Klebety

bosorka2000
18. sep 2013

Ahojte maminy. Idem na radu. Dcera mi nastupila tento rok do skoly. Je to cisto dievcensky typ, suknicky, paradenie, vlasky... V ramci strediska volneho casu ma anglictinu. Ucitel, ktory ju uci (cca. 55 rokov, rozvedeny... viac neviem), mal na ZS kde ucil externe anglictinu, problemy. Nebola som zasvatena, takze vlastne ja z prvej ruky netusim o co konkretne islo. Este doplnim, ze zijem uplne v cudzom meste a mam tu len par znamych, takze do diania mesta nevidim ako rodak. Viem tieto verzie: Jedna kamaratka (jeho susedka) tvrdi, ze sa rozisiel s priatelkou a ta ho obvinila z akehosi uchylactva, vraj obtazoval dievcatka. 2 znama, kamaratka jeho byvalej tvrdi, ze je to uchyl, ze pisal byvalke hrozne smsky a obtazoval dievcatka. A tretia pani, mamina chlapca z kruzku mi oznamila, ze tam bola vlani afera, ze obchytkaval dievcatka. No a teraz co? Kamoska co je s nim susedka tvrdi, ze je to normalny chlap, nemam sa nicoho bat a dcerku v klude na anglictinu dat (chodi k nemu aj jej dcera - lenze to je taky chlapcensky typ, je velka, hubata). Ak aj tomu vsetkemu neverim, tak cervik niekde vo mne nahlodava. Co s tym? Ina moznost anglictiny nie je. Cudzi jazyk je pre nas dolezity, ale nie na ukor nejakej ujmy na dcerke. Dcera je z ucitela nadsena. Ucia sa formou hry, skacu, behaju, smeju sa. Z okolia mozem povedat, ze vysledky ma skvele. Ako dcerku "upozornit" ak by sa nieco dialo. Nenapadne vyzvedat? Nedavat ju tam? Nedat na reci klebetnych bab? Poradte prosim...

victory1
18. sep 2013

@bosorka2000 V prvom rade by som nedala na kecy jeho byvalych a kamaratiek jeho byvalych, ale isla by som za jeho zamestnavatelom a rovno sa pytala tam. Ak je to male mesto, vsetci o vsetkych vsetko vedia. A ak mal v predchadzajucej skole kde pracoval, nejake problemy, vie to aj jeho terajsi zamestnavatel. Pokial mal problemy so ziakmi, mas pravo to vediet.
No a v ramci svojej dusevnej rovnovahy a potencionalnej ochrany dietata, asi by som trvala na tom, aby mi dcera podrobne popisala kazdu hodinu anglictiny...aspon zo zaciatku.

Btw., ono, to teraz velmi frci..ked uz nic ine na exfrajera nemam, oznacim ho za pedofila... 😠 ..zenska pomsta nema hranic... 😉

maznacik007
18. sep 2013

@bosorka2000 ja by som sa este niekoho domaceho popytala ale aj by som tomu verila ... tiez poznam v rodnom meste take pripady ....my domaci sme vedeli o koho ide a na koho si dat pozor ... jeden aj v skolstve posobil ale z toho mesta odisiel ... bol aj sudeny za to ... presunul sa inam, co viem stale uci ...
dalsi jeden bol aj odsudeny ... ale ako to zistite ... ked ste tam nova v tom prostredi ... ja osobne som nejako nevarovala nikoho okrem jedneho razu kedy pribehlo jedno dievcatko za maminou ... sedeli sme na ihrisku prestrasene ze nejaky ujo sa na nu pozeral ako cika ... odbehla poza panelak ... ako sa vycikat a podla opisu slo o daneho pana .. zije na tom sidlisku, takze jej som povedala nech dava vacsi pozor, lebo uz bol aj v base kvoli tomu ...

takze ja by som tomu verila ked ti to potvrdia viaceri .... a radsej tu anglinu ozelela...

lent1lk4
18. sep 2013

Ono je otazne ci zamestnavatel v zaujme udrzania poctu deciek v skupine nebude zatlkat, aj keby to bola pravda :-/
Minimalne by som poucila malu o tom ze si ma davat pozor na prilis pritulnych cudzich panov (asi by som to pri rozhovore nedavala do priameho suvisu s anglictinarom) a vypytovala sa jej na priebeh hodiny

bosorka2000
autor
18. sep 2013

@victory1 @maznacik007 @lent1lk4 Dakujem za rady. Skusim este nieco pozistovat. Hodinu som sondovala od zaciatku do konca. Ono sa to ani inak neda pri prvakovi, ta moja mi zavesi na nos aj kedy si kto kychol. Zatial nemam pocit, ze by sa v hodinach dialo nieco cudne. Trieda je otvorena dokoran, pocut ich ako sa smeju az na spodne poschodie. Bohuzial, naozaj hrozne, ked sa takymto sposobom zena pomsti. Chlap ma "vrubok" na cely zvysok zivota a nemuselo sa nic stat.