Je písanie na stroji a na klávesnici počítača rovnaké?

18. sep 2020

Ahojte, je pisanie na stroji a na klavesnici počítača rovnake? Este som stroj neskusala a mam ist na pohovor , tak ci ho mam zohnat a trenovat alebo netreba. Ďakujem

queeeen
7. mar 2022

@jovana9 jasne rozumiem no som zvedava mam stres z toho odpisu no ale nic ine len cvicit mi neostava 🙈

queeeen
7. mar 2022

@jovana9 noo v stredu

jovana9
7. mar 2022

@queeeen Držím silno palce! Môžeš potom dať vedieť, ako to prebiehalo 😉

queeeen
7. mar 2022

@jovana9 dakujem pekne 🙂 oki oni to vyhodnotia hned ci sa caka potom na info o tom ako to dopadlo ?

jovana9
7. mar 2022

@queeeen čakala som a poštou, tak oficiálne, mi prišla informácia o výsledku s konkrétnym poradovníkom úspešných uchádzačov

jovana9
10. mar 2022

@queeeen ahoj, tak ako bolo? 🙂

wiw8
10. mar 2022

@jovana9 nooo a ako si teda dopadla?

kvetinka75
10. mar 2022

@kosicanka1 na súde potrebuješ klasické písanie na stroji. Robila som zapisovateľsku. Stenografické zápisy sa pri bežných pojednávaniach nerobia

kvetinka75
10. mar 2022

@lucia147852 Už sú všade PC? Ja som tam robila, ešte keď boli písacie stroje. To bola fuška, keď to porovnám teraz s PC.

queeeen
11. mar 2022

@jovana9 dobre bolo nas 17 ale uz pocas pisania vyhodili vela kedze neovladali prstoklad ostali sme 5 na diktat ale mala som vela chyb tak potom ostali uz len tri a z nich si vybrali my sme isli domov 😀 ja som bola v totalnom strese ani pisat som nevedela na pc triasli sa mi ruky a diktat detto vsetko som si opravovalaa a smaozrejme z dobreho na zle 😒😀😀

katkaseiner
11. mar 2022

@queeeen nevesaj hlavu, ja som sa na takuto pracu dostala na druhykrat... so statnicami z pisania na pocitaci som bola v neskutocnom strese na elektronickom pisacom stroji (kto pozna, vie ze je to trolinku ine a proste ide aj o zvyk). Prvykrat sme boli 2 ci 3 a brali len jednu.... za 2 mesiace zas hladali a to uz som aspon vedela do coho idem. Viem ze sudy maju strasne malo asistentiek - za tie peniaze to vzdy bol problem... cize isto vypisu dalsie vyberove (teda ak je to sud)

queeeen
11. mar 2022

@katkaseiner ano sud, no to hladali len na zastup pocas dlhodobej pn tak uvidime no ale keby bolo znova pojdem jasne uz nebudem mat taky stres 😀

1sally12
11. mar 2022

No pozerám, že už to beru prísnejšie. Keď som bola ja na výberku mám pocit, že brali každého😀