Kastrácia psíka

marfka3
26. júl 2018

Ahoj.Chcem sa spytat ci sa zmenil vas psik ak ste chceli dat vykastrovat.Mame doma psika civavu a starsiu fenku.Jeho nic nezaujima od jari do jesene len fenka a neda jej pokoj.Chceli by sme ho dar vykastrocat,ale mam obavy,ze aky bude potom.

mufka1
26. júl 2018

Ja som dala psa kastovat nič sa nezmenilo okrem toho, že nenahanal fenky😂sučku som dala tiez ta bola tiez taká ísť povahovo myslím akurát trošku pribrala ale bola v norme s váhou mala som Yorkou😁

ivkapal
26. júl 2018

Mám kastrovaného psa. Povahovo sa absolútne nezmenil, vždy je šialený a bláznivý rovnako, hravý. Mojká sa, ale to on robil vždy :D Nepribral ani gram, stále je rovnaký. Akurát čo sa zmenilo, že ak sa vonku hárajú fenky a ja na neho zakričím, reaguje a príde k nohe 🙂 predtým nám vypínal, báli sme sa, aby nezabehol a nestratil sa nám do lesa/na cestu ...

janulka2811
26. júl 2018

Ak stale skace daj vykastrovat,je to lepsie.
My mame labradora,ma 6,5 roka a s toho je dva roky uz bez.
Je kludny,neskace nesmrdi tak psinou.
Iba odporucam a nezmenil sa nieje utiahnuty nic,stale rovnaky pubertiak ako pred.

0silvia0
26. júl 2018

@janulka2811 a akú pohnútku ste mali pri takomto veľkom psovi vy? Väčšinou som sa stretla s kastráciou malých psov, nakoľko tí dokázali preliezť plot a ľudia ich majú väčšinou vo vnútri, tak aby nesmrdeli. Labradora máte vonku či vnútri? Pýtam sa preto, že tiež máme kríženca labradora a ovčiaka...

dkovacsova22
26. júl 2018

Máme kastrovaného z útulku a je normálny :D čo poznám ludí tak niektorým zostali len kludnejší.

janulka2811
26. júl 2018

@0silvia0 mame ho vonku,no mame ho z utulku-podmienka adopcie kastracia,no po kastracii sa menil,bol kludnejsi,ked hormony odstupovali utocil na kazdeho psa ale teraz je v pohode.

mimla
26. júl 2018

U nás sa nezmenilo nič, stále pojašný, skákal ako klokan, chvíľu neposedel, vkuse kníkal ešte aj feny naháňaj ďalej. Až na staré kolená sa ukľudnil 😀

conspi
26. júl 2018

@marfka3 máme doma 4 ročného stafforda. Tiež sme dali kastrovať. Rovnaký bláznivý psychopat ako predtým 😂

0silvia0
26. júl 2018

@janulka2811 aha, ďakujem. Náš je zatiaľ veľmi pokojný, má rád všetkých psov a ľudí, uvidíme ako to bude časom, ešte je to vlastne šteňa.

marsmykkok
26. júl 2018

ja som čítala aj negatíva (zdravotné a aj že pes môže začať byť agresívny aj na feny a šteniatka a so psami ešte horšie kedže ho berú ako fenu potom a skúšajú ho nakrývať), mám 2,5 ročného psa a chcela som preto že hoci je socializovaný, predsa len hlavne vo svojom prostredí mu niekedy prepne a skúša sa povyšovať a naparovať nad iným nekastrovaným psami. ale asi ešte počkáme ako sa to vyvinie radšej potom čo som si prečítala. ak je fena a pes doma jednoznačne jeden musí byť "ošetrený" ale myslím že vačšie zdravotné prínosy to má pre fenku, takže ak nie je ešte veľmi stará alebo chorá skôr by som sa poradila s veterinárom koho riešiť-podľa mňa by bolo lepšie fenku

marsmykkok
26. júl 2018

http://beibira.sk/index.php/2016/09/01/nieco-o-... tu sú popísané nielen pozitíva ale aj negatíva

dorottka
26. júl 2018

Tiez mam kastrovaneho psika (nutne, lebo mal nezostupeny semennik, co moze u psov viest k dost vaznym problemom) a rozdiel v povahe a energii ziaden. Fenka ho zaujima nadalej, ked ma svoje dni, ale urcite je to lepsie, minimalne nemoze k nicomu dojst. Zasa kastraciou nedojde k jeho premene na totalnu asexualitu, na to sa nespoliehaj 🙂

marsmykkok
26. júl 2018

a čo mám skúsenosť kamarát má kastrovaného psa, ktorý je často u mňa, povahu predtým neviem posúdiť nakoľko som toho psa detailne nepoznala pred zákrokom, teraz je priateľský ku psom (hoci psov kamošov si vyberá, niektorým sa vyhyba, fenky môže, šteniatka nechce mať pri sebe a hrať sa s nimi ale neubližuje im) aktívny, veselý, ale začal priberať (nakoľko býva niekedy u mňa vidím že to nie je tým že by veľa žral, aby nepriberal musí fakt málo žrať) a pri bytovom nevýhoda že hoci je krátkosrstý má po kastrácii oveľa hustejšiu srsť ako predtým, takže strašne veľa chlpov všade- oveľa viac ako z môjho krátkosrstého hoci je môj väčší

michaella94
26. júl 2018

My sme dali kastrovat 3 ročného kríženca ..po kastrácii sa maximálne skludnil....stále sa s ním posalime pohadzeme loptu teší sa k nám no maznáčik ale pred kastráciou bol ako raketa 😂 tiež sa zmenilo správanie k iným psíkom...neviem podľa čoho si vyberal ale niektorých mal rád iných by roztrhal predtým bol kamarát s každým...my sme kastrovat museli...celé noci nám zabíjal keď cítil hrajúci génu a vkuse mal mokré sny...ak by som sa mala rozhodnúť dám.kastrovat znovu...aj keď sa zmenilo správanie verím že mu je lepšie keď sa v noci môže vyspať a nie zabíjať na plné hrdlo 😂

stanik_67
26. júl 2018

kazdy psik to znasa inak, no zvacsa to na jeho povahe nic nezmeni

deyna
27. júl 2018

My sme dali kastrovat-zdravotne zo zdravotných.dovodov psa boxera, asi pol roka bol veľmi bojazlivy, bal sa muzov, zo strachu utiekol za bránu na ulicu. potom sa to zlepsilo, je kľudný, priberal takže sme museli nastaviť dávkovanie krmiva. Za mňa som spokojná a môžem odporučiť aj keď v tom polroku by som takto nepísala. Ale už je dobre.

nanervy_2
27. júl 2018

ak sa nezmeni vas pristup, tak ani pes. ;) nas bol kastrovany ako 2r, aj vyskoci na haravku, aj si ponucha, ale ho od nej odvolam.. ak neplanujete chov, nevahala by som

denae
27. júl 2018

@marfka3 existuje aj chemická kastrácia - bez operačného zákroku. Náš je takto kastrovaný a nevšimla som si, že by sa nejako zmenil ... vlastne áno...fenky ho až tak nezaujímajú, ani tie háravky.

marfka3
autor
28. júl 2018

@denae a to je aka?co mu daju nejaku tabletku ci?

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominika7990
28. júl 2018

Dala som psíka kastrovat v 7rokoch. Zmenil sa. Ukludnil.uz po mesiaci som videla zmenu. Poslúcha na slovo a neuteka. No pribral dva kilá. Čo je na yorka dosť.

denae
28. júl 2018

@marfka3 nie tabletka...je to podkožný implantát... ktorého účinok je síce obmedzený na 6 až 12 mesiacov. Jedná sa o implantát, ktorý sa zavádza pod kožu psa podobne ako mikročip. Implantát postupne vylučuje hormóny, ktoré spôsobujú pozastavenie funkčnosti samčích pohlavných orgánov a výrazné až úplné zníženie libida.

maca_123
31. júl 2018

Nič sa nezmenilo 🙂 psík bol trosku zo začiatku “otapeny” ale po par dňoch už behal hore, dole 🙂 dokonca prestal cikat v dome 🙂 takze spokojnosť

appolo
27. jan 2019

Zdravím chcela by som sa opýtať že či treba pripustiť fenku aby sa nescvrkla?ci je dobre aby mala aspoň raz strence?ci nahodou niekto nevie...dakujem

conspi
27. jan 2019

@appolo je to blud... Nemnož ju prosím Ťa zbytočne ☹

appolo
27. jan 2019

@conspi po pravde mám záujem o fenku este ju nemam.len známi ze treba aby mala aspon raz stence vobec sa mi to nepaci.len chcem muža uistiť ze to nieje treba.nemam zaujem plniť útulky ďalšími chudatkami! Dakujem

edurko77
6. feb 2019

@marsmykkok Presne.Moji dvaja chlapci boli kastrovany po roku.Doniesli sme si fenku.asi zacne harat.moji chlapci sa cez vcerajsiu noc velmi pobili.Sama krv a krivanie na labky.Urcite je to kvoli sucke.Myslim si,ze kastracia bud neprebehla ako mala alebo kastracia nepomoze.ten druhy pes mi riadne pribral a to jedia rovnako.Po kastracii mali testes trojnasobne zvacsene vyse tyzdna.Bolo to hrozne.Mali goliere,no stres mali obrovsky.Fenku sterilizovat nechcem.

conspi
7. feb 2019

@edurko77 no ono je to buď alebo. Keď sme dávali kastrovať psa, tak nám veterinár povedal, že sa môže stať, že nejaké orgány začnú produkovať hormóny a tým pádom sa nič nezmení.... U nás sa teda nič nezmenilo. Až na jednu vec a tou je, že nemám všade kvapky semena čo je na tmavej podlahe, gauči a podobne pre mňa veľké plus

simusik111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simusik111
11. sep 2019

Ahojte ja mam maltezskeho psika ma 9 rokov ,no cez obeobje harania je to strasne,a horsie je to ze mame v bytovke a v okoli vela feniek tejto rasy( zial pripustit nechcu dat majitelia) myslite ze je to dobry napad dat ho teraz v tomto veku kastrovat? Dakujem za odpovede .... 🙏