• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Je tu nejaký fanúšik obchodu Ikea?

3. júla 2016 
ahojte,
mate niekto kuchynu Faktum z Ikey? ako ste spokojni s navrhom, cenou, dodavkou, montazou, pristupom? a v neposlednom rade s kvalitou samotneho vyrobku? vnutorne vybavenie, kovania atd. su kvalitne? budem rada, ak napisete akekolvek svoje postrehy :wink:
10. jan 2009 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vivere, na streche je o tom témahttp://www.modrastrecha.sk/forum/show.php?vThreadID=50111&vOffset=90&vGroupOffset=40&vGotoLast=1#end
ja som si to čítala a v podstate je to o tom, že tí, ktorí ju nemajú hovoria, že je nekvalitná a lacná a tí, čo ju majú sú spokojní a v inej téme má kuchyňu z ikei už 9r a je super.
takže aj my ideme do nej, len teda ešte neviem presne ktorú :slight_smile:
10. jan 2009 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute, minule sme debatovali, kde je Ikea lacnejsia. a kde drahsia ..toto som nasla tento tyzden na sme :zipper_mouth:

http://ekonomika.sme.sk/c/4254295/euro-odkrylo-ze-nasa-ikea-je-draha.html
10. jan 2009 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kili, vdaka za link. na strechu zatial nechodim :dizzy_face:

aj ja som dostala mailom porovnanie, kde porovnavali ikeu v ba a vo viedni. rozdiel min. 30 % v prospech viedne hovori sam za seba...
10. jan 2009 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale uz idem mrknut na strechu :slight_smile:
10. jan 2009 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vive, myslíš cenu?
to sa potom hádam viac oplatí kúpiť tam a doviesť, hlavne, keď má niekto známeho s veľkým autom :slight_smile:
10. jan 2009 o 17:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak som teraz porovnala cenu tej, čo sa mi celkom páči (ale teda to ešte nie je 100%), tak rozdiel je € 228, t.j. 6885,-Sk v prospech Rakúska :angry:
10. jan 2009 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zade asi ta nepotesim, tiez som fanynka Ikei ale tu vo Svajciarsku je o polovicu lacnejsia ako na Slovensku. :sweat_smile:
10. jan 2009 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj v ČR bolo lacnejšie ako na SK
my to mame tam bližšie, ale napr. jeden typ šáolk tam stal 9 CZK a u nas 14 SKK
väčšie veci tam nekupujem, len dekoracie, ramiky, sviečky, nejaké hračky a drobnosti do kuchyne (na to je tam super)

nabytok sa mi tam absolutne nepáči, zda sa mi to paprndeklove, strašne tenke, zle vypracované (drsné, nenalakované)...
poťahy a koberce take handry
no každy ma možno iny vkus ...
chceli sme odtial postielku, ale odradili ma rozmery - uplne atypicke, a strašne malé.. musela by som tam kupiť potom všetko - aj matrac, chranič ...
10. jan 2009 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme mali zopar kuskov zariadenia do bytu z ikei,z rakuska,vtedy v Ba ešte nebola a všetko sa nam rozpadlo :sweat_smile: ,veľmi slabá kvalita...ale na tie drobnosti do kuchyne a nejaké dekorácie do bytu je super
10. jan 2009 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mikalove, mne sa zas paci ta kvalita v tom, ze sa to za 5 rokov rozsype a mozem mat zas za lacika krasny a moderny byt.
10. jan 2009 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja dufam, že veci vydržia viac ako 5 rokov
kupujeme take nadčasove, aby boli moderne stále - ten zaklad
a keby sa mi rozpadli hned po skončení zaruky, to by ma riadne dopálilo :unamused:
10. jan 2009 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, tak aj nasa rodinka je IKEA pozitiv.. dokonca sme boli v najvacsej IKEA v Stockholme vo Švédsku, ale naposledy ma velmi sklamal mail co som dostala.. jedna sa o porovnanie cien v eur. na SR a v rakusku... tak neviem ci mam tomu verit..
10. jan 2009 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Je pravda, ze ten nabytok dlho nevydrzi preto je to tu také lacné a je to asi aj naschval robené aby clovek po 5 rokoch zas kupil nové... :sweat_smile: Mne to nevadi, lebo pri detoch kupovat drahy nabytok sa neoplati, to by som len musela davat pozor kde co zaspinia, pokreslia atd. ale niektoré veci sa mi pacia a niektoré su fakt na rozpadnutie tie nekupujem ani ja, treba si len vybrat, kuchyne a plavajuce podlahy su v Ikei celkom fajn. :wink:
10. jan 2009 o 23:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
emik18 s tymi cenami je to asi tak, ze jedna vec je lacnejsia na SK, ina v AT a naopak, pred chvilou som pozerala nejake veci LEKSVIK, tak jedna komoda u nas 109,21 € v Rak. 119 € ale potom truhlica na hracky u nas 89,29 €, v Rakusku 79,90 €. takze asi tak.. na jednom usetris, na inom preplatis..
11. jan 2009 o 00:02  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sassi aj ikeacke postielky uz maju klasicke rozmery prisposobene na matrac 120x60 cm
11. jan 2009 o 00:04  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no vtedy postielky neboli
a nakoniec sme kupili v PL vystavny kus za 600,- SKK v prepočte (taká, čo u nas stojí 1400,-) .... takže už som to potm neriešila
dnes ideme do Ostravy, nemaju vypredaj?
11. jan 2009 o 08:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a v takej Budapešti sú kuchyne takmer o 40% lacnejšie :wink:
11. jan 2009 o 08:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme vybrali pre Vilíka novú posteľ....lebo svoju postieľku bude musieť prepustiť druhému drobcovi....rozdiel? 22€.......v Rakúsku je o toľko lacnejšia než u nás.

A to je len rám. ešte treba rošt a madrac.......
11. jan 2009 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
k.a.t.k.a, to ako v Maďarskej IKEI? to tam potom pôjdem kúpiť kuchyňu :confused:
11. jan 2009 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak tá kuchyňa, čo som písala vyššie je v HU lacnejšia o € 341,51 čo je o 23,25%
11. jan 2009 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte a je niekto z vás členom Ikea family klubu? Ja som sa tam zahlásila asi pred 7 mesiacmi a neposlali mi tú kartu na zľavy. Preukazovala som sa tým ústrižkom z prihlášky tak mi zľavy dávali, ale minule mi povedali že už ten ústrižok neplatí a ak mi neposlali kartu, že sa mám zaregistrovať ešte raz. Hlavne, že mi nezabudnú poslať maily s novinkami :cry:
11. jan 2009 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
svistinka- ja som tiez dost dlho cakala na kartu, ale uz dosla, dovtedy som tiez len ten ustrizok pouzivala..
ked sa nanovo zaregistrujes, zase budes mat len ten ustrizok, kym nepride karta... :slight_smile: Ale teraz ti uz asi pride rychlejsie, na zaciatku toho asi bolo naraz vela, lebo to boli hromadne ziadosti o kartu, teda, pokial si si tu ziadost vyplnala hned na zaciatku ako s family kartami zacali.
11. jan 2009 o 16:29  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
S tym porovnavanim cien v roznych Ikeach pomoze rozsirenie do firefoxu, vola sa "Compare Ikea Prices" a pod slovenske ceny prida prehlad o cenach toho produktu v Rakusku, Madarsku, Cesku a Polsku.
23. jan 2009 o 00:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
AHojte,
my mame takmer vsetko od Ikea a neplanujem to ani menit..nic sa mi nerozpadlo- niektore veci mam aj 9-10 rokov a drzia- pouzivaju sa ale pritom denne.
Teraz zriadujeme IKEA kuchynu. Mame odtial matrace, obyvackovy nabytok, vlnene koberce, nabytok do detskej izby, nabytok do kupelne..milion drobnosti praktickych do kuchyne a inych izieb..nelutujem ani jednu vec!!
Co sa tyka karty..tusim som si ju zriadila v prvych dnoch fungovania tejto sluzby a karta prisla do 2mes.- to bolo asi pred rokom ?? Vyuzivame hocikedy pri nakupe.

Nakupujem aj vo svedskom obchodiku za pokladnami..mame tam uz vybrate vyrobky, ktore nam vynimocne chutia a nevymenila by som ich za nic!! Cokolada, svedska horcica, svedsky syr, ovsene sladkosti, kotbullar gulky a tie vsetky dzemy..brusnicovy, cuckovy, egresovy..mnamky!!!
Nie vsetko mi odtial chutilo, ale treba poskusat..
23. jan 2009 o 08:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
tak my mame tiez vela z IKEA nakolko sice nie som clen IKEA family,ale som clen IKEA group :grinning:
Mame odtial kuchynsku linku,ABSTRAKT cervenu lesklu...a potom kopec veci ako postel,matrace....
A kvalita?Poviem vam,kupovali sme nabytok aj z inych firiem...co sa montazneho navodu tyka,IKEA podla mna nema konkurenciu,to aj "debil" posklada.Zato kopec inych firiem hroza.
A tiez myslim,ze vsetko v IKEA zodpoveda cene :wink:
23. jan 2009 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky,
aj ja rada IKEA. Mame odtial takmer vsetko a som spokojna... Len keby boli blizsie... :unamused:
23. jan 2009 o 10:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
ja som tiez velky fanusik ikea a pred vianocami sme kupovali kuchynu - faktum, takze som tam bola pomaly ako doma. Co sa tyka kuchyne, tak sami sme ju zlozili uplne v pohode, som s nou spokojna....vsetko sadlo, vsetko funguje :slight_smile: jedinu vyhradu mam na pracovnikov, ci poradcov v odd. kuchyne - svojim "poradenstvom" nas akurat zabrzdili, kazdy hovoril nieco ine, a dost "nasilne" presadzuju ze sa napr. nieco neda a pritom sa to da atd...
24. jan 2009 o 17:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mate niekto skusenosti s touto detskou postelou http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/S19858940 ?
Tu u nas v KE nie je absolutne dostat ziadne detske postele mensie ako 2m, a my potrebujeme vymenit detsku postielku za inu (ale 2m-ova sa nam nevojde :( )

tiez mi vadi, ze ikea nie je v KE
9. feb 2009 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj angelik, my sme ju tiez chceli kupit pre nasho Mateja a nakoniec sme kupili:
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/S59827956
Je kovova, ale tiez rozkladacia az do 2 m. A som spokojna a Matko tiez. Je totiz siroka az 80 cm a to nasmu malemu vyhovuje, ze sa tam moze tocit a vrtiet. Kupili sme hned aj madrac, povlecenie na matrac, aby sme pri predlzovani nemuseli zhanat novy.
9. feb 2009 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok