Kôstky z čerešní

20. nov 2022

Ahojte, 4 - ročná dcéra zjedla plnú misku ceresnoveho kompotu a na záver vysvitlo, že aj s kostkami. Vôbec nám nenapadlo to sledovať už dávno kostky normalne vypluvala, vedela ako sa takéto je. Máme to riesit? Myslela som, že to vykaka a hotovo, ale teraz citam ako sa z nich pri stiepeni traviacimi enzymami uvolnuju jedovate latky. Neviem, či s týmto na pohotovost? Asi 15 ich zjedla, plnú veľku misku, keby jednu - dve, tak neriesim.

viestta
20. nov 2022

To štiepenie by platilo iba ak by zjedla jadra a nie kôstky. Kým tie zdravnatene kostky prejdú cez tráviaci trakt, nerozpadnu sa. Vykaka ich neporušené.

solange7
20. nov 2022

Sikulka.

autor
20. nov 2022

@viestta ďakujem, tiež to takto vnímam, že predsa, keď to vyjde celé, tak sa tam nemôže nič uvoľňovať. Muž ešte stresuje, že jej to môže poškodiť črevá, ale zase nie je to nič ostré, tak asi nie?

pribinak
20. nov 2022

Normálne vykaka. Keď sme ako decka sedeli na čerešní a napchavali sa, tak sme zjedli mrte čerešní aj s kostakmi

autor
20. nov 2022

@solange7 len som pozerala prekvapena, že kde sú kôstky a ona so samozrejmosťou - zjedla som ich! Ani mi nenapadlo to sledovať, ved to nie je batoľa a toto už pradávno vedela.

bobo2433
20. nov 2022

Fíha ,sranda ,že jej to nevadilo zjesť aj s kostkami 😬 ale neboj kostka není ostrá to cez ňu len prejde ,vykaka ich cele , nerozpustia sa v nej . Ak máva častejšie stolicu fajn ,ak nie možno by som dala niečo na rýchlejšie vykakanie? 🤔Ale to je len moja úvaha s tým rýchlejším vykakanim 👍😉

mikadooo
20. nov 2022

Ahoj, je to v pohode. Kôstky naozaj vykaká komplet celé ako išli dnu 😉

ankare
20. nov 2022

Podľa mňa sa nemáš čoho báť, vykaka to. Držím palce!

77daniela77
21. nov 2022

@ankare Dam na zasmiatie len ze moj dedko hovoril ze u nich v dedine mal ceresnu len ucitel,tak tam chodili vsetci chlapci a jedli ich rychlo aj s kostkami aby ich nechytili.....nic im nebolo,akurat by ich usvedcili tie kôstky v💩

zuzinka888
21. nov 2022

Tak moja ma rada popcorn ale tu kukuricu ktora nepukne. A vzdy sa hneva ked jej nenechame a vyhodime do kosa. Ten puknuty popcorn neje🤦‍♀️🤦‍♀️

h2
21. nov 2022

Asi neexistuje človek, ktorý by niekedy nejakú tú kôstku neprehltol. Nič jej nebude, neboj. Vykaká.