Janúrčatá 2007. Pridajte sa

vavka33
25. apr 2008

Otvaram novu temu na ziadost adminky Zuz 11 😀
Sup sem vsetci a vsetky 😉

vavka33
autor
25. apr 2008

Tak som tu sama.
Gratulujem vsetkym marekom k meninkam

paska
25. apr 2008

a čože ? 😕 sme vela načarbali? 😀

katarina7
25. apr 2008

ahojte nemohla som nas najst 😀 Marekom všetko najjjj

andrea.m
25. apr 2008

čo to? 😲

andrea.m
25. apr 2008

už som zistila 😀

vavka33
autor
25. apr 2008

Neviezamykali vsetky stare temy a asi aj mazali 😉

andrea.m
25. apr 2008

našu ešte nezmazali lebo mi ešte nechýbaju príspevky 😀

tonicka
25. apr 2008

ahojte.vavi, si ma zmiatla tým nazvom... 😀 som hladala klasiku 😀

andrea.m
25. apr 2008

tonička zmena je život 😀

vavka33
autor
25. apr 2008

Chcela som to zvyaznit,lebo ten nazov predtym som nikdy nevedela rychlo najst,tento vidim uz z dialky 😀

andrea.m
25. apr 2008

a dobre si to vymyslela lebo decembrovky 2006 nás odkopírovali a dali rok dopredu a mne sa to furt plietlo

tonicka
25. apr 2008

no dobe, sak uz viem 😀 😀

ivka33
25. apr 2008

no konečne som vás našla, pozerám aký zámok nám to tam dali

vavka33
autor
26. apr 2008

Ivka,hlavne,ze si nasla 😀

ivka33
26. apr 2008

čau Vavi, kde sú všetci? ja, že už tu budem posledná. žeby spali, keď je sobota? 😉

vavka33
autor
26. apr 2008

neviem,kde su.My sme hore od pol 6.Idem dat spat leu.
Co budes robit poobede?chcem ist do kauflacu,nejdes?

andrea.m
26. apr 2008

ahojte,krásny víkend sa praje 😀

monicka17
26. apr 2008

ahojte maminy a velke mimina. Tak sa vam po dlhej dobe hlasim, priznam sa ze nemam vela casu sa zapajat do diskusie ale sem tam si vas precitam. Certika cislo 2 som videla aj na zivo, je presne taky isty ako na fotkach ak nie este krajsi a paradnom kociku, stretli sme sa s Certicou nahodou rovno pred domom, isli na prvu navsetvu k nasej doktorke. Spokojne odfukoval a Certica vyzera tiez velmi spkojne, brucho ziadne, usmev na tvari a tato hrdo tlacil kocik pred sebou. Tak som ta Certi trosku poohovarala ale len pozitivne 🙂

monicka17
26. apr 2008

my sme mali s Riskom v marci tazke obdobie, dostal z teploty febrilne krce, ale nastastie sme boli prave u nasej lekarky, na ktoru som mala kedysi tazke srdce a teraz konstatujem, ze mu vlastne zachranila zivot. Vobec neprehanam, malý okrem toho ze sa zacal triast co je pri krcoch normalne, tak prestal dychat a lekarka mu nevedela nahmatat puls, zacala ho ozivovat, lezal ako handrova babika a len modral na celom tele, teplotu pritom nemal velmi vysoku, aby som mala strach ze sa moze nieco take prihodit. Cele sa to zomlelo strasne rychlo, najskor mi odkvecol na rukach, prevratene ocka a telicko bezvladne tak som ho polozila na lehatko a lekarka mu hned podala diazepam do zadocku, potom som na nu zakricala nech nieco robi ved je cely modry a nedycha, tak zacala dychanie z ust do ust a masaz srdca az prisiel k sebe, cele to trvalo mozno 20 sekund, ale aj potom sme ho stale rozdychavali kym lekarka zatial volala zachranku, stale sme mu na striedacku davali um. dychane a masaz srdca, tak som sa to nakoniec naucila na vlastnom dietati. V nemocnici sme si polezali 5 dni kym horucky neklesli, potom sa vysypal na celom tele a diagnoza nebola vobec desiva, siesta detska exantemova choroba, virusoveho povodu, da sa to zvladnut aj v domacom lieceni. Teraz mam v chladnicke pripravenu tubu s diazepamom, pre pripad ze by sa nieco take opakovalo len dufam, ze ju nebudem musiet nikdy pouzit. keby som nesla v ten den lekarke a ostala s riskom doma a toto sa nam stane, tak by som mu asi nevedela odborne pomoct, teoreticky dychanie ovladam, ale to co som si myslela ze ovladam by nebolo vobec ucinne. Uz som sa z toho soku spamatala, hlavne ze si Risko nic z toho nepamata. 🙂
Vsetkym vam zelam vela zdravicka a malo navstev u lekarov. 🙂

monicka17
26. apr 2008

... Riska som dala pre istotu zaockovat proti pneumokokom, teraz to hradi uz poistovna. Presvedcil ma pobyt v nemocnici. Boli sme totiz preventivne aj na neurologii, a tam sme postretali take pripady, ze ma az mrazilo. Deti ktore prekonali zapal mozgovych blan, sposobuje ju aj pneumokok, maju problemy s mentalnym vyvojom a rastom, su ako po prekonani detskej obrny a ich zdravie uz nebude nikdy stopercentne.

mory
26. apr 2008

no sak sa aj patrilo toho kona poprtat sak som sem nemohla chodit taky bol pomaly a neotvaral mi temy 😅
zatial to ide dobre 😀

vavka33
autor
26. apr 2008

Ahoj Monicka.
Prezili ste si to teda s poriadnym straschom.Som rada,ze vsetko dobre dopadlo.
Toto iste prezila Vaneska,ale nebola som pri tom.Prijali ju do nemocnice a ked som odisla,dostala okamzite vysoke teploty,febrilne krce a ozivovanie.Ked mi to zavolali z nemocnice,akoro som umrela od strachu a letela za nou.Tiez som mala 5 rokov v chladnicke rektalny diazepam a pri teplotach vzdy dostavala tabletku diazepamu.
Nastastie nikdy sa to uz nezopakovalo.Deti vraj s toho vyrastu,hrozi to do 5-6 rokov.
Drzkajte sa a som rada,ze si tu zavitala.

mory
26. apr 2008

monicka akurat som si precitala co ste prezili 😨 boze to je strasne ani ja si neviem predstavit co by som robila stacilo mi ked mala asi pred 2 mesiacmi prestala dychat v noci lebo koli kaslu mala problemy s dychanim ale ja som s nou len potriasla a buchala ju po chrbte a ona dychala spat tiez to bolo zopar sekund ale zlakli sme sa vsetci. fakt ste mali stastie ze to bolo u doktrorky a dufam ze sa vam uz nikdy nic take neprihodi 😉

andrea.m
26. apr 2008

monička moja zlatá. no užila si si. fúkam riškovi a posilem bošteky. 🙂 ja dávam dithiaden pri každej zvýšenej teplote preventívne-profesionálna deformácia 😀

vavka33
autor
26. apr 2008

Baby,bola som v Lidli,je tu totalny vypredaj,tak som im kupila take tie dva stany spojene dlhym valcom-len za 150sk.Tatko to prave sklada,tak to potom odfotim.lea je cela bez seba.
No a v kauflaci som jej kupila smykalku,je aj v letaku.Je asi najstastnejsie dieta dnes 😀

mory
26. apr 2008

vavka no aspon niesom sama co vyhladava akcie 😀

vavka33
autor
26. apr 2008

Ja som nehladala,sla som kupit len vodu 😀

tonicka
26. apr 2008

vaviiii, aj ja sceeeeem ten stan s rurou 😝

paska
26. apr 2008

ahojte 🙂
monička moja užila si si teda vela problémov ☹ viem si predstaviť akú bezmocnosť si cítila ani nejdem písať.....
no ale už je všetko o.k tak nech je už len všetko dobré 😉
inak andrejko mal dneska večer zvýšenu teplotu ale len 37,5 po odčítaní tak potom ešte zmeram du 😉 fam že to je len z behania po vonku v otm teple

andrea.m
26. apr 2008

ten stan je parádny, len má jednu chybu- nevojde mi do bytu ☹