Júnové slniečka 2007 III

sticker
24. jún 2009

Tak poďte ďalej aj so svojimi slniečkami 😵

dadulik
7. dec 2009

ja som trdlo, tak som to preratala, a vychadza to cca 30€ mesacne si platit 🙂
a zuzi, to mi staci, ked si to napr. zacnem platit v januari do toho maja ? 😲 kam to mam ist vybavit ? 😀 😀 😀 kde mam istotu, ze mi potom priznaju tych 1100€ ? 🤐

zuzla2
7. dec 2009

dadu to uz netusim...treba pockat co hodi Mihal na svoj blog...tam to bude pekne rozpisane...vybavuje sa to na SP... 😎

dadulik
7. dec 2009

jasne zuzi 😉
ale to by bola bomba, kebyze to tak skutocne je, kokso, sak by som mala vacsiu podporu ako jaro plat 😀

zuzla2
7. dec 2009

ved aspon nieco 😀
a hned potom mozes ist na druhu matersku, tych 28tyzdnov ci kolko to je poberat maximalnu matersku 15t 😀 😀 (sice to by si si musela platit dnp) a potom by si presla na ten vyssi RP 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadulik
7. dec 2009

teda zuzi 😀 😀 😀 inak prespekulovane 😀 😀 😀
no po novom roku uvidime, spojime sily 😀 😀 😀

lenca13
7. dec 2009

dufam ze vam tie vase plany vyjdu 😀 😀 😀

zuzla2
7. dec 2009

ja nemam ziadne plany 🤐 😀 lebo aj tie co som mala,som uz 100x zmenila 😀 😀 😀
u mna je jasne,ze ja narok na podporu nemam,takze v juli dojde posledny rodicovsky a potom sa necham prekvapit co bude dalej 😀 😀 jedno ma vsak tesi,ze kebyze sa rozhodnem pre druhe dieta,tak narok na matersku a vyssi rp uz mat budem 😀 😀 😀

zuzla2
7. dec 2009

ak to ovsem dovtedy nezmenia...ale hadam take 4roky mam zaruku, nakolko je jasne,ze kto volby vyhra 🤐 🤐 🤐 🤐

lenca13
7. dec 2009

ja uvidim ci Timeu zoberu do skolky od februara ak ano pojdem do roboty,sice tiez si to neviem predstavit pri dvoch detoch ale ved zvladli to iny tak snad to zvladnem aj ja 😉

denisse
7. dec 2009

tak sme doma ... nela v jasliach v pohode, bola dokonca bez dudky ... takze super ... teraz odmieta spat ...

maly drobcek v bruchu je tiez ok, srdiecko bije, velkostne odpoveda 8tt ... 😅 ale ... ja tam mam v maternici nejaky hematom, vraj mi mohla prasknut nejaka cievka, to vykrvacalo a zrazilo sa ... zatial sa mam len setrit, ine opatrenia nie su nutne a snad sa to samo vstreba ... o dva tyzdne kontrola ... 😖

dadulik
7. dec 2009

deni 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tak sa setri, ziadne "tvorenie" do noci 🤐 😨 podla mna sa to vstrebe 😉 uz o dva tyzdne to tam nemusi byt 🙂
moje dieta dnes ZASPALO, sice s obrovskym krikom, mojim aj jej, ale SPI 😀 😀 😀

denisse
7. dec 2009

aj nela nakoniec zaspala ... ja som zjedla obed, urobila najnutnejsie na zajtra do prace a idem si lahnut na gauc s casopisom, kym nel spi ... 😀

denisse
7. dec 2009

tak kde ste?? 😕 😕 😕
ja som poobede upiekla pernicky, este ma caka zdobenie ... tak asi po veceroch sa do toho pustim ... zajtra idem na cely den do prace ...
este som vam ani nenapisala, ze mi zvysili uvazok na cely, tak budem mat viac prace ... samozrejme ked mi to moj stav dovoli ...

lenca13
7. dec 2009

Tu som 🙂 mala som tu kamosku tak sme kecali 😀
deni ty teda stihas 🙂 normalne ta obdivujem,ja som zo zaciatku tehotenstva byvala hrozne ospala 😖

sticker
autor
7. dec 2009

Deni ako zdobíš medovníky? Tou bielou polevou? Nenapíšeš recept, prosím?
Dad ja mám medovníčky ešte tvrdé, ale sú mňamkové. Také chrumkavé, kľudne by som ich aj také jedla 🙂
Ja som už Jul uložila pred pol hodinou, Jaja sa ešte hrá, lebo si pospala na obed.

denisse
7. dec 2009

jani, ja sa veeelmi casto inspirujem tu:

http://www.brydova.cz/recepty/vychytavky/293-pe...

aj cesto som podla nej urobila a velmi dobre sa s nim pracovalo a polevu tiez urobim podla toho ... a urcite okukam aj vzory 😀

dadulik
7. dec 2009

ahojte, my sme boli vo susednom meste kupit sviecky na vianocnu gulu, taku dlhu retaz jaro kupil, ze celu strechu tym omota 😲
lauru som ulozila, dufam, ze zalahne, my sme si hodili do rury pizzu, uz je aj po nej 😀 sa mi nechcela robit vecera.
a idem k tv 😎

jaduska
7. dec 2009

deni, to je super, že je všetko OK, tak už len budeme sledovať, ako ti stúpa číselko v pase.... 😀

inak super, že tu gapa dotiahla p.Mihála, vďaka jeho radám som mala aj pri Bobe aj pri Olívii maximálnu materskú, zvýšený rodičovský tiež dostanem, aspoň na rok aj niečo....aspoň raz sa niečo ušlo aj mne 😀

jaduska
7. dec 2009

a ešte som sa chcela trošku pochváliť, že Sandrina škola bola dnes na Markíze v správach o piatej, aj Sandru tam bolo vidieť 😀 😀 😀 😀

dadulik
7. dec 2009

dani, prosim ta, ten p. mihal ma nejaky blog, nehodis mi link na to ? aby som to stihla sledovat, aby mi nic neuniklo 😀

dadulik
7. dec 2009

ja som tak rada, ze SS opustil Bendig 😀 mne strasne liezlo na nervy to jeho suslanie 😠 😠 😠
keby ste videli, co tu mame po celej obyvacke 😀 tie blikacie svetielka 😀 😀 😀 je toho straaaasne moc 😅 😝

zuzla2
7. dec 2009

http://blog.etrend.sk/mihalblog/

aj ja som veeeeeeeeelmi vytesena,ze je Bendig prec 😀 😀 😀 ako spieval dobre,ale cosi mi na nom vadilo 🤐

sticker
autor
7. dec 2009

Zuzi ja už asi pol hodinu čítam pomaly aj tú stránku tu z koníka, teraz ten blog, ale úprimne sa priznám, ja som z takýchto vecí mimo ☹ Len čakám, kedy to niektorá z vás pekne polopatysticky napíše na jej prípade a pochopím 😅 . Mám pocit, že som na tom ako Dadulik...

dadulik
7. dec 2009

ved to jani, mne to treba tiez polopatisticky vysvetlit, ze chod tam a tam, podpis to a to, zaplat to a to a bude dostavat tolko a tolko 😅

sticker
autor
7. dec 2009

Dad ja na rovinu ale napíšem, že si nebudem môcť dovoliť asi nič navyše platiť 😒 ☹ 😔

jaduska
7. dec 2009

tak ma zuzka predbehla s tým linkom .... je dobré sa tam zaregistrovať a nastaviť si zasielanie notifikácii, ak napíše nový článok....

čo sa týka tej podpory v nezamestnanosti - nemám čas nejako hlbšie si to naštudovať, ale predpokladám, že to bude ako s materským - v podstate to tak aj zuzka napísala. Ide o to, že predtým sa doba na rodičovskej dovolenke nepočítala ako doba platenia poistenia v nezamestnanosti, tým pádom ak ženu prepustili z roboty hneď po RP, nevznikol jej nárok na podporu v nezamestnanosti. Konečne niekomu došlo, že je to blbosť a zmenili to. Výška podpory závisí (rovnako ako materské) od vymeriavacieho základu, z ktorého je toto poistenie v nezamestnanosti platené. Vymeriavacím základom je vo väčšine prípadov hrubá mzda. Takže kto mal nízky príjem, môže sa prihlásiť ako dobrovoľný platca poistenia v nezamestnanosti a podpora mu bude počítaná z dvoch príjmov. Ale to už si fakt nie som istá, to len dedukujem na základe indícii od p.Mihála. Možno treba počkať na január a napíše to aj tu jasnejšie....
Inak by sa to malo vybavovať na sociálke - teda Sociálnej poisťovni, nie na ÚPSVaR.

jaduska
7. dec 2009

a inak ešte aj tu má ujo Mihál články:
http://www.jozefmihal.blogspot.com/

dadulik
8. dec 2009

dobre ranko zeny 😎 ja som jak mechom prastena, dcerenka nam dala pred siestou budik 🙄
no ideme sa naranajkovat a pojdem si postavit varit, spravim cestnacku, dusenu rybu na zelenine a zemiakovu kasu. A pojdem upiect kokosove jeze. 😀

lenca13
8. dec 2009

dobre ranko,tiez som vstavala az ked zvonil budik 😉 Timea okolo 7.30 😉
Dad tiez idem robit cesnacku,a na veceru bryndzove halusky 😉
Pocasie zase o nicom 😖 leje tu jak z krhly

sticker
autor
8. dec 2009

Čaute 🙂 To počko ma tiež nepotešilo. Chcela som ísť do škôlky s obidvoma pozrieť Mikuláša. Takto kým tam prídeme budeme všetky tri mokré, kopec mamičiek sa tam navalí.... Mohlo by sa to ešte tak do hodiny umúdriť 😝