Je to podvod?

maca2020
23. máj 2023

Ahojte asi som hlúpa ..ide o to že som na FB. Našla prácu cez telegram ..ide tam o to že keď za každé zhliadnutie videá ti pripíšu 1 euro ...no a keď som si chcela peniaze presunúť tak musíš zadať údaje ja som tam napísala len číslo účtu .. peniaze automaticky stiahlo a na profile som už mala nulu...a že peniaze budú pripísane do 3 dní ...len ja sa teraz bojím či sa mi nenaburaju na účet bankový..ja mám detský ucet nemám platobnú kartu ...môžu sa mi nabúrať na bankový účet? Keď som zbadala len číslo účtu žiadne iné údaje?

janai1
23. máj 2023

@maca2020 nie, číslo bankového účtu je verejný údaj

maca2020
autor
23. máj 2023

@janai1 takze nemôžu? Aj keby moje meno vedeli a dátum narodenia?

zooeynka
23. máj 2023

....ja len ze neverim ze za pozretie videa ti niekto posle 1€. Ale ak si zadala len cislo uctu tak sa nemas coho bat.

vanilkovazmrzka
23. máj 2023

Cislo uctu sa neda nijako zneuzit. Cislo karty je ina vec.

janka608
23. máj 2023

Ak mas detsky ucet, predpokladam, ze este nemas ani 15 rokov. Nie som si ista, ci dieta moze mat takyto prijem - ved prijmy sa zdanuju.

janai1
23. máj 2023

@maca2020 ešte raz, číslo účtu je verejný údaj

vanilkovazmrzka
23. máj 2023

@janai1 ved nemozes je proste odpovedat NIE nemozu, ked ocividne nechape, co vyplyva z toho, ze to je verejny udaj? :D

janai1
23. máj 2023

@vanilkovazmrzka no nie nemôžem

zooeynka
23. máj 2023

@janai1 netrapos....mozno to pises 13 rocnemu dietatu co ma strach ze rodicom vybielia ucty kvoli nemu....a ty s nou hovoris ako s dospelou :/