Je tu skupina na intoleranciu laktózy?
Ahojte,je tu nejaká skupina čo toto rieši?
co konkretne chces riesit? nejedz to kde je laktoza alebo si kup laktazu kt ti to nastiepi ked to potrebujes jest
@teleskop pardon,že sa tu niečo pýtam. Ja ju zatiaľ nemám potvrdenú od lekára a nevadí mi všetka laktóza. Nezapájaj sa do diskusie,keď do nej nemáš čo priniesť😉
@obcanka123 prosim ta aspon netrep e nevytvaraj diskusie ktore nemaju logiku, aka vsetka laktoza?????? Je len jedna laktoza, to je enzym ty...
@teleskop prečítaj si názov tejto diskusie. Pýtala som sa či je tu nejaká skupina. Viem že bezlepkáči takú majú.. to čo si tu ja píšem s niekým iným nemusíš riešiť 😉 a čo si nedokončila vetu ?? Veď sa vyjadri 😉
Ja tiez tak, maslo sice bezlakto pouzivam pre istotu, ale tvrdy syr je uplne ok. A uplne najhorsie, co moze byt, je pre mna klasicke mlieko a slahacka, to su ine krce. A mne napr. tie tablety laktazan vobec neucinkuju, tak neviem.
@avril299 určite vyskúšam ten lactazan,musím si ale ešte dostatočne odsledovať čo mi vadí ☺️☺️
@obcanka123 skus 🙂 mne to pomaha, ale Laktazan Extra, lebo iba obycajny Laktazan je slabsi (teda aspon pre mna)
takto to vyzera:
https://www.pilulka.sk/laktazan-extra-tbl-9000-...
je mozne uzit 1-2 tabletky pred jedenim
@savanna dajú sa kúpiť aj kvapky, ktoré dáš priamo do mlieka či smotany alebo jogurtu..Síce to treba spraviť 24 h pred konzumáciou, ale keďže aj syn má intoleranciu tak ich mám vždy po ruke, lebo u nás zohnať čerstvé delakto mlieko je občas problém a tie trvanlivé nerada kupujem.. A aj v DM majú laktazu v tabletkách s nižším aj vyšším obsahom laktazy 🙂

@obcanka123 ahoj napríklad ja som v skupine: ,,Alergia na BKM a intolerancia laktozy” ale skupina nie je veľmi aktívna podľa mna 🙂 ale môžeš si tam prečítať predchádzajúce príspevky. Ale na FB je aktívnejšia skupina ak chceš 🙂