Kde si môžem spraviť externe maturitu?

stanuska1983
31. jan 2016

Ahoj,som vyucena cukrarka a chcela by som si externe spravit maturitu.Kde ste si vy dorabali maturitu,ako casto ste chodili do skoly,kolko to stalo a hlavne v akych mestach?Hladala som na internete vsetky potravinarske skoly,ale nasla som Nitru,Pruske pri Ilave,no je toho malo.Poradte mi prosim,dakujem za kazdu odpoved.

zita19
31. jan 2016

Moja dcera si spravila maturu popri zamestnani na sukromnej obchodnej akademii. Tu u nas v KE su tri. Neviem, ci potrebujes presne potravinarstvo, mozno by mohla byt aj hotelova akademia, tam su tiez odbory zamerane na spolocne stravovanie.

stanuska1983
autor
31. jan 2016

@zita19 ja som z piestan,skor som chcela nejaku potravinarsku,no uvidim ci nejaku vhodnu najdem a viem o tom,ze aj na hotelovych skolach sa da spravit maturita.

denianjelik
22. jan 2019

@stanuska1983 ahoj,prosím ťa prihlásila si sa teda na nejakú školu ? Aj ja rozmýšľam si spraviť maturitu a som tiež od Pn,ďakujem

stanuska1983
autor
22. jan 2019

Ahoj, ano chodim do Trnavy na SOS obchodu a sluzieb, Lomonosovova 2797/6. Maturita trva 3 roky. Chodim tam kazdu sobotu, no su tam aj prazdniny ako maju denny studenti. Zacina sa vzdy v oktobri a konci sa v maji. Poplatok na pol rok je 180eur. Mozes si vybrat cudzi jazyk je tam nemecky, anglicky a rusky. Ja som si vybrala rusky aj ked som sa ho pred tym nikdy neucila. Je to ale narocne, ale da sa to zvladnut. Tento rok uz maturujem tak uvidim ako to dopade...ak chces este nieco vediet kludne napis. Ahoj

lenisova
25. máj 2020

@stanuska1983 ahoj. Išla si sa tam spýtať na to osobne alebo mailom? Tiež si chcem spraviť maturitu. Ďakujem

judar
26. máj 2020

Tu v NR je ta skola fajn poznam dost ludi co tam chodili len ta prax je bohata na vsetko mozne len neviem ci pri externej forme neni treba si hladat prax popri studiu lebo tyzden skolskej praxe sa neda zhrnut na 1-2 dni v tyzdni

stanuska1983
autor
26. máj 2020

@lenisova ahoj, bola som tam osobne, ale skús tam zavolať možno to bude stačiť telefonicky.