Kastrácia trojročného psa

lenka624
25. mar 2019

Ahojte chcem sa vás opýtať mám 3 ročného kríženého bigla a v sobotu bol na kastrácii
mám pocit že sa niečoho furt bojí vyhľadáva kúty má chvost stiahnutý a sem tam pokňučkáva aj ho trochu trase
neviete niekto ako dlho bude takýto koľko to asi trvá kým sa úplne zotaví a či je to normálne to jeho správanie strašne sa oňho bojím a teraz aj banujem že som to urobila len on už bol nezvládnutelný a keď sa hárala niaka fenka tak to bola s ním úplná katastrofa myslíte že som urobila dobre lebo ja neviem teraz toto je môj prvý psík a nemám s týmto žiadne skúsenosti
Prosím vás ak máte s kastrovaním psíka niake skúsenosti tak mi prosím napíšte všetci ma ukludňujú že sa nemám báť ale aj stak mám veľký strach. Za každú odpoveď veľmy pekne Ďakujem

lenka624
autor
25. mar 2019

ešte hcem dodať že papá aj pije dobre aj na prechádzku ide stolica je v poriadku tak neviem ďakujem za káždú radu

hennyinnsbruck
25. mar 2019

Zašla by som vetovi na kontrolu alebo mu aspoň zavolala... Moji boli ráno kastrovany a večer behali ako by nič nebolo. Obaja....

lucka12399
25. mar 2019

@lenka624 ja som chcela dat tiez nasho psa lebo ked sa haraju fenky tak je tazke ho udrzat doma .. ale znama si dala vykastrovat predomnou a psik bol uplne iny potom ako vymeneny.. tak som to nechala tak.. ale myslim si, ze to je individualne .. pockaj este a ked sa nezlepsi zajdi na veterinu .. alebo zavolaj

lenka624
autor
25. mar 2019

dnes som bola u veterinára aj som mu ukázal fotku tej rany lebo psíka som namala ako doviesť k nemu aj mu povedala ako sa správa a on že ešte dva tri dni ho to môže bolieť a že potom bude behať ako nič tak teraz neviem a ešte mi povedal že keď si to poolizuje tak bude dobre

limetka69
25. mar 2019

@lenka624 urobila si velmi dobre, velmi si mu pomohla, on je trosku hotovy, ale kto by nebol? nespoznava sam seba podla pachu, to sa urovna, neboj. 😊 bud kludna nech ak on sa skludni. vsetko bude ok

mkatkam
25. mar 2019

@lenka624 ahoj nášmu to trvalo dva týždne. Ozaj sa ľutoval. Doma ledva prešiel k miske. Vonku ako vymenený, stopoval ako keby nič. Mal golier,ten ho jedoval,nemohol dobre nuchat,tak to bolo vidno že má nervy. My sme z neho boli hotový,výčitky svedomia,že sme ho nemali dávať. ..veterinár na kontrole hovoril že jazva sa pekne hojí.cele to mal v hlave,ten náš Plačko. Keď sme dali dole golier, keď nám vetos odsúhlasil,tak sa to zlepšilo aspoň vonku. Ale doma hovorím kôpka nešťastia. Už je to mesiac už ani nevie že mu to robili. Ja si to však budem pamätať navždy,ako trpel.

lenka624
autor
25. mar 2019

viete ja furt plačem keď ho vidím takého smutného hrozne sa bojím

stolverka
25. mar 2019

@lenka624 hlavne sa prestaň báť, lebo psík zo vycíti. Kontaktuje vetosa, či je tento jeho prejav normálny alebo nie.

ukulela
25. mar 2019

@lenka624 nemas sa coho bat. a je dobre, ze si ho dala kastrovat. lepsie pre neho aj pre vas. aj my sme davali kastrovat aj kocura. lepsie vydrzis par dni po kastracii, akoby ti usiel za nejakou haravou fenou ... nas ratlik bol na operacii niekolko krat - analne vacky, ale aj uraz - a z narkozy sa kazdy spamatava inac. aj bolest inac znasa. aj tvojho to prejde, neboj, bude dobre.

martinka13
25. mar 2019

My sme dali nášho kastrovat. Tiež stále utekal, katastrofa. Teraz je to ooooovela lepšie, je kludnejsi. Zotavenie trvalo dlho. Možno aj 3 mesiace. Este nam zo 2 krat usiel, skakal a tak sa mu dotrhali stehy. Dlho to nemal úplne zatvorené. Ale už je ok. A teda aj ked to trvalo, neľutujeme

lenka624
autor
25. mar 2019

Ďakujem vám všetký už som kludnejšia aj teraz je taký veselí aj chvostíkom kruti tak dúfam že zajtra bude lepšie

tina144
25. mar 2019

@lenka624 nasmu to trvalo asi 3 dni ale kazdy den to bolo lepsie. uvidis zajtra ako bude.dobresi spravila a jas bol hotovy za fenkami a som ho nechcela dat ale je to o moc lepsie 😉

maminuska
25. mar 2019

@lenka624 neurobila si dobre, rovnako ako ja som neurobila. Raz , jediný raz som dala psa kastrovať a dodnes to ľutujem . Z normálneho zdravého psa sa stal fakt kastrát. Feny do neho skákali , psy si ho ani nevšímali , proste pes bez gulí . Uviedla si ho do andropauzy.
Ja kastráciu bez zdravotných dôvodov považujem za mrzačenie.