Kam umiestniť umývačku riadu?

gathering
10. apr 2014

baby, ktore mate samostatne stojacu umyvacku riadu kde ju mate? chcem jednu kupit no vobec neviem kam ju mam dat...kuchynu mam spojenu s obyvackou, linku riesenu do pismena U a ziaden zvysny priestor. preto by som najradsej vybrala jeden dielec z linky a tam vlozila samostatne stojacu. mam vsak obavy ze to nebude vyzerat vobec dobre...ako ste to riesili vy?poradte...

belllinka
10. apr 2014

@gathering Ved vyber dielec z linky a daj vstavanu. V com je problem? Preco chces samostatne stojacu?

gathering
autor
10. apr 2014

no ze musim volat stolara kvoli dvierkam...

mimla
11. apr 2014

Vstavané úmývačky riadu majú na dvierkach otvory, ktorými prišróbuješ dvierka možno aj sama. Stolára by som kvôli tomu asi nevolala. Alebo tam môžeš aj našupnúť normálnu umývačku riadu. Videla som to aj tak, nejako extrémne rušié to nebolo, ak bola zachovaná pracovná doska. Umývačku riadu treba hlavne postaviť tam kde sa dá napojiť čo najkratšou hadicou na vodu a kanalizáciu.

mimibb
11. apr 2014

@gathering my mame volne stojacu umyvacku riadu a zabudovali sme ju do kuchynskej linky...vyzera to uplne normalne 🙂

gathering
autor
11. apr 2014

@mimibb ano?🙂tak to ma tesi. a netrci ti moc z pod pracovnej dosky?

radusiq
11. apr 2014

@gathering teraz ju mame samostatne vedla chladnicky ale mali sme v linke zabudovanu samostatne stojacu a v pohode to vyzera. Teraz tam mame pracku. Jasne ze vstavana vyzera lepsie ale ked sme sa nastahovali uz tam spotrebice boli a v nemenili sme ich kvoli vzhladu, nic otrasne na tom nie je

mimibb
11. apr 2014

@gathering nie netrci my mame kuchynsku linku este v nedokoncenej verzii cize nemame dvierka na nej 😀 a ratali sme s tou hlbkou 60cm sme tomu prisposobilipracovnu dosku a skrinky takze nam tam zapadla zarovno ...len sme z nej museli dat dole vrchny kryt aby sa vosla pod pracovnu dosku

lulu0902
20. okt 2014

@radusiq trošku staršia tema,ale 🙂 - tiež ju asi chceme dat vedla chladničky,lebo tiež sme všetky spotrebiče už mali tam,ked sme kupili byt a nie je ju kam inam dat.a ked je to tak daleko od drezu,nevadi to nejako?ta hadica sa taha nejako cez vsetky skrinky zozadu? neviem si to nejak predstavit,ale viem ze umyvacku chceme,lebo uz nevladzem kazdy den 300 riadov umyvat 🙂

salfusco
3. aug 2017

troska ina otazka..som viacmenej nuteny dat umyvacku riadu pod indukcnu dosku..ma s tym niekto skusenosti,popr.ma to niekto tak riesene?Ano,viem,že sa to moc neodporuca,ale budem mat zvysene spodne skrinky v linke,takže dotykat sa to nebude v ziadnom pripade

anulienkalenka
26. sep 2018
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

my mame indukčnu dosku a pod nou mame umyvačku riadu, mame to takto asi 3 roky a ničomu to nevadi. Ak maš medzi nimi dost miesta tak čomiu by to malo vadit? Umožnuje ti to linka, alebo nie? AKo si to vymyslel?

salfusco
30. sep 2018

@anulienkalenka to ktory elektrikar zapojil na 380 indukciu a pod nou umyvacku? :O to ste si robili svojpomocne?

bucko555
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
salfusco
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bucko555
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
salfusco
30. sep 2018

@bucko555 nebolo to možne tak zapojiť,Za umyvackou nemože byt ani privod vody,ani elektricka zasuvka.To,že to tak niektorí maju ,neznamena,že to tak može byť.Ziaden normalny elektrikar,este ked vam robí revízku to nepovolí! A uvadza sa to aj v bezpecnostnych navodoch spotrebičov,ako a kde maju byt instalovane.Mne osobne je jedno,ako to ludia maju,už som videl vselico v bytoch .

verca201
5. okt 2020

@salfusco zdravim, za umyvackou teda musi byt hola stena takpovediac? Dakujem