IVF ra-KET-áčky. Určite sa to podarí

zulka29
28. jan 2008

Tak ideme sem raketky?
Rok 2008 bude pre nás všetky úspešný 😀 😀 😵 😵

tanitta
3. mar 2008

sak nebude ms vecne;).... urcite sa nejaka fuga najde 😵 ... esteze mame takych trpezlivych a milujucich poloviciakov.. 😉

tanitta
3. mar 2008

jej gabi.. kuk;)... bazen vs praha 2:0 .. nik iny sa do hlasovania nezapojil 😎 ..

tanitta
3. mar 2008

uz spite kukucky?...
Mia...vitaj medzi raketkami;).. dufam ze sa tu ako snazilka dlho neohrejes...uz tu chyba uspesna tehulka po ket ktora zalozi novu temu 😵 ... snad o zmene car po kete ani nebudes zvazovat...pretoze nebude uz mozno ani treba.. 😉 ku ktorej dr. tam chodis?...pa

lenka20
4. mar 2008

ahojky raketky - tanicka ty co si robila o jedenastej v noci na koniku 😀 😀 😀 ja tiez hlasujem za bazen 😵
mysiatko sa neozvalo 😠 potvorka ved napiiiiiis 😉
alicka - ja hlasujem za helios 😉 , neviem, co ta odradilo, ale ver tomu, ze kto zakusil viacere centra tak helios vyhrava na plnej ciare - mozno ak niekto bol len v iscare tak je tam spokojny, ja si neviem uz ani len predstavit vratit sa tam....
ahoj mia, drzim palce na dalsi pokus, bude ti tu s nami dobre, uvidis, ale aj tak sup sup cim skor medzi tehulky 🙂
dracik milacik moja zlata - gratulujem k dvom chalaniskam, hlavne ze su zlaticka v poriadku, a co ty vies, mozno si potom este trufnes aj na dievcatko 😉 som velmi rada, ze ti to sono dopadlo dobre, tak sa len pekne drzkajte 😵
renuska ahoj, teba som tu uz nevidela dlllho 🙂
gabika, drzim na nes palciaky na kraaasne vajka 😵
takynka kde si, aka bola urodicka 🙂 uz nespi tolko 😀

lenka20
4. mar 2008

ach jo, mysiatko, tak uz som ta nasla v druhej teme - moja, je mi to velmi luto, ze to tentokrat nevyslo, je to smutne... ale mas predsa este dalsich snehuliacikov, urcite niektory z nich je ten pravy batoztek, ked si troska oddychnes tak si chod pren 😉 aby nemusel dlho cakat v chladnicke 😉 lebo ked bude velky mohol by ti to vycitat 😉
aj takynu som nasla - hura, krasna uroda 😵

tanitta
4. mar 2008

Dobre ranko...
Leni... ja chodim do postele dost neskoro 😎 ...tu je medzizastavka 😵 ...co nove od vcerajsku? 😅 ...

tanitta
4. mar 2008

hm...inak teodora sa sekla ☹ ...

mia28
4. mar 2008

Ahoj Tanitta, dúfam, že nebude treba ale keď som bola po kete na izbe tak tam boli baby čo skúšali celý cyklus už tretí krát a nič!!!
Tak tej štatistickej úspešnosti nejako neverím!!! Ale zas... moja sestrička u môjho gynekológa mi prezradila že k nej prišla kočka , ktorá chodila do iscaru a hneď na prvý šup sa podarilo!Tak som sa na to namotala a o to viac som bola sklamaná keď to nevyšlo. Chodím k doktorke Ďurechovej,celkom milá 🙂 Ty chodíš kde? Tiež do iscaru??

takyna
4. mar 2008

Ahojte, takže tanitka, presne ako som inštinktívne cítila, že dopadneme, tak sa aj stalo.

máme problém imunologický, neviem či vo vajíčkach alebo spermiách, alebo v oboch prípadoch.

Volala som do Hélika, embriologička mi povedala, že doslova rozbíjala vajíčko aby sa spermie do neho dostali,
išli sme prirodzenou medódou, takže o to to mala ťažšie, ja som jej síce vravela, že by mohla pol/na pol skúsiť, čiže niečo ICSI, a niečo prirozdene.

Ale podstatné je, že je tam zádrhel, neviem akým zázrakom sa podarilo oplodniť 9-vajíčkok, ale.....nevieme či sa budú dalej sa deliť a či vôbec vytvoria blankocystu, čiže štvrtok a zvyšok týždňa bude hororový, aj keď ja som s tým v duchu v podstate rátala lebo 11-rokov je dosť, takže sa vyplna to čo mi povedala veštica, že budeme mať chlapca ale budeme musieť ešte dlho sa o neho snažiť, čiže 1-IVF nevyjde a, potom uvidíme.... 🙄

ak niekto má za sebou niečo podobné napíšte mi do IP , ďakujem vám

lenka20
4. mar 2008

mia - myslim, ze sme sa tu teraz len stretli akurat tie z druhej polovice statistiky - ale to sa zmeni 😉 ale samozrejme nemozme pocitat s tym, ze sa podari na prvy sup, ved ani uplne zdravym ludom sa nepodari hned prvy mesiac otehulkovat - cest vynimkam, v priemere zdrava zena otehotnie do 6 cyklov, takze ked berieme kazde IVF /KEt ako 1 cyklus tak sme este vsetky v norme... 😵
tanicka to nevadi, ved aj teodora je len clovek 😉 a ja nemam nic nove, papam, gulkujem atd.

tanitta
4. mar 2008

taky... ale ved mate oplodnenych 9 ved to je krasne ci sa im uz dopomohlo to uz je o inom... ale je ich 9!;)..... a delit sa budu.. preco by sa nemali??hm?... kvalita bola pekna... my sme mali len 2.. ved vies..... hlavu hore...este nerob predcasne zavery...je zavcasu...
Mia.. ja som odisla z isc... naprv som chodila k alexandrovi ale ten tam uz nerobi davno...potom k durechovej ona je velmi dobra dr...ja som bola s nou max spokojna ustretova snazila sa hladat problem co a ako mozne aj nemozne riesenia ...ale to uz neovplyvnilo moje rozhodnutie odist... proste spomienky ostali a nemohla som tam uz ani dychat... 😖 ...

takyna
4. mar 2008

tanitka, ďakujem ti, pomohlo mi to , musím sa vzchopiť viem, ale to bolo taká prvá reakcia, uff

brita
4. mar 2008

Ahojte babky,

Takynka - nebojkaj, ved mate 9 oplodnenych vajicok, urcite z nich budu nejake vhodne na transfer.
Lenka - ja by som chcela byt ako ty, ty dokazes kazdeho povzbudit a na nikoho nezabudnes. 😉 To velmi pomaha.

Ja som dnes rano volala embryologicke, zazrak sa nekonal, embryjko je zdegenerovane, takze je tym padom konecna. Este budem volat o jednej Krajkovi, lebo na recepcii mi sestricka povedala, ze mi maju este vratit nejake peniaze a to sa mi nezda, praveze my im dlzime za PK, tak sa mam radsej spytat doktora, nechcem, aby boli v heliose nepravom skodni. Zajtra si pojdem ukoncit peenku a tym to konci. S manzelom sme sa dohodli, ze do 3. IVF nepojdeme, nema to vyznam, proste tie folikuly nedokazu vystimulovat ani pri maximalnej davke a darcovske vajicko neprijmeme.

Tak sa pekne drzkajte.

lenka20
4. mar 2008

takynka ved 9 oplodnenych vajok je krasny vysledok, skoda ze ste hned nesli na ICSI ale to vobec nevadi, lebo ked sa nakoniec podarilo ich napichnut a oplodnili sa to je super, nestracaj predsa nadej, este si len v zaciatkoch, co by sa krpcekovia nedelili, to je somarina, urcite z nich bude este niekolko krasnych blastocysticiek 😵 😵
drzim im palce chrustikom malickym 🙂 a ty bud statocna mamina, nesmies to vzdavat, viem, ze je to tazke mas nervy a stres, ale nejako to vydrzime do konca tyzdna, kedy mas teraz volat 😕 😕

tanitta
4. mar 2008

ja viem Taky... clovek ostane ako obareny pri telefone...uvidis ze budete mat krasnych drobcov.. sama budes prekvapena aky dobry spad to nabere 😉 ...
Mia.. zabudla som chodim do heliku

takyna
4. mar 2008

ďakujem vám kočky, ste fakt super, a prepáčte mi , ale ja sa nevzdám, zažila som aj horšie, toto musím zvládnuť 🙂 , už mi je aj lepšie, trochu slzy ale to prejde,,,,díky 😵

kvetka2
4. mar 2008

ahojte raketky 🙂 čo nové?
ahoj mia,alicag ja mám za sebou 1.IVF neúspešné a neúspešný 1.KET v Heliose. Po zdravotnej stránke som v podstate ok, vajka sa krásne oplodnili a delili, ale napriek velmi pozitívnym prognózam som neotehotnela. ked som išla na KEt obe rozmrazované embrijka sa krásne rozmrazili a dalej delili ale zase som neotehotnela. napriek tomu verím ,že v Heliose urobili maximum a som s nimi velmi spokojná. Jednoducho je fakt, že každé telo reaguje inak a IVF neznamená vôbec zaručený úspech- síce som trochu očakávala, že to vyjde na prvý šup ( ved sú aj také prípady). Moc urobí psychika a niekdedy jednoducho nie je správny čas. Alebo sa aj embrijko uchytí ,ale neskôr odíde, lebo napr. nie je v poriadku po genetickej stránke- príroda jednoducho urobí svoje. A my ju troska znásilnujeme 😉 Tak či tak sa treba vyzbrojiť velkoooou trpezlivostou a mať obrovskú chuť začínať znovu, lebo je dosť pravdepodobé, že to budete potrebovať. 🙂 🙂 🙂 a tu na koníku to ide s kamoskami vsetko lepsie. 🙂
takyna, budem ti držať palce, aby vajka predsa len rástli. To ti povedala embriologicka, že nevie, či sa budú dalej deliť?

tanitta
4. mar 2008

Britka... ☹ .... ale aj tak nechapem preco to nechala teta na PK...nemali ste co stratit..mozno mohlo mat embrijko vasciu sancu u teba....aj ked by bol vysledok / clovek by mal pocit ze to skusil...sama neviem co by bolo lepsie ci z kratsej cesty takto ale mat"pocit" ze to skusil...drzkaj sa...a pridi obas sem za nami.. len tak aj o blbostiach pokecat nemusime tocit len o vajickach 😉 ...
Leni...uz radsej som ticho 😵 .... zajtra mi drz palce
Kvetka.. ahoj

lenka20
4. mar 2008

brituska to je mi luto velmi velmi velmi, verila som tomu drobcekovi ☹ 😢 😢 😢
skus sa este poradit s krajkom, nielen o peniazkoch ale aj co dalej, mozno este nieco vymysli 😵 uvidis kedy sa na to budete citit - ja verim, ze to nevzdas a po case sa znova pokusite 😉 lebo ta skratka vidim jasne pred sebou s babatkom v naruci, takze nie je o com pochybovat 🙂 🙂 brituska skus si dat vysetrit bunkovu imunitu, ci nahodou naozaj netvoris protilatky proti vajkam, mozno tam je zadrhel, ktory by sa dal odstranit.. a mozno len skratka momentalne telo nechce spolupracovat a za par mesiacov si to rozmysli 😉 drzim ti palceky a urcite nas kukaj a pis - chybala by si mi tu a velmi 😉

brita
4. mar 2008

Tanittka - vies, ona to myslela dobre, uz som to nechala na nu, embryjko aj tak malo iba 3 bunky, to je malo a od zaciatku bolo slabe. Teta embryologicka sa snazila, myslim, ze urobila pre nas aj nad ramec a aj ona je len clovek. No nemozem na nikoho z Heliosu povedat krive slovo, su naozaj ludia na spravnom mieste.

takyna
4. mar 2008

Ja už keď som počula hlas embrijologičky, som vedela, že niečo nie je v poriadku, nepovedal to stopercentne, že nebudú rásť, ale povedala, že niečo tam nieje v poriadku lebo vajíčko vytvára až doslova takú škrupinu , ale že uvidíme vo štvrtok, a potom keď prídeme budú robiť imunologické testy z krvy

lenka20
4. mar 2008

kvetka ahoj 🙂 ty si to perfektne vystihla s tou trpezlivostou, ja si myslim tiez, ze ked sme sa taaaak dlho snazili kadejakymi sposobmi tak ked sa takisto dlho budeme snazit umelo tak sa vysledok musi skratka dostavit - a dufam, ze sa nebudeme musiet takisto dlho snazit do kelu, ved to mam pred sebou este 8 rokov snazenia, pomooooc 😀 😀 😀 ale 1 rok uz za sebou, blizime sa k cielu 😉 😀
tanicka - neboj, zajtra sa ti bude ckat cely den co ta budem hypnotizovat na dialku 😀 😀 neviem neviem, aky zanechas dojem 😉 😀 aby si nemysleli, ze si opitenkova 😀 😀

brita
4. mar 2008

Lenka -dakujem ti, si zlata, ako vzdy. Ked budem s Krajkom na obed volat, spytam sa ho, ci je este nejaka cesta, aj na tie protilatky proti vajkam, ci to nemozem byt aj to. Drzkaj sa, nech ti to vsetko dopadne. 🙂

brita
4. mar 2008

Lenka - jooj, ja pisem ako hotentot, chcela som napisat, nech ti to vsetko dopadne DOBRE. 😀

lenka20
4. mar 2008

brituska urcite ho vyspovedaj a dakujem 🙂
vies, ono to nemoze tak rychlo skoncit, este mi dlzis nejake to rande v heliku 😉 😵

tanitta
4. mar 2008

Britka.. ja viem ze robia max... a tiez im vo vsetkom doverujem a nemozem poveda jedine zle slovko ze by nieco podcenili alebo nebodaj nechceli alebo nemali to nie..... bolo to len v teoretickej uvahe.... co keby...

brita
4. mar 2008

Lenka - dakujem, uvidim, co mi povie, dam vediet. Zatial pa pa.

brita
4. mar 2008

Tanittka - ja viem, ale uz je to aj tak jedno. A mozno ze aj lepsie, ako by z toho malo byt nejake uboziatko, ktore by sa potom nebodaj potratilo. Radsej si to takto hovorim, aby som sa moc netrapila. 😔

pointka
4. mar 2008

Ahojte.

Alicag, ak chces do ISCARE, si z DK, uz otvorili pobocku aj v Ruzomberku!

tanitta
4. mar 2008

Britka.. presne.. uz je to prec...ale velmi aj mna bude zaujmat co mc gajver vyduma.. a navrhne... pretoze mam kamaratku s podobnym problemom.. 😔