Koľko miniete na potraviny?

tigris20
28. jan 2012

ahojte,zienky kolko miniete za mesiac na potraviny ja mam na to matersku a niekedy este zoberiem od manzela 40 al.60 eur. chcem usetrit,ale neda sa.vzdy mi odide cela materska.manzel mi stale hvori ved si mala este 100e a uz mas len tolko? co mam robit,nic ine nekupujem len potraviny.on vie ze je vsetko drahe .varit musim kazdy den a este aj manzelovi robit do prace jest.

anzelik
28. jan 2012

cca 400-450eu ☹ vsetko je drahe aj v rakusku potraviny tiez a ja balim manzela do prace 5dni v tyzdni takze dost ano viem v rakusku su ine platy 😒 ako na slovensku ,ale tiez usetrit sa nedaju horibilne sumy ☹ pre deti tu je vsetko drahe ,ale to asi vsade je tak 😒 popri tom mäso a vajicka mi davaju svokrovci 😉

tigris20
autor
28. jan 2012

@anzelik veru strasne je vsetko drahe,zakladne potraviny som kupila a 10 eur bolo prec a to fakt len zakladne,ze ani nenavarim z toho:(

anzelik
28. jan 2012

@tigris20 moja ja ked chcem dobry chlebik kupit tak ,aby mi vydrzal 2dni tak tu stoji 3,50eu ma 1,30kg a kde je ostatne 1l mlieka polotucne 0,85centov ano chlieb si mozem kupit v obchode kilovy za 1eu ,ale da sa jest jeden den este sem tam druhy a dost 🙄

tigris20
autor
28. jan 2012

@anzelik nam chlieb ked musim davat manzelovi do prace vydrzi jeden den . vsetko je na nic,tak by som rada odlozila aspon 50 eur. 😒 tak to mate dost predrazene ☹

anzelik
28. jan 2012

@tigris20 potraviny su drahe v rakusku ,ale ludia chodia nakupovat do rakuska da sa kupit nieco lacnejsie nieco drahsie 😉 ja ked som na slovensku tak si do rakuska kupujem chlieb,mlieko ,cestoviny ,sem-tam salamy take tie nase slovenske 🙂 nase dobre slovenske original jogurty a maly ten si kupuje burizonky a take slimaciky kukuricne 🙂 toto je take co si vzdy na slovensku kupujem akurat vcera nam doviezli chlieb vozi nam ho auto byvam v takom prostredi kde je obchod daleko takze 2krat do tyzdna nam domov privezu fajny chlebik ,kupujem 1cely chlieb, 5ks praclikov chutia ako nase slovenske rozky a maly ich ma rad, 1sedvic,2ks trdelniky to su take trubicky naplnene plnkou a platila som 14eu ☹ a dnes som sla na nakup a dalsich 67eu na nakup chodim len raz do tyzdna najblizsi obchod mam 13km do mesta takze este aj benzin 😀 ,ale co sa da robit jest sa musi a nenastazujeme sa nic 🙂

zzzz128
28. jan 2012

No,my robíme 1x mesačne "veľký" nákup,potom už len dokupujem,čo na daný deň potrebujem. Ak si to zhrniem,naše mesačné náklady na stravu sú cca 270-300eur...

tigris20
autor
28. jan 2012

@zzzz128 ved ja tiez,velky nakup ma stoji okolo 70 eur a tiez min iem tak ako ty,ale chcela by som menej a aj usetrit nieco

tigris20
autor
28. jan 2012

@anzelik no ved to ze jest sa musi 😀 ale ja aj tak aspon trosku setrim ze navarim na dva dni,teda aspon maso a pod. jaj aj teraz sa manzel na mna hneva lebo 8 sme boli na nakup a platila som 100e z jeho penazenky a dnes mam zo svojej materskej 110e. tak sa zlosti ze mi len tolko ostalo ☹

zuzikkaa
28. jan 2012

@tigris20 no raz za tyzden cca 40-50e velky nakup + este sa dokupuju drobnosti cez tyden 😒 😒 😒
cize 250-300e ide iba na stravu a to sa snazime kupovat potraviny co su v akcii,,a nekupujeme nijake blbosti typu coca-cola,,sladkosti,,cigarety ani alkohol... a to mame zatim iba jedneho jedacika 😅
no lacnejsie to urcite nebude,,•••►len keby sa priamo umerne ako ceny v obchodoch zvysovali aj nase prijmy!!!◄•••

gemini2
28. jan 2012

@tigris20 to je vecny problem....ja sa zmestim do 300e, niekedy aj 200e. ale dvojicky ma stoja riadny peniaz.... 😒

jonki
28. jan 2012

minuly rok sme sa pohybovali v rozmedzi 180-240 € to je suma za plne mesiace. Varim na dva dni. A manzel si berie varenu stravu do prace. Obcas v nedelu obedujeme u rodicov. Trojclenna rodina, dcera toho vela nezje vyzivy jej nekupujem lebo jej nechutia takze to co som kupila som vyhodila 😠 . Stravu ma domacu varenu teraz uz nase jedlo prisposobujem jej potrebam. Ale je pravda ze napr zemiaky a vajicka v tej sume nie su zaratane...zasobuju nas babky 🙂 . Takze aj preto je to mozno menej ako pisete vy.

tigris20
autor
28. jan 2012

@zuzikkaa my tiez nekupujeme somariny ,obdivujem mamky ktore su same a dokazu vyzit. uz ani nepamatam kedy som si nieco na seba kupila 😒

tigris20
autor
28. jan 2012

@gemini2 tak to verim,ja mam dost pri jednom takom drobcovi

dannaniella
28. jan 2012

@tigris20 my cca 500 eur. A ratam komplet, aj plienky a nevyhnutnu drogeriu. Ale odporucam poslat namzela na nakup. a pekne cely mesiac, ci vyzije z tych 200. Moj muz neje maso, a my len raz do tyzdna.

tigris20
autor
28. jan 2012

@dannaniella on vie kolko co stoji,ale aj tak mi stale vycita ze tolko minam.tak nech sa hneva ,co mam s nim robit 😉

luciferkax
28. jan 2012

cca 250 eur- 300, ale maso do toho nerátam, dávajú svokrovci alebo rkodičia

stela01
28. jan 2012

@tigris20 @tigris20 Každy tyžden mu ukaž bloky povedz mu nech ON menej žerie 🙂 5 členna rodina čo čaka ?
U nas sme len 2 aja momentalne ale urcite do 500 € stravujeme sa obaja len doma .....+ sem tam obed to ani len neratam ......

nice202
28. jan 2012

obdivujem tie co minu 200-300 e. my minienieme priemerne 400 eur aj viac.

tigris20
autor
28. jan 2012

@stela01 😀 tak to by sa uz uplne nebavil so mnou 🙂 ja ked mu niekedy navrhnem ze podme na pizzu a on aaaa naco, ale mna tiez nebavi stat kazdy den pri sporaku,ale tak to su chlapi 😉 raz do mesiaca moze mat volno aj manzelka si myslim. asi mu ukazem co ste tu pisali zienky a hadam uz nebude hundrat 😀

stela01
28. jan 2012

@tigris20 Ale ona chcel aby si setrila 🙂 nie aby ste si hrkutali 🙂 ( žartujem ) davas mu desiatu tak mu daj jablcko .....a suchy rohlik .
Manzel nevari ?

tigris20
autor
28. jan 2012

@stela01 nie,ten keby nemal mna tak je hladny,ani chlieb si neurobi 😒 ale tak to ja zas rada robim pre neho 😉 to neviem co by mi na to povedal

cat
28. jan 2012

no dobrých 500 eur minieme mesačne na stravu 😒 a nakupovať chodíme zásadne spolu aby chlap videl kolko čo stojí.

dannaniella
28. jan 2012

@tigris20 ach, financna zavislost na muzovi, no momentalne to nemam inak, i ked budme radi ze slovaci maju aspon tento rodicovsky prispevok. este predtym ako sa nam narodila dcera som si zabezpecila ine prijmy, ktore ale teraz v case krizy su len v lete. asi budes musiet popremyslat ako si zvysit prijem. no alebo nech to urobi muz. a este by som skusila urobit jedalnicek a k tomu denny rozpocet, a pekne na nastenku ako v peliskoch. bude mat prehlad.

tigris20
autor
28. jan 2012

@dannaniella nam peniaze stacia,zijeme tak normalne mame aj odlozene peniaze no to je na ine.ja by som aj isla robit,ale co budem pri 3 detoch,zle je uz ked idem na chvilku do obchodu ☹ by som najradsej odtialto zmizla na mesiac ,len sama

vivusika
28. jan 2012

sme štvorčlenná rodina a na stravu sa minie cca 200-220€ . Nekupujem žiadne balené vody, alkohol, cigarety...
varím takmer každý deň, chlebík tiež väčšinou pekávam doma, sladkosti nekupujem - radšej doma niečo upečiem, ale i tak je to hrozná drahota...

inkinka
28. jan 2012

@tigris20 mozno ma obavy, je kriza, citi potrebu setrit, keby daco...a mozno je od prirody setrilek, ma sklony setrit, aj ked nemusi.

gemini2
28. jan 2012

@tigris20 v dnesnej dobe sa da naozaj usetrit len na strave..
skus varit nejake lacnejsie jedla....ja ked kupim dva kurata. upeciem stehna, z kridel spravim perkelt, z prsicok omacku a z drobkov polievku....varim pirohy, francuzske zem. na dva dni......
vies, nieco lacne, cestoviny a tak.

dannaniella
28. jan 2012

@gemini2 fakt? ja si myslim, ze na strave nie je dobre setrit. I ked nemyslim, ze jest zdravo = jest draho.

tigris20
autor
28. jan 2012

@inkinka tak to zase nie je lebo ked chce tak si kupi .len s potravinami by setril