Júnové slniečka 2007 III

sticker
24. jún 2009

Tak poďte ďalej aj so svojimi slniečkami 😵

sticker
autor
17. nov 2009

Leni hej. Veď to je ešte lepšie, lebo rodičia sú doma a tak typujem, že bude viac detí. Ja si pamätám, že aj volejbal som mávala stále.
Ale zatiaľ Jaja pobehuje, normálne funguje... No uvidím.

dadulik
17. nov 2009

ahojte, my klasika na pohotovosti na injekcii, do dracika zase malej drobnost na vianoce, uz toho ma dve tasky 😅 a znova mi strajkuje so zaspavanim 😠 o suchej nocnej plienke ja mozem snivat, kazde rano je precurana, hoci spi celu noc, ale nad ranom pije caj 😒
a ohlasila sa nam na poobedie navsteva, starsie krsna, tak som aspon pozametala, nevarim, mame od vcera dusenu rybku so zeleninou 🙂

denisse
17. nov 2009

dad, tak ja okrem tej postielky pre babiky nemam pre nelu nic .. kupime este boby a asi koniec ... ja fakt netusim ... 😕 nechcem kupovat nasilu, bo nic ma nenapada, co by bolo rozumne ... ☹

sticker
autor
17. nov 2009

Deni v podstate ja tiež netuším čo... Možno Janke kúpime tú upratovaciu sadu. Ale pre Julku ma vôbec nič také "väčšie" nenapadá 😒 . Ono aj ten laptop bude pre obe a prvé dni bude bitka to viem na 100% 😅 . Ešte som im bola objednať tú "lepšiu" plastelínu a náradie k tomu - to ma vyjde tak okolo 300 korún (teda aspoň dúfam). Kúpila som im tam aj na stenu veci - Janke z papiera a Julka má zvieratká z asi 4 vrstiev kartónu. Ale to im dám na Mikuláša. Aj keď mám nutkanie dať im to aj hneď a nalepiť na stenu 😀

denisse
17. nov 2009

ja som laptop poradila romanovej sestre, ak nevymysli nic ine .. takze mozno aj nela dostane ...

dadulik
17. nov 2009

my sme malej dnes kupili taku velikansku magneticku tabulku na kreslenie 🙂 doma ma malu, jednu uz aj znicila, a to je hracka na nezaplatenie, hra sa s tym stale uz niekolko mesiacov 😉 tak sme jej to vo vacsom vydani kupili, ved aj stala skoro 12€ 😝

denisse
17. nov 2009

a ja si myslim, ze nela bude mat z vianoc radost aj tak ... nemusi tam toho mat hromady ... takze urcite nic nasilu kupovat nebudem .. ja stale este hladam nejaky vhodny prehravac .. neviem, ci len CD/mp3 alebo aj DVD ... chcela by som prenosny, ale aby bol hlavne pre nelu .. a nijaky taky som nenasla ☹
takze neviem ...

dadulik
17. nov 2009

a o tych inych malickostiach na vianoce som vam uz predcasom pisala, su to fakt len drobnosti, babika, drevene vkladacky, kadernicka sada...od nasich dostane tu tabulu s lidla, od svokrovcov takeho motylika s riekankami, co ich spieva 😅 a od krstnych lego 🙂

dadulik
17. nov 2009

deni, nekukala si v slovenskom nay ?? 😕 tam som videla celkom pekne prehravace 😉

sticker
autor
17. nov 2009

Leni neposlala si Deni to ipčko - ako sme sa vtedy u teba bavili 😅 😀

denisse
17. nov 2009

dad, do nay skocim v presove a mozno daco vyberiem 😉
leni, posliiiii .... 😀

lenca13
17. nov 2009

Deni no musim to najst

denisse
17. nov 2009

leni to je naozaj super, ale strasna cena ☹
to som este ani nikdy nevidela .. fakt super ... 😀

lenca13
17. nov 2009

My sme tiez ziadne velke hracky nekupovali a vsetky drobnosti co sme chceli kupit tak dostanu od nasich,krstnych,segry tak mozem rozmyslat dalej 😀
Mam kupenu drahu Thomasa,Radke som kupila goralky na navliekanie,a este kupim urcite knizky a Radke dvd 😉no a mozno Timke ten laptop ak ho zozeniem

lenca13
17. nov 2009

Deni no ved ta cena 😖

denisse
17. nov 2009

ale na to, ze je to pouzitelne len v aute, je to fakt strasne drahe ...

sticker
autor
17. nov 2009

Deni to je super, však? 🙂

denisse
17. nov 2009

je to naozaj uzasne ... 🙂

zuzla2
17. nov 2009

ahojte...
dnes som si vas docitala,lebo dako nebolo doteraz casu 😀 dnes vsak uz sedime doma...pocko nic moc a aj tak obcas lubim doma len tak polenosit 😎
vidim,ze sa bavite o vianociax...tak ja sa uz druhy rok na ne nenormalne tesim 😵 😵 😵 vlastne odkedy uz mala zacala vsetko vnimat... 😎 minule som si uz ukladala recepty,ze co budem asi na vianoce piect 😀
pre malu uz darceky mame, este na mikulasa potrebujem dokupit..pre nasix tiez uz len jednu vec, to pojdeme zajtra a ak bude,tak vezmeme...no a z mm strany sme pre svokra kupili,takze uz len pre svokru..tento rok sme sa poponahlali,ale nexcela som si to nexavat ako po ine roky na poslednu xvilu..hlavne ked je potom tak vela ludi po obxodox..aj potraviny si uz kupujem pomaly teraz... 😀
len som mierne sklamana,lebo sme xceli dat robit aj tohto roku kalendare a happyfoto sice dalo akciu,ale len 20 percent..a teda za jeden kalendar 12 eur nedam 😒
deni mozes ist pozriet aj do electroworldu..my sme tam kupovali dvd prehravac...
ten co hodila link lenca je super...kedze ho uz nie je potrebne ani drzat..len ta cena 😕 😖

dadulik
17. nov 2009

ty kokso 😖 😖 😖 😖 by som za to tolko nedala, ani keby to bola posledna vec vo vesmire 😲 ktovie, ako to je, ked sa to pokazi s opravou 😖
dieta spi uz tristvrtehodi, ale zase som jej musela capnut na zadok, ja uz neviem, bez toho to nepojde ??? 🙄

sticker
autor
17. nov 2009

Zuzi ja som premýšľala, kedy začnem medovníky piecť 😀 LEbo viem, že sú aj také, ktoré sa môžu mesiac pred napiecť a na Vianoce budú akurát. Ak by mal niekto receptík sem s ním 😅

zuzla2
17. nov 2009

no ja ti veru s medovnikmi neporadim..kedze ja mam recept,kde su hned makke..lenze tentokrat ix piect nebudem,lebo minuleho roku sa ix nikto nedotkol 😎 ale ako nahradu za nich sa idem pokusit upiect adventny veniec 🤐 😉

dadulik
17. nov 2009

Medovniky (peciem ich tak 2-3 tyzdne pred vianocami)
40 dkg hl. muky
15 dkg praskoveho cukru
10 dkg smetolu
10 dkg medu (s tym opatrne, ak das vela, roztecu sa ti, ja davam od oka, tak dve pol. lyzice)
trocha mletej skorice a rozdrvenych klincekov
1 kavovu lyz. sody bikarbony
trochu mlieka (tak aby sa dalo z toho vypracovat tuhe cesto)
vyvalkat, vykrajovat, potriet vajickom, piect chvilu (neviem, odhadnut ten cas, su najprv take makke, vyzeraju akoby nedopecene, ale potom stvrdnu a tesne pred vianocami su makkucke 😎 )

sticker
autor
17. nov 2009

Juj Dadulik 😵 😵 😵 . Ja chcem aj klasické urobiť. Ale tak ak si nájdem čas, prečo neskúsiť 🙂
A s tým časom pečenia je u mňa najväčší problém 😒 Pri akej teplote? A naozaj netušíš koľko asi? 😅 Ja mám s trúbou ten problém, že všetko sa mi od spodu pripeká. Aj keď robím štrúdlu, tak zo spodu je hneď pripečená. Aj keď dám pečenie z vrchu aj zo spodu zároveň. Keď dám iba zo spodu, tak to je hrôza ☹

denisse
17. nov 2009

my budeme na vianoce u svokrovcov, ale medovniky peciem ja ... a este urobim tie take kokosove, co sa upecie medove cesto, obaluje sa to v takom akoby cokoladovom pudingu a potom v kokose ... ja ich mam rada, moja mama ich na vianoce takmer vzdy robila ... roman sice kokos nema rad, on neje skoro nic okrem medovnikov a vanilkovych rohlickov ...

denisse
17. nov 2009

baby, este som vam chcela napisat, ze sa mi zda, ze nela vela je ... sa bojim, aby nebola tucna ... ja cely zivot bojujem s vahou, tak viem, co to je 😝

a pritom nemam na mysli sladkosti, ale take normalne jedlo ...
napriklad dnes: rano vypila 150 ml mlieka ako vzdy, doobeda zjedla rozok a polovicku jablka, na obed misku spenatovej polievky, ked sa zobudila zjedla dalsiu ... potom zjedla zapekany rozok so sunkou a syrom a jednu paradajku ... pred chvilou celu mandarinku a trosku hrozna ... vypila trosku kakaa a teraz este s romanom luska vlasske orechy ...

no neviem ... 😝

lenca13
17. nov 2009

Deni mne sa to zda tak primerane ved nezjedla ziadnu sladkost 😉 Timea zje tak ist len rano nepije to mlieko a ma 14 kg,urcite je to dane aj geneticky,Radka bola tiez taka mala gula a co z nej ostalo 🙂 akurat Timea ked zje tak len polku rozka,ale teraz vecer jedla samotny syr

lenca13
17. nov 2009

Deni inak ja tiez kokosove moc nemusim a na Vianoce mi staci to co tvojmu Romanovi 😀

denisse
17. nov 2009

zjedla jeden cukrik poobede este 😀