Je čudné, ak chce dievča študovať chlapčenský odbor na SŠ?

drimonna
27. jan 2020

Dobrý deň... Aký máte názor nato,keď dievča študuje odbor ,ktorý je viacej pre chalanov? Ja by som chcela ísť na taký technický ,ale mám obavy ,že budem jedine dievča v triede (minulý rok sa na ten odbor hlásili iba chalani a sú v triede cez 20) a že to bude trochu čudné keď to budem študovať ako dievča. Baby študujete nejaké technické odbory alebo ste študovali? A keď ste jediné dievča v triede ,tak nie je to nepríjemné? Mne by povedzme bolo,kebyže mám svoje dni. :/

pribinak
27. jan 2020

Bola som jedine dievča v krúžku na vs, bolo to super. Bola som ako princezná.

limetka69
27. jan 2020

ja som chodila na dopravnu 4 baby 35 chalanov, sla by som zas, ano boli sme hviezdy tam :D

drimonna
autor
27. jan 2020

@limetka69 Wow to si neviem takú obrovskú triedu predstaviť 😂😂🤣

limetka69
27. jan 2020

@drimonna to bol preklep 25 chalanov tam bolo, sorry

dajna11
27. jan 2020

u nas to bolo naopak.....36 dievcat a 4 chalani....ale boli veru obletovani...ako yiackami tak aj ucitelky im vsetko povolili....

eliska13
27. jan 2020

@drimonna bolo nás 5 dievčat ináč celá škola nie len trieda chlapčenská😀ak chces ísť nenechaj sa odradit

lintu
27. jan 2020

Skús to. Ber to ale tak, že sa tam medzi nimi určite nestratíš.

limetka69
27. jan 2020

ja som bola chalanisko strasny, prihlasky vypisane na umelecku, pedagogicku a v jeden krasny den prisili robit nabor na dopravnu, hned som prepisovala prihlasku, a cudovala sa, ze sama som na to neprisla, nevychadzala som velmi s babami, na skole ich bolo 20 a 500 chalanov, no ale s tymi nasimi som vychadzala, boli moja krv 🙂 joooj jak dobre tam bolo

drimonna
autor
27. jan 2020

@limetka69 nevadí ,a fr si mala? 😂

limetka69
27. jan 2020

@drimonna co ci som mala? nechapem

vamajka
27. jan 2020

@drimonna ja som chodila do triedy kde sme boli 4 baby a zvysok chalani super to bolo a brasko mal len 1 spoluziacku. A co ked mas svoje dni ved to nikto nevie preboha

drimonna
autor
27. jan 2020

@limetka69 frajera

limetka69
27. jan 2020

@drimonna ano uz dlho pred strednou, a tam sa to pokaslalo :P hahahahaha

eliska13
27. jan 2020

@limetka69 aj pracuješ v obore?

eliska13
27. jan 2020

@drimonna ináč mne vždy viac vyhovoval chlapčenský kolektív či v škole či v praci

sendy1977
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eriksonka1234
27. jan 2020

@drimonna to máš ako na pedagogickej 25 dievčat a jeden chalan, bol na roztrhanie😂

limetka69
27. jan 2020

@eliska13 nie, skoncila som skolu pocas najvacsej krizy a vsade len po znamosti sa dalo dostat

deti95060810
27. jan 2020

áno, chodila som na techniku...samí chalan...

deti95060810
27. jan 2020

v práci som bola v kancli s chlapmi...bála som sa aj vložky vytiahnuť - stále ma sledovali čo robím...🙂

janne318
27. jan 2020

@drimonna Na VŠ sme boli v prvom semestri dve baby a od druhého semestra ďalej som už bola len ja sama baba (tá druhá to vzdala - nie kvôli kolektívu, ale kvôli nárokom na učivo). Pracujem vo svojom profesnom obore a v globále je v mojom fachu cca 96% mužov a 4% žien. Inú robotu si neviem predstaviť robiť a nikdy, ani jediný raz, som neoľutovala moju voľbu. 🙂 Ak má mať to štúdium pre Teba zmysel - kľudne choď, nevzdávaj to. 🍀

saskia_98
27. jan 2020

Ja som mala odbor elektrotechniku v prvom ročniku, v triede nas bolo 25 a ja jedine dievča. Lepšie som sa ešte necitila. Žiadne ohovaračky, s chlapcami som lepšie vychadzala, navzajom sme sa kryli... Za mňa super. Len po prvom ročniku som musela prestupiť..

lucik194
28. jan 2020

bez mihnutia oka by som na tvojom mieste isla....
nestudovala som techniku, na strednu som chodila na gympel (humanitne zameranie) ale uz tam som vedela ze nechcem ziaden "slepaci kolektiv" aj ked historiu milujem......
na univerzite som studovala prirodne vedy (geoinformatika ma teraz zivi) a som rada, v odbore - vacsina chlapi ..... 🙂

drimonna
autor
28. jan 2020

@saskia_98 Presne ten odbor chcem študovať 💙,ale ešte som si dala prihlášku aj na jeden ďalší (tiež technický odbor).

ledgerka
28. jan 2020

bola som jedina pocas celej doby na vyske, na strednej 2 roky a bolo to super 🙂 Nezazijes ziadne zenske intrigy :D V praci budes potom najskor tiez sama v kolektive, mne to vyhovuje. Zensky kolektiv moze byt challenge.

lenka2710
28. jan 2020

@drimonna podľa mňa je vždy lepší chlapsky kolektív ako babsky 😂 ved povedzme si na rovinu aké sme a chalani sú úplne z iného cesta 😉😉
Napríklad môj bracho bol jediný medzi 29 babami a nevedel sa dočkať kedy už vypadne, lebo nechápal tým ohováraniam a intrigam a ze každá sa nad každú vyvysovala
Chlapi sú jednoduchší v tomto 😂

drimonna
autor
28. jan 2020

@lenka2710 Dakedy hej no 🤣

saskia_98
28. jan 2020

@drimonna držim palce nech ťa zoberu. Fakt s chlapcami je aj viac srandy. Dokonca ked som mala mrchu a videli ze som nervozna ani srandičky si nerobili 😂 ale celkovo super je chlapčenský kolektív. A elektrotechnika nie je ťažka. 🙂

marca12
28. jan 2020

@drimonna ano studovala a pravdupovediac som si aj vyberala skolu,kde bude viac chlapcov 😀 ale ti poviem,ze niekedy mi baby chybali. Chalani v tom veku su divocaci,zdivocela som aj ja. Skvele roky,isla by som znova. Zabava,ziadne babske intrigy,len si daj pozor na povest. Niektorym babam to udrelo na mozog a stal sa z nich matrac

drimonna
autor
28. jan 2020

@marca12 Myslíš tak,že si mysleli o nich,že sú kurvičky?