IVF ra-KET-áčky. Určite sa to podarí

zulka29
28. jan 2008

Tak ideme sem raketky?
Rok 2008 bude pre nás všetky úspešný 😀 😀 😵 😵

alicag
4. mar 2008

škoda mislela som ,že už tam niekto chodí,a tanitka držim ti zajtra palce.

pointka
4. mar 2008

nie, neovulujem vobec bez liekov.
odkedy chodim do CAR vzdy som ju mala len tak do 7 mm ☹ dokina nebude chciet transferovat pod 8mm, zevraj je to zbytocne ☹
pijem femigard, uzivam cayenne, dong quai, uz pijem aj alchemilku, lebo ja caje neznasam a nic ☹

tanitta
4. mar 2008

ja viem ☹ ..neradi to robia...ale my sme mali v ics ketko pri 6,8mm... ale cez prirodzeny cyklus....
Alicag.. zavolaj priamo tam.... popytaj sa.. mozno ta aj hned objednaju...len tak.. na pokec...

alicag
4. mar 2008

som zvedava ako to tam bude.ja som mala už tu možnost prvy krat sa zoznamit s doc.tomašom ked som bola na 1.pokuse ivf to robil ešte v martine v heliose za rok som šla 2.krat a doc.tomaš tam už nebol to bolo oinom možno niektore kočky su s nim spokojne ale ja som nebola už preto lebo nas od začiatku zavadzal ten druhy lekar začala mi štrajkovat štit.žlaza a v lubochni lekarka bola za zastavenie stimulac.ale v martine povedali že to dotiahneme do konca že to vyzera fajn ale všetko bolo v podstate zbitočne mala som degenerovane folikulky a aj prazne. tak preto som rada,že som touto cestou našla doc.tomaša u ktoreho som bola prvy krat dufam,že po tom všetkom mi to prinesie štastie v čo zasa pevne dufam .a mislim si tiež že v novom centre sa budu snažit. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

gabika24
4. mar 2008

ahojte babule. dakujem za podporu, zajtra dam vediet, co mi povedia.
alicag, ak tak velmi doverujes doc. tomasovi, tak nevahaj a chod tam, pretoze dovera lekarovi je veeeeeelmi dovezita.
pointka, pisala som ti do temy iscare..., drzkaj sa a hlavne nezufaj

pointka
4. mar 2008

tani, ale nepodarilo sa ☹
aj ty mas nizku sliznicu? co preto robis?

alicag doc. tomas mi vypada na foto velmi sympaticky. inak nieco iscare riesi, lebo dnes tam bol valky a mal tam delegaciu 3 lekarov z izraela. ta lubochna, odporucas? ako sa tam dostanem? su tam fajn lekari?

gabika24
4. mar 2008

pointka, aj ja som chodila do Lubochne, ale este na strednej skole, aj som tam raz bola tri mesiace vkuse. vtedy tam boli celkom dobri. zalezi od problemov, ktore mas, ale tiez to moze byt cesta, alebo napomoct tomu, co si tak velmi zelas. inac som bola az na par hormonov v poriadku, takze sme mali moznost uz len CAR.
ale naozaj ti asi poradi alicag, ktora tam chodi. ja len svoju skusenost - robili mi vsetky mozne aj nemozne vysetrenia, vsetko ochotne...

pointka
4. mar 2008

no viem, ze mam znizenu funkciu stitnej zlazy, tak som pocula ze tam su odbornici

gabika24
4. mar 2008

aha, tak to by mohlo pomoct. ano su tam odbornici, dokonca ked som tam chodila ja, nejaky druh vysetrenia robili iba v Lubochni. ale ako je to teraz, neviem...

alicag
4. mar 2008

pointka ja mam zniženu funkkciu.štit.žlazy a beriem 75 eutirox už 2 rok.mne dala odporučanie obvodna lekarka a tam ma pridelili mudr.urbankova je fakt super dobra.ludska a hlavne ustretova.hovori sa,že každeho tam daju dokopy.mne sa napriklad štitna spustila z prežiteho šoku ležala som tam v januari 2 tyžne a stretla som sa s kopou mladšich a staršich ludi ktory maju ešte večie zdrav.problemy a su spokojny zo všetkym a hlavne z lekarmi.mne osobne tam pripadaju ako jedna velka rodina.tu maš číslo na lekarku 044 4306166.daj si to doporiadku ved štitna ma nastarosti cely sistem a stači trošku že ti chiba a už je problem 😉 😉

pointka
4. mar 2008

alica dakujem, po KET budem riesit endokrinologiu. Asi si tu Lubochnu spojim s nejakym vyletom na jar.
Dakujem.

alicag
4. mar 2008

tak ahojky zajtra 😎

lenka20
5. mar 2008

ahojte raketky 😵
gabika moooooc gratulujem k urodicke, 9 vajok je krasny pocet, tak im drzim palce nech sa pekne vyvijaju dalej 😵 takze transfer pripada na kedy 😕 😕 budes mat PK 😕
pointka - este som neprecitala co sa vlastne stalo, ale vyrozumela som, ze narastla nizka sliznica 😕 a to znamena co 😕 ze este jej daju cas alebo pojdes este na dalsiu kontrolu alebo to teraz stopnu 😕 musim kuknut v inej teme.....ale kazdopadne ti drzim palce, ak je problem len v hormonoch tak by to do kelu predsa mali vediet spravit...
alica - je naozaj velmi dolezite aby si verila svojmu lekarovi na 100%, ak si bola taka spokojna s Doc.Tomasom tak nemas ani co vahat a este k tomu to mas blizucko do RK, tak hor sa na to 😉
raketky - mne sa dnes snivalo, ze ste ma boli pozriet u mna doma, sedeli ste u mna v obyvacke, 3ks raketiek, ale neviem, ktore ste to boli, jedna mala take tmave polodlhe vlasy, jedna kratsie blond a jedna bola taka rysava 😀 tak sa priznajte ktore ma chodite strasit 😀 😀
inak - to spinenie mi vtedy prestalo a vcera cele poobedie nic a dnes takisto nic, papam ale ascorutin pre istotu, tak to bola asi naozaj len prasknuta minicievka.....nejdem ani volat, mcgyver by si myslel, ze som sisi 😉

kvetka2
5. mar 2008

dobré ránko raketky 🙂
gabi, pekne si si dopestovala, nech sa teraz vsetky krásne oplodnujú 😉 páči sa mi ako pozitívne to berieš, držím palčeky, nechto všetko dopadne podla tvojich predstáv.Ešte že máš doma taká krásny dôkaz,že to ide 🙂
pointka, ale ty ešte pokračuješ v príprave na KET dalej ,však? alebo...
lenka na budúce si hned od každej návštevy pri dverách vypýtaj koníkovské meno, aby si vedela,kto chodí strašiť 🙂 inak sa ti tam môže dostať hocikto 😀
no vidíš, dobre, že to špinenie bol planý poplach. ale chápem ťa,že to vystraší, ved sa v kuse len pozorujeme 😉 mcgyver má z nás niekedy asi radosť 😉 ale aspon to nedáva najavo . má šťastie 😀 😀

zuzla80
5. mar 2008

Ahojte raketky 😀
Trošku vás zanedbávam, ale mala som robotku, tak som si vás len rýchlo prečítala. Ako sa mi máte? Vidím, že ste stále dobré naladené a že sa tak ľahko nevzdávate.

Takynka, Gabika gratulujem vám k úrodičke, poviem vám, že ste teda riadne nosnice. Držím palce, nech sa drobčekovia pekne delia a nech to dotiahnete do úspešného konca. A Takynka neboj, určite sú ty tvoji drobčekovia silný bojovníci a zajtra ti teta embryologička povie akí sú nádherny a ako sa krásne delia. Držte sa.

Jujka a ty čo s tými herpsemi stváraš 🙂 Vieš ani sa nečudujem, po toľkých stresoch a po tom všetkom. Som rada, že sa to pomaly zlepšuje. Tak sa len pekne drž a dávaj si na seba pozor

Kvetuška ajojky 😉 No čo už si mužíka pripravila na vitamínovú terapiu 😉 ?

Lenka aj tebe sa to kráti čo? Zajtra na teba/vás budem silno myslieť a posielať veľa energie. Už sa to tu musí rozprúdiť dobrými správičkami a ja tuším, kto to začne 🙂
Lenka, žeby ta tmavoslavka som bola ja 😀

Tanička a ty si sa nám dnes kde vybrala? Skúšate tu zmenu o ktorej si toľko premýšľala?

Dráčik, takže párik sa nekoná, ale to nevadí, hlavne nech su chlapčekovia zdravučky. Blahoželám ti k nim 🙂

Inak vás všetky pozdravujem a vidím, že sa to tu pekne rozmnožieva a dúfam, že o chvíľu bude každá prispievať min. za dvoch

pointka
5. mar 2008

Lenka, Kvetka ano este pokracujem, sliznica mala 15DC 6,5 mm, este mi nasla na maternici aj dva myomy, ale to doki vravela, ze to je OK. Nikdy som to nemala... ☹
Beriem teraz 4x denne estrofem + dexamethasone + anopyrin. Nechapem tu kombinaciu, dokina asi vie, co robi 🙂 Zevraj v Prahe to tak predpisuju.
V piatok idem na kontrolu, v utorok by mal byt KET. Dufam, ze este na tych 8 mm narastie aspon ☹
No udajne takto dopadnu baby po neodbornom potrate alebo kyrete.. ja som mala kyret po MA a asi mi zosrabli prilis mnoho... ☹

juja
5. mar 2008

Ahojte raketky 🙂

..tak ja sa hlásim už z práce - uvidím koľko vydržím sedieť, podľa toho pôjdem domov...cítim sa fajn, len žalúdok ma bolí z tých liekov bleee...pokiaľ nemusím, nespapám žiadnu tabletku 😉

Lenka -tak chvala bohu, že to bola len prasknutá cievka...všetky tu na teba spoliehame, že odštartuješ to tehu tsunami, ktoré sa po MK prevalí 😵 kedy voláš do Helíku kôli embryjku?

Takynka tak ako emryjká?

Tanittka šťastnú cestu do ČR a čakáme na tvoje správičky 😉

Zuzlík a ty si kde?????

juja
5. mar 2008

Zuzlík tak tu si, ty beťárka 😉 Tak ty nás takto zanedbávaš, no hanbi sa! 😀 ...si mi tu chýbala, myslela som , že si choručká. No vidíš ja som takto dopadla - s boľavým herpesom, ale už je to min. o 100% lepšie , už sa mi to pekne suší...no stes sa musí niekde prejaviť, aj keď ja si myslím, že som v poho...len telo si to nemyslí 😝 Ako sa máš?

Lenka tá tmavovláska bola isto Zuzka a keď by sa Kvetka ostrihala, tak by mohla byť tá blond...no ale ryšavku nepoznám 😉

zuzla80
5. mar 2008

Jujka tu som, napísali sme príspevok v rovnakom čase 😀

A Táni už som zistila kam ste sa dnes vyfintili. Dúfam, že budeš dobre pochodíte, sama som zvedavá.

Lenka a zabudla som, že chvala bohu, že ta nitka bola len planý poplach. Už som sa zľakla, že čo to tvoje telo s tebou stvára 😉

Britka chcem ti popriať veľa veľa síl do ďalšieho boja a nech už sa akokoľvek rozhodnete, určite to bude správne rozhodnutie. Ale každopadne to nevzdávaj. Držím palce 😉

gabika24
5. mar 2008

ahojte babule. tak ja prilis dobre spravicky nemam- z tych deviatich boli 4 prazdne, 1 zdegenerovane, a zo zvysnych styroch sa tou klasickou oplodnili 2. ☹
ale kedze som optimista, tak verim tomu, ze su to tie spravne dve. aj tak sme chceli vkladat "len" dve a co s tymi ostatnymi, kedze to vyjde hned na prvy sup? panbozko a Helios nam urcite setria peniazky za zamrazovanie. 😀 -toto je asi ukazka toho spravneho pristupu, aj ked nie je lahky a bola som zaskocena... dohodli sme sa s manzelikom, ze keby to aj nevyslo (co si ani nepripustam), tak uz v tomto koncime, ved doma uz poklad mame a co by druhi dali aspon za jeden...
ale predsa, sustredte pozitivnu energiu smerom do Heliosu, nech nasi krpci bojuju dalej, zajtra volam a dohodneme sa pri predlzenu kultivaciu, ci transfer - tak nech vydrzia este 9 mesiacov. 😀
dakujem babulky za podporu.

takyna, ty ako? dufam, ze lepsie...

lenka20
5. mar 2008

gabika - to nic moja, hlavne nech sa tie spravne dve pekne dalej delia, budem ti velmi drzat palceky - to vase male slnieco si zasluzi surodenca 😉
zuzlinka ahoj, no teda, ja ze si sa stratila, tak vidis, ty jedina si sa priznala k nocnej navsteve 😀 😀
embrijko zacnu rozmrazovat dnes poobede a zajtra o pol osmej si mam zavolat o vysledok 😕 tak dufam, ze bude OK to male krpate vrelo ocakavane embrijko 🙂
jujka to je dobre, ze sa ti to lepsi, ale neprehanaj to s pracou 😉
pointka aj ja mam myom - spravil sa mi pri prvej stimulke a stale je tam, ale vraj to nic nie je....

mysiatko
5. mar 2008

gabika drzim palce nech su to tie prave a silne embryjka...dalsie uz nebudes potrebovat... 🙂 🙂 prve zlaticko ste tiez mali cez ivfko?
inak babenky v centre mi povedali ze medzi KETkami nieje dobre mat pauzu dlhsie ako 3 cykly...chcela som si dat pauzu troska dlhsie ale sestricka povedala ze to nieje dobre....mate take skusenosti?

alicag
5. mar 2008

ahojte raketk .....yyyyyyy. 😀 😀 tak som čitala už neviem presne kde,že tento rok bude velmi uspešny a počuvajte hlavne plodný tak hlavičky hore a budte nadalej pozitivne naladene aj ked je to niekedy tazke. každa z nas ma nejake trapenie a je perfektne ,že aspon tu si možme poradit,podržat sa a pokecat. 🙂 🙂

kvetka2
5. mar 2008

ahoj zuzlík, jujka 🙂
manžel je už ukecaný na vitamínovú kúru, maca je na ceste 😉 a aja som si ešte objednala knihu cvikov podľa mojžišovej. Síce som niekde čítala, že je lešpe začať cvičiť pod dohľadom ,ale u ás nič také nie je -aspon o ničom neviem.Ale hádam nič zlé neurobím ,ked to vyskúšam aj sama 😕
jujka,som rada, že ti je lepšie. Máš pravdu, my sa často hrdinsky presviedčame že sme ok, ale vo vnútri to nemusí byť až také ružové, tak sa to nejak prejaví. Hlavne,že sa to lepší, my už niečo vydržíme 😀
lenka, že by som sa dala ostrihať? 🙂 ak bude treba, aj sa prefarbím 😉
gabi, držím palceky nech 2 bambulky zabojujú, ved aj tak si nechcela mraziť- takže zatial ide všetko podľa plánu 🙂

zabkaevka
5. mar 2008

ahojte kočičky. iste sa tu už toto preberalo, ale nejak to neviem nájsť vo fóre. Chcela by som sa opýtať, dokiho som sa nepýtala, koľko asi si mám vziať peniažkov na KET. Idem zajtra a na toto som úplne zabudla sa opýtať. No nechem volať, nech nemyslí, že teraz to je rozhodujúce. Nie nie je, ale neviem koľko teda brať so sebou ?
Viete mi poradiť?

mysiatko
5. mar 2008

zabkaevka a do akeho centra chodis?

mysiatko
5. mar 2008

ja som v SPLNe v kosiciach platiila 2500

alicag
5. mar 2008

babulky ked teraz uživam antibiotika potrebujem nejaky čas pauzu do stimulacie? 😖

dracik1
5. mar 2008

lenik, drzim palceky, aby sa embrijko rozmrazilo a zostalo v brusku 🙂

kvetka2
5. mar 2008

ahij dracik 🙂
alicag, ja si myslím, že zvláštnu pauzu nepotrebuješ- také 2 týždne by mali stačiť na regeneráciu.Dôležité je brať probiotika, bay sa zabránilo nežiaducim vedlajsim účinkom. Neviem, aký máš problém, ale ked neliečiš gynekologický problém tak to bude úplne v poho. Dôležité je ,aby si nič nebrala cez stimulku.