Koho milujete víc? Manžela nebo dítě?

verkapce
10. nov 2008

Děti zatím nemám,takže (zatím) miluji jenom manžela.
Ale zajímalo by mě,jestli se ten vztah po porodu/příchodu dětí na svět změní.
Miluje ta maminka víc to dítě než manžela nebo ten vztah zůstane stejný?

winielka
10. nov 2008

slneckova:my zatim děti nemáme....snažíme se.ja mužu jen doufat že se po narození dítěte jen všecko zlepší a upevní,budeme na to tři!!! 😀

minkak
10. nov 2008

verkapce to je asi tak ako keby si sa opytala mamicky 2 deti ktore ma radsej.....
alebo ci ma radsej svoje dieta alebo svoju mamu...........
vsetkych lubime rovnako moc 😵 ale kazda ta laska je ina 😵 😵 😵

winielka
10. nov 2008

nechci odbočovat od tématu,ale jaké je to mít druhé ditě,
nemá te spíše tam strach že jedno budete milivat více a jedno méně?
děláte rozdíli mezi sourozenci??

petronelie
10. nov 2008

zanett: Máš recht ☹

Je smutné,že toto téma můžou číst třeba lidé, kteří přišli o dítě nebo o manžela....Jak jim asi musí být? Co si asi musí myslet?

Miluju svého muže a miluju svého chlapečka, kterého nosím pod srdcem a nezabývám se otázkou, co by kdyby. Buďme šťastní, že žijeme, že máme své milované a nezabývejme se takovými otázkami!!!!

Všem přeju krásné odpolko 😉

stavba
10. nov 2008

Teda já zatím (bohužel) děti nemám, ale myslím si, že nejde slučovat lásku k manželovi a k dětem, to je přece něco úplně jiného, nebo ne?

petronelie
10. nov 2008

winielko: NO COMMENT. To jsem zvědavá, co ti zasloužilé matky odpoví. Ne, se opravdu do těchto témat zapojovat nemůžu, neb bych začala být za chvíli sprostá. A to se na nesluší 😀

petronelie
10. nov 2008

stavba: Ano, je to tak...jak říkám. Tohle je hloupá bezpředmětná diskuze, která nikomu nepřinese žádný užitek 🙄 A mě jen zvedne tlak 😠 Proto se fakt už odporoučím, kam patřím 😀

winielka
10. nov 2008

petronelie:je to jen diskuze o názorech,neřikam že s tim souhlasim,ale nadržování mezi sourozenci se stává ???
já sama jsem tak vyrostla....mam ještě dva sourozence...je to jen téma na Názory a diskuzi,???

murynka
10. nov 2008

tato diskuze je podle mě úplně na hlavu 😠
jak někdo může říct koho miluje víc?je to úplně jiná láska!!!!
bez mého manžela bych neměla miminko...a pak až bude miminko chěla bych mít manžela stále při sobě a ne říkat pro koho bys se rozhodla ☹
řešíte tu docela kraviny 😠 pardon 🙄

zanett
10. nov 2008

winielka - ja taky myslim, ze nasi nadrzovali spis segre nez mne, a i kdyz jsem obcas mela pocit, ze segru meli (maji) radsi, NIKDY v zivote by to matka nepriznala (i kdyz si objektivne myslim, ze ma opravdu segru radeji), ale proste takova uprimnost se ve spolecnosti nenosi 😝 -specialne tady na konovi musis byt politicky korektni, jinak te vyslouzile matky vystipou 😀 🙄 😝

stavba
10. nov 2008

Winielka:tvoje otázka mi přijde docela, jak to říct, prostě rozumnější, protože si myslím, že když si některé matky (nebo i otcové) sáhnou hluboko do svědomí, tak ať mi neříkají, že se nestává, že někdy se třeba otec víc vidí v synovi než v dceři a to samé u matky, asi to není o tom, koho z nich mají víc rádi, ale spíš o tom, pro jaké vlastnosti mají to které dítě rádi. Vlastně teď si uvědomuju, že to máme v manžově rodině. Moje tchýně má sestru, která se před několika lety rozvedla a je pravda, že jejich matka (manžova babička) tak jako víc lituje tu co se rozvedla a dává té druhé najevo, že se má líp. Takže rozdíly se dají u dětí dělat klidně až v dospělosti. Někdy, když vidím vztahy mezi sourozenci a v rodinách, kde mají více dětí, tak si říkám, ještě že jsem jedináček.

winielka
10. nov 2008

já to myslim jen ok.....od toho tu je diskuse,a volně se bavit o různých věcech,i o nepříjemných.
a myslim si že některým maminkám se to stává nedopatřením atd.proto by bylo dobré jestli zde taková maminka je a má s tím zkušenosti aby se podělila......

já měla známou a té se narodilo druhé dítě...... všechny návštěvy nosili dárečky pro novorozeně,
babičky dědečkové a tak....a malý byl tak naštvaný (žárlil)tak ,že brášku štípal do očí ,atd.ale jsou to jen děti,
prostě se to to stává.....třeba u Vás u sousedů.

winielka
10. nov 2008

myslim že by se neměli zavírat oči,a řikat ta nasadila špatnou otázku k diskuzi....."mě se to přece nestane,já jsem ta nejlepší máma na světě" ale opak bývá pravdou..... (prosím toto bylo jen obecně...)

stavba
10. nov 2008

Já si ale na druhou stranu myslím, že asi málokterá matka tady bude natolik svým způsobem odvážná a řekne na rovinu:"Mám jedno ze svých dětí radši, protože..." Víš, jaká diskuze by se potom rozjela? Pár lidí ji třeba pochopí, ale ostatní ji začnou říkat, co je to za matku, že má jedno ze svých dětí radši. To si myslím já.

stavba
10. nov 2008

Já osobně bych to asi nikdy nepřiznala, že mám jedno ze svých dětí radši, i když zatím mluvím pouze teoreticky, praktické zkušenosti mi zatím chybí. 😔

kitty68
10. nov 2008

no tak ja asi brzo zalozim tema co bylo prvni jestli slepice nebo vejce 😅

proto mam jen jedno dite, pze si myslim ze bych to druhe nemilovala stejne jako ji 😔

zanett
10. nov 2008

kitty - diskuze o slepici a vejci tu nekde je 😉 Nebo je to na beremese? 😕

pensadorcallisto
10. nov 2008

Kitty, ja som si tiez stale vravela, ze budem mat len to jedno dieta, bala som sa toho, ze to druhe by som milovala menej...Proste s dcerou mame velmi blizky a krasny vztah... A teraz sme vsetci stastni, ze budeme mat este jedno, chlapceka, a ja ho lubim hrozne uz teraz... U nas v rodine som citila, ze bratovi nadrzali viac a preto viem, ze nebudem preferovat jedno dieta pre druhym. Je to dost zly pocit...

Inak, laska k manzelovi a dietatu sa neda porovnavat, to je fakt, pretoze su to 2 odlisne linie.

aponchie
10. nov 2008

srovnavat to vubec ale vubec nejde a nema se to..kazdej psycholog ti rekne,ze milovat jako prvniho mas manzela a potom nasleduje dite jako prirozene vyvrcholeni...malej priklad:jedna stara pani si stezovala,ze jeji synacek si vzal zenskou(strasnou kravu jakjinak 😀 )a ,ze se s nema nestyka skoro vubec je nevyhledava atdatd a jak je to pane doktore mozne ??vzdyt jsme jeho rodice a mel by nas ctit a milovat bezmezne a stat pri nas a ne pri te"krave"a diteti a pan doktor odpovedel:mila pani..vas syn jedna velmi dobre a racionalne a tak jak homo sapiens jednat pudove ma a tzn:do te doby nez prisla jeho zena jste byli na prvnim miste vy ..pote prisla zena a odsunula vas na druhe misto pote nasledovalo dite a odsunulo vas na treti misto coz je velmi spravne pac ma novou rodinu a partnet a dite v tomto poradi jsou racionalnim vyvrcholenim v hierarchii spolecenstva a je v poradku ,ze jste na tretim miste..tudiz..partneri se miluji a maji dite pro oba partnery v normalne racionalne fungujicim vztahu je prirozene milovat sebe navzajem a po prichodu ditetei milovat sveho potomka a jsou to dve rozdilne lasky..k muzi ci zene a k diteti,ktere jsou nicmene stejne silne a neda se je srovnavat ..a take neni uplne koser rict ja miluju nejvic sve dite a az pak manzela.. 🙂 miluju manzela a miluju dite..anketa na tohle tema je prazvlastni a velmi iracionalni ..pro dobry vztah a fungujici rodinu je treba nejdrive milovat partnera a pote dite ..pokud nekdo odsune partnera a jeho zivot naplni jen a jen dite je problem 😉

zanett
10. nov 2008

aponchie - s tim psychologem je to pravda - potvrdili to i mne a MP, kdyz jsme meli nejake rodinne problemy s jeho detmi atd 😉 jenze vetsina lidi si bohuzel mysli, ze milovat dite vic nez kohokoliv jineho je jakasi zasluha a taky znam zensky, ktery maji takovej nazor, ze pry jejich deti si zaslouzi vic lasky nez jejich muzi, protoze dite jim pry zustane navzdy, kdezto chlap muze odejit k jine 😝 nutno dodat, ze ony ale ve vztazich nejsou moc stastne....

lenkabu
10. nov 2008

Nechápu proč se tu holky rozčlujete že je to hrozná diskuse a otázka 😅 😕 Tak sem nechoďte a nekamenujte verku,normálně se zeptala,no a co?

Já se někdy bojím že druhé dítě budu mít víc nebo míň ráda než Vandu...neumím představit jaké to bude.Hlavně až děti povyrostou a jedno bude třeba se mnou tak nějak víc na stejné vlně.Každopádně si dám ku.va pzor aby to nebylo znát,kdybych měla jedno radši.

A verkapce psala že si spíš přeje odpověď ve stylu koho bysme zvolili kdyby to bylo nutné,tak se nerozčilujte že přece milujete oba.To je jasný,ale koho chcete když můžete mít jen jednoho?

zuzka1.
10. nov 2008

To sa vobec neda porovnat, je to uplne nieco ine!!!!! Dietatko je dietatko, manzel je manzel!

zanett
10. nov 2008

lenkabu - tahle diskuze je dle meho nazoru taky hlavne bezpredmetna proto, ze 99% prispevku je totoznych (tzn. v podstate kazda tady rekla, ze laska k manzelovi a diteti je naprosto jina a neda se porovnavat). Tak o cem diskutovat? Uz bylo vse receno. Leda ze by sem prisel nekdo, kdo ma trosku kontroverznejsi nazor a trochu to tu rozproudil, jinak je to opravdu o nicem (a o cem taky? O cem chces diskutovat? Vzdyt tu jeste nebyl ani jeden netradicni prispevek, ktery by to tu rozviril - pokud nepocitam ty moje 😀 😀 😀 😀 Proste dalsi diskuze s totoznymi prispevky, ze ktere se nikdo nic moc nedozvi 😝 )

lyongirl
10. nov 2008

nečítala som príspevky, nechcela som sa nimi nechať ovplyvňovať, takže
milovať viac alebo menej rôzne osoby sa podľa mňa nedá.........pretože manžela milujem ináč ako svoje dieťa/deti.
Manžela milujem stále viac a vzťah sa trošku určite zmení, keď prídu deti, ale v dobrom, jednoducho to nie je to, čo bolo predtým - bezstarostný život, kedy sme si s manželom robili čo sme chceli, teraz naše životy riadi dieťa a tomu sa život prispôsobuje.
A dieťa milujem tiež stále viac a viac, ale materinskou láskou, tá sa nedá porovnať s tou manželskou.

lenkabu
10. nov 2008

zanett:asi nikdo sem nenapíše že má radši manžela,to máš recht 😅

expertka8
10. nov 2008

...koho milujem viac????
..hm...to je ako "porovnavat neporovnatelne" 😉
...laska ma mnoho foriem....a jednoznacne sa partnerska laska neda porovnat s laskou materinskou 😔

...kazdopadne....za svoje lasky by som aj dyxala.... 😵 😵 😵

sirinka
10. nov 2008

tiez nechapem, preco sa niekto nad tymito otazkami rozculuje...niekto moze mat taketo dilemy, no a co???
ja mam realny strach, ze svoje druhe dietatko nebudem vediet milovat tak ako klarku...co teraz? som zla? mam na tej laske zapracovat alebo co??? proste verim, ze materinsky instinkt ma nenecha v stichu...
a otazka, komu by som dala prednost....zalezi, o aku situaciu ide. tiez som toho nazoru, ze v prvom rade treba udrziavat dobry partnersky vztah, lebo iba to nam ostane, ked az deti odidu za svojim zivotom...ale zase nikdyby som neurobila nieco, co by mohlo moje dieta zranit, ublizit mu...

agnesska
10. nov 2008

tak do doby,než jsme měli děti,jsem bezvýhradně milovala MP poté co již děti máme,mě ani na vteřinu nenapadlo uvažovat,koho miluju víc-je to jasný a kdyby se cokoliv stalo(ťuk ťuk ťuk) tak ani na vteřinu nepřemýšlím,koho zvolit...
a ani neuznávám názor na několik forem lásky-láska je jen jedna...
o to,jestli budu milovat druhé dítě jako první jsem měla taky dlouho strach-ale naštěstí jsem ani na chvíli nebyla na pochybách...
mam ovšem dvě kamarádky,které veřejně přiznají(samozřejmě ne před nima)že mají jedno dítě raději než druhé-sice nechápu,ale neodsuzuju je za to....

sirinka
10. nov 2008

agnesska chces mi povedat, ze tvojho manzela milujes rovnakou laskou ako svoju mamu, vasho zvieracieho milacika, ci cokoladu??? (boli to len priklady...dopln si co chces)

agnesska
10. nov 2008

no dost blbý příklady-čokoláda a zvířecí miláčci,ale pokud jde o lidi-tak ano,pokud láska tak stejná,je jasný,že s mámou a dětma nebudu spát,ale podstata lásky je stejná-to že představa,že bys měla např.někoho ztratit,je tak bolestná,jako by srdce nechtělo zůstat uvnitř tebe...a chtělo se rozskočit,že tě při tý představě začne pálit v krku...neumim to popsat-dost nepřenosná informace...