Kedy dať dieťatko z vajíčka do autosedačky?

julkaaa1
11. máj 2018

Ahojte kedy ste zacali davat dieťatko z vajicka do normalnej autosedačky ? ĎAKUJEM

wieruska1
11. máj 2018

Tak zalezi aku mas sedacku vajco aj tu vacsiu a ake mas dieta. Ci v smere jazdy alebo protismere. Standard hovori, ze ked samo sedi, dosiahlo hranicu 9 kg (pri sedacke 9-xx) a je mu male vajco- trci hlava. Dcere bolo male vajco v 5 mesiacoch. Musela som kupit sedacku 0-18 lebo nemala 9 kg. Syn bude mat 2 roky, ma 10 kil a do vajca sa s prehladom este zmesti ale samozreme ta poloha mu uz nevyhovuje tak je v sedacke 9-18

beky1813
11. máj 2018

Ja mam 3 mesacnu v autoswdacke 0-18

renatka100
11. máj 2018

Moj ma prave 5 mesiacov a objednali sme brevi od 0-18 ma naj pomer ceny a kvality. Vo vajicku iba place a je nespokojny.

hettinka
11. máj 2018

Ked z neho výškou a váhou vyrástli, teda dceru nejako v 9-10mes a syna v 7 mes (bol ťažký aj dlhý).

ladyblcha
11. máj 2018

0-18kg od asi 4m. Inak z vajca ma ist do autosedacky, ked dietatu pretrca hlava z vajca (nohy nevadia ked previsaju/trcia)

lucka_lucia
11. máj 2018

@beky1813 a nevadí že ešte nemôže a nevie sedieť?

beky1813
11. máj 2018

@lucka_lucia ved je to od 0 kil, je to prisposobene detom, co nesedia

lucka_lucia
11. máj 2018

Ešte v tom nemám prehľad,takže je tam ina poloha ako sed?potom v čom je to lepšie ako vajco

meluela
11. máj 2018

@lucka_lucia 0-18 mas ako take velke vajco, dietatko mozes polohovat .. vyhoda je ze je az do 18kg, co je aspon do 3r a neskor sa vacsinou daju otocit do smeru jazdy (ale protismer je najlepsie mat co najdlhsie). Nevyhoda je ze takuto sedacku nemozes nakliknut na kocik ani vziat za drziak do ruky, lebo je velka. Po vajicku je urcite dobre ist do 0-18 a nie do 9-18 lebo tie su uz v smere, a ten nie je pre male babatka pod 15m bezpecny, aj ked to zakon zatial nezakazuje tak vozit dieta. Idealne je aby sa deti vozili aspon do tych 3-4 rokov v protismere.

babi81
12. máj 2018

@julkaaa1 my sme odzaciatku v jednom aute mali cybex sirona 0-18 s novorodeneckou vlozkou, mala vydrzal v pohode aj 9h cesty.inak vajicko mozes pouzivat kym jej netrci hlavicka hore, ked dosla sesterka s malym, mtory bol starsi som masu 18mesacnu posadil do vajicka na cestu, casto zalezi aj od vajicka.

lucka_lucia
12. máj 2018

@meluela aha tak ďakujem za info 🙂

montemotherone
12. máj 2018

@julkaaa1 keď mi tam už dieťa nevošlo 🙂 dcérka cca v 7. mesiaci, synček v 5. 🙂

beky1813
12. máj 2018

@lucka_lucia ja som vajicko do auta nechcela, ale nieco pevnejsie, co vydrzi dlhsie a kedze mame isofix v aute, hladala som vhodnu 0-18, aby bola co najdlhsie v protismere a potom som ju mohla otocit do smeru jazdy, ja som kupovala romer dualfix, dcere sa tam paci viac ako vo vajicku, ktory som mala len na prevoz z porodnice, hned sa zacne usmievat a do 2 minut spi, za 2 tyzdne otestujeme 4 hodinovu jazdu

fantinka
12. máj 2018

Podla najnovsich studii sa ma dat dieta do sedacky ked prerastie vajickk a nema sa brat ohlad na kila ako to byvalo. My sme kupili sedacku, ked mal syn 8m a trcala mu hlavicka z vajicka. Mame novu od britax s isofixom, otocnu a je skvela. Len teda drahsia, ale je od narodenia do 105cm.

meluela
13. máj 2018

@fantinka niektori ludia si to vsak zial trosku mylia a za vyrastene vajicko povazuju ked im 5m dieta nevlezie v zimnej kombineze do sedacky ... co je teda nezmysel, lebo v tej kombineze by v nom vobec nemalo sediet. Takze urcite podla tej hlavicky ako pises a potom hlavne neposadit do smeru jazdy ako byva zvykom (lebo vsak uz same sedi :-/ ), ale to uz nastastie nove isize 0-18m sedacky maju osetrene ze priamo v navode sa pise ze najskor od 15m do smeru 🙂

luliu
13. máj 2018

Vajíčko sme vymenili, keď deťom začala pretrcat hlava, teda presne vtedy kedy sa vymieňať ma. Potom šli do 9-18

luliu
13. máj 2018

@fantinka to nie sú najnovšie štúdie, mam 9.5 ročne dieťa a tak to bolo vždy. Vajíčko je malé, keď pretrca hlava 😉

fantinka
15. máj 2018

@meluela ano presne a preto je super ta s otocnou plosinkou.