Je podľa vás cirkus týraním zvierat?

magda22
3. máj 2008

ahojte,
zaujimalo by ma kolko mamiciek sa so mnou zhodne..
videla som, ze cirkus je celkom popularny v Bratislave..
ja by som svoje dieta nikdy do cirkusu nezobrala, iba ak by som mu chcela ukazat, ze ako ludia tyraju zvierata, ...cirkus je to najsmutnejsie miesto..
a to nie som zvieratkovsky typ...

elise
3. máj 2008

emjee 😉 😀

emjee
3. máj 2008

aby som to zhrnula za seba:
cvicenie zvierat nepovazujem za tyranie, ak sa to deje normalnym sposobom (rovnako sa dieta "cvici" v roznych cinnostiach od prvych riekaniek, zavazovania snurok, hry na klaviri, ...)
drzanie zvierat v klietkach ci inych zatvorenych priestoroch - ak maju prisun vody, stravy, vzduchu, maju ani zimu ani teplo (tak akurat), nefuci na ne a nesnezi, maju kazdodenny vybeh a cisty pelech - nepovazujem za tyranie

maca793
3. máj 2008

do cirkusu by chceli dvojičky, ale je to pre mňa veľmi drahé a prakticky by som vyhodila peniaze do luftu. u nás bol teraz cirkus, ale vraj nestál za nič. a vstupenka stála 199,-sk pre dieťa. keď chcú deti vidieť zvieratá, tak s nimi zájdem do chovoproduktu a nech sa tam kochajú.

verunda
3. máj 2008

Cirkus vnímým jako týrání zvířat, ke cvičení zvířat používají násilíí.......... 😨 😨

elise
3. máj 2008

weruda cvičila si alebo si videla cvičenie zvierat v cirkuse? ja som tu možnosť mala a týrané rozhodne neboli 😉

alterna
3. máj 2008

elise ja videla a týrané bylo
nevim proc by mel medved jezdit na kole, atd 😠
oni i ty lidi co pracujou u cirkusu moc iq nepobrali 😠

aponchie
3. máj 2008

dokud bude poptavka tak bude i nabidka a opacne

elise
3. máj 2008

alterna a pečo by mal človej na niečom jazdiť ? - načo mu je auto, lietadlo? ved máme nohy? prečo sa musíme na základnej učiť chémiu alebo fyziku? prečo chodíme do kona do divadla? to je tak že že všetko má dve strany nič nie je len biele alebo čierne a a závisí to od konkrétneho cirkusu a konkrétnych ludí v nom. a nemyslím si že je namieste hodnotiť niečie iq. každý robí niečo čo chce a vierobiť.

ak sa cvičenie trebárs aj medveda robí slušne a je tam dobrý prístup tak je potom perfektné čo taký medved dokáže nemyslíš?

achalteke
3. máj 2008

no pardon mě teda medvěd na kole moc k popukání nepřijde, stejně tak třeba pes v botách...já bych teda fakt chtěla vidět jak to toho medvěda učí, určitě mu to nějakou rozkoš nezpůsobuje ☹ do letadla či auta lezu dobrovolně, kdežto medvěda se nikdo určitě neptá jestli si chce jezdit na kole

mausi
3. máj 2008

Ahoj,
K tomu tyrani: zalezi asi na tom, jaky lidi s temi zviraty pracujou, jestli delaji tu svoji praci s laskou nebo pro penize.... atd.
V principu se mi ale cirkusy taky nelibi, medved na kole nebo pes v botach mi taky dvakrat srandovni neprijdou... Napodobovani lidi je pro zvirata neprirozeny, zvire je zvire a clovek je clovek... a tech zvirat se tezko nekdo pta, co si o tom mysli, tezko se muzou branit, kdyz je jim neco proti srsti.... 😒

elise
3. máj 2008

achalteke nemusíš sa tomu smiať - myslím medveda 😉 a všimla si si aké kolo používajú? sú prispôsobené tu ide len o obdiv čo sa zvieratká dokážu naučiť, vid môj príspevok na predošlej strane, my máme kocúra a vôbec ho netýrame a dokáže toho veľa, prečo potom ludia chovajú psov a dokonca v bytoch?

achalteke
3. máj 2008
alterna
3. máj 2008

Pro elise!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://zoosafari.blog.cz/0611/nechutne-video-ty...

mausi
3. máj 2008

Elise, kdyz nekdo chova psa v byte, ten pes ma porad moznost zustat psem, to ho nijak neomezuje, jako pes se chova dal. Navic souziti psa a cloveka je vec stara stovky let....
Podle me je to u cirkusu uplne o necem jinem.

achalteke
3. máj 2008
elise
3. máj 2008

je to len záber z internetu alterna, vieš konkrétne meno? konkrétný dátum? konkrétne miesto kde to bolo? ak to na vlastné oči uvidíš a bude to aktuálne podaj trestné oznámenie na políciu, zavolaj zverolekára a neplať vstpné.

alterna
3. máj 2008

elise, vstupné bych v zivote neplatila protoze bych tam nesla a nepujdu, proto ti to posilam
skoda se tebou zabývat a namáhat
asi si myslis ze medved jezdi na kole doborovolne???!!!!!!!

elise
3. máj 2008

mausi prečo sa teda chdí so pson von na v§dze a s náhubkom? prečo to nemôže spraviť doma napríklad v obývačke? prečo dávajú psov kastrovať? prečo sa zbavujú mládať ak náhodou fena zostane gravidná...prečo prečo prečo?zase iný uhol pohľadu

emjee
3. máj 2008

je jasne, ze niektore cirkusy takto funguju, ale neverim, ze vsetky, to ako keby ste povedali, ze vsetci majitelia psov ich tyraju, pretoze sa najde zopar takych, co to robia

kulicka
3. máj 2008

V Cr nevim, tam uz neziju. Ale tady u nas muzu dostat pokutu a pokarani, kdyz mi pes nebude na voditku.

Jinak jsem chtela rict, ze treba stejny nazor maji nekteri lide na konske dostihy. Jenze kdyz si clovek uvedomi, ze bez dostihu by nebyli kone (no dobre, ale bez jezdeni by kone uz davno nebyli) a kdo s konma nekdy pracoval moc dobre vi, jak je to bavi predhanet se... tak uz ty dostihy nikdy nemuze videt jako tyrani! Nekteri kone dokonce umrou po dostizich ale ne tim, ze by je nekdo utyral, ale tim, ze tak zatracene chteji vyhrat, ze je ani zokej nedokaze zabrzdit (a to si obcas i ruce muze urvat) a oni prostej sami pretizi vlastni organismus jen diky tomu, ze sami oni chtji vyhrat. ☹ Takze ono to chce obcas se podivat pod poklicku.

Ale souhlasim s tim, ze strasne zalezi na rade veci...

achalteke
3. máj 2008

elisa já mám taky psa a chovám ho dokonce v paneláku 3+1a je to chudák z útulku a mám ho právě proto, že mu je u mě líp než v útulku a dokonce líp než jiným psům, který mají třeba velkou zahradu ale páníčci na ně z vysoka kašlou. Já ho zahrnuju láskou a jsem s ním pořád venku je to člen rodiny. A nic ve zlým - ráda polemizuji 🙂, teď jedu domů takže tu budu kdyžtak za pár minut

alterna
3. máj 2008

"ZÁBAVA"
Miliony lidí ročně shlédnou koňské či chrtí dostihy, býčí, kohoutí či jiné zápasy, rodeo, cirkusy apod. Přitom je snad ani nenapadne, co všechno musí zvířata kvůli jejich "zábavě" vytrpět.

Zvířata v cirkuse!!!!!!! se dostanou z klece o minimálních rozměrech nesrovnatelných s jejich původním teritoriem v přírodě jen v době drezury či vystoupení v manéži. Drezura pak obnáší různé metody, jak zvíře donutit k výkonům, které odporují jeho přirozeným instinktům a způsobům chování (proskakování ohněm, jízda na kole ad.). Dochází při ní k týrání pomocí různých "donucovadel" (bodců, elektrických tyčí, bití, drog, trápení hlady a žízní atd.). Vystoupení před diváky je také pro zvířata spojeno se stresem, jenž je vyvolán hlukem (potleskem, hudebním doprovodem) a ostrým světlem (reflektory). Pro zvířata cirkus prostě zábavou není!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

V řadě zemí je za národní tradici považována dokonce i zábava spojená s týráním a zabíjením zvířat. Příkladem může být korida ve Španělsku. Další formou zneužívání zvířat jsou koňské dostihy. Koně musí běhat, skákat přes překážky, a to v době a na místech, která jim určil člověk. Jsou nuceni dosahovat stále vyšších výkonů, což se daří díky náročnému tréninku, genovému šlechtění a někdy i dopingu. Pokud se kůň vážněji zraní, je utracen. Často je důvodem k utracení i finanční náročnost případné léčby.
☹ ☹ ☹

elise
3. máj 2008

alterna nepovedala som dobrovolne systémom hurá na kolo, ale tu ide aj o iné zober to z toho že tiež svojmu dieťaťu stanovíš pravidlá tvoja rodina ich b ude uznávať ale cudzím sa môžu zdať že je to týranie pozri sa na svet aj z drujes strany nič nie je len biele alebo čierne, ked niekto skáče z mosta tak je to jeho problém. v živote sú aj iné veci napríklad stan sa vegankou čo neje ani produkty zo zvierat ako sú vajíčka ved kolko si zabila zárodkov vo vajíčkach? a nikto sa ich nepýtal či dobrovolne idú do obchodu......

emjee
3. máj 2008

alterna z http://argia.blogy.atlas.sk/svet/19063/
Mnohé iné zvieratáa medzi nimi aj psy však reagujú na týranie skôr ľahostajnosťou. Stačísa prejsť po hocijakej dedine a ľahko nájdeme stopy po týraní. Spoza plotov často vykúkajú špinavé a zanedbané psy a mačky. Dobytok je často chovaný v tesnom priestore po kolená v špine. Toto vedie k zápalom kopýt. Je to bolestivá choroba. V pokročilých prípadoch absolútne znemožňuje státie. Rany a odreniny od pretŕčajúcich klincoch a nerazaj od bitky im hnisajú a množí sa im v nich hmyz. Mnohé z týchto zvierat uvidia slnečné svetlo, až keď ich surovo vedú na porážku. Pripohľade na pulty supermarketov si často neuvedomíme, že aj to sú produkty týrania. Hospodárske zvieratá sú celý život držané na mieste,kde sa ledva môžu otočiť. Sú zoslabnuté z jednotvárnej a nedostačujúcej stravy. Za krátko sa skoro neudržia na nohách a celý svoj smutný život prežijú v tmavom a necitlivom svete. Pri prevozoch musia celé dni stáť bez jedla, vody a odpočinku. Kone sú napríklad vyvážané až do Španielska a často sa stáva, že v mäsiarstve vytiahnu z auta len mŕtvoly. Na pasienkoch často vidieť kravy a sem tam aj ovce. Skúste sa niekedy lepšie pozrieť na to, aké sú tieto zvieratá špinavé a zanedbané.

elise
3. máj 2008

emjee 😉

verunda
3. máj 2008

Já nesouhlasím s cirkusy i s tím jak to popisujes emjee i s tím, proto nejíím maso z velkochovů..............
Elise jak muzes srovnavat dítě a zvíře v cirkusu??
Elise nepracujes podle tvých názorů náhodou v cirkuse nebo na jatkách 😀