Janúrčatá 2007. Pridajte sa

vavka33
25. apr 2008

Otvaram novu temu na ziadost adminky Zuz 11 😀
Sup sem vsetci a vsetky 😉

certica
19. apr 2010

maryn, to rozhodne nemoze byt tym, co pises. ja osobne (ako som vyssie spomenula) mysli,. ze to skor bude prichodom nelky. pre nasho vikiho to bolo tiez trochu vela zmien - martin, skolka - sice to nejak okato neprejavoval, ani ziarlivost (ta prisla az o dost neskor, nastastie celkom v rozumnej miere), on si tu nervozitu kompenzoval ohryzanim nechtov, aj v noci sa sem tam budil a doslova sa upnul na muza. a pritom uz bol starsi ako trebars tvoj viki alebo petik.
niektore deti sa zacnu pocikavat, ine si vyzaduju zrazu ovela vacsiu pozoronost, veci, ktore predtym v pohode zvladali ,robit odrazu nechcu atd. mozno u vasho vikiho sa to prejavilo v recovej oblasti, stopro z toho vyrastie. neboj 🙂

maryn
19. apr 2010

dik certi si zlata 😉 este stale tomu verim, ze z toho vyrastie, ale obcas ma to strasne prepadne, najma ked ho pocujem v skolke, bojim sa ze sa mu budu smiat

certica
19. apr 2010

hadam nie, aj ked niekedy deti vedia byt v podobnych veciach necitlive, nechapu a neuvedomuju si presne, o co ide a tym padom ani dosledky.

certica
19. apr 2010

a nelka ako?
ja zas mam jemnu "traumu" z toho, ako bude viki zvladat napr. take pisanie, jemu absolutne nejde kreslenie, jednoduche tvary, proste nula bodov. na druhej strane si vravim, ze kazde dite je v inom sikovne. s matikou problemy mat urcite nebude, so slovencinou a pisanim sa budeme asi viac trapit

monkula
19. apr 2010

maryn...
Jarko tiež veľmi, ale naozaj veľmi zle rozprával... teda keď si porovnám, ako rozrpáva teraz Chiara a ako rozprával no, no katastrofa... Tiež sa nevedel vykoktať, čo chce, čo ho trápi, tiež mi nebolo príjemné, keď každý okolo mňa hovoril, ako zle Ti rozpráva, to náš/naša .... pomaly rozprával už v perinke, chápeš, čo tým chcem povedať...
potom v škôlke sa rozbehol, a ja som sa spýtala nešej pediatričky, či to budeme nejako riešiť, tak mi vysvetlila, že niektoré detičky sú proste v rozprávaní pomalšie, najmä chlapci...
Riešiť sme to začali až v piatich rokoch... Chodili sme k logopedičke, vieš, kedy sme skončili? Minulý mesiac... A to je prvák... Má spolužiaka, ktorý tiež veľmi zel rozpráva, rozpráva ako Harry Potter, keď rozprával s hadom 😀 😀 😀 😅
Že kričíš, si envyčítaj... aj ja ziapem, na nás ženy je toho niekedy veľa, domácnosť, deti, nákupy, rozvíjanie dieťaťa..
netýraš ho, nedávaš mu nezmyslené tresty, netopíš ho... takže tým to určite nebude....

monkula
19. apr 2010

Čerti, aj ja som sa bála, ako bude Jarko písať... Lebo kreslenie ho enbavilo, aj u psychologičky sme boli, má slabšiu formu dysgrafie, ale má úžasnú pani učiteľku, ktorá ho chváli aj za rovnú čiarku, teraz kreslenie miluje, nestíham kupovať omaľovánky... 😀

andrea.m
19. apr 2010

marynka určite to nebude tým že si naňho parkrát nakričala. aj ja ako píše mon občas na decka nakričím. prosto niekedy treba. nenuť ho rozprávať a ked bude sám chcieť tak stále ho brzdí aby rozprával pomaly. na okolie kašli a mamke povedz nech to nerieši že si to nepraješ lebo takto ťa fakt len vystresuje a zbytočne. viki má IBA 3 roky. to je veľmi málo na to aby si po ňom chcela nejake super rečove výkony a veľmi skoro na logopedičku. verím tomu že príde čas ked na to budete spomínať s úsmevom. a radka nechaj nech sa trápi sám, chlapi su iný ako ženy oni nepotrebuju problém rozoberať sprava zľava.

certica
19. apr 2010

ked sa uz motame v tej recovej oblasti, fakt su tu obrovske rozdiely a vsetko je v norme. napr. deti okolo martinovho veku 2r. niektore hadzu normalne hotove suvetia a su aj take, co poznaju 4-5 zakl. slov. martin napriklad tiez nevie povedat cele slovo (teda na tych niekolko mozno 10 zakl.), pomenuvava sice vsetky veci, ale len prvou slabikou daneho slova, plati pre slovesa aj podst. mena, to je jedno....

monkula
19. apr 2010

Naša Chiara veľmi dobre rozpráva, súvetia, ťažké slová, vôbec nešušle aj R sa jej občas zadarí...

andrea.m
19. apr 2010

mne úplne stačí porovnať moju Tami (január 2007) a bratovho Samka (marec 2007).Tami rozpráva ako dospelá všetko vrátane R a Samko ešte len také detské slová o vete nemôže byť ani reči a okrem švagrinej mu nerozumie nikto a obaja sú samozrejme v norme.

andrea.m
19. apr 2010

a zase čo sa týka chodenia tak Samko ako 9 messačný behal jak čert a Tami do 18 mesiacov sedela jak pribitá

monkula
19. apr 2010

andy, presne tak u nás... jarko od 9-ich mesiacov chodil a Chiara začala až v 16. mesiacoch... Ona sa naučial v 9-ich sama si sadnúť... 😀

certica
19. apr 2010

andy, ze pribita 😀

maryn
19. apr 2010

ahojte baby 😉
som musela ist k nelke, velmi vam dakujem za podporu, dufam ze to moje vnutro nejak vstrebe a bude dobre, ale aj dnes na prechadzke ked sa ho niekto nieco pyta, je to velmi neprijemne ...
viete viki rozpraval krasne cisto a velmi skoro zacal rozpravat a potom sa nam to takto pokafralo, ja nechcem od neho extra vykony, ale baby on niekedy nedokaze povedat ani slovo a ked vidite ako sa pri tom trapi a kolko trpezlivosti to chce pockat kym dopovie a nedat mu najavo ze uz viete co chce povedat 😢
ja viem ze sa musim dat dokopy a ist dalej a byt mu oporou, ale aj ja som len clovek a nejak mam pocit ze mi rupli nervy aj vsetko, som jak bezducha, nemam na nic chut, najradsej by som bola len sama a utapala sa v tychto mukach a ked vas nepodrzi ani nekolie je to vela ....
certi si sa pytala na nelku, tak to je male sidlo, uz chodime a zaciname rozpravat, no je to maly trucant, ked jej nie je po voli tak reve jak tur, vsetko si placom vydobija
idem skusit spat, fakt vam vsetkym dakujem 😉

monkula
19. apr 2010

maryn ale to je super, že nehovoríš zaň, aj keď vieš, čo chce povedať...

petusko
20. apr 2010

ahojte 🙂
ja som vcera tiez musela za mojimi sidlami...
ja som prestastna, ked da petko vetu, ktora ma aspon pat slov, vratane oslovenia. o nejakych suvetiach zatial len snivam. ☹
maryn, Petko sice sa nezajakava, ale ked niekoho stretneme a opytaju sa ho nieco, citim sa asi tak ako ty, pretoze on aj odopovie, ale vacsinou dotycny na mna len s priblblym usmevom pozrie, ze nerozumie ☹ 😖 tak mu to prelozim a ideme dalej... a reci, ze ako zle rozprava na to aky je "velky" si uz nevsimam. vela vela trpezlivost maryn, urcite sa to napravi 🙂 😉

petusko
20. apr 2010

a kreslenie teda absolutne nebavi ani Petka 😝
zato ma skvelu pamat, pamata si basnicky, pesnicky, aj v skolke ho chvalia, ze staci, ze nieco pocuje dva-tri krat a uz sa chyta a opakuje. a vsimne si kazdy detail, ked doma nieco premiestnim, vymenim obrusok alebo akukolvek malickost, hned chodi a obzera, ze to tam nebolo. staci, ze mu upracem auticka na policke a hned sa mu to nezda 😀

monkula
20. apr 2010

Chiaru kresliť baví..
najradšej kreslí centropenkou na koberec 🙄

monkula
20. apr 2010

petuško, ako vravíš...
jarko ten nekreslil...a le v pexese som ho neporazila, ani keĎ som sa snažila... 🙄

petusko
20. apr 2010

mon, takze mala maliarka rastie doma 😀 my mame farbicky len na cvicenie, petko ich dviha nohami, kvoli plochym noham 😅 😀 ako sem tam ho to chyti, ale spravi zopar cmarancov a konec...
idem do mesta, konecne na sono prsnikov po porode, najvyssi cas 😝

monkula
20. apr 2010

no, maliarka....
Včera sa Jarko hral na rockera a nosil mi autogramy 😀 A Chiara tiež, a napísala AAAnAA 😀 😀

certica
20. apr 2010

marcelikovi vsjo NAJ 😎 a utekaaam kade tazsie... 😀

maryn
20. apr 2010

ahojte baby 🙂
dnes je vsetko uz o trochu svetlejsie, ste mi pomohli 😉 , vysli sme si dnes s nelkou do mesta, sme utratili vsetky prachy 😀 /az tak vela ich nebolo, tak asi preto 😅 / a uz sa neviem dockat vikiho, dnes pojdeme na bicykel 😵
a viki je v kresleni dobry, co som ani nemala ponatia, lebo doma vzdy len cmaral kade tade a teraz ked pozeram v skolke nastenky tak mu to ide super a basnicky a pesnicky sa ucit nechce, teda ja mu stale rozpravam on pocuva a vidim ze si to v duchu recituje, len asi kvoli tomu zajakavaniu to nerozprava, ale niekedy normalne otvara usta so mnou, neviem ci si to viete predstavit
a inak dik petusko, si ma ukludnila, s tym ze vies ake je to neprijemne ked ludia cumia a su niekedy riadne neprijemni 😝
nelka vykrikuje z positelky, idem ju ulozit

andrea.m
20. apr 2010

ja som tie trápne otázky zažila kolo Taminho chodenia. "to vám ešte nechodí?taká veľká," a ja že "ved má len rok" "rok? no tak vyzerá na viac. ale teda aj na rok by už mohla aspoň za ručku nie?" 😠 😠 😠 ja už som bola agresívna niekedy,a hysterická stále. šak peťuško vie jak horeli linky čo som hysterčila že ani nezačne chodiť. no a teraz zase nechodí lebo ona v kuse behá 😀 akoby chcela dobehnuť všetko čo zameškala.asi ju dám na atletiku nech behá aspoň za nejakým účelom. 😀

čo sa týka kreslenia tak Filipko ani kresliť, na bycikel nesadne za ten svet a písanie oplačeme vždy aj napriek tomu že píše krásne. berie to ako nevyhnutné zlo. dokonca v prípravke ani v škôlke nekreslil lebo jednoducho odmietol. a Tami ako jeho protiklad. píše kreslí bycikluje. ale zase pamäť ma zatiaľ čo sa mi vidí Filipko lepšiu. takže porovnávať dve deti sa ani nedaju.

andrea.m
20. apr 2010

marcelikový anjelikovy všetko najlepšie k meninkám 🙂 🙂 🙂

monkula
20. apr 2010

marcelkovi všetko naj... k meninkám...

maryn
20. apr 2010

aj my sa pripajame a marcelkovi k dnesnym meninkam prajeme len to naj naj naj 😵

petusko
20. apr 2010

dakujeme krasne za gratulky 🙂
maryn, ja som dneska zisitla, ze ked idem do mesta s niektorym svojim dietatom, tak miniem ovela menej , ako ked idem sama 😕 😀 mm mi povedal, ze budem chodit s obidvomi a sem tam aj susedovie dohodi do auta 😀 😀

tonicka
20. apr 2010

Marcelkovi vsetko najlepsie k meninkaaaaaam 😵 😵
Janka 😀 😀 😀 😀

andrea.m
21. apr 2010

ahojte. nové správy. včera som bola s Filipkom u novej alergologičky a máme potvrdenú astmu. dostali sme sprejiky a inhalator a máme doma veselo. akurát poniektorí lekári maju šťastie že ma včera nestretli, mala som totiž poobede vražedné chúťky. 😠