Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

adetka
19. feb 2009

ahojte... my nedostaneme odporucenie od doktorky... Mirka je od nastupu do jasliciek uz piaty krat chora a berie uz piate antibiotika (uska, uska, priedusky, krk, priedusky)... mame zakaz kolektivu na minimalne rok... takze vam odtatnym drzime palceky... aby ste nastup v septembri zvladli...

tinka10
19. feb 2009

Ahoj Adetka tak to mi je luto 😔 a už ju nedavaš ani do jasličiek?

lenca13
19. feb 2009

Ahojte tak my sme boli uz aj na zapise a mame potvrdenie od doktorky tak sme to dnes odniesli do skolky 😉 to ale ved uvidime ci ju zoberu maju dost deti tak sa nechame prekvapit 😉

cairka
19. feb 2009

adetka, a nedá sa s doktorkou dohodnúť ani na 4 hodinách? naša tiež nebola nadšená, ale na 4 hodiny a s prísľubom, že ak to nebude robiť dobrotu ju stiahnem zo škôlky domov nakoniec potvrdenie napísala. len tam napísala, že je astmatička sledovaná na alergológii a pľúcnom 😠 takže ak bude veľa detí, tak je možné, že nás ani nevezmú, lebo si vyberú deti zdravé 😝 ale ešte nehádžem flintu do žita 😎

dadachen
19. feb 2009

ahojte, ja idem tiež teraz odovzdať prihlášku ale chcela by som, aby malý začal chodiť do škôlky až od januára. Vtedy bude mať 3 roky. Rozpráva síce krásne čisto už od 20 mesiacov, občas sa vypýta na veľký záchod 😉 , cikáme však veselo ďalej do plienok. Počula som však, že nechcú brať deti do MŠ mimo začiatku šk. roka kvôli dotáciám na dieťa, ktoré by im v tom prípade skresali, resp. nedali. Viete niečo o tom?

lenca13
19. feb 2009

Dadachen tak ja som malu tiez zapisala od septembra ale vobec neviem ci pojde 😠 u nas je to tak ze ked ju nedam od septembra tak to pojdem nahlasit do skolky a budem platit 50Sk mesacne udrziavaci poplatok aby mi drzali miesto aspon u nas to tak funguje 😉 skus sa na to spytat

dadachen
19. feb 2009

No ja to vyskúšam. Ale čo sa týka škôlok v "Petržalkove" 😀 , tak to je katastrofa . Ja som však s malým sama a jednoducho od januára musím nastúpiť do roboty.

adetka
19. feb 2009

tinka... ani tam uz nie... radsej...

cairka... neskusala som... lebo ma doktorka zacala strasit nemocnicou... ale v Nitre su jedny sukromne jasle so skolkou... tak ak nebude pol roka po dlieceni chora... a aj imunolog nam da zalenu... mozno ju skusim na pol dna dat do nich... ale az po lete... a drzim palce, aby tvoju slecnu zobrali 😉

hasleerka
19. feb 2009

dadachen no neviem ako je to s držaním miesta, ale mne riaditeľka povedala, že bud mi ju vezme v septembri alebo vôbec, lebo by nedostala príspevok ... a tým pádom ja prídem o RP za oktober

adetka a musíš ju dávať do škôlky, asi hej?

adetka
20. feb 2009

hasleerka... ano... pracujem... sice ako doktorandka... ale aj tak musim byt tri dni v tyzdni na katedre... a dva dni sa venovat mojim pracam v ramci vyskumu... ale prestriedame sa... na tri dni bude chodit k babke (kym sa bude dat)... a na dva dni jej skusim zohnat mamicku na materskej s podobne starym dietatom... aby mala aspon nejaky minikolektivik...

cairka
20. feb 2009

adetka, a ako odôvodnila nemocnicu? tak držím palce, aby sa to poriešilo do toho pol roka 😵 a dakujem 🙂
pokiaľ bola doma zdravá, tak skús vydržať a snád sa to vráti do normálu. moja má od bábätka každomesačne zápaly priedušiek, takže myslím, že škôlka to už moc zhoršiť nemôže. a ak hej, tak ju tiež vezmem zo škôlky. 😉

pamca
21. feb 2009

ahojte, ja som pracujuca matka a tieź chcem dat maleho do skolký od septembra, ale este stale nosi plienku, v aprili mame dva roky. uz viem super rozpravat a vsetkemu rozumie ale neviem co s tou plienkou, uz som skusala vselico ale nepomohlo. v poslednom case sedi na zachode ale nejde sa vicikat.

hasleerka
22. feb 2009

pamca ved do septembra ešte času dosť, ide leto ... záleži od učiteliek, u nás v škôlke by zobrali aj s plienku, ked si dáš pampersku ... môj názor, hlavne nenútiť 😉

tinka10
23. feb 2009

Ahojte,tak mi sme dnes mali zapis do školky,bolo treba aj to potvrdenie od lekarky 😉 Pamca mi sme tiež ešte len v štadiu sa odučania od plienok a ako písala haslerka času ešte dost do septembra,predsa len teraz sa to tažšie učí tým že je zima, von musíme s plienkami takže na jar-leto to určite zmakneme 😉 a u nas veru do školky nezoberu s plienkami,dokonca ani cez spanok nedaju,aj ked si myslím,že je to o dohode v prvom rade s učitelkou 😉

lubkaj
23. feb 2009

pamca: U vas do skolky beru tak male deti? Nas maly bude mat tento april tri roky a minuly rok nam pri zapise povedali, ze ani nemame podavat prihlasku, ze nema sancu, ze deti, ktore uz dovrsili tri roky maju prednost a aj tych maju privela...

hasleerka
23. feb 2009

no neviem ako je to inde, mne napr. pred 6rokmi boli by zobrali dcerku do škôlky od 2rokov, ale som si musela dávať plienky ... nakoniec sme do škôlky nešli a som doma doteraz

lubkaj
24. feb 2009

hasleerka: Urcite vela zavisi od toho, kolko deti sa hlasi. Do nasej sa vzdy hlasi 50-60 a beru 20... My to skusime tento rok, snad nas zoberu - maly uz bude mat 3 roky, ma v skolke starsiu sestricku (aj ked ta ide v septembri uz do skoly) a patrime do ich obvodu. To vsetko su plusy. Tak uvidime. Prihlaska sa da zobrat v priebehu marca, odovzdat ju treba aj s potvrdenim od lekarky do konca marca a do konca aprila dostaneme rozhodnutie.

hasleerka
24. feb 2009

čítam že ja som to tu dáko zle popísala, do tej škôlky sme išli potom od 3rokov a doteraz som doma, lebo už mám aj druhú

katkanr
24. feb 2009

Ahojte kočky,aj mi sme boli dnes na zapise do školky...

Martinka 1704 asi nebudu tí naši chalani partaci,lebo je tam strašne vela detí prihlasených
☹ Mi sme tam boli o 10:30 a prihlasených už bolo 32 detí a primat budu iba 22

Tinka ahoooooooj 😀

tinka10
24. feb 2009

Ahoj Katka a prečo myslíš že by vas nezobrali?je pravda že budu uprednostnovat asi trojročné skor,ale mne na posledy riaditelka našej školky spomínala,že by nemal byt problém.Mi sme tiež boli 20 v poradí ked sme tam prišli a to bolo 10 hodín ešte len 😅 ,ale neviem veru kolko príjmaju detí do našej.

chiara99
24. feb 2009

ahojte, aj ja sa pridavam, davam prihlasku pre syna do skolky na druhy pokus. Minuly rok nam ho nezobrali, bolo vela 3 rocnych a Patko je januar ´06 a este decembrovych ´05 zobrali. Sekli sme sa o 2t. 🙂 Nechceli ho zobrat ani v january, co som uz mala nastupit po 3r MD do prace. Ale som otehotnela, tak som to potom neriesila.
U nas v Petrzalke su zapisy do skolok od 1.3. Myslite, ze zase bude problem s jeho prijatim? On uz vyslovne potrebuje kolektiv deti, je velmi spolocensky a doma mu uz nestacim.

hasleerka
24. feb 2009

no teda čítam aké veľké problémy sú vo velkých mestách ... no ja mám školku asi 50m od domu, dieťa by tam aj samo trafilo 😀

ikulka
24. feb 2009

jéééj hasleeerka pozerám že su naše rovnako staré...kedy sa tvoja malá narodila? no my už máme prihlášku potvrdenu zajtra idem s nou do školky kým ju nezavru lebo deti je málo maju všetky chrípku a potom su prázdniny tak nech to mám vybavené

vinifred
24. feb 2009

U nás pod domom škôlku zrušili a na okolí ich je viacej zrušených..teraz nie je miesto..dcérka bude mať v apríli 3 roky,už mám potvrdenú žiadosť od doktorky,chcela som ju dať od septembra...ale mám syna,ten bude mať v júni 2 roky,tak som si to rozmyslela..aspoň si ich ešte užijem...ten čas sa aj tak nevráti a veľmi rýchlo mi to ubehlo... ☹Nájdeme si ešte radšej neaké aktivity,aj keď oni problém nemajú... 🙂
Čítala som,že zoberú skôr aj tak 5-6 ročné deti,ktoré majú pred školou... 😨
Kamoška mi vravela,že keď ju nedám od septembra,môže sa stať,že mi syna budúci rok nevezmú..trochu divné.. 😕 Neviem,či je na tom niečo pravda.. 😒
Tak ju asi vyskúšam dať od apríla 2010 a malého od septembra 2010..

martinka1704
24. feb 2009

katka ahoj 🙂 my sme boli ráno tiež,a keďže sme až z Hôrky tak nás asi nevezmú ☹ na budúci týždeň by mala volať,že ktorá škôlka má ešte miesto,že kam by ho šupli tak uvidíme.a ty si z okolia tej škôlky? 😕

hasleerka
25. feb 2009

inak to je hrozné s tými škôlkami, fakt ked musí ísť mama do práce a nemám babky opatrovateľky, ja neviem ako to zvládajú ... ja sa nemám kam hnať do práce, ktovie či niaku do septembra nájdem

vinifred naozaj si ich užívaj a škoda ju hned hnať do škôlky, aby ti nosila choroby domov ... my sme semtam zostávali doma ked chodila tá staršia, pospali sme si , spolu sme navarili, bolo to super ... s menšou si už tak neužijem

ikulka my sme narodený 10,10, o 10:00H, super dátum a vy?

katkanr
25. feb 2009

Martinka ano ja byvam blízko,ale v okolí mam ešte dalšie dve školky,ale nie su až také dobre... 😒 Mýslim vybavením a hlavne prístupu k detom. No uvidíme 😉

mimi
25. feb 2009

ahojte, aj nas caka skolka od septembra a chcela som sa opytat, ze podla coho vyberate skolku? Date svoje deticky do MS, ktora je najblizsie, alebo podla dajakych referencii?
Ja som sa bola informovat vo februari, ale pani riaditelka mi povedala, ze zapis sa robi az v marci, tak mam prist neskor. Pravdu povediac, neurobila na mna velmi dobry dojem, nezdala sa mi moc ochotna, taky pristup, ze kto zas otravuje. Ked som tam bola, stretla som sa aj s ucitelkou, ta bola velmi mila, len ten pristup riaditelky sa mi nepacil 😖 Teraz neviem, ci sa mam poobzerat po inych skolkach. Co by ste mi poradili?
Dakujem!

lubkaj
25. feb 2009

mimi, mozno v tej skolke maju vzdy velky zaujem, tak riaditelke velmi nezalezi na tom, ako zaposobi na rodicov... Napriklad aj nasa riaditelka (MS Pri Krizi - Dubravka) sa mi zdala velmi odmerana, ale teraz uci moju dcerku, predskolacku a ta ju ma velmi rada. Vlastne vsetky ucitelky (az na jednu, ktoru sme bohuzial teraz schytali tiez) su velmi mile a niektore dcerka doslova zboznuje.
A my sme vyberali podla toho, ze k nam bola najblizsia. Boli sme sa pozriet aj na dni otvorenych dveri, pacilo sa nam, tak sme sa zapisali. Ale sme mali stastie, ze nas zobrali, lebo vyse 40 deti sa nedostalo...

mimi
25. feb 2009

lubkaj, dakujem za radu! mozno mas pravdu a je to tak ako pises. Moja znama tam bola tiez zapisat jej maleho a bola z tej riaditelky sklamana, tak hadam na deticky bude ina, no uvidime. My nemame moc na vyber, je to specialna skolka, maly ma problemy s ockami, tak ja len dufam, ze tam bude spokojny.