Komolenie správ - Orange

miska2796
23. nov 2023

Dobrý deň, mám taký zvláštny problém. Prosím sa stretol sa už niekto s tým že, keď napíšem niekomu sms správu a odošlem ju, mne príde že som všetko v poriadku napísala, aj odoslala, no potom zistím že druhej strane prišiel úplne iný skomolený obsah správy. Stáva sa mi to každý deň odkedy som preniesla číslo do Orange. Myslela som si že je to vadou telefónu, tak som ho vymenila, no robí mi to aj na novom telefóne.

madeline1
23. nov 2023

@miska2796 a tu skomolenu spravu vidis ty v odoslanych alebo ten komu ju posielas?

miska2796
autor
23. nov 2023

@madeline1 nie ja vidím svoju správu normálne, ale potom mi ten druhý napíše, že som mu poslala nejakú hlúposť, ktorá nedáva zmysel, pošleme si vzájomne screenshot tej správy a zistíme, že každému z nás ukazuje iný obsah. Napríklad správa nám začína rovnako, ale tej druhej osobe potom v druhej polke vety napíše niečo čo som mu napríklad písala mesiac dozadu a nesúvisí to so začiatkom tej vety... ale kým ma tá druhá osoba na to neupozorni, tak ja neviem že mu prišiel iný obsah ako mne ukazuje že som odoslala

madeline1
23. nov 2023

@miska2796 je to cudne, nestretla som sa s tym, skus sa ist opytat k svojmu operatorovi, pripadne moze mat problem s prijimanim sprav ta druha strana a teda tiez riesit to s operatorom.

miska2796
autor
23. nov 2023

@madeline1 ďakujem každopádne za ochotu pomôcť, mám v pláne ísť za tým k operátorovi, len neviem ako im to tam mám vysvetliť a hlavne dokázať, budú na mňa určite pozerať ako na debila a nebudú mi veriť a pravdepodobne bude chyba na mojej strane, pretože sa mi to stalo pri viacerých ľuďoch... bola som napríklad v kontakte so svojou lekárkou po operácii, mala som jej týždenne hlásiť zdravotný stav, poslala som jej správu a v tom ma ona kontaktovala, že jej odo mňa prišlo iba srdiečko, takže je to dosť nepríjemné a sprevádza to množstvo trapasov

miskakyska
23. nov 2023

..toto mi robia maily...skontrolujeme, odošlem všetko tip top... otvorím odoslané správy a tam 👀👀👀👀 že čooooo?..🥴😆🤷

miska2796
autor
23. nov 2023

@miskakyska ono by to bolo ešte dobre keby že som aspoň aj ja následne videla tú skomoleninu, len horšie je to keď si ja myslím že odišlo to čo vidím ja ako odoslané 😀

madeline1
23. nov 2023

@miska2796 ukaz im aj fotku obrazovky spravy toho druheho cloveka a budes mat dokaz...inak, nemoze to byt len zle nastaveny jazyk v telefone alebo nastavene znaky?kazdopadne tam ti poradia

maranco
23. nov 2023

@miska2796 skús do toho telefónu kde to robí dať inú SIM kartu a poslať správu či bude to isté robiť, tak zistíš či je to SIM kartou alebo telefónom

lalenka33
23. nov 2023

@miskakyska aj mne to robia emaily, ale len na centrume a len, keď mám zapnutú mobilnú verziu, mám nastavené automatický preklad stránok do slovenčiny a toto mi robí len centrum, keď som zapla web zobrazenie v mobile, tak mi ukazuje meily už normálne, ale teda príjemcovi vždy príde sprava normálne napísana a nie ta hatlanina, čo mne ukazuje v odoslaných emailoch

marcellka32
24. nov 2023

@lalenka33 kde zapnem web zobrazenie v mobile? Ďakujem

miska2796
autor
24. nov 2023

@maranco tiež som si myslela že to bude chyba telefónu, ale nie je, pretože som si kúpila nový a robí to naďalej, dokonca mi to komolí takým spôsobom, že začiatok správy odošle tak ako som písala a ako ukazuje mne a potom tam zrazu potiahne niečo zo správy ktorú som odosielala pred mesiacom, tak som to chcela riešiť tak, že som vymazala celú konverzáciu, ale nepomohlo, teraz mi dokonca na novom telefóne tam ťahá skomoleniny, ktoré som písala cez starý telefón 😀

maranco
24. nov 2023

@miska2796 môžeš mať v telefóne nainštalované niečo čo ti to robí, preto skús v tom telefóne inú SIM kartu, tak vylúčiš operátora/kartu. AK by po výmene SIM karty išlo všetko v poriadku, tak pôjdeš k operátorovi po novú kartu. Ak by to robilo naďalej tak urobiť si zálohu fotiek, kontaktov a resetovať telefón. Potom vyskúšať ešte bez inštalácie všetkých ostatných aplikácií ktoré používaš.

tanyan
24. nov 2023

Predajcovia majú málokedy také technické znalosti a skúsenosti, aby ti vedeli pomôcť. Skús zavolať na technickú podporu 0800 500 555 a vysvetliť im, že máš aj fotky správ ako vyzerajú u teba a ako u príjemcu.

lalenka33
24. nov 2023

@marcellka32 úplne dole na stránke, ked už vojdeš do emailov

miska2796
autor
24. nov 2023

@maranco mám potvrdené, že je to kartou, keďže som totožnú kartu skúšala v dvoch nezávislých telefónoch a robilo to to isté.. už som ráno kontaktovala technickú podporu a vraj sa s tým ešte nestretli

maranco
24. nov 2023

@miska2796 tak potom ísť na predajnu a na počkanie ti vymenia kartu za novú, keď by nechápali tak im tam pošleš SMS z oboch telefónov a uvidia.

miska2796
autor
24. nov 2023

@maranco ďakujem veľmi pekne za rady, počkám teraz na vyjadrenie z tej technickej podpory, mali by sa vraj ozvať do 48 hodín a podľa toho uvidím 🙂

maranco
24. nov 2023

@miska2796 ešte by som skúsil poslať SMS aj cez nejaký "dôchodcovský tlačítkový" telefón bez internetu, kde sa neprihlasuješ do svojho účtu google.
Neviem si predstaviť ako by mohla SIM karta súvisieť s tým čo sa ti deje, ak na SIM karte nemáš uložené staré SMS tak nie je možnosť odkiaľ by ich text zobrala, jedine cez internet a tvoj google účet.

sisi4
24. nov 2023

@miska2796 mne divnosti chodili od znamej. Moze to byt sposobene aj diakritikou, smajlikmi, roznymi typmi klavesnice v rozdielnych telefonoch.

marcellka32
24. nov 2023

@lalenka33 mám to takto

maranco
24. nov 2023

@lalenka33 na maily pre centrum použi aplikáciu K-9 Mail
https://play.google.com/store/apps/details?id=c...

lalenka33
24. nov 2023

@marcellka32 klikni na to web a prepne sa ti na webovu verziu

dobkovci
25. nov 2023

Stalo aj z Orange aj z telekomu nie často ale občas áno .... Ale neprišla som na to prečo.