Používame cookies. Viac informácií tu. OK
adka_pajerska
16. apr 2012

@dominika1516 ahoj ja som tu 🙂

dominika1516
autor
16. apr 2012

@adka_pajerska jeeej super uz som myslela ze som sama mladosmazilka 🙂 ... Kolko sa snazite?...mi od konca februara len ale uz tento mesiac dufam ze nejdojde mrcha :-/

kacena1159
16. apr 2012

@dominika1516 ahoj ja budem mať 23.mája 22 a už mám 9.mesačnú dcérku nemusíš sa hanbiť, že sa taká mladá snažíš o bábo 🙂 radšej skôr 😉 ako neskoro alebo nikdy 😉

dominika1516
autor
16. apr 2012

@kacena1159 ahoooj..jeej to je krasne ze uz mas dcerku 🙂 ... Ja ani nie ze sa hanbim skor ide o to ze ked som niekde spomenula ze sa so snubencom snazime o babo tak na mna pozreli a povedali ze: ,, nie si este na take mlada?? " ... Tak preto som sa chcela tu opytat ci som sama alebo nie a som rada ze nie a navyse skolu mam skoncenu uz rok a pol zarabam snubencom som si ista ze chcem mam s nim rodinku a zivot nevedieme divoko proste ziadne disco a podobne akcie akurat sem tam v zime hokej a v lete kupaliska a sem tam festivaly kde aj tak casto zdrhame bo sa tam neda uz po polnoci vydrzat, alkohol pijeme akurat tak na pripitok na silvestra ze sampanske, priatel si raz za cas da pivko vecer pri telke ani jeden z nas nefajci, a mam mladsieho brata o ktoreho som sa starala, proste rano idem do prace pridem upracem navarim a venujem sa milacikovi sem tam ideme vonku na prechadzku a vecery travime spolu stale takze mam pocit ze neni co riesit sak vek su len cisla nie 🙂...viem ze pisem vela ale dajak som sa nevedela zastavit :-P ... A vy sa snazite este o jedno ci zatial staci dcerka 😉

lucka1987
16. apr 2012

@dominika1516 ahoj mladosnazilka 😉 aj ja som mala 21 ked sme sa zacali snazit . 😉 tak drzim palceky, aby si sa nemusela dlho a čoskoro ti zacalo rast tehu brusko 😉

jajatko
16. apr 2012

ahojte buduce mamicky🙂 aj ja mam 21 a uz mi malá klope na bruško. veľmi sa tešíme a vôbec sa necítim mladá a nezrelá na materstvo ako si väčšina ľudí myslí. je to hlavne o uvedomení sa, čo v živote skutočne chcem🙂 a potrebujem ja preferujem zázemie a rodinu, no keď pozriem na moje rovesníčky, väčšina z nich behá z diskotéky do baru a tak.. mňa to opustilo skôr ako začalo:D snažilkám-budúcim mamičkám prajem hlavne pevné zdravie a psychickú pohodu. a keď sa Vám budú chcieť veľkí dospeláci starať do života a dávať drahocenné rady, treba zachovať chladnú hlavu a brať to tak, že chcú vlastne len pomôcť aj keď niekedy vedia menej ako my-mladé uchá :D 🙂 držím prsty, nech vám všetko vyjde ako má🙂

dominika1516
autor
16. apr 2012

@lucka1987 jeeej dakujem za palceky a povzbudive slova 🙂 ... Dufam ze budem mat stastie ako si mala ty a coskoro budem dva v jednom 😀

dominika1516
autor
16. apr 2012

@jajatko ahooj tak gratulujem a plne suhlasim s tvojimi slovami ozaj je to o uvedomeni si priorit a toho co v zivote ozaj chces a povazujes za dolezite 😉 ... Tiez pozeram na niektore rovesnicky a sem tam sa citim v ich spolocnosti divne ze ci ja nahodou niesom ta ,,vadna" ze sa nechovam ako oni 😀 ... Ale po vasich prispevkoch som si plne ista ze nie a dufam ze aj mne bude male coskoro klopkat na brusko...a kolko ste sa snazili o babatko??

lucka1987
16. apr 2012

@dominika1516 joj no tak to zas nie.. len nechci take stastie ako ja .. hadam budes uz o par tyzdnov nosit v sebe drobceka .. nam sa nezadarilo hned az po roku a pol a o jedno babo sme prisli v 10 tt ..
tiez nelutujem, ze som sa stala maminou tak " mlada " ako niektory hovoria.. drobec sa mi narodil tesne pred 24 narodeninami.. 20 rokov dozadu v tom veku mali zeny uz 3 deti 😀

jajatko
16. apr 2012

tak my sme sa nesnažili to bolo také že veď skúsme či to vyjde 🙂 a vyšlo hneď na prvý krát. nie vždy sa podarí ale stane sa. a aj keď to dlhšie trvá, myslím, že sa netreba stresovať a znepokojovať.. lebo bábo keď má prísť, tak príde🙂 a už tam niekde okolo Teba lieta, len sa mu ešte nejak nechce do bruška:P veľmi to prajem hlavne takýmto mamičkám, ktoré túžia, lebo ony si naozaj vedia vážiť ten dar byť matkou a milovať svoje dieťa nadovšetko🙂 a ešte taká poznámočka možno nám to vyšlo preto hneď lebo som nebrala antikoncepciu vôbec iba sme si zakaždým dávali pozor a raz sme si nedali a bum🙂 vieš, telo sa musí najprv uspôsobiť na zmenu a ak si náhodou brala anti, tak sa ti maternica najprv musí upraviť na to, aby sa tam vajíčko-malý zázrak udržal a to niekedy trvá aj pár mesiacov.

dominika1516
autor
16. apr 2012

@lucka1987 no ved to ze na nas pozeraju jak na mladucke a nerozvazne a podobne ale tak ja viem co zvladnem a chcem a ze to nie je len rozmar alebo nejake unahlene rozhodnutie takze nech hovoria co chcu a kto chce na babo som pripravena aj ked je mi jasne ze to neni jednoduche a je to velika zodpovednost...fuuu tak dost dlho Vam to trvalo ja tu mam pesimisticke myslienky uz po dvoch mesiacoch 🙂 ...

mia258
16. apr 2012

Nám sa druhé zadarilo na 4. mesiac, tak držím palce 😵

lucka1987
16. apr 2012

@dominika1516 z reci druhych si netreba nic robit ... ked vies , ze si pripravena tak sup do toho .. ja som tiez nechcela cakat po 30 tke. druhe babo planujeme o par rokov az tak neskorsie... ale je fajn aj ked je mlada mamicka.. ja sa s drobsom blaznim ako keby som sama dieta 😀 😀 😀
neboj.. 2 mesiace nie je ziadna doba.. aj ked poznam ten pocit.. blizi sa cas menzesu a ty zrazu dostanes a je to trosku sklamanie ... netreba mysliet na to ze idete vyrabat babo.. 😉

dominika1516
autor
16. apr 2012

@jajatko no ved to ze uz to nejako lieta kolo mna a vsade vidim deturence takze to vnimam tak intenzivne ale je mi jasne ze na prvykrat je mala sanca otehotniet a je super ze sa ti to podarilo 🙂 ... Ani ja som nebrala anti som nemohla a ani nechcela ale doktorka mi ju tlacila aj ked som jej hovorila ze nechcem ale ze koli bolestivej mrche to je naj, ale potom mi zistili problemy s pecenov nejake a povedala ze asi to nebude dobry napad a proste sme len davali pozor ale casto sme sa bavili o babatku a raz jeden vecer sme si povedali ze uz je cas sa zacat snazilkovat 🙂

dominika1516
autor
16. apr 2012

@lucka1987 no toto je na tom najhorsie ze mrcha ked dojde tak je to sklamanie a smutok ale za dva mesiace to neni katastrofa ale ten pocit vies ze ju nechcem tam je 🙂 teraz mi ma dojst vo stvrtok a uz ma boli podbrusko a krize a ksichtik sa mi nejako zhorsuje malinko takze typicka mrcha pocity ... Mas pravdu su to len pre mna nepodstatne reci a neresit ich je najlepsie...aj podla mna je super byt mlada maminka a tiez sa tesim na to ako sa budem blaznit s malinkym alebo malinkou 😀

kacena1159
16. apr 2012

@dominika1516 to je pekné, že máte taký krásny vzťah 🙂 ale musíš sa pripraviť hlavne na to, že dieťa všetko zmení a prídu aj pekné aj ťažké chvíle.... až vtedy zistíš koho máš vedľa seba 🙂 Vieš čo ja mám taký blok z pôrodu a myslím, že ma to tak ľahko neprejde ako všetci vravia tak my asi ostaneme iba pri jednom bábätku. Ja už viac detí asi nechcem :(

dominika1516
autor
16. apr 2012

@kacena1159 tak som si toho vedoma ze je to zasah do zivota aj v dobrom aj nieco zle isto pride ale chcem to vsetko lebo babatko za to stoji a taktiez chcem len jedno babatko a veci v tehotenstve coho sa bojim su ci bude male v pohode a samotny porod :-/ ... A preco mas blok??...tazky porod??

rebeka25
16. apr 2012

mne sa prcek narodil ked som mala "už" 24. Ludia sa na to divne pozeraju, lebo teraz su "in" 35 ročne prvorodičky...

kacena1159
16. apr 2012

@dominika1516 vieš ja som prežila ťažké veci pred, počas a aj po pôrode a neviem či by som ťa náhodou nevyľakala

dominika1516
autor
17. apr 2012

@rebeka25 no tak to mas pravdu ze su ,,in,, prvorodicky nad 30 rokov, no co ja viem ja chcem babo do 30tky a potom si uz len uzivat to co mi s nim zivot prinesie 🙂

dominika1516
autor
17. apr 2012

@kacena1159 fuuu...ani ja sama neviem ci by si ma nevylakala ale viem ze su aj tazke pripady co sa tz\yka tehotenstva a porodu ci stavov po nom ☹ ... viem to uz len z rodiinych problemov co boli napri moja mama ked cakala mojho braska tak lezala v nemocnici cele tehotenstvo a nkonec pri porode zistili ze brasko sa omotal pupocnov a mal vazne problemi a dodnes a navyse ani doma to nebolo najlepsie koli otcovi takze co dodat no ☹ ... bohuzial stava sa vselico zle no kazda z nas dufa ze jej sa to nestane ale smutne je ze take pripady su 😢

adka_pajerska
17. apr 2012

@dominika1516 ahoj na my sa snazime uz rok a pol pretoze mam zdravotne problemy a stale nic 😒

cikyta
17. apr 2012

@rebeka25 Možno sa tie "in" 35 ročné prvorodičky snažili 15 rokov o mimi ☹

cikyta
17. apr 2012

@dominika1516 Držím ti moc palčeky...21 r. je krásny vek na splodenie bábätka 🙂 (Moja miminka bola v tom veku už 3 x tehotná) a je fajn mať mladunku maminku=priatelský vzťah 🙂
Ked to tak cítiš (spolu s partnerom) tak nieje čo riešiť 🙂

danielami
17. apr 2012

@dominika1516 Ahoj. Ja som tiež plánovane otehotnela ako 22 ročná a vôbec neľutujem. Tiež som si od niektorých vypočula, že som si nič neužila, že druhé chodia po diskotékach a pod., ale ja nemám pocit že mi niečo ušlo. A nehovor dopredu že nechceš druhé 😉, ja som po pôrode tiež nechcela ďalšie hlavne kvôli tomu pôrodu, ale ako rôčky utekali a náš syn pomaly rástol, prišlo obdobie keď som opäť strašne zatúžila mať malé bábätko. Teraz má môj starší syn skoro 11 rokov a máme doma ďalšieho malého chrústika Alexa z ktorého sa tiež strašne tešíme my, aj starší syn a nedal by ho za nič na svete. 😉

hajanka
17. apr 2012

@dominika1516 ahoj mladosnazilka, ja som planovane otehu v 19 🙂 a kuk, teraz mam 28 a 8 rocneho syna 🙂 a maximalne si to uzivam.

dominika1516
autor
17. apr 2012

@adka_pajerska juuj tak to ma mrzi ze sa nedari uz taku dlhu dobu ale neboj babo bude raz urcite🙂

dominika1516
autor
17. apr 2012

@cikyta vaaau tak to je krasne ze mate taky vztah aj u mna s maminou je to tak proste sme skor kamosky a sestry ako mama z dcerou aj ked samozrejme reapekt a akutorita k mamine je 🙂 ... Som pripravena a aj partner je a dokonca on zacal temu babatko takze uz len cakat kedy sa ujme jeho rychlik 😀

dominika1516
autor
17. apr 2012

@danielami jeeej nadhera to ti strasne gratulujem k uzasnym detickam 🙂 ... Tak definitivne nehovorim ze nebude druhe a nejde ani tak o moje nechcenie ako o zabezpecenie dvoch babatiek vies musim so byt ista ze dokazeme uzivit dva abo viac deticiek a budu 😀 ... Len teraz budem stastna ak bude jedno a bude zdravucke takze pozajtra ma dojst mrcha no dufam ze sa tak nestane :-/...

dominika1516
autor
17. apr 2012

@hajanka jeeej super som rada ze su aj mlade zodpovedne mamicky 🙂 ... Ja som spravila chybu v maturitaku a to po ,,nehode" co sme mali s partnerom tak som sa zlakla a hned na druhy den som uzila Escapelle ☹(..proste naj chyba aku som spravila, moznp by z toho nic nebolo no na organizmus to nevplyva najlepsie ...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli