Kliešť na hlave psíka

cubos
25. apr 2023

Zdravím, včera keď sme sa vrátili domou manžel videl u psa dva kliešte.
Ešte stále boli maličké a tak sme ich chceli čím skôr vytiahnuť.
Jedného sa podarilo hneď no ten druhý bol pri oku kde je koža iná a tak to išlo tažko.
Dohodli sme sa aj z manželom že počkáme trošku nech narastie aby sa lahšie vytiahol.
Dnes keď sme sa pozreli na kliešťa tak bol nejaký divný, brucho mal také ploché(pridám foto).
Je možné že tam zostal hlavou ale inak je mrtvy lebo podla mňa by sa od včera nafúkol aspoň trošku keby že žije, či sa mýlim? 🤔
Prosím vás o radu, zajdeme zajtra aj za veterinárom ale predsa nie som na pokoji. Ďakujem 🙂

anavixy
25. apr 2023

Neviem co konkretne sa vlastne pytate, ale treba ho vybrat aj keby bol mrtvy 🤷🏻‍♀️ tak aj zistite ci zije… a nabuduce sa pokuste vybrat kliesta hned ako ho objavite, ak je nakazeny, kazda hodina sa rata

luccija
25. apr 2023

Nie sám od seba sa neodtrhol.Za deň sa nenacuca tak, že bude mať väčšie bruško.Kup si tu umelohmotnu paličku predávajú ju u veterinara, ale toto ma pri oku tam by som sa aj bala

cubos
autor
25. apr 2023

@anavixy včera sme sa snažili ho vybrať celé poobedie, psík fakt povolil a bol na pokoji ale nedalo sa to, taky maličky bol že sa to fakt nedalo a je tam koža taká "mäkká" a tak sme to vzdali po piatich hodinách.
No a vlastne sme sa tolko hrali s ním že sa bojím či sa vlastne nevyvracal do tela psa a následne zomrel alebo sme ho len zabili... 😐

cubos
autor
25. apr 2023

@luccija máme to, práve preto me to aj kúpili lebo iba s tým vieme vybrať kliešťa no ale ako som už písala, po tolkých hodinách sa bojím či ho nejak nenadráždil a neurobil ešte horšie.
Je to fakt na zlom mieste, keď manžel potiahne tú paličku, natiahne sa celá koža na oku aj napriek tomu že tlačíme obaja na okolitú kožu.. 🤔

anavixy
25. apr 2023

Je to mozne… ale ak je mrtvy, tak teraz by sa uz mal dat lahko vybrat. Tusim, ze ak by bol infikovany, tak by sa psik nakazil aj keby sa kliest nevyvracal, no dufam, ze to bude ok 🙂 kliest sa da poslat aj na rozbor, ale neviem ako to funguje alebo ci to robia aj v takychto pripadoch 🤔 zajtra vam veterinar poradi

lilyianka
25. apr 2023

@cubos s tou paličkou na vyberanie kliešťov treba točiť. Tiež máme psov a kliešte vybraté raz dva.

cubos
autor
25. apr 2023

@anavixy tak, počkáme... 😊ďakujem Vám v každom prípade 😊

cubos
autor
25. apr 2023

@lilyianka fuu tak asi nemáme rovnaké "náradie" 😊 s týmto sme už vy erali kliešťe ale sa len akoby pricvakne a potiahne 🙂

miskaska
25. apr 2023

Ja nedam dopustit na tuto pinzetu. Chytis, potiahnes a kliest je vonku,

ikonica
25. apr 2023

My vytahujeme takouto vidlickou... A naozaj netreba cakat, kym sa nacuca...

lilyianka
25. apr 2023

@cubos my máme to isté ako
@ikonica

jana_eyre_2
25. apr 2023

Treba tu špeciálnu pinzetu kúpiť, tou vyberieš akéhokoľvek kliešťa.. jediného čo som nedokázala vybrať bolo v oku psa 😫 to sme šli aj na veterinu ani im to nešlo, nakoniec musel vypadnúť sám.. našťastie z toho pes nemal nič..

cubos
autor
25. apr 2023

@jana_eyre_2 prave aj naša je vidlička/pinzeta a vybrali me už minimálne 20 kliešťou s týmto 🙂 čiže vieme to urobiť, včera manžel toho jedného vybral hneď ale tento pri oku proste nejde len tak lahko 🙂

lindusss2016
25. apr 2023

@cubos no mne sa uz podarilo vybrat aj takeho mikro kliesta, co sa na detskej kozi ani odfotit nedal. Henta vidlicka ja na prd uplne, staci trosku mensi kliest a nezachyti ho. Obycajnou pinzetou ho treba vysklbnut. Cim dlhsie ho tam nechavate, tym viac hrozi prenos bakterii. U psikov je nebezpecna babezioza. Treba ho aspon tyzden sledovat, ci nezacne byt apaticky, mat tmavy moc.

cubos
autor
25. apr 2023

@lindusss2016 skúsime, keď mu náhodou stlačím brucho s tou pinzetou, neurobím tým ešte horšie?
🤔
Odsledujeme to, ďakujem 🙂

syslik81
25. apr 2023

ak nevies ako na to skoc na veterinu a tam to veberu .lepsie ako hazardovat doma a neboj mu tam nechat cast

lindusss2016
25. apr 2023

@cubos radsej odtrhnut hlavu, nez stlacit brusko, ale uz aj nam sa zopar raz podarilo tak zle, nastastie vsetko ok

jsbb
25. apr 2023

@cubos Uz dávno mal mat antiparazitarny obojok a nemusíš vytrhavat kliešte. Chudák pes

simca06022011
25. apr 2023

A inak urcite je to kliest?? ak teda ano normalne ho chyt pinzetou a tahaj.. tak sa odtrhne hlava..a le ak sa nenacucol, uz je mozne ze zdochol od tej snahy vybrat.
Zaklad je kliesta vybrat hned a necakat, lepsie odtrhnut brucho ako ho nechavat pricucnuteho dlho... Moj chlap vysklbne kliesta len tak rukou :D ja pouzivam velku pinzetu.
A kupte si bravecto alebo obojok... a mas po probleme. A ano, za den sa uz dostatocne kliest nacuca.. nie ze nie :DD

lalu_sk111
26. apr 2023

Mam doma vidlicku aj pinzetu..Moj pes ma 14 rokov a do minuleho roka som mu sporadickeho kliesta vyberala tou vidlickou. Tento rok premnozene klieste na zahrade co nikdy nebolo a tou vidlickou som nevybrala nic..Neslo. Bud moc maly alebo proste boli tak silno prisate. Nakoniec horko tazko vyberam klieste tou pinzetou, co som pouzivala aj na ludi ale s tym, ze musim nozicky pinzety aj pritlacit a krutit s nimi..Tak to uz ide. U ludi sa vybera tahom, bez tlaku na nozicky pinzety ale u psa sa mi to nepodarilo bez toho. Nastastie vzdy aj s celou hlavickou vysiel von

lalu_sk111
26. apr 2023

@jsbb chudak pes? U nas mame obojok, kvapky medzi lopatky aj Bravecto. Mozno zijete v oblasti, kde nemate vela kliestov ale bohuzial stopercentne to nezabera

cubos
autor
26. apr 2023

Ďakujem vám za rady.. Kliešť bol ráno von a vyberali sme ho pinzetou (už nežil) 🙂

@jsbb Čo sa týka toho obojku, ťažko je zohnať pre nášho psa ten obojok lebo je veľký a tak mu dávame iba kvapky ale kliešť sa chytil aj tak, ako bolo povedané, nezaberá to 100%.
Chudák tento pes určite nie je, netrápte sa 😉

lindusss2016
27. apr 2023

@jsbb boze, to je koment. Preco je chudak? Ze mal jedneho kliesta? Predstav si, stane sa aj napriek antiparazitnym pripravkom. Keby mal na tele 100 kliestov, tak poviem, ze chudak. Ale toto? Normalny stastny psik, co bol s majitelom v lese. Chudaci su ti, co sa tam nikdy nedostanu 🤦

aandrea9
27. apr 2023

@cubos mame takú pinzetu ako @miskaska, musíš kliešťa chytiť pri pokožke zvieratka a ťahať. Mne sa včera podarilo kocurovi vytiahnuť celého aj s hlavou. A robila som to prvý krát. Veľa zdaru 👍