Korčuľovanie v 40tke

31. dec 2022

Na zmysel sa učiť korčuľovať (kolieskové korčule) v 40tke? Bojím sa pádu / zlomeniny. Išli by ste do toho?

stellarstar
31. dec 2022

Keď sa bojíš pádu zlomeniny tak to radšej nechaj

mimi2018
31. dec 2022

V pohode isla. 40 tka tiež v pohode. Treba si kúpiť určite chrániče a smelo dotoho. Držím palce ☺️

nikpa
31. dec 2022

40 nie je 70 🤷 takže za mňa určite áno

renab
31. dec 2022

Ja som v tom veku zacala a mam za sebou aj tu zlomeninu. Ale neodradilo ma to. Nechodim vsak na korculiach napr. cez mesto.

simca06022011
31. dec 2022

Naša babka sa korculuje, kopa mojich rovesníkov tiež a záleži to hlavne od zdravotného stavu a ci je človek športovo zdatný ešte... nie od veku. Ja mam napr problém s chrbtom, kĺbmi, achilovkou preto tieto športy vynechávam a aj lyžovanie napríklad. Idem sa sebe na nervy :D

sense
31. dec 2022

Ak sa bojíš tak nie, strach ta bude brzdit

zuzanka.zuzu
31. dec 2022

nerozumiem čo s tým má 40tka? akože áno, kedysi som dávala strmhlavé tobogány a kolotoče dole hlavou, teraz pre mňa bol adrenalín ten najľahší "family" 🙈😂 ale plánujem toho v živote ešte veľa... len mať ten čas. alebo menej spať 😀 korčule sú to najmenej.

lija22
1. jan 2023

no sme na tom rovnako. dcera sa naucila za par dni. Mna to velmi laka, ze bysmespolu takto trosku sportovali ale nohy som uz mala zlomene x-krat tiez sa velmi bojim. Manzel mi povedal, ze existuju chranice aj na pistaly, tak asi skusim 😀

limoncino
1. jan 2023

Ja som sa na ne postavila po 25-ich rokoch, no nebola som schopna normálne sa odraziť a už keď som nevyzerala ako pokakana som tak spadla na kostrc že som dva týždne nebola schopná sedieť nieto ešte chodiť. Takže držím palce ale ja som vo vseobecnosti strašnè poleno 😁

martinkatinka
1. jan 2023

Ja mam takmer 40 a toto leto som to skusala 😁

miadi
1. jan 2023

Ja som mala in-line korcule rollerblades v 20ke naucila som sa sama na nich Isla som aj po Ba aj po pešej zone 😂po macacich hlavach ., nikdy som si nic nezlomila a teraz som kupila malej a idem ju ucit doma ., teraz mas super videa na youtube ti vystvelia aj ako spravne stat ako padat tak aby si si nic nezlomila. Najviac sa mi paci ako vysvetluje taky pan ( tatko) okolo 45r bradaty ide k veci . Kupis si chranice na kolena ruky., helmu. A ides . Jedine co mi vadilo je ze noha sa v tom dost poti.

matabb73
1. jan 2023

Ja to napíšem opak ako väčšina. Mám až tri kamarátky, čo sa rozhodli začať korčuľovať po 40-ke a dolámali sa. Jedna mala zlomené niečo v kolene a dve ruku. Jedna tak nešťastne, že jej to museli drôtovať. Je to iné, začínať s takýmto športom vo vyššom veku ako keď je človek mladý. Ani kosti už nemusia byť tak pevné.

dulazh
1. jan 2023

Ja som skusala,ale neslo mi to.Nevedela som brzdit,strieskala som sa a padla tak na zadok,ze som viac nenabrala odvahu postavit sa na ne.Vo vseobecnosti som ale skor drevo na sporty.Korculovat na lade viem,ale len na damskych korculiach so zubkami-tie ma istia.Kolieckove uz nikdy.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam11
1. jan 2023

Mám 45 a korculejem. Neviem, čo s tým ma vek.

h2
1. jan 2023

Ja som dostala kolieskové korčule na svoje 47 narodeniny, dostala som ich od muža, lebo som si ich vypýtala. Muž aj syn korčuľujú výborne (muž má 54 rokov, len pre info 😃), tak som nechcela byť mimo. Bolo to na jar, nejde mi to úplne ideálne, ale nevzdávam to. Už aj inline hokej som hrala. 😃 Čo neurobí milujúca matka pre svojho syna, keď kamoši nemôžu? 😊

mircalla
16. mar 2023

Ja sa korculujem v 50, aj na lade aj na inline. A dost dobre. Viem obe od malicka.