Kde kúpim kvalitné a cenovo prístupné oblečenie na seba?

limetka69
12. jún 2016

Ahojte žienky, slobodné, vydaté, bezdetné, ci uz mamičky 🙂 Chcela som sa vás všetkých opýtať kde si kupujete oblečenie, topánky.... Či už kamenné obchody, alebo e-shopy. Už mám dosť materiálov, ktoré na seba chytajú všetok prach čo okolo mňa preletí a ktoré hned zošuľkavie. Trpezlivosť mi došla, ked som si kúpila v lidli také akoby riflové legíny a po jednom praní vyzerajú ako minimálne rok nosené. A pritom mám s lidlom fajn skúsenosti, teraz ma sklamali. No či som kupovala v new yorkeri, gate a podobných obchodoch (cenovo prístupných) vždy som natrafila na niečo čo nevydrží, alebo je všetko také, neviem. Niekedy veci od číňana vydržia dlhšie. S akými obchodmi máte dobré skúsenosti a veci sú kvalitné? Možno by som aj priplatila, kebyže viem, ze to nebude gača čo sa za par týždňov rozsype. Ďakujem za vaše skúsenosti a postrehy 🙂

mima4
12. jún 2016

@limetka69

no new yorker, gate, HM sú čínania...takze to máš jedno 😉

inak, celkom fajn a lacno sa dá nakúpiť v bonprixshop.eu

limetka69
autor
12. jún 2016

@mima4 dakujem za odpoved. No ked si to tak vezmeme tak aj noke a adidas je cina. 🙂 len som cakala, ze to bude aspon trochu kvalitnejsie kedze je to drahsie ako u cinana. 🙂 raz som si u cinana kupila pekne cizmy za 20€ a tie iste, na vlas rovnake malu v obchodnom dome v butiku za 50€. 🙂 a tie veci z bonprixu mi nezosulkaveju? 😀

mawka
12. jún 2016

@mima4 presne a veci z bonprixu drzia aj tvar aj farby. teda ja mam zatial len pozitivne skusenosti. rovnako aj so spodnym pradlom stade. a mavaju stale nejake akcie.

mima4
12. jún 2016

@limetka69 niektore zosulkaveju 😀

ja mam pocit, ze dnes sa vsetko robi uz na spotrebu. Mozno skusit nejaku konbinaciu materialov ktora je najidealnejsia.
ale bonprix ma fajn veci, a za slusnu cenu, aj tu je taka skupina, kde mozes ziskat aj kody na dopravu zadara atd...

mima4
12. jún 2016

@mawka zatial som aj ja spokojna a pacia sa mi aj ine veci, napr. pri riflach vyssi pas a podobne...
Napr. v cinaku je konfekcia skor pre 155 cm cinanky so 40 kilami

mawka
12. jún 2016

@limetka69 zatial nemam na nicom zmolky od nich. a to mam aj svetriky, aj kosele, bluzky, tricka, spodne pradlo...

limetka69
autor
12. jún 2016

@mima4
@mawka a keby mi nesadla velkost vymenim to nejak?

mima4
12. jún 2016

@limetka69 jasne, da sa vratit a opat objednat.

lasina
12. jún 2016

Ono teraz retazcove obchody ponúkajú oblečenie,ktore je len na jednu sezónu,aby si nakupovala častejšie.Robim v obchode takže vidím,co nám chodi.Je to niekedy zúfalstvo.je ťažké nájsť kvalitné za dobru cenu.Aj značkové obchody už ponúkajú brakovy tovar.Aj oni chcú ,aby si nakupovala častejšie.Momentalne sú obchody plné polyesteru,viskozy,a rôznych umelých látok.Je umenie nájsť niečo ako poriadna bavlna,lan a podobne.A ak nájdeš niečo,tak si zato poriadne zapytaju.Treba studovat visačky.Polyester sa ti zväčša zozmolkuje,nekvalitna bavlna detto,sviky sa ti krútia už na vešiaku,akryl sa ti zazmolkuje raz dva,recyklovana vlna už nemá tie vlastnosti,co by mala strizna kvalitná vlna.Aj u nás vidím ,že ľudia kupujú viac,vedia že sa to rozpadne ale povedia,vsak tričko za 5 eur,to je lacné.Napr.pubertiacky,ktore nemajú veľký rozpočet,a chcú mať každý deň iné oblečenie,tiez siahnu po lacnejšich handrach.V všetko sa to vyraba rychlovv tovarnach,kde šičky musia robiť rýchlo.Potom sú veci nakrivo stihane,kritia sa,trcia zo vsadial nite a pri takej robote nie je čas napr.na zásevky.Strihy sú jednoduché ,neforemné a podobne.
Ja som celkom spokojná napríklad z oblečením z tesca značka F&F,relativne cenové dostupná,najma keď sú zľavy.S tých drahších mam rada tommy hilfiger,veci mi držia už niekoľko rokov a maju nadčasové kúsky.No momentalne si dávam veci radšej usit.

mawka
12. jún 2016

@mima4 ved toto. u cinana idem kupit L/XL a je to skor tak na moju dceru. musim potom kupit 5XL 😀 😀 teda uz dlho som tam nenakupovala. takto viem, ze mam 42/44, v bonprixe o cislo menej kupujem. maju nejak posunute cislovanie, sa mi zda. ale spodne pradlo mi tam sedi v poho 85C

mima4
12. jún 2016

@mawka presne tak 😀
inak, ja moc nemusim chodit po obchodoch, preto mne bp vyhovuje a sem tam kupim nieco aj z tchibo 🙂

limetka69
autor
12. jún 2016

@lasina dakujem za navod co sa s ktorym materialom deje. 😀 ja som doteraz tak nakupovala, ze sak si kupim potom dalsie lenze.... Skrina plna veci, nic k nicomu poriadne nepasuje. Preto som sa rozhodla kupit si par kvalitnych kuskov, ktore budem medzi sebou kombinovat, preto chcem aby vydrzali nieco 🙂 lebo ja si vobec nepamatam co mam v skrini ked idem nieco kupit. A vies co tam mam? Chaos. Idem vsetko vyhadzat, aj tak sa po porode do nicoho nevojdem 😀

limetka69
autor
12. jún 2016

@mima4 ja som uz pokukovala aj po inych e shopoch, ale neviem co by mi doslo, sice pekne veci, ale rada by som vedela dopredu skusenosti. Tiez radsej z domu nakupujem, pretoze s drobcom nemozem. A ked ide s nami mm tak ma tak zenie, ze kupim kravinu. 😀

limetka69
autor
12. jún 2016

Baby a bonprix este posiela tie katalógy? Ci to uz v dnesnej pretechnizovanej dobe nefunguje?

evittam
12. jún 2016

@limetka69 Áno posiela.

oslo1
12. jún 2016

ja si uz oblecenie kupujem iba v Marks and Spencer a v Next, to vydrzi vyslovene ze roky aj po 100 opratiach sa da nosit.
Uteraky a postelna bielizen, utierky v Primarku, tiez vydrzi roky.
Topanky jedine Clarks a Hush puppies, Rebook tenisky.
Do roboty som mala Crocks proffessionals, do novej budem musiet tiez nieco poriesit.

mawka
12. jún 2016

@oslo1 hej, len nie kazdemu su tieto znacky, obchody u nas dostupne. napr. MS je super, to suhlasim, aj next. lenze ja mam napriklad najblizsi MS v brne, next, to mozem len snivat, jedine cez direkt, ale to clovek nevie rozmery, nextacky obchod ziadny. o primarku tiez mozem len snivat. a mna presne napriklad toto nebavi, ze behat po obchodoch, jazdit do brna, viedne, BA, aj ked do hodiny som vsade.
u nas co je gate, takko, new yorker, to je nic. jednak slaby vyber ako vo velkom meste niekde a aj maly vyber vo vacsich velkostiach. F&F je tiez super, ale zase, male mesto, male Tesco, vyber o nicom.

n0mi
12. jún 2016

Ja kupujem topanky v sport direct. A ked uz tak investujem do topanok, aktualne som si kupila walking shoes nepremokave lebo ma FAKT nebavi ze vsetky moje topanky v dazdi v mlake premoknu. Povacsine som kupovala deichmann, reno ale ziadna slava. Este Rieker je dobra znacka topanok. Saty no to je na ine rozpravanie. Ked ide o kvalitu tak nakupujem v butiku saty bluzky kostymy :D ale bezne oblecenie sa mi oplatil Promod alebo Promo obchod :D neviem ktory nazov

n0mi
12. jún 2016

@oslo1 mne sa primark neoplatil najma satstvo vsetko zmolky a jak keby som to prala 100krat

klaudia221
13. jún 2016

Ahojte, ja som si našla shop www.rigeer.sk majú tam veľmi zaujímavé kúsky, skúsila som objednať a spokojnosť. Je pravda že asi všetko je Čína ako všetko ostatne. Ale veci v dobrej kvalite a predajca velmi ústretový, počas spracovania objednávky smsky tak som vedela kedy aspoň možem zásielku čakať . Odvtedy sa ich tovar rozširuje viac a viac a ja znovu vyberám 🙂 kuk ak budete chcieť 🙂

lma633593
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninah1486
22. okt 2021

ja kupujem cez veľa webov, v kamenných obchodoch neviem nič moc nájsť

catherinah
22. okt 2021

Ja mam Bonprix saty a zmolkave su uplne.

pleja
22. okt 2021

tchibo

beahavala
26. okt 2021

hľadaj na nete, nájdeš veľa eshopov kde sa dá lacno a kvalitne nakúpiť

majka35
26. okt 2021

@beahavala skôr chcela vedieť naše skúsenosti, nie hľadať na nete...asi vie, že na nete je ich neúrekom