Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

ikulka
13. mar 2009

no myslím že ten príspevok je aj pre tých rodičov ktorím deti navštevuju sukromnu, špeciálnu......a pod školku aspon tak mi povedali na UPSVR ked som sa informovala
áno a tak ako povedala lienočka k15,9 sa nahlasuje stav a vtedy pojde aj moja asi do školky tak v tom prípade mi vyplatia ešte aj rodičák keby nastupila od 2,9 tka už nie
lenkalienka myslím že už nedostaneš rodičák aj ked dáš dieťa do školky len na pol dna, ale neviem presne najlepšie je si to zistiť priamo na up a nahlasovať to asi tiež nemusíš to by mala školka

hasleerka
16. mar 2009

ikulka, ja mám nahlásenú malú od 2,9, (síce nastúpi možno až 8,9,), ale rodičák dostanem (teda aspoň tak mi povedala na urade) a ja sa musím ísť odhlásiť na UP

ramzesa
16. mar 2009

Janetina- až teraz som si prečítala, že si sa ma pýtala... No myslela som matky po skončení rodičovskej dovolenky...a problém preto,lebo uprednostnené sú deti, ktoré majú odloženú školskú dochádzku a deti, ktoré majú 5 rokov,čiže predškoláci. Potom idú deti od nich mladšie a až tak tie najmenšie. Čiže tie najmenšie triedy sa nemusia podľa toho vôbec otvoriť. A stretla som sa aj s takým,že ak matke končí síce RD,ale ešte nemá istú prácu, tak jej dieťa nevezmu a uprednostnia matku, ktorá už prácu má. A ani nespomínam matky, ktoré majú menšie dieťa a sú na MD alebo RD. Tak asi tak to je. Ja som volala ešte do jednej škôlky, čo som tiež vedela, že je už plná,ale p. riaditeľka mi povedala,že mám ešte skúsiť v septembri alebo v pribehu roka,možno sa niečo uvolní. Len teraz ako si hľadať prácu,keď netuším kedy budem môcť nastúpiť 😠 .

ikulka
17. mar 2009

haslerka to naozaj vidíš mne povedaliže ak nastupi od 2 nedostanem rodičák....tak aké su to potom zákony ked si každy robí ako chce 😠 a ževraj ja nemusím robiť nič to školka nahlasuje....tak už teraz naozaj neviem 🙄

hasleerka
17. mar 2009

ikulka, teraz si ma vystrašila, ja zase pôjdem radšej na úrad ... a tebe povedala, že kedy máš nahlásenú, alebo záleží kedy nastúpi do škôlky?

ikulka
17. mar 2009

no mne povedala že nástupom do školky strácam nárok na RP ale tým že ide až 15-teho tak mi ho vyplatia ale od 1,10 ma vyraduju z evidencie.....no a s tým nástupom to školky nahlasuju a aktualizuju k 15,-temu či dieťa nastupilo.....ale veru radšej sa chod ešte opýtať aj mne kázala že si mám ešte v auguste zavolať či nebola nejaká zmena v zákone, novelizácia a pod....

hasleerka
17. mar 2009

no fakt aby tam človek chodil na x-krát ... mne povedala že ma vyradia hned dnom kedy nastúpi ... keby ešte dáka mama pridala čerstvú informáciu

bejka13
19. mar 2009

na úrade si musíte nahlásiť samé , že dieťa nastúpilo do škôlky , riaditeľka s tým nemá nič spoločné . no a musíte si dať potvrdiť tlačivo z úradu v škôlke, keď dieťa nastúpi/ napr. Názov škôlky , adresa a dátum nástupu. riaditeľka vypíše a potvrdí a vy si to samé odnesiete a potom od nového mesiaca už nedostanete príspevok

lenkalienka4
19. mar 2009

a co sa stane ak dam dieta do skolky a nenahlasim to s dufanim ze nato napridu? 😕

janulka18
19. mar 2009

tak po všetkých info z tejto stránky mám celkom zmätok.Malý bude mať 7.9.tri roky.Máme dve škôlky.Do tej !lepšej"som chodila od novembra kvôli prihláške a bolo to:príďte v decembri,potom v januári,nakoniec v marci.A skončilo to tým,že malého do škôlky nevezmú,lebo v auguste čakáme druhé bábo.tak som dala chytro prihlášku do druhej škôlky.Ale fakt som ich neinformovala,že sú druhou v poradí.snáď to až taký problém nebude.

hasleerka
20. mar 2009

bejka dík, si mi potvrdila čo viem aj ja, takže už sa nepôjdem pýtať, len rovno v sept. pre tlačivo

lenkalienka ja by som to neriskovala, že nenahlásiť, sa ktosi bude po tebe potom voziť 😒

katkanr
20. mar 2009

Martinka a Timka no ako už vám prišlo vyrozumenie zo školky?Mne volala riaditelka z Bazovskeho,že si mám príst po prihlašku,lebo nás neprijali a tým pádom sme už neni a 1.pod čiarou.
Najlepšie je natom to,že suseda ktorá si zaniesla prihlašku neskor ako mi a jej syn je mladší ako Timko tých zobrali 😠 Tak už vážne nechapem podla čoho tie detičky prímaju 🙄

Tak som bola aj na Správe na vršku,že čo to má znamenat,že ich prijali a nás nie ☹ Proste ma odbila s tým,že to je iba na riaditelke školky koho zoberie.Aj som jej "vynadala" aj som sa rozrevala,že to nieje možné...Ze sa možem íst stažovat aj primarorovi 🙄
Mám si zavolat v pondelok na správu,prečo riaditelka školky zobrala ich a nás nie...

To je tá suseda,čo v školke riaditelke povedala "svoje" Takže pokial si človek neotvorí hubu nič nevibaví 😠
Jáááj a ešte mi na správe povedala,že nemám štatom ručený nástup do školky.

😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

ikulka
20. mar 2009

boooože dievčatá to som si nikdy nemyslela že ešte aj s prijatím do školky su takéto problémy a ešte aj v tom je protekcia ☹ to je des ale ved sme an slovensku tak čo sa diviť......
nám ešte neprišlo rozhodnutei či nás beru alebo nie....tak uvidíme...ja len stále dufam, že tu na dedine to nebude až také zlé..... 🙄

janulka18
20. mar 2009

A do akej doby musia dať vlastne vyrozumenie zo škôlky,či dieťa berú?Je stanovená nejaká hranica od podania prihlášky? Inak protekcia je fakt všade,mne bolo tiež naznačené,že najskôr sa berú deti kolegýň a známych.Ale keďže sme malé mesto,tak to je aj tak 90% detí.

katkanr
21. mar 2009

Janulka do 15.4 musí mat školka všetko uzatvorené...

Ja som maximalne sklamaná 😢 a znechutená 😝 z celeho Slvenskeho štatu,pretože všetkým ide iba o prachy 🙄 A teraz chodte volit prezidenta,no s*riem sa im naňho... 😠

k.a.t.k.a.
21. mar 2009

ja len v pondelok idem zaniesť prihlášku tak som zvedavá 😅
Ja závidím iným národom ktorí pri sebemenšej nespokojnosti so systemom vychádzajú do ulíc a dávajú to nahlas vedieť vsetkým napr. takí greci, francuzi / cim nemyslim ze jo nejake nasilie 😝 / ale slovaci si zanadavaju na vladu, system a vsetko okolo len tak "medzi nami" a este si aj nechaju srat na hlavu 😝

tinka10
21. mar 2009

Ahojte Katka tak je mi luto,že vas nezobrali ☹ a ja by som bola asi takisto znechutená,ale fakt nepochopitelné,že podla čoho prijmaju ked jedného ano,druhého zas nie,zvlaštne kriteria maju a pravdy sa človek nedovola... 😖 a teraz čo budeš robit? 😅,nam ešte nedošlo rozhodnutie 😒 ale ked nevolaju tak to beriem už ako istu vec že nas zobrali 🙂

bejka13
21. mar 2009

Ahojte, vyrozumenie-rozhodnutie zo zákona vám dajú do 30.4., či je alebo nie je dieťa prijaté .

martinka1704
21. mar 2009

ahojte.

katka nie ešte nič neprišlo,ale ako písala Tinka beriem to,že hádam áno 😒 inak fakt svi..tvo,čo sa deje.to máš akože ostať s malým ďalší rok doma,či hľadať si opatrovateľku od januára? 😕

tinka - tiež to beriem ako hotovú vec 😉

edita33
21. mar 2009

caute,,citam ze do 30.4.maju dat vyrozumenie o prijati,,ja vybavujem jednu skolku zastavku od nas ,lebo maleho mi tento rok u nas nemoze vziat,lebo je odsadene,,az na druhy rok,,ale mne v druhej skolke povedala riaditelka ze jej mam zavolat zaciatkom aprila kolko ludi poda prihlasky,a podla toho mi vezme maleho do skolky,,nedala mi ani prihlasku,,tak dufam ze ho vezme,,aj ked si myslim ze ona aj tak nevie kolko deti jej nastupi v septembri,,prihlasky mozu podat rodicia vo viacerich skolkach,,a prave toho sa bojim ze nebude miesto ani v tej skolke a to sa uz fakt zblaznim ,lebo sa musim vratit do prace koncom juna ,,tak ako to je ked mi nedala prihlasku iba zapisala do zosita,,da mi ju teraz ked pojdem?preco mi ju nedala v januari,,je v tom taky bordel,zo starsim synom som take problemy nemala,prijaty bol v pohode,,

martinka1704
22. mar 2009

edita ahoj.no u nás sa napríkla nemohlo podať viac prihlášok.Museli sme si vybrať len jednu škôlku a podľa mňa tá už vie koľko prihlášok majú 😉 mám pocit,že v každom meste iné pravidlá. 😒

tinka10
22. mar 2009

Martinka,len aby sme sa s tou školkou neprepočítali 😀 ked sme si také isté 🙂 potom už neviem čo by som robila 😒 a ako hovoríš v každom meste maju uuplne iné podmienky k prijatiu to je tiež zvlaštne 😅

hasleerka
22. mar 2009

a ja sa ešte spýtam, platíte u dr. za vyplnenie prihlášky?

lenca13
22. mar 2009

Hasleerka ja som platila len uz neviem kolko 😉

martinaema
22. mar 2009

ja som platila 1,66€

hasleerka
22. mar 2009

martina, to je celkom fajn, naša dr vraj pýta 3eur ... to je ale sila, to ked si dávajú maminy prihlášky do viacerých škôlok to za každým platia?

erka12
22. mar 2009

tak teda,ja som si dala potvrdzovat prihlasku a nic som neplatila a dodatocne som davala aj druhu prihlasku potvrdit,keby sme ju nahodou potrebovali a tiez som nic neplatila 😉

hasleerka
22. mar 2009

tak podla čoho si to potom tí dr. pýtajú, aké vlastné majú nároky?

janulka18
22. mar 2009

Tak ja neviem už o čo aj lekárom ide,ale ja mám celkom zlatú pohoďáčku a dávala som potvrdzovať dve prihlášky a ani za jednu si nič nepýtala.A môžu vôbec pýtať za potvrdenie?To mi už príde fakt divné.A čo sa týka neprijatých detí,som zvedavá,koľko by mi prispela táto úžasná sociálna vláda na opatrovateľku,ktorá tu stojí okolo 4tis.-5000,-Sk mesačne(na eurá som to ešte neprepočítala 🙂 ,ale aj tak je to dosť)

martinka1704
23. mar 2009

hasleerka - od nás pýtala 2Eur. 😉

tinka -veď to.tiež si verím,ale keď príde rozhodnutie,že ho neberú asi ma šľahne. 😠 ale myslím,že toby nám už volali,snáď 😀