Kde ľahko získam titul bakalár alebo Bba?

casper77
8. dec 2016

Zdravim. Pracujem ako financny manazer a nemam vysoku skolu - potrebujem vsak co najjednoduchsou cestou ziskat titul Bc alebo BBA. Nemyslim len kupit si titul. Myslim skor kde sa da lahsou cestou ziskat bez chodenia kazdy vikend na cely den niekam a studovania knih po veceroch. Mam manazersku prax 3 roky a chapem ze to rozculi niektorych tu ale skratka aby som sa dostal vyssie vo svojej praci potrebujem aspon Bc. Pocul som ze su rozne mickey mouse skoly ktore proste ked budes platit a chodit tam tak ta to nechaju dokoncit - presne o toto mam zaujem. Poradite mi skolu kde sa to da?

madeline1
8. dec 2016

si financny manazer a chces sa dostat vyssie?

casper77
autor
8. dec 2016

@madeline1 > ano v podstate potrebujem titul ;)

guinevre
8. dec 2016

@casper77 Ked to nemusi byt Business Administration, tak kludne skus Sv. Alzbetu. Chodi tam kadekto, mam znamu co chcela titul, malicke dieta, podnikaju s muzom, takze furt pracovala, stavali dom - proste nemala ani cas ucit sa, a na Sv. Alzbete sa jej celkom darilo, a za velmi kratky cas ziskala Bc. titul, a pokracovala dalej. Ale, v serioznych firmach taka VS nema ziadnu vahu pri pohovoroch.
Neviem si predstavit ze by niekto vedel ziskat titul na beznej vyske za tak kratky cas s takymi zavazkami.

miriam11
8. dec 2016

@guinevre aj na VS sv. Alzbety sa musi ucit na kazdu jednu skusku, chodit na prednasky, pisat prace, chodit na prax, Bc. titul trva 3 roky a musi spravit statnice na ktory podla poctu kreditov musi byt pripusteny. Ked chce ist dalej na Mgr. dalsie 3 roky a ten isty kolotoc a spravit statnice, ak taktiez bude pripusteny ak bude mat dostatocny pocet kreditov. Ak budes pisat nabuduce taketo veci, skus si vyzistit kolko studentov odtial vypadlo pre nezvladnute skusky, alebo nespravene statnice a potom mozes pisat realne veci.

ebi88
8. dec 2016

@miriam11 ja sa tiez smejem :D "za kratky cas ziskala titul bc" :D za aky kratky. tri roky su povinne to co je sa posudok :D za kratky cas.

lauricka
8. dec 2016

@casper77 pises "bez chodenia kazdy vikend na cely den niekam a studovania knih po veceroch" a potom pises, ze hladas primitivnu skolu, kde staci chodit a daju ti titul. Tak to ale znamena chodit tam, mozno aj tie vikendy. Ked tam nechces ani chodit, najdi firmu, kde nepozeraju na tituly. Ked maju sikovneho a schopneho cloveka, co urcite si, pretoze si na manazerskej pozicii, je trochu zvlastne, ze riesia, ci mas titul. Ja pochybujem, ze az uplne len tak ti ho niekto da. To si radsej zaplat teda ten titul. Je to uplne jedno, ked aj tak o vedomosti z tej skoly zaujem nemas. Ked urobis nejaku skolu, co kazdy vie, ze aku ma uroven, tak titul z tej skoly moc vazne brat nebudu. To snad keby si niekde v uradoch robil...Poznam typka, cista hlava, tatko zamozny asi zacvakal. Vlastne viacerych. A uz je z neho pravnik, aj doktorat mu kupil. Vuala, Slovensko :D. K comu je to dobre? A takych je kopec. V podstate tu ma titul kazdy magor pomaly....uz to nema ziadnu vahu.

pribinak
8. dec 2016

@miriam11 dam za pravdu @guinevre, VS Sv. Alžbety medzi VS nema dobre meno, mam kamosku vo robi v soc.oblasti a ked robia nejake výberové konanie, tsk tych vo maju v CV štúdium na Alžbete ani nepozvú, pretoze maju chabé vedomosti
Ona hovori, ze to co ona študovala 3roky, na Alžbete odprednasaju za 3 soboty

jeennyv
8. dec 2016

Suhlasim s babami...su skoly, ktore nemaju dobre meno bud nejake rychlokvasky sukromne, alebo take, kde sa vie, ze sa uceniu vela neda...o tych skolach a praktikach vedia vsetci cize s rychlym bc nerataj a po novom sa dennym predlzuje bc na 4 roky neviem ako externisti, ale aj im to natiahnu a plus ked vidia zamestnavatelia taku nejaku skolu, tak spravia len haha a dovi..chapem ta co chces, ale je rozdiel ked si v nejakej pozicii dlhodobe a zmysli si firma, ze tam chcu titulovaneho tak chod popritom studovat niekde vs, takych poznam vela, ze zrazu pracovali roky a ked si chceli miesto udrzat trebalo skolu...a rozdiel, ked ma skola skutocne niekam posunut v zivote a zamestnani lebo to s hociakou skolou a titulom nejde...

mamutka
8. dec 2016

Ked im vo firme nedochádza, že dnes má výšku skoro každý (teda to stráca váhu) a že schopného človeka nerobí titul, tak to vyzerá na na ho...o firmu. Este si s tomu pridať na ho...o školu, tak to bude teda terno. Ale možno sa mýlim 🙂 a ten Bc.ti bude všade trvať tri roky. Aku váhu ma Alzbetka, to už ti písali...

mirkam3
8. dec 2016

@casper77 - Ty budes financnym managerom niekde v Partners Group ci v inej "poradenskej" firme, vsak? Som za to, co ti pisali uz ini- ak nemas o skolu zaujem, tak si titul rovno kup. Pripadne si vies zaplatit nejake zajtranicne studium (nieco obdobne ako CPA v USA), tam dojdes k titulu rychlo a budes to robit nejakou externou formou, ale bez ucenia to vo vacsine pripadov nepojde...

guinevre
8. dec 2016

@miriam11 No skusky mozu mat, samozrejme, aj prednasky mozu prednasat aj 10 rokov, stale to nie je uroven studia aka je na lepsich Slovenskych fakultach, a to som si nevymyslela ja, to vie kazdy. Len, neviem co je problem to konstatovat, ci sa teraz mame klamat ako je to tazka fakulta? 🙂 Ked sa mi raz jedna baba stazovala, ze sa musela ucit az 80 stran na skusku na Sv. Alzbete, nevedela som ci si robi srandu, ci to mysli vazne.

guinevre
9. dec 2016

@ebi88 "Za kratky cas" v porovnani s tym, ze na ucenie mala tak dokopy 3 hodiny tyzdene. Keby sa kazdy student na vyske studiu venoval 3h tyzdenne, mohol by ziskat titul teoreticky za ovela dlhsi cas. Samozrejme, ze prakticky sa neda ziskat titul za dlhsie ako 3 roky. Ale, ked stale tomu nerozumies, tak nechame radsej to tak.

kingab
9. dec 2016

urcite sv. Alzbeta 🙂 moja mama tam chodila a poviem ti, niektore skusky sa ani skuskami nazvat nedaju.. cista fraska ;)

ebi88
9. dec 2016

@guinevre da sa aj za dlhsi, predlzenim studia napr. Sory, ale bludy pises, nema to hlavu ani patu. To po prve. Po druhe ak sa nemylim, sv. Alzbeta je soc prava so zameranim na zdravotnictvo najma, no predstav si, ze maju uplatnenie absolventi. Niekedy lutij

ebi88
9. dec 2016

@ebi88 niekedy aj lutujem ze som studovala consom studovala a nevybrala si nieco taketo. A to mam celkom slusny odbor za sebou.

zabka124
9. dec 2016

Sliepka :D :D :D

dara42
9. dec 2016

kde kolvek dnes VS maju status vyrobca blblov. SKonci kazdy tupec pretoze vy mlady uz o logike a intelekte neviete nic a skoro ho ani nemate - ukazka otazky

dara42
9. dec 2016

casper77 a presne takyto tupôci ako ty behaju po svate a tvaria sa co vsetko oni su lebo su bacili. A vies co ma najviac desi. ja som fyzik a auz skoro vsade pobehuju tupci co povedia ze aj clovek vie vyvinut sam silu 10Mt co je nezmysel neviete nic co je hmotnost G ci pretazenie proste nic ste hlupacikovia a este by ste sa rady aj titulovali. VS by mali sprsnit lebo to co produkuju by za mojich casomv neskoncila ani SS a to nemam vela rokov. Som strarsia ale nie stara som v najlepsich rokoch a VS som skoncla pred 7 r a uz vtedy som videla ako ty co prsli po mne isla latka dole a nas odobor sa ani neotvaral az po roku mali 2 studentov ... ale mechatronici ci ty 3 su uz tiez tupci ... normalne sa bojim ake Titanici postavia . takze zhrnie cirkevne skoly su na mizernej urovni vsetky, a VS ... ostatne su cvlastne SS . Len mate titil na ktory nemate vedomosti a intelektualne nesplnate ani minimalne kriterium bohuzial. A udri ty hlupacik ohladom gramatiky.

dara42
9. dec 2016

casper77 a presne takyto tupôci ako ty behaju po svate a tvaria sa co vsetko oni su lebo su bacili. A vies co ma najviac desi. ja som fyzik a auz skoro vsade pobehuju tupci co povedia ze aj clovek vie vyvinut sam silu 10Mt co je nezmysel, neviete nic co je hmotnost G ci pretazenie proste nic ste hlupacikovia a este by ste sa rady aj titulovali. VS by mali sprsnit lebo to co produkuju by za mojich casov neskoncila ani SS a to nemam vela rokov. Som starsia ale nie stara som v najlepsich rokoch a VS som skoncila pred 7 r a uz vtedy som videla ako ty co prisli po mne isla latka dole a nas odbor sa ani neotvaral az po roku mali 2 studentov ... ale mechatronici ci ty 3 su uz tiez tupci ... normalne sa bojim ake Titanici postavia .A ja uz neviem tolko aky ty predo mnou takze ide to dole a riadne. Takze zhrnie cirkevne skoly su na mizernej urovni vsetky, a VS ... ostatne su cvlastne SS . Len mate titil na ktory nemate vedomosti a intelektualne nesplnate ani minimalne kriterium bohuzial. A udri ty hlupacik ohladom gramatiky.

danusskaaa
9. dec 2016

Len pozor aby si napríklad v treťom ročníku nenatrafila na takého profaka, čo ti školu nedá dokončiť a tri roky platenia školného budú fuč!!! Bohužiaľ, asi na každej škole sa treba učiť... Aj keď možno pár predmetov urobíš hneď, vždy je tam pár takých zákerným, že si proste nad knihy musíš sadnut! Ísť študovať len z vypocitavosti sa niekedy nevypláca... A nedala by som moc na reči typu, tam to urobí každý a podobne. Viem, že Ružomberok mal veľmi zlú reputáciu, po troch rokoch štúdia v Za som šla tam, aby som mohla dokončiť svoje vzdelanie a ked to porovnám tak v RK boli oveľa prísnejšie, šlo sa na plné obrátky a musela som predmety aj opakovať! Cize fakt záleží na tom, na koho natrafis. Taktiež paneuropska škola je o platení, ale záverečné skúšky boli teda poriadna fuška!!! Na Sv. Alžbete zase musela kamoska chodiť veľmi často do školy a na celý deň. Začiatky to bolo v sobotu, potom už hocikedy počas týždňa - musela si brať kvôli tomu dovolenku v práci....

matula211
9. dec 2016

Ja keď si predstavím, ako som krvopotne robila skúšky z matiky, fyziky, technickych materiálov a iného a získala titul, ktorý bude mať aj niekto, kto sa z času na čas pozrie do knihy a získa tým rovnaký titul, tak mi až chlopňa nedoviera... Darmo, nie je titul ako titul...

casper77
autor
9. dec 2016

dakujem vam za nazory > v podstate ste mi poradili 2 veci - bud sv alzbetu (co nepotrebujem kedze je to zdravotnicka) alebo si titul kupit.
Mal som na mysli nieco ako bola UJAK (univ j.a.komenskeho) v Starom Hrozenkove. Skratka pokial platis skolne a trosku sa ucis tak ta to nechaju spravit. Dovod na co to potrebujem tu vysvetlovat nebudem (necham to na vasu interpretaciu) vidim ze zapajanie fantazie vam nechyba :D (no offence). keby vychodim na SK akukolvek skolu nikto v rakusku ani v irsku alebo uk by nevedel ci ma skola u nas dobru povest alebo nie. Vela krat je to len vstupenka na prijimaci pohovor.

---------------------
Nechcel som to tu uvadzat ale napisem pribeh mojho kamarata ktory si titul kupil na nejakej online univerzite s anglickym nazvom - (nieco co znelo ze wow ale pritom si ten titul v podstate kupis) - mal len strednu s maturitou a inak je fakt sikovny. Robil predtym ako customer support v uk potom otvarali pobocku na SK tak mu dali robit supervisora zakaznickej podpory na SK. Potom prisla ponuka obchodneho manazera pre rychlo rastucu firmu na SK kde pozadovali titul - povedal ze studoval univerzitu v UK externe a ziskal titul oni ze super - mate JOB. Za 4 roky sa dostal na regionalneho riaditela pre CZ-SK (vravim je sikovny) a sefuje ludom ktori realne vychodili vyborne univerzity na SK aj CZ.
Chcem tym povedat len to - ze bez titulu by sa tam nikdy nedostal pretoze kriterium na pohovor bola prave skola.
--------------------

Chapem vsetkych co su rozhorceni a ludi co seriozne a tazko studovali aby sa dopracovali k titulu. Vy mate samozrejme vedomosti ktore Vam nikto nezoberie ja potrebujem niekde skratka studovat kde sa potom dopracujem k titulu. Mam manazersku prax 3 roky robim vo velmi dobrej firme v rakusku. Viem ale ze by mi prospelo mat titul v mojom postupe dalej. Ako vravite da sa titul kupit ja by som vsak radsej normalne niekam chodil kde by som si platil a aj sa ucil samozrejme - ale bolo by to jednoduchcsie ako niekde inde.

Dakujem este raz vsetkym - ale skuste napisat konkretne skoly pripadne miesta lebo ja chapem 100 ludi - 100 nazorov a niektori sa asi fakt nudia a len potrebuju nieco komentovat - bez urazky opat - nemyslim to v zlom a dakujem za kazdy koment.

carodejka008
9. dec 2016

skus dubnicky technologicky institut..vyucba je cez vikend, mnohi chodia az na skusky

viera27
9. dec 2016

@guinevre u nas vo firme sa tiez uchadzaci o pracu so sv. Alzbetou a podobne hned vyraduju. Volame to "Vysoka skola nechtoveho dizajnu" :D.

majusqa77
9. dec 2016

@casper77 skus popozerat sukromne vysky. bud ten technologicky institut, alebo aj vsemvs. ale ucit sa musis aj tam, robit prace, skusky. a externe bc. uz je 4rocne studium

guinevre
9. dec 2016

@viera27 Vsak ved to, keby som chcela ziskat titul na lahsi sposob, a nezalezalo by mi na tom co sa ucim a ci je ta fakulta respektovana na trhu prace, tak by som isla tam, ja nemam nic proti tomu, ze niekto chce tam studovat - nie je to protizakonne 🙂 Je divne, ze sa tu baby urazaju, ze niekto tu povie pravdu, ako keby sme sa mali tvarit, ze Sv. Alzbeta je sen kazdeho intelektuala.

leonie77
9. dec 2016

...ak hľadáš online štúdium, skús LIGS University www.ligsuniversity.sk

ebi88
9. dec 2016

@dara42 no nemam najlepsiu mienku o nasich VS sice, ale toto co ste vy napisali, tak to bravo, to naozaj vyzera tak akurat na fyziku a pretazenie..a nenarazam na gramatiku.

alicka850
9. dec 2016

@carodejka008 podla.mna DTI je dost tazky. Moj exmanzel tam chodil externe, ale teda bol viac v skole ako doma a o skuskach ani nevravim.

Ujak v Hrozenkove bol fajn, no neviem ako to funguje teraz, malo sa to meniť a prejsť priamo pod Prahu, čiže sprísniť. Učiť sa však musíš, práce a iné výstupy si môžeš nechať napísať aj na to sú ľudia....