Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

majdiska
20. aug 2009

to máš pravdu, neboj sa uvidíš že to bude super pre teba aj pre malú 😉 mne už malý chodí tancujúci do škôlky, tak sa teší že až 😀 na p. učiteľky nedá dopustiť, normálne som počula že plače za nimi, ked idú dať niekoho cikať.. 😉

andulkau
20. aug 2009

Majdiska ,tak si isto stastna ,ked vidis ako mu jaslicky prospievaju. 😉 .Aj moj Adamko chodil ,ale ten mal menej 14mesiacov.A tiez som nedala dopustit na ucitelky.Vsetko sa tam naucil. 🙂

majdiska
21. aug 2009

andulkau no tak vidíš, nebude až tak zle 😉
ozaj sue ak si tu, tak som rozprávala s mojou švagrinou, tak jej malého zobrali od septembra bez problémov do štátnej do BB.. len neviem, kde to ide chodiť 😉 ale že sa môžu chodiť zaúčať..

cicushka
21. aug 2009

Ahojte,

mohli by ste mi niekto poradit.

Chcela by som od Januara 2010 normalne nastupit do prace. Myslite, ze mi niekde zoberu dieta (bude mat 2.5 roka) ak som tento rok zatial nikde nepodala ziadost v termine na to urcenom?
Ci musim pockat az do septembra 2010?

hasleerka
21. aug 2009

cicushka, podla mňa to záleží len od riaditeľky, ak bude mať voľné miesto, tak ti vezme ... skús sa popýtať ... ale čo viem tak je dosť problém so škôlkami

helen
21. aug 2009

Cicishka, určite to závisí od voľného miesta, napr. tu v BA takmer nikde nezoberú dieťa mladšie ako 3 roky, len ak do súkromnej. Ale zasa možno nejaké deti vypadnú pre "poruchu imunity", to sa stáva často, tak to predsa len skús.

sasiki
21. aug 2009

ahojte, votriem sa vám sem 🙂 moje zlatíčko tiež nastupuje do škôlky, zatiaľ len na 4hodiny, ale veľmi sa teší, dúfam, že jej to vydrží 🙂

bambulkaj
21. aug 2009

Babulky,ja som sem už dlhšie nepísala, ale čím viac sa nám to kráti, tým viac sa bojím...či ako to nazvať...malá sa teší,všetkým rozpráva,čo tam budú s detičkami robiť...ale poraďte kto viete,mám ju dať najskor na 4 hod alebo hneď na celý deň?je na mňa strašne naviazaná aj keď deti ma rada...zaspí len so mnou, takže je by som to asi radšej skúsila najprv na pol dna a potom aj so spánkom... Čo vy na to? Díky

hasleerka
21. aug 2009

bambulkaj my ideme prvý mesiac na 4hod a potom už celý deň

lienus
21. aug 2009

bambulkaj, nas maly tiez zaspava len so mnou a je na mna naviazany. skusim ho ale dat hned na cely den, aby si nezvykol, ze tam nebude spinkat. uvidim, co to spravi a tiez ako sa to blizi, stahuje mi zaludok 😉 ale on sa tesi, no uvidime...

hasleerka
21. aug 2009

no naša riaditeľka moc nechce brať hned na celý deň ... my tiež spíme spolu, ale Miška už vie že tam bude po mesiaci spinkávať, tak sa teší ...

helen
22. aug 2009

Babulka, to istotne závisí od dieťaťa, ale môže to byť zasa potom pri prechode na celý deň problém. ALe môže to fungovať aj naopak, kámoške chodil syn na celý deň a mal veľký problém a bol stále chorý. A keď začal iba na pol dňa, na obed ho vyzdvihla opatrovateľka a spal doma, tak ho choroby prešli okamžite.

david93
22. aug 2009

ahoj, mám malého syna (22 mesiacov) a sme z Košíc
máte niekto skúsenosti so škôlkami v Košiciach? chcela by som zistiť nejaké referencie ktorá áno a ktorá nie, či sa "oplatí" anglická škôlka a tak podobne
budem vďačná za každú skúsenosť

utka
22. aug 2009

Ahojte!!!
Ja už som sem raz písala...Aj môj synček Vikitorko ide 2.9. do škôlky. Ale on sa tam vôbec neteší ☹. Keď mu poviem, že tam budú chodiť aj jeho kamaráti, tak mi povie, že nebudú, že on tam bude sám chodiť...
A jedného času sa aj pár krát pocikal a mám pocit, že to preto, aby nemusel ísť do škôlky. Som z toho smutná. Je veľmi na mňa naviazaný. Som teda zvedavá ako to zvladne a ako to zvládnem ja...

bambulkaj
22. aug 2009

Baby dík za rady,veď práve,že nevieme, ako to bude fungovať - či hneď na celý alebo nie...ja sa ale bojím, ze ak by som ju nechala hneď na celý a by ho celý preplakala, tak mi na další deň chytí taký panický plač, že tam nejde a sme skončili..ja som myslela,že teda ten prvý týždeň(vlastne sú to len 3 dni) by som ju dala na 4 hod a potom uvidime...

helen
23. aug 2009

David, košické škôlky nepoznám, no čo sa týka angličtiny, verím, že to má zmysel jedine vtedy, ak je dieťa jazykovo aspoň priemerné a ak plánujete vydržať s tým dlhodobo, teda až po základnú a ďalej. Inak si z toho do života veľa nezapamätá a je to iba pre potešenie starých rodičov 😉
Utka, držím palce, aby nebola realita taká zlá, ako sa javí teraz, môže ťa ešte prekvapiť a hneď druhý deň sa bude tešiť 🙂

katrin
24. aug 2009

Utka, kam idete do škôlky?

lagoonka
24. aug 2009

Ahojte maminky,
ja mam tiez doma cerstveho skolkara, tak ak dovolite, rada by som sa pripojila. Nechystate sa niekto 2.9. do MS na Sancovej ulici v BA?

aksulvap
24. aug 2009

Aj my ideme budúci týždeň prvýkrát do škôlky 😉 , ja už som v robote, tak budem musieť poprosiť svokru, aby malého zobrala poobede skôr - nech tam nie je chúďatko moje hneď od začiatku celý deň...

Ozaj, čo nabalíte detičkám prvý deň so sebou?

nadhera
24. aug 2009

aj my ideme prvykrat do skolky a netusim,co malemu nachystat. vraj deticky prve dni su len tam na par hodin.

hasleerka
24. aug 2009

no my si prvý deň neberieme nič, pôjdeme asi len na dve hodinky ... nech sa trochu oťuká, aj ked sa tam moc teší

sasiki
25. aug 2009

nám kázali priniesť len papučky a niečo na prezlečenie. Vraj všetko ostatné tam majú 🙂

nadhera
25. aug 2009

znama vravela, ze jej dieta ked slo prvykrat do skolky, ostalo az do 15-16tej. v tom case mala ucitelka okolo 5otky a vravela ,ze ma s tym skusenosti, takze ziadne kratenie, deticky pekne cely den ostavali v skolke. a znama bola spokojna,dieta tiez. no,ja neviem...

dadulaa
25. aug 2009

my ideme tiež prvý deň hneď na celý a mám z toho obavy, no veľa mamín mi vravelo, že je to tak lepšie hneď od začiatku dávať na celý deň, dieťa si rýchlejšie zvykne aj na to, že tam bude spinkať a nepôjde na obed domov, tak neviem.. 😉

helka101
25. aug 2009

Ahojte maminky 😉
tak aj my budeme od 2.9. škôlkari, dnes sme sa boli s malým za kusok vo škôlke pohrať, a velmi sa mu tam páčilo, až tak že mi nechcel ísť domou 😅
takže po poradení s pani učitelkou, sme sa rozhodli, že maleho tam dame hned na cely den, že je to lepšie ako ho prísť vyzdvihnuť, bude to potom čakať aj dalšie dni.. vyskuušame, aj ked mam z toho obavy 😅

no a nam kazali priniesť zo sebou papučky, niečo na prezlečenie, pyžamko, kefku, poharik, wc papier, servítky, papierove vreckovy... asi všetko a jasne že maleeeho 😉

tak vam držíme palce, ako aj samy sebe, aby to naše deťuurence pekne zvládli 😉

vranka4
25. aug 2009

Ahojte 🙂 ,naše dvojičky tiež nastupujú do škôlky v septembri,už teraz mám z toho obavy,asi si horšie zvyknem ja,ako oni 😒 ,budú mi chýbať 😒 ,ale tiež je podľa mňa lepšie hneď na celý deň 🙂

helka101
25. aug 2009

Vranka, no nejako to musíme prekonať 😉 ty to budeš mať ťažšie ešte dvojnasobne 😅

anesim
25. aug 2009

Moja malá keď nastupovala pred dvomi rokmi, tak som ju tam chcela nechať hneď na celý deň, no nemohla som. Museli sme pre ňu prísť okolo 10 a to tam bola už o siedmej, keďže som ja nastupovala do práce, ešteže bol muž doma a išiel pre ňu. druhý deň tam obedovala a až tretí deň spala, ten tretí deň bol jediný kedy plakala, doslova revala, no plakalo tam veľ detí, tak sa k nim pridala. Tak som vovlala do škôlky, či mám ísť pre ňu, ale nebolo treba. Takže od toho tretieho dňa tam spávala, ale bolo tam dosť detí, ktoré tam boli len chvíľu. No ja som už chodila do práce, som tiež učiteľka, no na ZŠ a vtedy je dosť roboty v triedach a s papiermi, tak voľno som mať nemohla. Ale našťastie to super zvládla, ale ona sa do škôlky tešila

vranka4
25. aug 2009

Helka,to máš pravdu,Ivka sa teší,Marek je väčší mamičkár, stále,keď len spomeniem,že ja pôjdem do roboty ako ocko,oni do škôlky,tak hneď začne,že maminka nie do roboty a už slzy na krajíčku,Ivka mu začne vysvetľovať,že maminka musí do roboty 🙂... ,ale verím,že to prekonáme,čo nám ostáva,keď začne jeden plakať,viem,že druhý ho bude nasledovať-sú kolegiálni 😀

lagoonka
26. aug 2009

Nam na vyber ani nedali. Prve tri dni budeme od 8,30 do 10,00, potom styri dni od 8,30 do 11,00 a posledny den od rana do 12,00. Vdaka panu bohu mi zamestnavatel umoznil tie prve dva tyzdne po nastupe z rodicaku dovolenku, lebo fakt neviem ako by som to riesila. Poviem vam, padol mi velky kamen zo srdca. Dalsi problem pride s prazdninami... V skolke, do ktorej nastupujeme, cele leto nie je ani nohy. Uz teraz ma hroza obchadza pri pomysleni, kam asi tak dam svojho syna na tolke volna pani vychovavateliek (podla netu mali mat volno len do polovice jula a posledny augustovy tyzden), no aj mimo tychto terminov maju skolku zamknutu a nikde ani nohy, ked mam narok len na 4 tyzdne dovolenky v roku. Slobodna mamina bez vlastnych rodicov ma hold o starosti a stresy postarano... Aale, hlavne, ze sme zdraviiii!!! 😎