Kde kúpim respirátory FFP2?

klip0
27. feb 2021

Ahojte, nemate typ kde kupit respiratory ffp2 za fajn cenu? Aby ma nezruinovalo mat do prace kazdy den jeden. Ale hlavne na prvom mieste je ucinnost samozrejme, neviem ako to je vlastne s kn95 ci to je teda to iste alebo kn95 su menej ucinne. A plus aby netlacili, lebo jedny doma mame uz ani neviem odkial a fakt velmi tlacia za usami, muz ani nenatiahne a mna z toho akurat tak hlava boli uz po 5 minutach, tak nejake pohodlne. Chcela by som objednat rovno aspon na mesiac ale ak by zle sedeli tak skoda peňazí 🤷‍♀️

pribinak
27. feb 2021

ffp2 bežne dostať aj v lidl za 0,49 centra a detto lekárne

klip0
autor
27. feb 2021

@pribinak a myslis ze tie z lidla co sa tyka účinnosti su okej?

pribinak
27. feb 2021

@klip0 asi sú účinnejšie ako handerne rusko

klip0
autor
27. feb 2021

@pribinak to je mi jasne, skor mi ide o to, ci všetky ffp2 maju cca rovnaku ucinnost. Lebo napr tie z lidla su cinske, eate aj na respiratore je napisane nieco po cinsky

mikadooo
27. feb 2021

@klip0 áno, v lidli, majú všetky certifikáty podľa európskych noriem, sú bezpečné, úplne rovnako ako tie z lekárne. Samozrejme - ffp3 sú bezpečnejšie, ale aj o dosť drahšie 🙂. Ale tie sa v lidli nedajú kúpiť. Ffp2 z lidla je rovnaká kvalita ako ffp2 z ktorejkoľvek lekárne. Je len dôležité všimnúť si či majú európsky certifikát, a tie z lidlu ho majú. (Aj tie z lekárne)

klip0
autor
27. feb 2021

@mikadooo takze aj ked su cinske maju europsky certifikát? Tak skusim nakupit asi tie, dakujem 🙂

lucia147852
27. feb 2021

@klip0 áno sú v pohode. Majú európsku normu. Ja som tam dokonca kúpila už aj nemecké

nikpa
27. feb 2021

@klip0 aj na nete ich dostať a ked si priplatis tak aj iné ktoré sa dajú opakovane používat kedze potrebujes každy den do práce. Ale lekarnicka mi povedala ze aj tie obyčajné ffp2 ak ich po použití vystriekas koloidnym striebrom alebo inou vhodnou alko dezinfekciou a das ho vyvetrat, mozes pouzit znova. Aj Krejči to povedal 😳☺ co je na tom pravda, neviem

veronikaszabova
27. feb 2021

Kaufland 1.30€ 5 kusov

mikadooo
27. feb 2021

@klip0 áno, to znamená, že spĺňajú podmienky tej normy a je v podstate jedno kde sa vyrábajú. Ak chcú predávať s certifikátom, musí im to potvrdiť nejaká inštitúcia, ktorá má na to akreditáciu a následne im táto akreditovaná inštitúcia dá certifikát, že ich výrobky spĺňajú normu a je to. 🙂

nelca84
27. feb 2021

@klip0 na aliexprese kupis 100ks za 12.50e. Maju ich aj v polskych skladoch, takze prisli za tyzden.

mikadooo
27. feb 2021

@nikpa áno tiež mám tieto info, priamo od kamarátky, ktorá robí v lekárni. Po použití vystriedať dezinfekciou a zavesiť ahoj na jeden deň na balkón. Potom sa dá opakovane použiť. Dokonca to uvádzajú aj lekárne ako info.

ceklis
27. feb 2021

@nelca84 poslala by si mi prosím do správy link? Moc ďakujem

hettinka
27. feb 2021

@klip0 tie z Lidl sú česká výroba. A prišla mi reklama od dr. Max lekárne, že majú 5 ks za 3,50

Ja používam z Lidl a čínske z ali

kristiii
27. feb 2021

@klip0 ja mám doma trojaké a všetky ma ťahajú za ušami. Ja ich nenosím, ale skúšala som ich, tak som si na jeden našila svoje gumičky, keby náhodou zo dňa na deň vymysleli ich povinné nosenie niekde, nech som pripravená 😆

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nelca84
27. feb 2021

@ceklis vsak si zadas vyhladat ffp2 a mozes vyberat, je tam toho na mraky, aj farebne, aj detske

hettinka
27. feb 2021

@nelca84 a nemáš link na tie, čo prišli za týždeň? Lebo ja som toez objednala s dodávkou z PL - a Číňan poslal z činy a sli mesiac.

nelca84
27. feb 2021

@hettinka kolegyne objednavali, ja zatial ostavam pri ruskach... vacsina ide z ciny, musis vybrat take, kde je na vyber zo skladov v europe

hettinka
27. feb 2021

@nelca84 no veď som vyberala sklad v Polsku. A slo mediac

nelca84
27. feb 2021

@hettinka tak neviem kde sa stala chyba, kolega uz objednava vsetko len z europskych skladov a vzdy mu to donesie kurier alebo mu to pride do zasielkovne, kolegyna si tieto respiratory z polskeho skladu a tiez jej doniesol kurier

78787878
28. feb 2021

Vcera som videla v kauflande. Stali menej ako 0,49 EUR, ale presne nepamatam.