Koníčky - aktivity pre jedinca

22. máj 2022

Ahojte, prosím, poraďte mi nejaké aktivity/koníčky, ktoré sa dajú vykonávať mimo domu a sú pre jednotlivca. Bývam v cudzom meste, nemám tu známych a som ten typ, čo sa ťažko zoznamuje a vytvára si priateľstvá. Potrebujem raz za čas vypadnúť z domu. Od detí, od manžela, oddýchnuť si. Aktuálne nemôžem zo zdravotných dôvodov športovať, takže nič fyzicky náročné. Musí to však byť niečo mimo domu, pretože tam nikdy nemám chvíľku pokoja 🙂 ďakujem

luccija
22. máj 2022

Nebaví Ta fotenie?

autor
22. máj 2022

@luccija fotenie mi príde ako veľmi finančne náročný koníček. Uvažovala som aj nad tým ale keď som sa hlbšie do toho začítala a zistila čo všetko ti k tomu treba, nie je šanca. Hľadám nejaký inšpiráciu čo robiť okrem cvičenia. Potrebujem vypadnúť z domu a zamestnať hlavu niečím iným 🙂

luccija
22. máj 2022

Tak chod na masáž, či len tak po obchodoch ja chodím rada do predajne knih a nábytku🙂ťažko radiť si v meste, dedine?Prechádzku asi nemôžeš, keď máš zdr.problemy...ideal by bolo nájsť si jednu kamarátku mne stačí, že ideme na kávu a vykecame sa, zistíme, že sme na tom všetky skoro podobne a idem domov.Ale, ak čas pre seba tak kozmetika, masáž, pre mňa bicykel

nerya
22. máj 2022

Ja som si rada vybehla na kávu/čaj a čítala knihu

autor
22. máj 2022

@luccija žijem v pomerne veľkom meste, možnosti je tu veľa len ja nejako neviem, že čo. Potrebujem sa inšpirovať čo robia iní 🙂 po obchodoch má behať nebaví a na prechádzke je veľa času na rozmýšľanie a ja práveže potrebujem zastaviť tok myšlienok a sústrediť sa na niečo iné. Rada čítam knihy, počúvam hudbu, kadečo kreatívne vyrábam ale to je všetko doma. A asi som blbá ale ja neviem ako si mám vo svojích 30tich rokoch nájsť kamarátku :D išla by som hneď na kávičku pokecať s niekým 🙂

pinkgirl
22. máj 2022

Urob si preukaz do knižnice a čítaj knihy - vezmi si knihu do kaviarne a tam môžeš čítať mimo domácnosť. Alebo sa pridaj do nejakého klubu turistov, jazykovky, choď na skupinové cvičenie.

kornelies
22. máj 2022

Bicykel, plavanie, korculovanie.

luccija
22. máj 2022

Máš deti?veď to sa ľahko nájdu kamarátky.Ak nemáš deti a bude Ti lepšie tak skupinové cvičenia joga, chod do fitka...

maranta_leuconeura
22. máj 2022

No ked nechces sportovat a potrebujes niecim zamestnat mysel, tak si sadni v parku na lavicku a tam si citaj... Od aprila do oktobra mozes byt vonku, nevidim problem.