Používame cookies. Viac informácií tu. OK
pininka
21. jan 2019

@dzinka777 my sme nikdy takto nesutazili v škôlke, ako k tomu prídu ostatné deti, nie každý si môže dovoliť nejakú drahšiu masku, alebo má čas ju vymýšľať.

anitta98
21. jan 2019

@dzinka777 podľa toho aká to je materská škôlka, skôr sa musíš spýtať mamičiek, ktorých deti už boli aj minulý rok na karnevale a vedia aké ceny sa tam rozdávajú

ivetdulka
21. jan 2019

u nás keď je karneval, každá maska dostane darček 🙂 aby deťúrence neboli smutné že nevyhrali

dzinka777
autor
21. jan 2019

@pininka áno,máš pravdu. my určite chceme niečo vyrobiť z krabíc.malý je veľmi kreatívny,veľmi rád niečo vyrába.chcela som ho motivovať,aby vedel že keď sa posnaží môže byť ocenený

fokuska
21. jan 2019

@dzinka777 Neexistuju jednotne pravidla pre vsetky skolky. Pokial viem, tak kazda skolka si organizuje karneval sama a ma teda svoje "pravidla".

Ak chces vymyslat a pracovat na maske, len preto aby ocarila a vyhrala nejaku cenu, tak to podla mna nema zmysel. To sa mi zda byt zvlastny pristup.
Ak tomu chces venovat cas a usilie, tak preto aby sa dieta tesilo a aby sa mu to pacilo.

jasminet
21. jan 2019

u nas ide o zabavu pre deti, nie sutaz

beky1813
21. jan 2019

U nas nesutazia, ide o zabavu, nie predhananie sa sutazivych matiek

siska53
21. jan 2019

@dzinka777 a ked napriek snahe nebude oceneny?
Mne sa a ko dietatu nepacilo, ked ss hodnotili na karnevale masky. Ved kazde dieta si da taku, aby s a pacila jemu a citlo sa dobre. Ma sa hlavne zabavat. Sutazit moze v behu.
A ked je maly kreativny, tak bude mat radost z vyroby masky, z procesu výroby, nie kvoli vyhre.
Nasi nrmali na sutaz masky, slono zabavu.

tosomja
21. jan 2019

Nie, nesutazia. U nas sa kupovalo z fondu pre každé dieťa nejaky balíček sladkosti. A rodicia robili "pohostenie" kazdy mal priniest niečo... Ci dzusik, tyčinky, keksiky. Hlavne tie starsie sa vzdy potesili, ked mohli byt pomaľované. Nevymyslala som nikdy nic extra. Jeden rok bola Minie, druhy nejaka čarodejnica, treti rok som jej zo šiat urobila piratku. To sa jej pacilo najviac. Teraz v skole chce byt "robotka" mame z lekárničky tu striebornú plachtu 😀 tak ju obalim.

dzinka777
autor
21. jan 2019

dievčence,máte pravdu.akosi som sa nato pozerala zo zvláštneho uhľa pohľadu.Ale to asi preto,lebo ja som stále chcela vyhrať nejakú cenu na karnevale a nikdy som nevyhrala. Ale otvorili ste mi oči. Opýtam sa ho čím chce byť a spravíme takú masku ako on chce a nie ako ja chcem,pekný deň vám všetkým

fokuska
21. jan 2019

@dzinka777 Presne tak, nech povie on co chce byt, podpor ho v tom, vyrobte spolu - bude sa tesit, ze je tym cim chcel, bude hrdy na to ze na maske pracoval aj on a starvite spolu pekny cas 🙂 A ked chces, mozes ho ty doma ocenit - kludne mu aj vyrobit nejaku medailu, alebo upiect oblubeny kolac, alebo nieco - pochvalit, ako pekne pomahal pri vyrobe a pod. ;)

0silvia0
21. jan 2019

@dzinka777 ono to oceňovanie má význam pre deti, ktoré vyhrajú. Pre väčšinu, ktoré opäť nič nevyhrajú, je to zasa sklamanie. Takže naozaj je lepšie, keď sa deti nehodnotia, pretože aj porota má na masky subjektívny názor. Veď takmer každé dieťa chce v kútiku duše vyhrať.

fokuska
21. jan 2019

Inak... ja si pamatam, ze karneval sme mali v skole v prirode - ale vopred sme o tom nevedeli, ze bude. Povedali nam to az ked sme tam boli. Dostali sme krepove papiere a take podobne veci a mali sme si masky vyrobit. Mohli sme pouzit len to, co sme mali so sebou + tie materialy a z toho vyrabat.
Bolo to fer, lebo kazdy mal rovnake podmienky. Vecer sa potom aj hodnotilo a odmenovalo, lebo niektore deti mali fakt skvele napady a vyrobili aj z toho mala nieco uzasne. Pocas celeho tyzdna sme mali viac roznych akcii, sutazi, bodovanie cistoty izieb a podobych veci, ze ucitelky mali zoznam a pisali si, kto uz bol za co odmeneny. Vymysleli to vzdy tak, ze kazde jedno dieta bolo za nieco ocenene - kto nevynikal v sporte a nevyhral nic v takych sutaziach, tak bol odmeneny v niecom kreativnom a podobne. Kazdy tak videl, ze sa respektuje individualita a chvali sa za to, kto je v com dobry.

ujaju
21. jan 2019

V škôlke som ešte nejaké takéto súťaže ešte nevidela robiť. Viem, že keď sa robia v nejakých centrách detských tak tam oceňujú najlepšie kostýmy ale v škôlke by to asi ostatné detičky dosť odradilo potom

Tu začni písať odpoveď...

Odošli