Kam na vysokú školu?

caobella
21. feb 2013

Ahojte baby, chcela by som ísť na vysokú školu, no neviem na akú. Miesto školy by malo byť: Bratislava, Trnava, prípadne východ - Prešov. Zaujímajú ma humanitné,sociálne vedy a pedagogický odbor, celkom by ma bavilo aj podnikanie, práca s deťmi. Taktiež by som chcela vysokú, po ktorej sa určite zamestnám a plat, s ktorým uživím rodinu. Neviete poradiť akým smerom sa uberať? Takéto predmety ako matematika, účtovníctvo,fyzika, ekonomika ma veľmi neťahajú. Ďakujem babuly za všetky odpovede. 🙂

maryanna
21. feb 2013

Na slovensku taka skola nie je. Ak chces mat pracu a uzivit rodinu tak smer medicina informatika alebo podnikanie. Ale na podnikanie ti vs netreba.iba sikovnost. Good luck:-P

awalancha3
21. feb 2013

1. medicina- a potom atestacie v oblasti zubneho lekarstva, plastickej chirurgie...ale kym vystudujes, uz budu kapacity plne
2. pravo- a potom advokacia
3. policajna akademia- a potom vysetrovatelka
.... plat ktorý uzivi rodinu......ti uz v podstate nikto nedá na SVK, ak nie si sesternica MIkloša alebo Kalináka, alebo nemas kontakty na Pentu a podobne čertove spolky..... k velkým peniazom vedú tri cesty: alebo náhoda (vratane výhry v lotte), alebo ozaj velké známosti na najvyssich miestach alebo dobre zrealizovane napady; stvrtá cesta je cesta je lúpiť, tu ani nespominam.

katren
21. feb 2013

najskor si ujasni, co vlastne chces....
chces podnikanie, ale uctovnictvo, matematika a ekonomika ta nebavia.....to chces ako podnikat???
a ziadna vysoka skola ti urcite neda zarucene zamestnanie.... 😉

lienockaa
21. feb 2013

ked ta bavia pedagogicke veci, tak chod na pedagogicku, nikde nie je napisane, ze budes musiet dostavat ucitelsky plat, mozes si vymysliet nejake podnikanie, kde sa budes moct venovat detom, ked mas rada pracu s detmi..
absolventov vselijakych socialnych prac a tak, je tak strasne vela, ze neviem, co sa da s takou skolou robit..asi fakt len mat dobry podnikatelsky plan a robit nieco vlastne, nove, kreativne..

pisu tu, ze medicina..ale ak chces mat, resp. mas nejake deti a chces mat pre rodinu aj cas a pohodu cez vikendy a sviatky, tak medicinu nie, okrem ineho tam potrebujes fyziku, chemiu, biologiu, nie je to ani zdaleka taky humanitny smer, ktory pises, ze preferujes..medicina sa neda studovat dialkovo..

amouramour
22. feb 2013

urcite nie socialna praca...to uz sa moc bohuzial ani ako VS neberie, taktiez by som neodporucala rozne rychlokvasene sukromne univerzity - to tiez personalistov nenadchyna...a tazko najst skolu ktora ti zaruci okamzite uplatnenie🙂to sa odvija od skusenosti, sikovnosti, jazykovych znalosti....tym, ze si vylucila urcite smery tak sa asi vycerpali moznosti realneho a pravdepodobnejsieho uplatnenia...na tvojom miest by som investovala do jazykov, dva na spickovej urovni a vysku potom ani netreba

simonka16
22. feb 2013

🙂 ahoj tak ako pise amouramour určite nie socialna praca a podobne nevyužitelné odbory su to len omačky ked chceš mať silou mocou titul ... podla mna sa oplati aj tak najviac študovat LEN PRAVO(biflenie ale + musis sa vediet vynajst a len tak budeš dobry pravnik!)a hlvne ! velke uznanie - MEDICINA a VETERINA... jazyk sa ale naučíš najlepšie aj tak v zahraničí ale to ti zase neuznaju v praci preto si treba spravit štatnu skušku z toho jazyka .... ešte sa možno oplatí pedagogika učitelou bude vždy treba ale to su zas mizerné platy ja študujem externe Marketingovú komunikáciu a reklamu - tiež jedna s tých prvopísaných omáčok :D (same predmeti masova komunikacia , psychologia , sociologia to znamená biflenie :( :( :( )

hori
22. feb 2013

tak dnes je doba taka... ked si pozries, kto vsetko na vyskach studuje, ze prakticky vsetci do jedneho, prijimacky ziadne, tak na to clovek pride aj vlastnym rozumom, ze vysoka skola sa dnes vobec nerovna vysokemu platu, co je horsie, ani slusnemu uplatneniu... 😒

majka99999
22. feb 2013

Ako radia baby, skus vystudovat jazyky, kludne aj pedagogiku - kombinaciu 2 predmetov, pricom 1 bude jazyk (spanielcina, francuzstina napr.) plus mat slusnu anglictinu. Mozes ucit aj v jazykovke. To, co pise @awalancha3 nie je tak uplne pravda, ja nezapadam do ziadnej z tych kategorii a moj plat bol viac ako 2x vyssi nez priemer v SR, z toho sa da slusne vyzit. Tak ale ja som z ekonomickeho smeru. 😀