Ísť bývať z BA do Pezinka?

molnmon
4. sep 2019

Ahojte,

neriešili ste niekto rovnakú otázku? Ako ste sa nakoniec rozhodli? A ak ste v PK, ako sa vám tam s deťmi býva? Čakáme 2. babatko a hladáme si vlastné bývanie. Nechceme satelit, čiže hladáme miesto, kde bude plná občianska vybavenosť a nebudeme nútení voziť deti do školy, na krúžky atd ... Bratislava nám nikdy k srdcu neprirástla, navyše tie ceny....inde bysme dosiahli na lepší a priestrannejší bytík. Velmi sa nám páči Pezinok a vlakové spojenie sme vyskúšali a je to v pohode. Teraz sme v Biskupiciach a tiež ten čas na dochádzanie treba rátať. Kebyže ostaneme v BA, akú lokalitu byste odporučili? Tiež prosím rady ohladne konkrétnej lokality v PK, ak sa tu najde nejaký Pezinčan =).

Ďakujem za vaše názory a skúsenosti.

dai
4. sep 2019

@molnmon ahoj. Ak robíte v ba a chcete aj deti dat v ba do škôlok tak by som určite do Pezinka nešla... Co sa týka ba tak skôr opačný smer ako Senec - ak sa nedá centrum tak smer dúbravka, Lamač, začiatok Petržalky je super. Pripadne časti mesta dostupné elektrickou...

lula313
4. sep 2019

@molnmon rodičia sa tam pred 10 rokmi sťahovali, ale do domu. Ak nedochádzas do prace do Ba, tak je to Ok, so skolkami je problem(malo miest). Ocino chodi do prace okolo 5:30 a chodi z prace okolo 13tej, tak je to v pohode, vyhne sa zápcham, mamina robi z domu, čiže oni to majú ideálne. Susedia, ktorí majú male deti a pracujú v ba, tak to majú problematické, lebo ich zastihnu zapchy, keď odnesú deti do škôl a logisticky to majú narocne..ak ba, tak najkrajšia časť je podľa mna Raca-krasnany(vinohrady, les, plna občianska vybavenosť, veľa škôl)

molnmon
autor
4. sep 2019

@dai ďakujem za reakciu.....ja som teraz doma a ešte budem min. 4,5 roka. Navyše mám vzdelanie ako zdravotná sestra aj ako učitelka, ak by sa našla práca inde, vobec by som do BA nemusela. Deti by nebolo treba vobec voziť do BA, kebyže sme v PK, tak možu aj na strednú ísť tam. Muž v BA pracuje, ale chodil by vlakom, len príležitostne autom....Preto nám príde celkom dobrý nápad ísť z BA preč. Ale nemáme v tom celkom jasno.....

nosalinda
4. sep 2019

@molnmon ahoj, my sme z BA odišli pred 7 rokmi do okolia PK a ja neľutujem. Mne Pezinok a okolie prirástlo k srdcu, nikdy sme nechceli ísť do tých unifromných domcov na poli okolo Senca bez hôr🙂 Dcéra chodila do škôlky a už aj školy u nás a ja do práce vlakom do Sv. Jura. Nové sídlisko je Muškát, aj keď je trochu ďalej, potom sú tu také klasické sídliska a veľmi pekné bytovky sú ak v okolí centra s tým, že to máš blízko na stanicu. Je tam krásny park s ihriskom a kopec možnosti aj v okolí. Je to na vás, ja som bola v BA 10 rokov, mám to mesto rada, ale žiť by som tam už asi nevedela🙂

dai
4. sep 2019

@molnmon potom choďte do Pezinka ak nemusíte žiť v ba a nepáči sa vám tu🙂 Pezinok je fajn a je tam lacno...

molnmon
autor
4. sep 2019

@lula313 ďakujem. Ano, aj nám sa Krasňany celkom páčia....len zasa tie ceny 😔 a neni tam velký výber bytov. Ináč to som nevedela, že je málo miest v PK v školkach. Práveže čo
som pozerala, je tam viacero na výber a až 7 ZŠ.... Ale možno tam je už privela detí. My máme zatial jedno ročné a jedno v brušku, takže by sa nás to týkalo najskor až o 2 roky, ale asi neni velmi šanca, že by sa to zlepšilo, či? ...

kiwi3
4. sep 2019

ja poznam ludi, ktori odchod do pezinka lutuju, je to predsalen kazdodenne cestovanie, ale nielen do prace, ale viacmenej sa odstrihnes aj od priatelov a rodiny (ak ich tu mas). skratka komplikacia. inak musim povedat, ze pezinok urcite lepsie ako senec, kedze som prave bola cez vikend v senci...

molnmon
autor
4. sep 2019

@nosalinda ďakujem.... a teší ma pozitívna reakcia. Ano, presne, nechceme ísť bývať do satelitu ani na rovinu, páči sa nám v PK .... len neviem, je to dochádzanie také hrozné? Muž je na prácu v BA odkázaný a ja nemám isté, že potom najdem prácu v PK, alebo inde ako v BA....

mm2008
4. sep 2019

prečo nie? A to hovorím ja, "etch" z BA .. zostala som na rizikovom teh.bývať v PK. nič tam nebolo , nikoho som nepoznala, ani mm odtiaľ nepochádza... myslela som, že "utečiem" a vrátim sa s5 do BA. no zvykla som si . .hoci do BA dochádzam do práce . Deti obidve majú škôlky aj zš v PK, starší už na strednej - v BA, cestuje už sám ... minimálne zš by som riešila v mieste bydliska ... čiže ak sa rozhodneš pre PK, tak v PK .. btw aj v PK si už môžeš vybrať, kam chceš ísť bývať, čo ti finančné možnosti dovolia... aj tam sa už treba rozhodnúť, kam bývať. Spomínaš , že mm cestuje radšej vlakom - tak by som riešila vlak aj autobus dostupný na pešo/bicykli .. parkovanie autom je dosť ťažké v okolí stanice. No držte sa a prajem správne rozhodnutie.

lula313
4. sep 2019

@molnmon no nie je a ani stredne školy nič moc tam. Ja som z Race a na gympli sme mali kopec spolužiakov z Jura a Pk

eliska13
4. sep 2019

@molnmon Pezinok je fajn mesto, blízko lesy, dobrá občianska vybavenosť...ale mne je srdcu bližší Senec jazera, pešia zóna určite lepšia ako Pezinok a je tam živšie tým, že chodí veľa turistov do Senca.Krasnany, Rača sú drahé a príde mi to také ani mesto ani dedina a hrkotaju tam elektricky😉

lula313
4. sep 2019

@eliska13 nie všade, Kadnarka je ticha😊 to skôr ti vadí vlak, ktorí robi viacej hluku ako elektricky.. a práve to je super, že si rýchlo v meste, ale si zároveň v prirode.. taká dedina v meste sú skôr Vajnory

kiwi3
4. sep 2019

@eliska13 ja som si prave povedala, ze do senca v zivote. od 90tych rokov sa tam skoro nic nezmenilo, ani k lepsiemu, ani k horsiemu. jedno preplnene kalne jazero s riasami (akurat tusim pribudli unimobunky pre rusov), druhe sice cista voda, ale cele zahadzane smetami (a pomaly rozpredavane sukromnikom). pesia zona: par kaviarni, nejaky cinan... a to je tak cela senecka "ponuka". pezinok je omnoho sympatickejsi.

deti95060810
4. sep 2019

je tu aj skupina Ba....

ghostsgirl
4. sep 2019

S dochadzanim je to horsie, vlakove spojenie sice je, ale neustale meskanie. A vobec spoje nekoresponduju s bratislavskou MHD, takze vystupis z mhdcky na vlakovej stanici a mozes vlaku akurat tak zamavat. Je to dost frustrujuce. A miesta v skolkach a skolach su naozaj problem v PK. Vela ludi sa do PK pristahovalo a potom to tak vyzera. Stale sa tam stavaju nove bytovky a infrastruktura proste nestiha.

zuz1177
4. sep 2019

ja som Pezincanka, vyrastla som tu a mam tu celu rodinu a kamaratov. Stravila som najprv par rokov dochadzanim a potom som Cca 5 rokov byvala v BA a musim povedat, ze aj Bratislavu som si oblubila. Aktualne sme sa ale vratili byvat do PK, kedze ja zacinam matersku a manzel aj tak pracuje mimo BA. Pezinok je pre mna super, kedze tu mam vsetko co potrebujem a blizko 🙂 tiez ale aj vramci PK su rozne lokality, ktore maju svoje +/- Co sa dochadzania za pracou tyka tak vlak je ovela lepsi ako auto, no zalezi aj ako daleko od stanice byvas / pracujes. Ak mas nejake konkretne otazky, rada odpoviem 🙂

lucertola
4. sep 2019

My sme sa odsťahovali do Pezinka z Rače hneď, ako som zistila, že budeme traja. Začiatok s bábatkom tažký, nikoho som nepoznala, ale teraz už by som o zmene nechcela ani počuť. Sme v tichej lokalite na konci mesta. Takže tu máme kľud, známych, deti sa poznajú. A keďže nejazdím autom, všetko si vybavím v rámci mesta....a pešo ☺

molnmon
autor
4. sep 2019

@lucertola To znie super =) .... tiež si myslím, že sa tam dá všetko vybaviť a netreba stále cestovať, ako to majú napríklad naši kamaráti, čo išli do Čiernej vody. A možem sa opýtať v ktorej časti PK ste? Kludne ak chceš napíš súkromne. My pozerali Muškát, ale kludne aj Sever by nám nevadil. Stále to je čo sa počtu ludí týka lepšie ako v BA

xxxkatka
4. sep 2019

@molnmon ja som Pezincanka, ktora sa odstahovala do BA 🙂 Pezinok je velmi spinave mesto, teraz nemyslim odpadky a pod., ale spodne vody su znecistene skladkou, ktora tam je roky rokuce. Co sa tyka skolok, dcera ma 21 a uz vtedy ked ona isla do skolky bol problem dostat do nej dieta, dnes je to niekolkonasobne horsie. Dochadzanie autom katastrofa cestovanie do BA rano 1,5 hodiny spät detto a stojis uz pred Grinavou. Ak chce muz chodit vlakom, tak urcite peso na stanicu, tam nezaparkuje. Co sa tyka zdravotnictva, tak so vsetkym aj tak budes musiet behat do BA, detski lekari ani nekomentujem. Detska pohotovost zrusena, takze jedine Kramare ak by ste potrebovali. Mna by naspät nik nedostal 😀

mechurik
4. sep 2019

@dai zatial.kym neurobia odklon d1ky cez lafranconi

vevuska1990
4. sep 2019

Ahoj ja som žila 8r. Bratislave a pred rokom aj pol sme sa presťahovali do Pezinka robím v BA Rača tak to nemám ani ďaleko veľmi no nemám ešte deti. Bývam v centre PK

jana_eyre_2
4. sep 2019

ja pochadzam z Bratislavy (pochadzam z medzijarkov), fakt ju milujem, ale do pezinka by som sla vsetkymi 10timi.. byvame teraz uz 10rokov v chorvatskom grobe, co je 10minut od pezinka autom a 10 od vajnor.. ja som velmi spokojna, moj muz je velmi spokojny a AK by som sa mala vratit do mesta, tak jedine do pezinka.. na casti ktore v bratislave milujem nemame pri velkosti nasej rodiny.. ale ak by som sla tam, tak volim karlovku, petrzalku, stare mesto, stary ruzinov alebo racu.. prosto tam kde chodi aj elektricka..

moj muz dochadza do bratislavy kazdy den, auto odstavi v raci a ide elinou do centra, trva mu to max 45minut.. ked pojdem do prace aj ja a deti este budu odkazane na moju pomoc, chcem si najst nieco lokalne - hoc co, len nech som im.po ruke.. ak byvate v biskupiciach, tak mate do mesta najtazsiu cestu, takze akakolvek ina volba bude rychlejsia, aj pezinok.. problem.su len poobednajsie zapchy, co tam zacinaju uz o 15tej, ale aj to sa da obist cez ch.grob, slov.grob a vinicne a je to aspon trocha rychlejsie.. kdezto do biskupic sa da obist tazko.. (mam tam stale svokru a sestru, tak viem)

ivana.natasha
4. sep 2019

@molnmon ahoj, ja som sice rodena Pezincanka, ale manzel sa prestahoval z BA za mnou,a podla jeho slov uz by nešiel naspäť. V PK mas situaciu so skolkami a skolami ako vsade inde, tazko sa dostať ale da sa to, hlavne ak bude mať uz mladsie dieťa v skolke starsieho surodenca. Obcianska vybavenost je dobra, do mesta je odvsadial tak 15 minut maximalne. Cesta vlakom, tam je časté meskanie, ale teraz stávajú za vlakovou stanicou nove parkovisko, cize uz sa bude dat lepsie zaparkovat. Osobne mozem povedat, ze PK omnoho lepsia volba ako SC, pracovala som tam a keby necestujem rano do SC a poobede zo SC, tak ma tam nikto nedostane, zapchy cez cely senec, v kazdom aute 1 clovek. Po 18 vsetko okrem tesca zatvorene, v sobotu po 12 tak isto. Do PK je este vzdy zapcha mensia. My sme byvali na Juhu, tam je to fajnove, ale asi aj najdrahsie v PK, okrem centra, teraz byvame na Starom dvore, tu nic nieje, ale tak autom sa da ist nakupit, a inak je tu bozsky klud, blizko hory. Osobne by som nesla na Muskat a Sever byvat, nieje mi to tam sympaticke kvôli rozsahu vystavby. Inak je Pezinok super mesto, take akurat(ale tak asi preto, ze nikde inde som nebyvala).

sashka22
4. sep 2019

@molnmon ešte aj učiteľské vzdelanie máš... nepremýšľala si, že by si deti učila doma? V BA je celkom silná komunita domaškolákov...a ešte keď vieš, že budeš 4,5roka doma, čo viac chcieť 🙂

molnmon
autor
4. sep 2019

@xxxkatka jasné, ja to chápem,že to neni pre každého....ale my dochádzame aj v rámci BA a práve často keď je treba ísť autom trčíme aj tak v zápche....a nesedí nám velkomesto. No neviem, nechce sa nám v BA ostať, ale viem, že aj okolie BA má svoje problémy, aj tým, že sa tam stále viacej a viacej ludí sťahuje

molnmon
autor
4. sep 2019

@ivana.natasha Ono je pravda, že aj v BA nie všetky deti zoberú do školky, čo je najbližšie...a ráno voziť deti z Biskupíc do iných lokalit tiež "stojí za to".... a ďakujem za tipy....ten juh je ozaj najdrahší a tiež ak viem sa tam nestáva (radšej bysme novostavbu, ale netrváme na tom, len aby bol výťah ! ).... stáva sa aj okolo Tesca, ale to sa nám až tak nepozdáva, bývať pri tej nákupnej zóne.....ináč ten Sever je asi najmenej pekný, je to klasické sídlisko...ale zasa je dosť vybavený a všetko je blízko, navyše ceny najlepšie, tak pozeráme aj tam....a tiež je tam z vyšších poschodí krásny výhlad =)

molnmon
autor
4. sep 2019

@sashka22 no neviem......ono ja si neviem predstaviť ostať už celkom doma....rada by som postupne začala robiť až mladšie bude mať cca 4 roky...ale uvidíme ako čo pojde. Navyše nemám vzdelanie na 1. stupeň ZŠ, ale na strednú školu....

marsmykkok
4. sep 2019

@molnmon ak ťa to láka skús, podľa mňa muž nejako porieši aby dochádzal, ty máš šancu pracovať v PK a deti tiež môžu tam fungovať.
so škôlkami je všade problém, rovnako aj to že ľudia z menšieho mesta čo majú poblíž väčšie majú tendenciu dávať deti do škôl vo veľkom meste, chodiť tam k lekárom, ale to je len o tebe, kľudne môžete existovať aj v PK

trevis12
4. sep 2019

@molnmon ja som sa tak prestahovala. Niesom rodena Bratislavcanka, byvala som tam 5 rokov. Teraz 6 rokov Pezinok. Ba mam velmi rada ale neviem si predstavit tam mat dieta koli tomu ze vsade bolo treba cestovat ked som chcela nieco vybavit. Chybalo mi mat veci pokope ako napriklad tu. Mesto kde sa da vsade napeso. Ja byvam na severe a som rada. Hned vedla mam vinohrady,lesy takze ked chcem klud idem tam bez toho aby som startovala auto. Do mesta tych 15 min.sa prejdem. Mam tu lekaren, potraviny,postu v poruke. So skolkami je problem ale to vsade naokoli. Kym som isla na matersku cestovala som na obchodnu. Vlak u mna je nespolahlivy spoj. Meska alebo ani neprisiel kde som chcela. Najviac som vyuzivala autobus ale necestovala som vzdy v ranej spicke. Alebo auto ktore som nechala na zaciatku race a isla elektrickou. Chceme ist do domu takze sa odtialto budeme stahovat. Za mna ci pezinok alebo ba- s malymi detmi mi toto asi viac vyhovuje. Ak mas nejake otazky kludne sa pytaj ;)

xxxkatka
4. sep 2019

@molnmon zila som v Pk 35 rokov, byvala som v rodinnom dome a napriek tomu, ze tam dom stale mam, nevyzuzivam ho. Ale chapem, ze z Biskupic sa ti zda aj Pezinok lepsi...Btw Bratislavu za velkomesto nepovazujem 😀