Mamičky z Kramárov pridajte sa k nám

valka
12. mar 2008

otvaram diskusiu mamiciek, ktore rodili na kramaroch za poslednych par tyzdnov...takze cakame prispevky 🙂

cica13
12. mar 2008

Valka, ty si expertka.... 🙂 tak predsa nova tema... 🙂 . ja som sa dnes chystala na Kramare na gyndu na kontrolu po sestonedeli, ale starsi syn mi ochorel, takze ho mam doma, pojdem az buduci tyzden.

valka
autor
12. mar 2008

ahoj cica, manzel skonstatoval, ze pre buduce mamicky to bude takto lepsie, aspon sa nemusia prehryzat nasimi problemikmi a radostami, ked hladaju info o porodnici 🙂

martinabarak
12. mar 2008

Valka a v PORODE tam nemate taku temu ? 😕

cica13
12. mar 2008

Valka, manzel ma pravdu, nechame priestor aj druhym tehulkam.... 🙂 Dnes je asi spiaci den, David mi od vecera spi, naje sa a spi dalej....dve noci dozadu sme maliprvu prespatu noc, zaspal o 21.30 a zobudil sa o 7.00...no nechapala som 🙂

valka
autor
12. mar 2008

ahoj martina, prave ze sa nechceme bavit o porode a porodnici..tuto temu som nazvala tak kvoli tomu, ze v nemocnici alebo pred porodom na fore sme sa zoznamili a teraz, po porode uz chceme hovorit o vychove a problemikoch s nasimi detickami 🙂 ale kludne sa mozu pridat aj dalsie 😉

cica, nasa lucka bola doobeda nejaka cula, ale teraz uz 2,5 hodky spi...tak som zvedava...sme chceli ist von, ale stale prsi ☹

martinabarak
12. mar 2008

🙂 ok. Dnes je dobry vzduch na spanie a baby, co chodime do jednej temy sme sa tam dnes vsetky zisli, bo deti dlho spali...Bola to sranda, nestihali sme pisat a ani citat, ktora co pise... 😉

valka
autor
12. mar 2008

to bude tym dazdom...aj ked na balkone spat mala nechcela...ale aj mojho muzicka berie na spanie.... 🙂 to len my zeny sme take aktivne...🙂

cica13
12. mar 2008

No ten moj spac je uz hore a teraz sa len jeduje a nevie co so sebou.... 😠

tonita
12. mar 2008

Caute kocky, tak som rada, ze si Valka zalozila novu temu aj ja som nad tym rozmyslala ale nikdy nie je cas.Ani teraz lebo nas Gregor uz dava na vedomie, ze je tu. Uz velmi "dlho" spinka cca od 16:30 a to je rekord. To mate super, ze tolko dlho spinkaju vase babatka.Ja sa aspon na noc nestazujem. Spinka tak cca 2 hodky napapa sa a potom je zase k.o.
Inac chcem sa spytat ci aj vasim detickam tak dlho trva kym si odgrgnu 😀 Lebo tomu nasmu to trva velmi dlho a hlavne v noci ked treba spat 😀

cica13
12. mar 2008

Toni, nic si z toho nerob, nas David v noci negrga, v postielke ma zvysenu polohu a je na boku. Cez den tiez niekedy aj po pol hodine si odgrgne.

valka
autor
12. mar 2008

ahojte...
tonita, ja tiez nedavam odgrgnut...je proste na boku a ked to uz ma byt, tak vtedy si odgrgne a trosku grcne....

nasa tiez spi momentalne ako mys na vreci...ale kupili sme babysatku a funguje to...uspim ju v nej a potom sup na postel. vdaka satke som sa dnes mohla aj naranajkovat 😀 aj ked sa mi dost zle chodi...mam pocit, ze ma zacinaju trapit hemoroidy (nastrih je uz v poho. tak aby som si nemyslela, ze materstvo je prechadzka ruzovou zahradou 😀 )

lucilka
12. mar 2008

Ja som síce rodila na Kramároch pred rokom, ale nikdy nezabudnem na laktačnú sestru, ktorá mi hneď na začiatku pomohla s problémom s dojčením. Veľmi mi pomohla a vždy bola milá a ochotná pomôcť. Kiež by aj v Ružinovskej alebo na Antolskej mali takéto dobré duše. Moje dve kamarátky nedávno rodili na Antolskej a v Ružinovskej a tam im nemal kto pomôcť. Týmto som sa chcela ešte raz poďakovať skvelej laktačnej sestre na oddelení šestonedelia. Bohužiaľ, jej meno som si nezapamätala. A vlastne, všetci boli skvelí. Hlavne kolektív na novorodeneckom 🙂

dasa80
13. mar 2008

ahojte,
ta mam asi hodinkucas, max 😉 viacej tomu nedavam...papame totiz asi kazdu hodinu.
nasa mala si grgne iba niekedy, tiez ju davam na bok a na vyvysenu polohu v postielke, niekedy grcne ale nie vzdy.

aj vasi su taki papkaci? nasa je vecer kludna len ked papa, inak nam robi koncert 😒
v noci sme ale spali velmi dobre, len s jednym papanim o stvtej 🙂

valka vy uz chodite von? nam doktorka, bola tu vcera, povedala ze az v nejakom tretom tyzdni...

alififi
13. mar 2008

dasa v 3tyzdni ? teraz uz neni moc zima, ja by som isla skor. v novembri bola kosa a chodili sme hned. dosla domov z porodnice, na 2den u nas bola Dr a ja ze, kedy sa moze ist von ? ona ze - aj hned 😲

pemar
13. mar 2008

daska my sme tiez sli von asi po 3 dnoch, najprv na 10 min. a potom sme to predlzovali lebo bolo vidno ze malej sa zima paci - a to boli v novembri paradne mrazy - dobre spinkala - lyzovackove dieta 😉 . Myslim ze sa vobec nemusis bat, ved uz je taka skora jar. Deti potrebuju mat aj kontakt s chladom aby sa otuzovali - povedala nasa dokina. Hlavne nech babatku nefuka priamo do kocika, to ho treba trosku chranit prikryvkou.

cica13
13. mar 2008

Lucika, ta laktacna sestra sa vola p.Lavotova, je to jedna uzasna zena, mam na nu velmi dobre spomienky, velmi sa mi venovala, ale asi preto , ze Davidko ma downov syndrom,bala sa, ze nebude vediet sat, ale David je bojovnik. Minule som bola u doc. Sustrovej (ma spolocnost DS) a povedala mi, ze bola s pani Lavotovou a nechala ma pozdravovat....velmi to potesilo 🙂 a zevraj bola aj kandidatkou na sestru roka 2007... 🙂

cica13
13. mar 2008

Dasi, pokial nefuka a neprsi, kludne chod s malou na chvilku von...prospeje jej to 🙂

tonita
13. mar 2008

Dasi my sme boli vonku hned na druhy den ked sme prisli z porodnice.

Baby inac neviete mi poradit- boli ma hrdlo co najlepsie na vyliecenie? Nechcem sa dopovat tbl. lebo kojim tak neviem co dalej a bojim sa, aby som maleho nenakazila

cica13
13. mar 2008

Toni, skus kloktat slanu vodu....malo by to pomoct 🙂

tonita
13. mar 2008

cica len toho sa bojim, ze aj moja mamina kloktala slanu vodu a pustila ju velmi hlboko(nechtiac) a potóm mala dost velke problemy co sa tyka hrdla- dlhe rocky....Pernamentne ho mala zapalene. ☹

cica13
13. mar 2008

A homeopatika cmulat? Ci neveris tomu? Alebo si skus v lekarni nieco na cmulanie vypytat, ovsem co mozu kojace.

tonita
13. mar 2008

homeopatikam verim len som dosla do lekarne a oni my nevedia poradit, ze to si musim zistit sama a potom mam prist takze tak.Cmulam septisan a kloktam s Florsalminom.Ale nejako to neprechadza.A ja ked ma boli hrdlo tak som jak harpia 😀 Vcera dosiel manzel z roboty a ani som sa s nim nerozpravala taka som bola nervna z toho hrdla 😨

cica13
13. mar 2008

To ti verim, ja som si vzdy davala od bolesti Ibalgin, ten zabral ked som sa chcela bez bolesti najest, ale to ty teraz nemozes. Inak ja si davam homeopatika Homeogene9, ten mi vzdy pomahal, skus to.

alififi
13. mar 2008

ja si na hrdlo davam Gripp Hell

alififi
13. mar 2008

sorry Gripp Heel

cica13
13. mar 2008

To som tiez uz brala, ale angin-heel...ten je na hrdlo, grip heel je skor na chripku a bolest celeho tela.

tonita
13. mar 2008

a to su co? Nejako tbl? Ja to prvy krat pocujem.
Inac tie homeopatika Homeogene 9 su na bolave hrdlo?Idem to skusit kupit nech ta bolest konecne prestane

alififi
13. mar 2008

tonita - to su homeopatika.

mne pomaha viac ten gripp heel

tonita
13. mar 2008

jaaaaaaj tak vdaka.Tak si to zabehnem kupit.

olinka6226
13. mar 2008

ahojte, ja som sice rodila na kramaroch pred 9 mesiacmi, ale snad sa obcas mozem pridat. tiez som mala super skusenosti s laktacnou sestrickou. ale musim povedat ze kazda jedna sestra ci doktor sa spravali super. tonita, ja by som isla k svojej doki ak ti to po kloktani neprechadza daj si napisat bioparox - je to lokalne antibiotikum a moze sa aj pri kojeni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre