IVF ra-KET-áčky. Určite sa to podarí

zulka29
28. jan 2008

Tak ideme sem raketky?
Rok 2008 bude pre nás všetky úspešný 😀 😀 😵 😵

bianka30
28. apr 2008

nakukavam nakukavam.....

takyna
28. apr 2008

mirinda, ja som tiež dostala až na 33-deň, príde to neboj, a ak nie ideš na vyvolávačku, Lenka ja by som si tie lieky ani nevšimla Eli si to všimla, ale aj tak je to podozrivé 😠

kikina666
28. apr 2008

a kde nakukavas ?

zabkaevka
28. apr 2008

Lenka dakujem krasne, na teba sa da spolahnut. Uz som na tj strake odoslala otazku, tak som zvedava. Preto ani mne sa nezda, ze by tie lieky vplyvali na kvalitu vajicok. A druha vec je, ze mne doki nic nepovedal po odbere, ze by boli "zle", skor naopak konstatoval spokojnost s poctom "vygenerovanych" vajicok, tak preto ma to jeho dnesne tvrdenie vyviedlo, ale riadne z miery. Ziadost na poistovnu som mu kazala uz vytlacit, a s tymi najdrahsimi liekmi. Tak uvidime, fakt som veeeelmi zvedava. Teda prepisal mi podobne lieky ako predtym, ael ten prvy je iny, presnejsie teraz mi dal Gonal, a predtym som mala Merional. Vytlačila som si z nete pribalovy letak, tak idem doma skumat aky je medzi nimi rozdiel. Doki mi povedal, ze hlavny rozdiel je to, ze tie lacnejsie sa ziskavaju z mocu zien, a tie drahsie, ani neviem. Hmmm. Teraz mam pocit, ze predtym sme neurobili vsetko preto aby sme boli uspesni, ael fakt sme si mysleli, ze kedze mam v poriadku moje telo, tak najlacnejsie lieky bude stacit. Radsej som priplatila za ICSI a lepidlo na emryjká a predĺženú kultiváciu. Tak asi sme urobili chybu, no fakt neviem, ako by tie drahšie lieky vplyvali na lepšiu kvalitu vajíčok. A keď žena otehotnie prirodzeným spôsobom a neberie žiadne lieky, tak potom aké má vtedy vajíčka? Myslela som že sa dokiho spýtam, či mi nemôže odobrať vajíčka bez liekov, ale radšej som ho nechcela viac dráždiť mojími otázkami, ale myslím, že keď žena je v poriadku, aj takýmto spôsobom by sa to mohlo robiť, no nieee? Hmmm už fantazírujem

dracik1
28. apr 2008

ahojte babky, som Vas prisla pozdravit a zazelat krasny den...my sa mame uz ovela lepsie....dnes mi doki dokonca povedal, ze sa to velmi zlepsilo, a ze krcok je uz normalny...akurat to brucho tvrdne...ale nie tak casto...ale to k tehu uz patri....tak mi ten mesiac lezania pomohol.....za tyzdne ideme na utz, som zvedava ako su spunti uz velki, pred mesiacom mali cca 660 g ale uz ich riadne citim, hlavne ked sa v noci prevalujem zo strany na stranu
posielam Vam strasne vela tehu virusikov....... 🙂

kikina666
28. apr 2008

dracik1 dik tak teraz ich budem potrebovat 🙂 najblizsiu hodinu

bianka30
28. apr 2008

no sak tu , nakukam a hladam a furt nic... ale to ti asi na pokoji neprida ze?
strasne na teba myslim ...

kikina666
28. apr 2008

no tym ze tu citam spravy sa aspon prebavim a nepozeram stale na telefon, ci nezvoni

lenka20
28. apr 2008

dracik milacik dakujeme, to je dobre, ze sa uz mate lepsie, ja ta chodim okukavat do tehuliek 😝 pekne oddychuj, ved uz si teraz doma ci nie 😉 spunti uz budu poriadni valibuci 😵 😵 😵 opatrujte sa zlaticka 😵 😵

bianka30
28. apr 2008

nepozeraj budes pocut🙂)))

kikina666
28. apr 2008

no ved to keby si len vedela ake mam studene ruky a nohy, akokeby vonku mrzlo 😀

veracruz
28. apr 2008

zabka, takzo je povedat, ktore lieky su "najlepsie"... kazdy reaguje inak a jednoznacne spravna odpoved neexistuje... ja som stimulovala merionalom a podarilo sa nam 1.ivf...

mirica
28. apr 2008

zabkaevka- no ja neviem, ja som mala IVF soft a stimulovala som merionalom a aj to len od 2DC do 8DC na 10DC som mala odber - vajok sme mali 6 a dávali sme oplodniť 3 normál a 3 ICSI - oplodnili sa tie ICSI - tak na 12 DC sme mali vklad všetkých 3 a zostali so mnou 2 .......tak neviem, mne doki hovorila , že každý reaguje na stimulanty rôzne - niekedy nezaberú tie drahé , ale lacné áno ....a niekedy zas opačne ... 😕

bianka30
28. apr 2008

mojko..... ale uvidis potom ako ti bude teplucko...

veracruz
28. apr 2008

mne doky hovoril, ze tie drahe lieky nie su zase o tolko "lepsie", takze pomer kvalita/cena hovori napr. za merional 😀

kikina666
28. apr 2008

bianka no ved hadam hej, ak mi nebude este horsie, teda to ma ta doktorka nechava zmrznut
a pri mjom stasti zazvoni telefon az bohviekedy

lenka20
28. apr 2008

zabka tak uvidis co ti napise krajko... ja osobne si myslim, ze obe varianty su OK pre teba, kedze si zareagovala aj pri merionale... ale ak uz mas v ziadosti gonal nic sa nedeje, budes mat jednoduchsiu aplikaciu v pere, nebudes musiet namiesavat.... ak ta to financne moc nevycerpa tak je to len jednoduchsie pre teba.
IVF by sa mohlo robit aj v prirodzenom cykle ale nie vsade to robia a pravdupovediac je to podla mna o nicom, lebo normalne mas tak 1 vajko ak je normalny cyklus bez liekov a robit punkciu pod narkozou a ziskat len 1 vajko a to sa este nevie ci sa oplodni... no, nie je to velmi logicke, to uz potom radsej SOFT ako bola tanicka... tam tych liekov moc netreba... lenze to ti nehradi poistovna...

bianka30
28. apr 2008

kiki len aby uz nezvonill....
neboj sa. hlavne dufam ze na teba nezabudne... lebo to by si bola snehuliacik ty hehehe

kikina666
28. apr 2008

no ved tiez zacinam mat taky dojem, dvaja snehuliaci no neviem stacil by jeden

katy2
28. apr 2008

a ty nemozes zavolat? 😉

bianka30
28. apr 2008

a necches tam zavolat ty? kedy by mali mat vysledky? aby si sa zbytocne netrapila... este sa natrapis dost... viem si predstavit co to je tahat pred sebou takeeee velikeeee brusko .. hehehe

kikina666
28. apr 2008

nechcem otravovat povedala, ze zavola ale ak nezavola do tretej tak zavolam

bianka30
28. apr 2008

oki

kikina666
28. apr 2008

idem skusit zavolat, drzte palce

bianka30
28. apr 2008

kiki....... veeeeeeeeeeeelmi drzim... az sa mi srdiecko rozbuchalo... cakam...

kikina666
28. apr 2008

negativne, uz mam dohodnutty termin na vypisanie ziadosti 5.5. u doktorky

bianka30
28. apr 2008

coze? kiki to mi je naozaj velmi luto... hlavne klud, mas super druhy termin... a je to za chvilku, uvidis.... priznam sa ze neviem co napisat, lebo je to vsetko aj tak zbytocne...viem si predstavit ako sa citis.... fnukk

katy2
28. apr 2008

kiki 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔
takze idete do dalsieho boja? 😔

takyna
28. apr 2008

kika je mi to lúto, ale ideme ďalej, až do úspešného konca neboj sa 😵

katy2
28. apr 2008

raz sa nam to vsetkym podarit musi 😵