlastne teraz Maroko vedie 😀 😀 😀 Maroko som precestovala skoro cele, ale v Casablanke som nebola 😅 snad preto, ze sme mali stale cestu nejako okolo. V Rabate je krasny ten stary trh a tiez vo Fez, Marakech je veeeeelmi turisticky, je to urcite ocarujuce prvy den najma to namestie Jamâa El Fna, prave tam Sugi su ti hadi fakiri (ci ako ich nazvat 😅 ) a kooopec stankov, no krasa. Lenze clovek to rychlo okuka a najma je tam tolko turistov, ze aj ceny su podla toho a vlastne vsetko... Ja mam radsej take typickejsie mestecka, kde vela turistov nie je a kde clovek vidi tu autenticnost 😉
My sme pozvani do maroka v juli (draheho sestra sa vydava) ale nic z toho, kedze v juni mam termin tak tam urcite s mesacnym babom nepojdeme 😒 😉

sugika
12. mar 2009

No bude tam niekto na konci jula, ci v auguste? 🙂 dajme si stretko hehe 😀 drahy by nebol proti, ten je spolocensky typ.teoreticky aj ja poznam maroko len som tam este nebola. no ale na tie hady sa netesim 😝 inak ja viem ze visa nemusim. Slniecko a vy ste sa kde zoznamili? 🙂 teda ak sa smiem opytat?

slnieckokati
12. mar 2009

jasne, ze sa smies spytat. 😉 my sme pracovali pre tu istu spolocnost, denne sme spolu prichadzali do kontaktu a museli riesit pracovne zalezitosti. neskor sme zacali preberat aj ine veci, nabozenstvo, rodina...zasady a ocakavania od zivota a uz to bolo.... 🙂 teraz sme splu 20 mesiacov a dufam, ze uz coskoro budeme svoji.
marakech je pekny, ako karolin pisala, namestie vo vecernych hodinach mi doslova vyrazilo dych. ale v auguste tam bolo 47st. cez den, co bolo pre mna nezvladnutelne. tak sme sa po 1 dni pekne vratili do casablanky. tu je milujem a nedam na nu dopustit. mame tam byt, ktory si teraz zariadujeme a citim sa tam lepsie ako doma na slovensku. teraz pojdeme do rabatu, kedze vybavujeme papiere na sobas a musime ist na mzv, tak to spojime aj s maly vyletom. hned by si isla so mnou za drahym vsak...to som nemyslela provokacne. ale v lete tam pojdem koncom jula, tak by sme sa mohli dohodnut, aspon by som neletela sama... 😉 😉 😉