Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

zdenus
12. jan 2010

caute,
tak eliska vcera v skolke v pohode, aj tam spala...rano sice nechcela vstavat, ale to k tomu patri 😉

dneska rano uz vrzgala, ze nejde do skolky, ze ona bude doma so mnou, ale nakonec sla...uvidime, ake budu referencie poobede 😕

monky1
12. jan 2010

no tak nasa nebola vobec taka statocna---celu cestu busom ok, ale v satni spustila taky koncert, ze som sa az hanbila....ucitelka ju odo mna trhala nasilu....ale vraj to trvalo len chvilocku a potom uz bola zlata

....a dnes uz lepsie, ale neustale omielala, ze ona tam nechce ist....tak uz jej hovorim,ze ma boli srdiercko, ked toto stale opakuje a ona na to: - mamkaaaaaa, nemoze ta boliet srdiecko, ved ja ta lubim aj milujem 😀, co ty to nevies??? ...a pritom ma hladka po ruke 😅

my ale nespime, je tam len do 12.30.....som zvedava, ci sa ta chorobnost znizi

sakura77
12. jan 2010

ahojte! tak my sa hlasime po dlhsej dobe,kedze mame doma babo,nejak nestiham vsetko,aj ked malinka je dobrucka-zato s jej bratom je to horsie,je to maly ziarlivec a pozornost si vydobyja vselijakymi neplechami,plus do toho aj to ze skoro cely november aj december bol doma,najprv chory,potom chripkove prazdniny v skolke-potom zas chory,a tak dokola...tak vcera konecne isie,celkom sa tesil a aj dneska uplne v pohode,tak som rada,lebo ked som sa ho pytala ked bol doma ze ci nepojdeme do skolky tak ani pocut nechcel-ale myslim ze mu to uz chybalo,medzi detmi byt trocha

hasleerka
13. jan 2010

pekný deň ... my do škôlky opäť super, sme tuším už bezproblémový ... ale ráno tam jeden 6r. chlapec plakal, normálne sa učiteľka bála že sa potom aj tie menšie rozplačú ...

titkovamiriam
13. jan 2010

marek isiel rano s tatinom a polospiaci,som zvedava ako zvladne dalsiu ucitelku jedna im isla do dochodku ☹

danu
13. jan 2010

u nas v pohode a zatial od pondelka aj zdrava, tak dufam ze jej to dlho aj vydrzi 😵

sakura77
13. jan 2010

no nam uz pociatocne nadsenie opadlo 😀 dneska mi oznamil ze uz nepojde do skolky-ale nakoniec isiel v pohode 🙂

dia2006
13. jan 2010

Ahojte, tak ja sa k Vam pridavam. Chcela som sa uz skor, ale tak aspon teraz. Mozem?
My sme nastupili do skolky v sept, ale mala mala problemy, odporucili nam vybrat nosne
mandle, takze nechodila dost dlho, inac je spolocenska, takze ziadne place neboli.

monky1
14. jan 2010

ani hanka uz tri dni neplakala, ale ani jeden den sa nezaobide bez komentarov...ja tam nechcem ist, podme prec, nedavaj ma tam, tam nie je dobre 😀 ..... i ked rano ma plac na krajicku, ale drzi sa

zajtra ide po prazdninach uz piatykrat do skolky, to je zvycajne den, kedy aj skonci, lebo vzdy ochoreje...tak som zvedava, ci to tentokrat potiahne aspon dva tyzdne 😀

janulka18
14. jan 2010

Ahojte, tak mi po prazdninach celkom ok, ale v pondelok sa nestihol pytat kakat, nechcel poobede spat a utorok sa v spani pocikal. Samozrejme, ze sa hanbil, tak teraz place,ze v skolke nebude spinkat a nepojde tam. Ale vraj ho nik nevyhanbil, tak neviem. Ale vcera sa nepocikal, tak uvidime dnes. Ucitelka povedala, ze to bude psychika, tak som fakt zvedava. A vcera som tam uz pocula jedneho chlapceka kaslat, tak supeeeeeeer.

nadhera
14. jan 2010

monky, nemysli na to, lebo privolas chorobu. skus davat nieco preventivne - nasi maju cibulovu stavu 1-2x tyzdenne v mede. a klopklop . 😉

zdenus
14. jan 2010

tak nasa eliska je po tych vianocnych prazdninach ako vymenena...do skolky sa tesi, spi tam, ziadny plac,....obrat o 180 stupnov...ale zas maly problem, uz jej tecie z nosa, par deti malo sople a jasne, ze to posunuli dalej, takze zajtra ostava doma a dufam, ze cez vik sa z najhorsieho vyhrabe, nech moze v pondelok nastupit 😕

janulka18
15. jan 2010

Tak vcera malý zas na WC nedobehol 😝 , ak bude mat dnes znovu nehodu,nechám ho asi na pár dní doma.Už je parádne vystresovaný, bojí sa ísť spať aj večer, aby sa nepocikal alebo nepokakal. Fakt neviem,čo sa stalo, pred prázdninami bol ok. A doma sa mu nič také už dosť dlho nestalo a vlastne ani v škôlke pred prázdninami. Už začínam byť celkom zúfalá.

evulik6
16. jan 2010

caute baby...dlhooo som tu nebola... my mame teraz cely januar pauzu od skolky, mame imunoterapiu...no som zvedava co bude potom...ale sem tam do skolky zabehneme pozriet a pohoda...tak snad... naposledy tam plakal po prvych troch dnoch, tri rana ked sme od neho odisli ale len minutku vraj a bolo dobre...odvtedy uz ziadna slza, pekne da pusu, serus a dokonca aj dvere zavrie...a to chodi od zaciatku na cely den... hned prvy den tam aj spinkal, co som bola v soku, lebo doma toho vela nenaspi, ked zaspi tak spi dve tri hodky ale su dni ked nespi vobec...

Tak drzte palce nech nam imunoterapia zaberie a nejako to hadam do leta dobojujeme... zatial kazda mamina v praci mi hovorila ze mala to iste ale len prvy rok... kazdy mesiac choroba.... ale vraj to prejde, tak nam neostava nic ine len cakat... drzim palce nech su deticky co najmenej chore...

Inak Zdenka cavelooo :D:D:D

tinasc
16. jan 2010

ahojte, no myslím si, že naša Ivka si už tak zvykla, dokonca sa aj teší do škôlky (konečne 😀 ) že už jej netreba ani kývať, keď odchádzame preč, predtým vždy bola nalepená na okne a museli sme jej odušu kývať, kým sme jej nezmizli z dohľadu, inak by bolo zle 😉 teraz už povie - už ti nebudem kývať 🙂 a môžeme ísť 😀 ...

evulik6
17. jan 2010

supis tinasc 🙂)

nadhera
17. jan 2010

maminy, budete mat v skolke karneval? zatial u nas nic nevravia, ale asi zacnem daku masku zhanat po znamych , nech neskor nie som prekvapena. 😉
A cim chcu vase deticky na karnevale byt? Resp. aku masku mate pre ne?

sakura77
17. jan 2010

ahojte! tak my prvy tyzden po prazdninach v pohode,dneska uz chcel rano tiez ist 😅
nadhera,veru este nic nehovorili,ale viem ze byva kazdy rok,takze asi bude-u nas momentalne fici rozpravka sponge bob a kiko chodi po kolenach a musim ho volat Gary - to je slimak z tej rozpravky 😅 ,tak asi bude chciet byt slimak 😀 😀

monky1
17. jan 2010

nadhera, neviem, cim by chcela byt hana - keby dostala na vyber - ale asi princeznou, ale pripravujem ju na to, ze bude lienka....len ma mrzi, ze nasi nevedia najst ciapku, kt. kedysi sila moja mamina - bola z cierneho tesilu, podsivana podsivkou a na hlave mala dve tykadla z kablu....oblecenie - cirne silonky, cierne bodynko a okolo krku uviazany plastik - cerveny s ciernymi bodkami...a jasne ze cervena skraboska s ciernymi bodkami.....polovicu z tejto masky nemame 😀 ...uz sa postracala, ale ja som v tom v MŠ vyhrala 1. miesto 😵 ...ved my uz nieco vymyslime

danu
18. jan 2010

tak my uz trochu pokasliavame ale snad este tyzden vydrzi 😖 inak v poho rano bez placu tesi sa 😵

tinasc
18. jan 2010

ahojte, no u nás ešte karneval nespomínali... ešte sme sa ani nerozprávali, čím by Ivka chcela byť 😉 ani neviem preto, ako budeme masku vyrábať, alebo si požičiame.... naozaj neviem 🙂

janulka18
18. jan 2010

Tak, malý už začína kýchať a ďalší chlapec dnes kašľal pri prezliekaní.
Danu:Tiež dúfam,že aspoň týždeň vydržíme 😝 Každopádne štvrtok,piatok zas nehoda v spaní a doma pohoda,tak je to psychika a to musí dáko prejsť. Vraj mu mám dáko posunúť hodinu kakania, aby sa mu nechcelo o pol druhej, len by ma zaujímalo ako asi 😠

monky1
18. jan 2010

ahojte, my sme dnes zacali 2. tyzden v skolke - to sa nam este nestalo, vydrzala zdrava najviac 5 dni a potom ochorela...tak sa potichucky vytesujem a cakam dokedy 😅
...a dnes rano bola prva, p.ucitelka ju vzala za ruku a isli kreslit a nebol ziaaaaden problem...dokonca ked som po nu prisla, isli akurat z obedu, isli do kupelne vycikat sa, umyt si pusu, zubky a nasa Hana tam travila este 10 minut, p. uc. ju uz posielala za mnou, ale ona tam este stale nieco riesila 😀 , vooobec sa jej nechcelo odist 😅

grevab
19. jan 2010

monky1 - sa teším s Tebou 🙂
Ja som kúpila pre deti na posilnenie imunity probiotiká - a keď si spomeniem, tak im to večer dám.
Tiež dúfam, že deti vydržia dlhšie zdravé.
🙂

danu
19. jan 2010

janulka to je vtip? ze posunut hodinu kakania? 😖

sakura77
19. jan 2010

janulka,to ta ucitelka mala asi vtipnu kasu na ranajky,nie?? 😀 ze posunut...sak ked sa mu chce tak sa mu chce,to akoze ako sa da,posunut na presnu hodinu??? 😕 mam dost teda....
no aj ja sa len modlim aby vydrzal co najdlhsie zdravy...u nas to tiez nie je ziadna slava odkedy nastupil-dovtedy byval chory minimalne,teraz je viac doma jak v skolke.. 😖

janulka18
19. jan 2010

No mňa tiež pobavili.Nič som s ním neriešila,nech si kaká, keď sa mu chce. Ale je trochu v strese z toho všetkého. V pondelok sa pocikal, ale dnes nič. Tak už kríza snáď prešla. Inak mám pocit, že po prázdninách sa tie nehody stali viacerým,tak dám tomu ešte čas. Len mi je divné, že doma sa mu nič nestane, ani v noci a v škôlke za hodinku?

grevab
20. jan 2010

Také nehody - to je asi naozaj reakcia na škôlku po prádninách.
Matejovi sa toto stalo s cikaním - pocikal sa 3 dni za sebou v škôlke.
Doma sa mu to vôbec nestávalo a učiteľka mi vravela, že či nie je prechladnutý - ale nie, keby bol prechladnutý, pocikal by sa aj doma aj inokedy, nie iba 1x v škôlke.
3.februára budú mať karneval. Dúfam, že dovtedy vydrží Evka byť zdravá, nech sa poteší - bude princeznička samozrejme - má doma červené šaty so širokou vrstvenou sukňou, v ktorých bola na jeseň na svadbe a veľmi sa jej páčia. To bude mať aj na karnevale. A možno znesie niečo aj na hlave - nejakú ozdôbku
🙂

nadhera
20. jan 2010

tri susedy mi slubili pre maleho masky na karneval, som zvedava, co si maly vyberie. Vlastne ani neviem, ci vobec maju karneval 😀 😀 uz zacinam rozmyslat, ze mensieho dam v septembri do skolky a starsi sa uz teraz tesi, ze budu chodit spolu.

monky1
21. jan 2010

ja mam dnes Vianoce - malu do skolky odviedol manzel ..... to vam je taka ulava, ked sa nemusim rano drndat busom do a zo skolky 😀
...ale aj tak ma to dnes neminie, lebo na pol jednu idem po nu 😀