Júnové slniečka 2007 III

sticker
24. jún 2009

Tak poďte ďalej aj so svojimi slniečkami 😵

julca80
16. sep 2009

u nas sa uz lezi a dufam, ze aj spi 😉
Prave uz 10min. hladam medzi nasimi starsimi prispevkami ten recept od Dadulik na sulance a nemozem ho najst. ☹ 😠 Nepamatate si ho niekotora?! 😕 😨

lenca13
16. sep 2009

Julik strana 153 hned prvy prispevok 😎

julca80
16. sep 2009

Inac dnes som bola teda v skolke nahlasit, ze Domcu zatial nedam do skolky, ako som bola dohodnuta s riaditelkou do 15.sept. Zial nebola tam, ale bola tam super zastupkyna, ktora mi to tak troska vysvetlila v com je problem, preco to je tak, ze "bud dieta nastupi do skolky, al. nie".
A dospeli sme k nazoru (kedze momentalne som v stadiu hladania prace), ze malu tam dam od pondelka aspon na 4hod., aby si mohli malu zapisat do .......(nejaky zoznam, uz som zabudla ako sa to vola), tym padom bude moct ziadat SKOLKA od statu dotaciu aj na nu. Keby ju tam nezapise, nedostala by skolka za nu ziadnu dotaciu a preto by uz nemohla ani pocas roka nastupit. 😖
Tzn. ze ja ju tam da na max. 4hod., potom si vypytam od dr. papier o neschopnosti navsevovat skolku zo zdravotnych problemov, atd. (neviem co sa tam presne pise).
Vlastne nepridem o matersku, pokial nebudem robit a Dominika bude mat pocas tohto roka miesto v skolke iste.

Dalej neviem ako sa bude musiet postupovat, ci potom po preruseni dochadzky bude musiet znova nastupit na par dni, ci co. 😨 To sa este popytam. 😕

julca80
16. sep 2009

jeeeej Leniiiik, si super, diky! 😵
A ja som to hladala ako blb a nemohla najst. 😝 😅 😅

lenca13
16. sep 2009

Julik no aj sa som mala dnes na plane ist do skolky len tam nebola riaditelka 😖

Julik no vidis ked sa chce na vsetkom sa da dohodnut som zvedava ako bude Domca reagovat 😕

julca80
16. sep 2009

no to som zvedava aj ja 😅
Do skolky sa pyta kazdu chvilku, ale ked pride na to, uvidim aka bude. 😕

zuzla2
16. sep 2009

julik je to presne tak...do 15steho bolo treba nahlasit,ze ci dieta ide do skolky alebo nie..pretoze potom nan skolka nedostane dotaciu 😒 ja som to uz vedela predtym, len som to nexcela dopliest 😔
mna to sice teraz netrapi...ale zaujimalo by ma teda..ze ak sa mi napr. narodi dieta v marci...tak ako je to v tomto pripade...dat do skolky pred 3rokom by som nerada..a zas ked uz bude mat skoro 3,5 roka sa mi zda uz neskoro...ci aj vtedy to takto plati,alebo je tam nejaka vynimka...

lenca13
16. sep 2009

Aj nasa Timea sa stale pyta do skolky 😕
Zuzi no neviem ale kamoskin maly je tiez marcovy a povedali jej to iste co mne presne ako pises

zuzla2
16. sep 2009

no tak potom je to uz fakt na hlavu padnute 😠

lenca13
16. sep 2009

Zuzi je to riadne svinstvo 😖

dadulik
16. sep 2009

ahojte, no super julik s tou skolkou, som rada aj za teba 😉
my sme sa rano nahle rozhodli ist do rakuska na nakup, tak som ledva vsetky pizze natrepala do mrazaku, ale som musela vyhodit kacicu 😠 dam ju k svokrovcom, sak mi to tam zabralo jeden cely suplik 😠 😠 😠
bracha dnes pustaju domov, tak isiel iba jaro s mojimi rodicmi.....
mala zaspala asi pred hodkou, aj to ledva, nemala uz horucku, uvidime, ked sa zobudi, zmerame 😒 ona mala normalne v noci triasku, az s nou sklbalo, oci v stlpik prevracala, vobec nebola pri sebe, ani zabaly nepomahali, ani cipky, ani nurofen, vsetko na kopu som jej svacla, a po pol noci jej to trocha ustupilo a spali sme do piatej, potom som ju prebalila, lebo mala stokilovu plienku, aspon som celu noc do nej caj liala, kedze mi od obeda nejedla, aby aspon nebola dehydrovana 🙄 poviem vam, niekedy mam pocit, ze si my vsetko takzv. obserkame, chapete ako to myslim, aj tieto zuby, to je horor, ale takuto vysoku horucku este ani pri jednych zuboch nemala 😖

lenca13
16. sep 2009

Ja som dovarila polievku na zajtra kedze doobeda nebudeme mat zase vodu 😖
Jarino isiel s babami pustat sarkanov a krasne im lietaju ked som povedala Time ze tatino ide pustat sarkana tak sa velmi tomu cudovala 😀

lenca13
16. sep 2009

Dadus nech tiez zuby uz vyjdu snad bude trochu klud

dadulik
16. sep 2009

tak nas posuniem 😉
my sme boli trocha na bicykloch vsetci traja, odventilovat sa od tychto rodinnych problemov, nestasti ☹
zajtra poobede pojdem brata k nasim pozriet, ale jaro povedal, ze to bude pre mna velmi tazke 😢 tak som si poplakala, este som ho ani nevidela 😢
idem dieta ulozit a snad kuknem tv 🙂

sticker
autor
16. sep 2009

Ahojte. Tak som si konečne sadla k Housovi 🙂 Ešte som drhla kúpeľňu. Janka má seknutý krk a ja ani neviem ako jej pomôcť. Tak snáď jej to povolí v spánku 😒

sticker
autor
16. sep 2009

Julik teda som zvedavá čo "povie" Domča na škôlku.... Teda ja si ju ani neviem predstaviť, drobčeka.
Neviem, ale začína mi škôlka mierne povedané liezť na nervy... keď vidím tú kopu detí, uč. si ich zväčša na dvore ani nevšímajú, sople im tečú..... Neviem, rozčuľuje ma to.... Ale asi by som mala mať priebojnejšie dieťa.... Janka sa stále sťažuje, že ju chalani naháňajú a že im aj povie aby ju nechali ale oni nič... Štve ma s tým, lebo jej vysvetľujem, nech ide napr. k uč. a tam chvíľu stojí a oni jej dajú pokoj....

jaduska
16. sep 2009

ahojte....len tak som si preletela poslednú stranu - julík o tej maródke a škôlke - aj kámoške naša riaditeľka tak radila, no ale neviem, nie som si istá - podľa mňa aj tak potom treba ísť na ÚPSVaR - na tvojom mieste by som sa poradila tam....

Daduš - 😒 nezávidím ti, ale neboj, ty to zvládneš....

zuzi - naša Sandra je marcová, aj susedin chlapec, len ten je o rok starší, obaja išli naraz do škôlky - Sandra 2,5 ročná, on 3,5 ročný a obaja pohoda - záleží skôr od povahy dieťaťa ako od mesiaca narodenia.... Ja som dnes bola s Bobou aj Oli v hodinovke, tak Boba nalepená na mne, trošku sa pošmýkala, ale akonáhle sa k nej ozvala kámoška, čo to má na starosti, tak pribehla ku mne. Som sa však rozhodla, že tam zájdem aspoň 2x do týždňa na chvíľu, nech si zvykajú obe aj na iných ľudí a iné deti....

No ale hlavne, čo som chcela. Mám k vám prosbu. Robím jednu seminárku do školy, kde máme pripraviť pre rodičov plán konzultácii z materskej školy. Máme si vybrať vekovú kategóriu a vymyslieť 10 tém. Mňa zatiaľ napadajú témy pre vekovú kategóriu 2-3 roky (keďže naša Boba je nevyčerpateľná studnica problémov 😀 😀 😀 😀 ), tak som vás chcela poprosiť, ak by vás napadlo čo by ste chceli riešiť s materskou školou, keby tam vaše slniečka chodili, či by ste mi nenapísali do IP, hocičo, čo vás napadne, aj keď si myslíte, že je to blbosť, tak mi prosím písnite...Nemusí to byť hneď, mám na to čas, tak kľudne aj neskôr....budem vám veľmi, veľmi vďačná....veeeeeeeeeeeľmi pekne ďakujem

julca80
16. sep 2009

ahojte, tak konecne sa hlasim 😉
Malu som uz ulozila.
Dnes poobede som bola na doucovani z nemciny, za ten cas sa Dominika s tatinom varovali, a tak to aj dopadlo. Prisla som domov a mala ma rozrazenu vrchnu peru v strede, vyzerato ako by jej tam vyrastol mali cicik, tak jej to opuchlo. 😅
V ponozkach lietala na plavacke, nejako sa zvrtla, samo, ze bola v pohybe a kmaaaas rovno tvarou k zemi capla. Esteze si nerozbila predne zuby. 😖

julca80
16. sep 2009

dani, mas na myslim, keby sa stane nejaky problem v skolke s mojim dietatom, ako by som to riesila?! Alebo len tak, co by sme MY ako matky chceli resp. akoby nam vyhovovalo aby sa ucitelky spravali k detom?
Pytam sa, bo neviem v akej situacii so skolkou sa mam nad tym zamyslat. 😉 😅

denisse
16. sep 2009

no caute ... tak som konecne aj ja tu .. ked tu uz nikoho niet ...
poobede som bola v praci, z prace som sa zastavila este v nakupnom centre, som si chcela daco na seba kupit, nakoniec som len v Marks&Spencer jednu obycajnu ciernu vesticku 😅
a domov som prisla az o 20.00 ... som stala jak blbec na zastavke, jeden bus uplne vynechal a ten nasledujuci meskal .. no des 😒

a nejak ma zacina boliet hrdlo, som si uvarila caj a dufam, ze sa z toho nic nevykluje ...

jaduska
16. sep 2009

Julči - každá MŠ by mala mať určené konzultačné hodiny pre rodičov (moje dieťa chodilo do MŠ 4 roky a vôbec som to netušila.... 😕 ). V rámci tých konzultačných hodín môže rodič prísť za učiteľkou a prebrať s ňou nejaký problém, ktorý má jeho dieťa, alebo môžu učiteľky urobiť nejakú besedu, napr. pre predškolákov o tom, ako pripraviť dieťa na školu, alebo napr. má nejaké dieťa problém s komunikáciou v kolektíve, tak učiteľka môže dať individuálnu konzultáciu konkrétnemu rodičovi, akoby ho mal doma motivovať a pod. Alebo sa v MŠ napr.vyskytnú vši, tak učiteľky môžu dať na nástenku nejaký informačný leták a rodič môže prísť na konzultáciu a pod. ...

denisse
16. sep 2009

dani, tak uz je to aj mne jasnejsie 🙂

jaduska
16. sep 2009

deni 😉

denisse
17. sep 2009

dobre rano ... boliiiii ma hrdlo ... pomooooc ... ale asi z toho bude len nadcha, snad ...
dnes som chcela vstav skor, ze si nieco porobim, kym vstane nela a ona sa zobudila o 6.30 😝
mne by to zas az tak nevadilo, ale ona bude uz o 8 unavena a ked jej nebudem vymyslat permanentne nejaku zabavu, tak si vezme macika, dudku a lahne ... a ked ju nebudem udrziavat bdelu, tak je schopna o pol deviatej zaspat ... 😝

lenca13
17. sep 2009

Dobre ranko 🙂
Deni normalne som sa zasmiala ze Nelinka si lahne po tak kratkej dobe a zaspi 😅 😅 😅 😝
U nas je pod mrakom a potrebujem ist reklamovat vodovonu bateriu mali sme ju namotovanu jeden den a uz nam nefunguje dufam ze nam ju vymeni lebo neviem ako sa budeme vecer sprchovat 😖

dadulik
17. sep 2009

dobre ranko, tak sme pospali skoro do osmej 😉 mala chvalabohu spala celu noc az o piatej zacala vymyslat, ze ide k nam 😠
tu paradne prsi, takze uplne uzasny den 😖
dani, posielam IP 😉

denisse
17. sep 2009

nela si prave vylozila malu detsku stolicku na postel a zobrala maly kociarik s babikou, vyliezla s tym na tu postel, sadla si na tu stolicku a tvrdi, ze ide s babetkom autobusom na ihrisko a ze o chvilu vystupuju 😀

sticker
autor
17. sep 2009

Deni Nel je podarená 😀 😀 😀 😀

julca80
17. sep 2009

ranko prajem 😉
Aj my sme dnes zavcasu hore 🙄 😝 , od 5.45. Aspon mam uz zemiaky s masom v rure. Len netusim co budeme robit cele doobedie, ked bude takto poprchat. 😖

deni, ja som este nezazila, zeby mi Domca zaspala len tak sama od seba. Myslim tak, ze sa hocikde ulozi a zaspi. 😕 😅

denisse
17. sep 2009

juli, tak nela v case, ked ja si myslim, ze je cas na spanok, tak potrebuje "uspavanie" ale ona ma cez den dve take krizy, jednu doobeda a jednu okolo 6 vecer, ze ked nema program, tak je upistana a chce si lahnut a snad by aj zaspala ... aj parkrat naozaj zaspala ... 😎