Je aplikácia Menštruačný kalendár presná ?

noemikatka
1. feb 2020

Ahoj baby je podla vas táto aplikácia úplne presná pretože pise ze mam evulaciu a ja sa aj taj cítim strašne bolesti pod bruškom pichanie v pravom boku dole a vraza mi to az do chrbata 🙆‍♀️ niekto skúsenosť a ma niekto take príznaky? Ďakujem

noemikatka
autor
1. feb 2020

🙈

queen_el
1. feb 2020

Presné sú skôr tie bolesti, aplikácia je iba orientačná, veď to nie je prepojené s tvojim telom, čiže sú to iba odhady. približne ti to vypočíta, ale to musíš mať úplne na deň presný cyklus, aby to vždy vyšlo, a to má máloktorá žena.

simsalabim
1. feb 2020

@noemikatka ziadna appka nebude nikdy presna. Telo sa sprava podla seba, nie podla appky. Inak aj ja mavam podobne ovulacne bolesti.

noemikatka
autor
1. feb 2020

@simsalabim tak ale vzdy ked pise ovulacia vzdy mam tieto bolesti taketo silne len vtento den tak preto si myslel ze dnes je na isto ovulacia

simsalabim
1. feb 2020

@noemikatka suhlasim s
@queen_el Bolesti su presnejsie ako appka. Ja to sledujem roky a malokedy sa to trafi na appkou vypocitany den, hoci mam v podstate presny cyklus.

noemikatka
autor
1. feb 2020

@simsalabim ďakujem obcas prídu bolesti a začiatočné kontrakcia ta najslabšia ktorá vraza do chrbta a da ma az na kolena 😔

simsalabim
1. feb 2020

@noemikatka aj ja si niekedy musim lahnut.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
queen_el
1. feb 2020

@noemikatka Môže byť dnes. Aj ja cítim ovuláciu. Appka môže “vedieť”, ale je to skôr náhoda a nemusi to tak byť každý mesiac. Čiže tvoje telo vie lepšie 🙂

akinom0077
1. feb 2020

@noemikatka / ja pouzivam roky tu aplikaciu ktoru si tu ukazala. Aplikacia vypocita priblizne ovulaciu podla toho aky cyklus si nastavila do kalendara. Ovulaciu musis prvom rade ty sama citit poznat svoje telo ako to u teba prebieha a kedy to mas

akinom0077
1. feb 2020

@simsalabim / presne. aj ja to tak sledujem roky

akinom0077
1. feb 2020

@akinom0077 / moj cyklus je napr 31 dnovy ovulaciu citim 17-18-19 ty den. Par x mi to aj gynekolog podla vag soma potvrdil ze mam ovulku 18-ty den. Tento mesiac som napr ovulku citila 20-ty den ( aplikacia ukazala skor kedze je nastavena na 31 dnovy cyklus) ... a skutocne bola urcite posunuta nakolko som aj menstruaciu dostala na 34 dni... to jednoducho zena musi citit a vediet. u kazdej prebieha inak

devana112
1. feb 2020

Táto apka funguje na základe dĺžky cyklu a dĺžky luteálnej fázy. T.j. keď máš 30 dňový cyklus a 14 dňovú lut. fázu, ovulku ti označí na 16. deň. V prípade, že by si menštruáciu dostala už po 28 dňoch, tak ti ju prehodí na 14. deň. Takže to kedy si mala ovulku sa podľa tejto apky dozvieš až prvý deň nového cyklu. Vôbec neberie do úvahy bazálnu teplotu. A keď zadáš pozitívny ovulačný test, tak ti ovuláciu prehodí na deň pozit. testu, bez ohľadu na to, či ovulácia bola v ten deň alebo neskôr. Tak si vyber, čomu budeš veriť 😉

simsalabim
1. feb 2020

Inak sa pouzivam inu appku (Maya) a ta podla minulych cyklov nastavuje a presuva plodne a neplodne dni aj ovulaciu. Zda sa mi presnejsia ako take, kde sa dlzka cyklu musi nastavit.

marion30
1. feb 2020

Podla mna priblizne ukazuje kedy by mala byt ovulacia a u mna to bola pravda

akinom0077
3. feb 2020

@marion30 / zeny to musite citit, vediet poznat svoje telo a nie ist podla appky 🙂

marion30
4. feb 2020

@akinom0077 jasne ze som sa nespoliehala na apku😁 proste som cítila že mám ovulku a zrovna to tak aj ukazovalo v apke, o tom som písala.. Ja som si nerobila ani žiadne ovu testy, skrátka pichanie vo vajecnikoch, vätsi apetít k mužovi a vtedy som 100% vedela ze ovulujem🤗