Kde na Slovensku sa žije dobre rodinám s deťmi?

zuzahajdulka
14. jan 2022

Zdravím Vás, uvažujeme nad presťahovaním sa na západné, stredné alebo južné SK, ale nevieme sa rozhodnúť pre konkrétne miesto. Sme rodina s dvoma malými deťmi a chceme postaviť rodinný dom. Ideálne si predstavujem menšie mestečko alebo dedinský satelit väčšieho mesta (nie BA), super by bola alternatívna základná škola, možnosť krúžkov, detské ihriská a športoviská, veľmi dôležitá je pešia blízkosť prírody pre výlety a šport, vodná plocha na plávanie, občianska vybavenosť (reťazce ako Lidl, Billa, DM). Nie blízko nejakej fabriky, atómky, spaľovne. Tiež nie typ umelo zakladaných "štvrtí pre mladé rodiny", kde developer na ornom poli pri rýchlostnej ceste postavil také tie mini rodinné domy zlepené do paneláku naležato. Prosím, máte s nejakou lokalitou osobnú skúsenosť kde sa Vám žije príjemne, prípadne sprostredkované info? Ocením aj info o tom, ktoré lokality a z akého dôvodu naopak neodporúčate. Ďakujem pekne za každý tip!

zuzahajdulka
autor
15. jan 2022

Prosim, ma niekto skusenosti trebars z Piešťan, alebo dediny v okoli Trnavy?

nikynike
15. jan 2022

Ja byvam v malej dedinke tesne vedla Galanty, vsetko co si pisala sa myslim v Galante da najst, okrem tej prirody, to je nic moc. A sama rovina.

zuzinabila
24. jan 2022

@deninka233 my sme zvazovali BS,ale zdravotne je to jedno z najzavadnejsich miest na SK. Kvoli podloziu,napr.nedobra kvalita vody,najviac gastro problemov na SK maju prave ludia z tejto oblasti.

zuzinabila
24. jan 2022

@luccija presne tak.a priroda...snivajte s nami🙂

zuzahajdulka
autor
24. jan 2022

@zuzinabila , dakujem. Prosim ta, mohla by si mi to viac konkretizovat - co v podlozi a vo vode je tam skodlive? Dakujem.

fiffinkaa
24. jan 2022

Piešťany❤️

zuzinabila
24. jan 2022

@zuzahajdulka skus popozerat nejake geologické odborne stranky,mala som k tomu aj nejake podklady ale tym ze to je par rokov dozadu,uz som sa potom tomu nevenovala.myslim geologické podlozie ktore ma nasledne vplyv na kvalitu pitnej vody a pod.robia sa rozne studie kde sa aj sleduje kvalita zivot.prostredia podla lokality.vsak kazda lokalita je ina,napr.ake Strazske,tak tam ma alebo bude mat rakovinu vysoke percento ludi vzhladom na skladovany karcinogenny odpad atd atd

zuzahajdulka
autor
24. jan 2022

@fiffinkaa , dakujem, po Piestanoch poskulujeme. Prosim ta, mohla by si povedat nejake pozitiva, ale aj negativa. Dakujem pekne.

zuzinabila
24. jan 2022

@zuzahajdulka skus tuto stranku ,to bz mohla bzt ta, kde som cerpala info.minimalne budu vediet poradit🙂 https://www.enviroportal.sk/spravy/detail/10685
to je normalne pod Ministerstvom zivot.prostredia SR .

zuzahajdulka
autor
24. jan 2022

@zuzinabila super, dakujem pekne.

zuzki1
24. jan 2022

My sme tiež v Piešťanoch , spokojní . Pre mna ešte alternatíva Pezinok .

zuzahajdulka
autor
24. jan 2022

@zuzki1 , dakujem. Prosim, je pri Piestanoch nejaka priroda na okoli na turistiku, vylety. Co sa kupania tyka, nejaka prirodna nadrz? Su aj nejake negativa, co ti vadia? Dakujem.

zuzki1
25. jan 2022

@zuzahajdulka Považský Inovec , malé Karpaty , na peši aj na bike rôzne trasy
Kúpať sa dá na hornej strede na jazere ale upravené prírodné kúpalisko skôr ďalej
Negatíva nič take ma nenapadá , ale my tu mame aj kopec známych , kamaratov , rodinu keďže sme sa ja aj manžel už v Piešťanoch narodili, keby sme tu sami prisťahovalci asi by sme si chvíľu zvykali tak ale to všade

kath1210
25. jan 2022

@caroline_ prave sa tam stahujeme, och dakujem zabtiwto slova lebo jw to tak narocne obdobie ze uz klesame na mysli🥺

aduliak
25. jan 2022

Určite Trenčín,pre rodiny s deťmi super😀

zuzahajdulka
autor
26. jan 2022

@zuzki1 , dakujem pekne.

kachita
19. dec 2022

@zuzahajdulka za mna Poprad alebo Stiavnica

zuzahajdulka
autor
19. dec 2022

@kachita dakujem.

saxana000
19. dec 2022

@zuzahajdulka byvam v dedine 15.km od Trnavy dostupnost do mesta super.v dedine lekar obchod lekaren skola skolka ale aj fabrika..
Mame kusok do Smolenic na zamok na Cerveny kamen aj na priehradu ale tam by som sa veru ja osobne nekupala..vsade dokola mame polia a sme tu na rovine v zime snehu malo.a ked zacnu hnojit ani vetrat nevieme ten tyzden.a este chutovka atomova elektraren cca 30 km.ale my sme tu celkom spokojni...

zuzahajdulka
autor
19. dec 2022

@saxana000 dakujem pekne. TT, respektive dediny v okoli TT boli dlho nasim favoritom. Ale atomka to prevazila proti, plus nejaka trnavska mamicka spominala neprijemny permanentny vietor v okoli.

saxana000
19. dec 2022

@zuzahajdulka ano aj to je pravda ale to preto ze je tu vsade rovina