Kamarátka pýta naspäť darované veci

28. feb 2023

Ahojte baby, kamarátka mi daaavno darovala veci pre dcérku , naozaj dávno ..niektoré boli už len tak na donosenie , niektoré v pohode, vynosili sme ,ide o to že ich začala pýtať po takom čase naspäť a ja už väčšinu nemám 🤷 aby ste chápali , darovala mi ich, s tým že ona ich už nechce a v prípade ďalšieho dieťaťa ,bude kupovať nové ..tehotná nie je..darovala , nie požičala ..ja neviem čo s tým ,akoze nechápem vôbec, ja som dala veci tiež kamarátke , a nikdy som sa nevyzdvedala čo s nimi spravila ..je mi to jedno , keďže som jej ich darovala

3petka
28. feb 2023

Tak jej povedz že už ste ich vynosili a na ďalšie použitie boli nevhodne.

autor
28. feb 2023

@3petka to čo je za princíp ale ,nechápem

selest
28. feb 2023

Tak si to rozmyslela, mozno ma niekoho komu by sa este zisli. Vysvetli ako sa veci maju, ze to vtedy nechcela naspat a preto uz vacsinu veci nemas. Co mas to vrat a neries.

janetinka27
28. feb 2023

ano, povedz jej, ze ti to darovala a vy ste to donosili. ze ak chce, mozes kupit nejake nove, ale tie od nej uz davno nemas. (verim, ze ked povies, ze kupis nove, tak tie nove pytat nebude)

anickafer
28. feb 2023

Ja keď darujem, tak darujem a nechcem naspäť. Niektoré veci sme si posúvali v rodine a kolovali. Je jasné, že sa používaním opotrebujú a časom sú súce na vyhodenie. Tiež som sa stretla s tým, že sa ma opýtali, či mi majú tie veci vrátiť späť. Že ak áno, tak ich niekam odloží a nebude používať... Dali sme za to kopec peňazí, tak nech veci slúžia. Načo mi budú odložené na pôjde a časom znehodnotené....

autor
28. feb 2023

@janetinka27 bude ,poznám ju 😅

gejb
28. feb 2023

A aký dôvod uviedla? Spytala by som sa pre koho to chce...ale vysvetlila ze keďže si neratala ze to buď chcieť späť, niektore uz nemáš. A to co este máš jej teda vráť, aj ked to buď skarede ,flakate,obnosene....

autor
28. feb 2023

@anickafer ja som kamarátke po synčekovi darovala takmer celú výbavu , absolútne ani euro som nechcela za to ,nič ..a ani ich nečakám naspäť, hneď som jej povedala že nechcem naspäť, nech posunie alebo čokoľvek..ani sa nevyzvedam kde sú ,vôbec

autor
28. feb 2023

@gejb žiadny ,tehotná nie je , a v rodine nové dieta nie je

lauriik
28. feb 2023

Povedz, ze ti ich darovala a ze ty si ich darovala dalej. Co chces viac riesit? Ak sa jej to nebude pacit ponukla by som jej nejake peniaze. Ale to uz by som prehodnotila ci mi take kamaratsvo za to stoji.

gejb
28. feb 2023

Tak by som sa spytala na dôvod. Je to neprijemna situacia a zachovala sa dost divne...

bayuska
28. feb 2023

tiez preto nemam velmi rada take posuvacky. Teraz mi sestra posuvala po neterke ale sme sa vyslovene dohodli, co je pozicane a co mozem posunut dalej ked to donosime. Tazko takto radit, asi fakt len pripomenut, ze ti to darovala a ze teda tie veci uz nemas (ak ich uz nemas)

doriiis
28. feb 2023

Ja by som jej ich vrátila.Vsetko,čo ostalo by som jej vrátila a pri predávani by som jej povedala,že od tak sedliacky mysliacej osoby si aj tak už nič neprosím.
A už by som ju viac v živote nevidela.

sense
28. feb 2023

Ak ešte niečo máš, jej vráť a ostatné jej povedz ze bolo na do nosenie, tvoje dieťa vynosilo a si vyhodila. Ja by som nové veci nekupovala. Do budúcna ak by mi chcela niečo dať alebo požičať je jedno co by som s poďakovaním odmietla

alica_matejka
28. feb 2023

ako prepac, ale to co je za **** ? :D nechcem byt vulgarna, taketo spravanie nie je normalne, to je clovek doslova bez chrbtovej kosti toto :D prestala by som s nou komunikovat. nieco jej sadlo na nos zjavne, povedz jej, ze uz su prilis obnosene a odstrihni s nou vsetky kontakty :D

reanda
28. feb 2023

aj mne sa to stalo.. to je ine myslenie, to nepochopis 🙂 .. som vtedy vratila vsetko, co som este mala, co som nemala, som neriesila - urcite by som neponukala peniaze..
treba si uz na zaciatku, ked ti niekto chce nieco darovat, nacitit, ci je to ok, ak tam mas nejake blbe pocity, tak radsej odmietnut.. mne bolo vtedy blbe odmietat a potom to aj tak dopadlo 😀
clovek aby si uz dal aj od kamosky na paperi podpisat, ze ti nieco daruje, aby potom nemohla tvrdit nieco ine 😀

0silvia0
28. feb 2023

Nemusis pisat, ako by si sa zachovala ty, ze by si nepytala spat atd. Vsetky normalne zeny by sa tak zachovali, ze by darovane veci nepytali spat.
Jedine, co mozes urobit, vratit co ti zostalo a ostatne jej nejako vykompenzovat (ako si povie) . Nema vyznam sa tu nad cudnou zenou rozhorcovat
Jej problem ze je sisi.

adrianap83
28. feb 2023

Alebo skus ohodnotiť spatne tie veci a v polovičnej sume jej niečo na malé dieťa kúp. A jej to aj vysvetli. Veci uz nemáš, bodka.
A teda skončila by som s darovaním-poziciavanim vecí. Takéto nervy po dlhej dobe, no perfektne.

evica17
28. feb 2023

@bayuska inak toto nemám rada, keď švagriná chcela že časť vrátiť a čast nie, tak tie čo chcel vrátiť som ani nepoužila lebo som nechcel mať v hlave stále že ktoré veci musím opatrovať aby sa im nič nestalo a ktoré nie .

autor
28. feb 2023

@adrianap83 veľa veci bolo predratych na kolenách, alebo chýbal spodok pyžamá, vrch bol, niektoré boli ok, ale malo toho , ja som niektoré ani nepoužila ,pretože som nechcela aby dcéra tak chodila ,hoci len po dome
.zato mi aj povedala že nič nechce , že nech sa to využije a že hlavne nevracal

hope87
28. feb 2023

No a co si jej teda povedala? Alebo ti to pisala a zatial si jej neodpovedala? Lebo tu nevymyslis nic, treba byt uprimny a narovinu povedat ako to je...prepac ale tie vecicky uz nemam, kedze ked si mi ich davala, povedala si, ze na donosenie a nechces ich vracat spat a takisto aj ja som ich posunula, kde ich bolo treba. A just by som sa opytala, ze teda preco ich po takej dlhej dobe potrebuje...

adrianap83
28. feb 2023

Joj to už je fakt hlúpe. No jedine jej to povedz, ako yo je, veci sú preč, boli zdrate deravé, čo sa ešte ako tak dalo, posunula si. A Ty späť nepytas.
Kamoška mala podobnú skúsenosť, keď rovno z tých darovaných veci polovicu vyhodila po vytriedení, zo 4 tasiek zostala 1 a pol. A dotyčná potom pýtala späť. Neviem, ako sa vtedy dohodli, akurát sme si tiež ťukali na čelo.
Ešte ma napadlo. Ak tak potrebuje balík detských veci, kukni balíky na darovanie, niekde v mestskej skupine.

autor
28. feb 2023

@adrianap83 ona ich nepotrebuje,nečaká dieťa, nie je tehotná len si zmyslela, inak ona má také divné myšlienkové pochody, som zistila už potom ..viac krát sa mi stalo že má oklamala ,čo som tiež zistila až potom

autor
28. feb 2023

Samozrejme čo zostalo vratim

adrianap83
28. feb 2023

Áno, písala, si že nie je tehotná. Ja len, že ak ich tak strašne potrebuje späť. Tak sa fakt skus nejako dohodnúť. Ťažko s niektorými ľuďmi, chápem. Len si to asi vyrieš, nech máš od nej pokoj.

hanaxxx
28. feb 2023

Vratila by som jej naspat, co este zostalo a urcite by som jej nekupovala nove ani nedavala peniaze. Mne kamoska dala tolko veci, ze kebyze jej len polovicu mam zaplatit, tak to su aj stovky eur a este som ani vsetky nevyuzila, ci uz preto ze boli prisiroke (vytahane) pre moje dieta, alebo sme sa minuli v rocnych obdobiach. Kebyze jej to mam nejak financne vratit, tak som si mohla radsej kupit nove,presne ake chcem.

hanaxxx
28. feb 2023

@hanaxxx a podakovala som jej tak, ze ked sme k nej isli na navstevu, kupila som hracky pre jej deti a nieco aj pre nu a jej muza

bayuska
28. feb 2023

@evica17 ano, ja tiez to strazim ako oko v hlave, ale toto konkretne su nosiace satky a nosic, ktore naozaj neboli lacne, cize je to pochopitelne... ale nakoniec vyzera, ze satky mi ani nebudu sediet a nosic som si kupila aj svoj, ale este nechavam aby som si ich vedela porovnat, ze ktory sedi malej lepsie a potom vratim 🙂

evica17
28. feb 2023

@bayuska tak toto áno,to chápem,aj ja som tak mala nosič a šatky,fusak požičané. Jaze je reč o oblečený,a iných spotrebných veciach.

ahhola
1. mar 2023

O co tej krawe ide, koľko sa poznáte, odkiaľ je to "kamarátka"... Nechce to s tebou skoncovať a toto je jediná zámienka, ktorú nachádza... By som ju....⚔️
Ale vlastne aj my sme dostali košinu pre babo, to je tak do 3.mesiacov,takze chvíľu použili, potom zavádzalo a po rokoch pýtala späť... Trúba sprostá, ja som jej to preskladovala a jej nezavadzalo a keď sme to mohli po rokoch použiť pre vnúča, vydrankala to späť. 👿 Hentej somarici zoskladaj nejaké veci, sotva si pamätá, co ti dala, ked si to neodfotila, handry za handry, vybavené, dovi, dopo, zbohom.