Kastrácia fenky

natalia939
13. mar 2018

Mali ste už skúsenosť s kastráciou psa? Ak áno napíšte ako to prebiehalo a koľko to približne stálo.
Za vaše odpovede vopred ďakujem.

margaretka_
13. mar 2018

Cena sa moze pohybovat dosť rozne, zavusi od veta, materialu aky pouziva, aku anestezu pouziva a kolko jej treba, cize aj od hmotnosti psa. Inak to nie je velmi dlhy zákrok, niektoré sucky su uz na druhy den akoby nic. Niektoré su dlhsie ubolené. Treba dozriet na ranu, nech je cista sucha a sucka si ju nerozlyze. Po 10-14 dnoch sa vyberaju stehy.

lejllamt
13. mar 2018

@natalia939 zalezi aj od velkosti psika... nasa to znasala celkom dobre - border kolia, cena 70 € aj s injekciami a golierom ale to je u kazdeho ine... treba aby bola potom v teple aby neprechladla

pininka
13. mar 2018

My mame labradorku a stalo to 100 eur. Doniesli e ju rano a poobede sme boli pre nu. Vsetko bolo ok, ziadne komplikacie

lilyianka
13. mar 2018

@natalia939 my mame jack russel fenku a vyslo nas to 120€... poobede som ju odviezla a o cca 2h.mi volali, ze mozem pre nu prist....prvy den sa uplne triasla, bola ubolena, celu noc som bola pri nej...nosila som ju von kvoli potrebam a po schodoch...na druhy den uz lepsie, ale nechcela jest lieky tak sme museli chodit na veterinu na injekcie...na treti den uz fajn..nasa to absolvovala medzi vian.sviatkami kedy mavam 2t.dovolenku tak to bolo fajn

bosoriak
13. mar 2018

Nasa fena to absolvovala pred 8 rokmi, stalo to ca 60 eur (Senec, mala rasa - krizenec jazvecika) a bola asi dva dni mimo - musela mat oblecene tricko co jej bola zima, chodila ako oplestena, vela spala... Ale po par dnoch sa to zacalo zlepsovat a po tyzdni uz sme ani nevedeli, ze sa nieco dialo.

deniky
14. mar 2018

My sme boli v auguste .Stalo to 70-80€ neviem presne ale viac to nebolo isto .Máme shitzu také menšie plemeno ☺Dohodli sme si s veterinarkou termín tak sme ju tam odviezli nechali 2hodiny a ešte spala keď sme prenu prišli aj doma spala vravela že máme hej mačat vodu trochu na jazyk.Ked sa prebrala tak ešte bola taká otapena len ležala ,dávala som pozor nanu by si nešla do stehov lebo nám nedali golier nič ,po schodoch som ju nosila aby sa hej náhodu stehy nepovolili alebo si ich ona do toho nešla a na ďalší deň už bolo lepšie trocha .Tak krásne jej to spravila že jej nevidno ani jazvu ☺

deniky
14. mar 2018

Takto to bolo keď sme si ju doniesli od veterinárky .

hettinka
14. mar 2018

@natalia939 a prečo chceš dať kastrovať? ja by som zdravú sučku v žiadnom prípade kastrovať nedávala, jedine ak by to bola podmienka adopčnej zmluvy pri sučke z útulku.
My sme mali sučku 6 rokov, šteniatka sme nemali ani raz, bytový psík sa v pohode dá ustrážiť, je to síce obmedzujúce v tom zmysle, že sme museli chodiť s ňou dospelí a nemohli chodiť venčiť deti.

natalia939
autor
15. mar 2018

@hettinka lenže ona není bytový psík, a tu pri nás stále chodia túlavé psi

lejllamt
17. mar 2018

Ak je vonku tak radsej dajte kastrovat... nasa je tiez a ked sa harala psy zo susedstva preskakovali ploty alebo sa k nam podhrabali aby sa k nej dostali... prvy krat mala 6 steniatok druhy krat 8 a to uz bolo na nu naozaj vela... a potom este hladanie novych panov pre tolko drobcov :/ tiez vam nesmie byt jedno kde skoncia.... tak radsej dajte kastrovat