Kde kúpim cukor do výrobníka cukrovej vaty?

13. dec 2020

Nevedeli by ste mi poradiť kde v bežnom obchode by sa dal kúpiť cukor do výrobník cukrovej vaty? Respektíve aby sa nemuselo objednávať cez internet hocijaký obchod.

h2
14. dec 2020

Kúp si hociaké tvrdé cukríky, rozdrv kladivom, alebo tĺčikom na mäso a môžeš to v pohode použiť.

vroni
14. dec 2020

V pohode môžeš použiť normálny krištáľový cukor. S kvapkou potravinárskeho farbiva, ak chceš farebnú. Mam stroj na cukrovú vatu už takmer desať rokov a prvýkrát čítam, že by tam mal ísť nejaký špeciálny cukor. 🤷‍♀️

h2
14. dec 2020

@vroni Autorka asi myslí špeciálny cukor kvôli príchutiam. Aby to nebolo len sladké.

vroni
14. dec 2020

@h2, to existuje? Vidím, že si musím doplniť vzdelanie z oblasti cukrovej vaty. 🤔 Ale vďaka za informáciu, viem, čo budem hľadať detiskám na letnú party.

h2
14. dec 2020

@vroni Vôbec to nie je potrebné, tie rozdrvené cukríky fungujú veľmi dobre. Síce stroj na cukrovú vatu nemám, ale kupovala som ho, ako dar a videla som to na vlastné oči.

autor
14. dec 2020

@h2 len ja som stroj kúpila ako darček a určite k nemu nedám po drvené cukríky. Ale ďakujem. Zrejme jediná cesta je objednať cez internet.

h2
14. dec 2020

Ja som tiež kupovala, ako darček a nedávala som k nemu nič. Ak by si napísala, že to chceš, ako darček, tak jasné, že Ti nebudem písať o cukríkoch.

vroni
14. dec 2020

@h2, verím, len mi nenapadlo, že môže byť aj ochutená cukrová vata. Jasne, pribaliť k darčeku kilo cukru sa fakt nehodí....

ljzozv
14. dec 2020

@vroni a vieš dať nejaký link ako robiť cukrovú vatu, zatiaľ sa mi to nepodarilo

vroni
14. dec 2020

@ljzozv, nemám link. Nasypala som polievkovu lyzicu cukru do zásobníka, počkala (dlho to trvá), kým sa neobjavili prvé pavučiny a potom už len namotala cukrovú vatu. Ale možno mám len nejaký blbuvzdorny stroj pre blondínky....

tanamiska
14. dec 2020

Skúste v KiK ja som tam v lete kúpila .

autor
14. dec 2020

@tanamiska tam som práveže pozerala a nemali

tanja111
13. dec 2021

@vroni prosim vas aky mate ten stroj na vatu??

vroni
13. dec 2021

@tanja111, najlacnejší z Amazonu, tuším za 15 euro.