Je Stafordširský bulteriér vhodný k deťom?

polyana
2. jún 2012

Nakolko moje deti sa boja psov, tak si chceme zadovážiť steniatko,aby zistili ,že psík je ozaj skvelá bytosť 🙂 Manžel je úplne hovotý zo staforda,ale mne až ta nelahodí pre oko. Pôsobí tak bojovne. Máte niekto tohto psíka? Aký je ? A ak by ste niekto mali šteniatko bez PP, budem rada mi napíšete.

miselka007
27. apr 2018

@lea1989 dakujem 😊

katmi
27. apr 2018

@lubiss že malé mierumilovné plemeno 🙈🙉😂😂😂😂 ako prepáč, ale skoro som si od smiechu cvrkla.. píše zase niekto, kto o amstaff a pitt nemá ani šajnu🙊

katmi
27. apr 2018

@miselka007 :-* náddhernááá.. 🙂

katmi
27. apr 2018

@kathy93 presne moja reč! ďakujem 🙂

kathy93
27. apr 2018

@katmi hej mierumilovný jazvečík ktorý rafne dieťa nieje mierumilovný. Väčší psi by to nespravili. Je jedno akeho plemena. Proste väčšie psy sú mojkadla a majú väčšiu trpezlivosť aj na deti teda pokiaľ nie sú vycvičený strážny psy niekde v areáli.

syslik81
27. apr 2018

milujem psy ale staffa by som v ziadnom pripade nekupovala k detom ak majitel nema skusenost s vychovou co ty asi nemas ked sa pytas na fore ... je rozdiel ak kusne male plemeno a je rozdiel velke... mojho pidipsa pred rokom len tak schmatol do huby staff ked sme osli zo skolky ..mojho psa mala na voditku vtedy 3rocna dcera .. niako neprovokovala len s,me v klude isli po ulici ked z domu vystartoval pes a schmatol do papule mojho .. 3ja chlapy sa ju snazilio vybrat z papule.. podarilo sa az po 10minutach ..nasledovali 2 operacie kopa nervov a presviedcanie dcery,ze nie kazdy pes je zly lebop mala nocne mory.. okolo nas bolo kopa deti len stastie ze si to obsral moj pes a nie jedno z nich ... btw ten staff vyrastal v dome s detmi s mackami a mal 7 rokov nikdy ziaden problem s nim ako pisu tu - rodinny maznacik ... rok na to ten isty pes dotrhal dalsieho psa ale ten uz statie ako moja nemal - bol rozvlaceny po celej ulice az vtedy ho utralili ... takze to je moja skuseonst a aj ked ako stence su zlate v ziadmnom pripade niesu to mojkacie psy .. ale psy co potrebuju skusenych majitelov a silnu cycovu kedze su to poprekrizovane plemena hlavne na tazku pracu a boj ...,

kathy93
27. apr 2018

@syslik81 tu je znak len toho že majiteľ psa zanedbal výchovu ale to sa môže stať s akým kolvek plemenom. Vravím ja mám huskyho a nie raz mi ho napadol malý pes. Nieje to tým že je to bull plemeno. A keď už viem že môj pes sa neznáša s inými psami logicky ho nebudem púšťať k druhým psom takže zas na vine bol len majiteľ.

lubiss
27. apr 2018

@katmi tak sa aj posti od smiechu mne je to jedno :D hlavne ked si ocividne nepochopila napisane ale nevadi...ale tak ked niekto si zas mysli ze medzi malymi plemenami neexistuju take co su dobre tak bohuzial .....a tymto odpoviem opat aj slecne @kathy93 ked dieta robi psovi zle a skusa jeho trpezlivost aj ked ten pes ju ma na rozdavanie a na vystrahu zavrci alebo rafne neznamena ze pes je zly ja jej mozem aj na hlavu skocit zobrat jej zradlo od papule nikdy by mi neublizila ale ja jej nerobim zle..bohuzial hyperaktívnemu dietatu co ma potrebu ju vkuse natahovat atd atd to asi nevysvetlite ked za 5 minut jej zas venuje svoju "pozornost" o ktoru pes nestoji..to by nevydrzal ziadny pes

silvika99
27. apr 2018

@polyana my mame zlatého retrievera a neľutujem netreba ani špeciálnu výchovu nie je tvrdohlavý nenici bez problémov. Ani na pohyb nenáročný... Jedinaaaa nevýhoda chlpi ako u každého psa

kathy93
27. apr 2018

@lubiss verte tomu že áno vydržal.

miselka007
27. apr 2018

@katmi dakujeeeem 😘 moc

verkom
27. apr 2018

Akýkoľvek pes musi vyť vychovaný!!!! Ci je maly, veľký, pekný alebo smkaredý alebo aký.... my sme mali odjakživa psy ako deti a teraz som aj ja ten rodič co je zato aby sa dieta vychovávalo so psíkom.... máme dvoch, Amstaffa- 7 ročný pánko, ktorý tú našu 5 ročnú bambuľku miluje nadovšetko!!!! Nikdy jej neublížil, stále ju strážil, aj ked spala v posteli ci postieľke tak on pri nej ležal a dával na ňu pozor, teraz je to to iste, vždy dáva pozor na ňu, je velmi ochranarsky a nedala by som ho za nič na svete, dôverujem mu naplno, no kde je pes s dieťaťom v jednej domácnosti, tam musi byt hneď aj rešpekt z oboch strán... pes si musi byt vedomí ze kto je pán a kto je nadradený a tak isto si dieta musi byt vedome ze je pes je stále len zviera, ktoré ma svoje inštinkty a pudy... takze ona rešpektuje psa a samozrejme pes musi vediet ze dieta to najcennejšie v rodine!!!! A mame aj druhého psika, sučku z útulku- mame ju od šteniatka a ma dva roky, je malého vzrastu a to je teda väčšie číslo ako nas Amstaff... viac dôverujem psovi ako jej, a to je sučka a myslela som si že bude asi lepšia :D omyl... počúva, je vychovaná, ale nemám voči nej takú dôveru pretože je roztržitá a nevie kde su hranice- je to určite aj tym ze je mlada ale určite aj plemenom... takze za mna tzv. “bojové” plemená maju určite viac dôvery... :D len naozaj potrebuju vychovu, pevnú ruku, vela pohybu, potrebuju vodcu svorky!

Dobre si to teda zvážte lebo takýto pes so rodiny je výzva a je to ako výchova ďalšieho člena, ktorý je však nebezpečný pokial ho nevychovate dobre...

cecilia68
27. apr 2018

@stanislavao Žiadne "bojové plemeno" neexistuje ! Pes sa stane takým, ako si ho vychová človek, preboha....ja už ked čítam niekde také bludy, mám dosť 😠

cecilia68
27. apr 2018

@sarahella To máš tak, ked nejaká "onááá" nemá o psoch ani potuchy a ide sem dávať fotky a čakám ešte, aký skvost tu napíše...

cecilia68
27. apr 2018

@lubiss Jazvečík a čivava patria do prvej desiatky agresívnych plemien.

miselka007
27. apr 2018

@cecilia68 ani nevrav..ja uz mam alergiu ked mi aj niekto vonku povie ze jeziiiiiis chytte si to bojove plemeno a nepustajte ho ku mne 🙈🤦‍♀️ a nasa si ide chvost odsrobovat z riti jak sa tesiii ked niekoho vidi 😂

cecilia68
27. apr 2018

@miselka007 Už som si povedala, že nebudem k takým témam nič písať, ale normálne som sa vytočila, ako sú niektoré ženské sprosté.

miselka007
27. apr 2018

@cecilia68 inak aj moji rodicia su taky 🙈 tiez furt ze a preco sme si kupili bojove plemeno..a nech davame pozor na maleho a bla bla bla...pritom neboja sa jej,aj si ju pohladkaju aj s nou k nim chodime ale teda podla mediii a niektorych ludi spada pod "bojove plemena" a nedokazem im to vytlct z hlavy...a to ked som im povedala ze bude mat steniatka a este jedno si nechame tak ich skoro trafilo...ze ci sme normalni a tak...ale ja neriesim...je to nas byt,my sa o nich starame tak je to nasa vec. Nasa Kira by ani muche neublizila,je vycvicena cize poslucha na slovo a po steniatkach uvazujem nad canisterapiou lebo je to fenka s uzasnou povahou ktora miluje ludi a deti 😊

rohozka3000
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kathy93
27. apr 2018

@rohozka3000 presne to je aj u nás síce nemám staforda ale tiež mám psa ktorý aj keby ho majú uniesť cudzí ľudia tak by sa im s radosťou hodil okolo krku a malé psy na nás v kuse útočia

nikkya
27. apr 2018

Mala som staffordku a mala vtedy 2r sestra si z nej doslova hupacieho konika robila ,ked jej davala piskoty tak jemno koncom jazyka si ich brala atd... ;) dokonca si "adoptovala" mačiatko a kralika...zato som zažila yorka ktoreho sa bala vlastna majitelka 😂 ako si vychovas tak mas.. keby som chcela dalsieho psa ,tak urcite stafforda 👌

miselka007
27. apr 2018

@kathy93 presneee..to aj nasa Kira je taka...ona sa najprv zvita s clovekom a az potom si vsimne ineho psa 😂 a aj do nej skacu a utocia male psi vid york,maltezak a civava ale nastastie ich ma nasa tazko na haku lebo tie prachovky su na voditkach ale ona nie...tak ich necha vybliakat a ide dalej 😂😂 svicka presibana 😅

bmuller
27. apr 2018

Naco je niekomu take "tazke" plemeno, ak toho psa chcete ako maznaka a nie pre jeho vlastnosti? ... V utulkoch je kopa milych steniatok ci psikov, ktore vam ako milacik posluzia rovnako dobre a navyse urobite radost nielen sebe, ale aj nechcenemu psikovi 🙂

miselka007
27. apr 2018

@bmuller ehm..tazke plemeno?a to je akoze ake?a preco by som si mala brat psa z utulku ked som chcela mat doma danu rasu so vsetkymi vlastnostami co staffbull ma?kupovali sme ju hlavne koli jej vlastnostiam ake ma,ako sa ten pes sprava a aby splnal dany standard a exterier. Ak by som chcela psika z utulku tak si ho vezmeme. No chcela som psa aj k dietatu co staffbul jednoznacne je a chceli sme hlavne aby toto plemeno spoznalo viac ludi na SK lebo je ho u nas zalostne malo 😏

kathy93
27. apr 2018

@bmuller myslím že každý čo ma psa si vybral plemeno práve pre jeho vlastnosti

lubiss
27. apr 2018

@cecilia68 hej hej a patri tam aj pitbull,ovciak,doberman,husky,dalmatin,jackrussel a co ako 😀 aky pan taky pes pes je odrazom cloveka a ako sa k nemu sprava a okrem toho take prieskumy su asi take jak uvadzaju priemerny plat na slovensku 😀

inspiration2
27. apr 2018

ak by bol s PP a teda povaha by bola ako má byť, tak prečo nie...ale zbastardené plemeno ako toto bez PP by som si k detom nepustila...

inspiration2
27. apr 2018

@kbtm žiadne plemeno bez PP nieje čistokrvné...čo ak jeho predkovia mali problém s povahou a práve preto sa do chovu nedostali????? PREBOHA neriskujte pri deťoch psov s neznámym pôvodom!!!! Ak chcete kríženca choďte do útulku, ale nedajte sa oklamat a do psa investujte....kupujeme si drahe auta, pračky, kuchyne, ale k deťom kludne pustime psa s nejasným pôvodom. A nieje to vôbec pravda aky pan taky pes - povaha je dedičná, výchova je samozrejme niečo iné...

kbtm
27. apr 2018

Ďakujem vám všetkým za koment ale nakoniec sa predca rozhodnem pre labradora fenku..😉 teda rozhodli sme tak hlavne po rozhovore so starším synom..😉

miselka007
27. apr 2018

@kbtm tak uz len najist dobru chovnu stanicu ktora ocakava alebo planuje steniatka 😊